Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (759) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
matkaspratka
151 příspěvků 05.03.19 18:57
@giuliettka píše:
@matkaspratka Absorbuje ho methylenchlorid do kterého sa kávové zrnka namáčajú. :-D

ach jo. něco poetičtějšího byste neměla? :-)

giuliettka
2920 příspěvků 05.03.19 19:01

@matkaspratka Odkedy to viem, tak nepijem kávu bez kofeinu. :-D A radšej negooglite ten methylenchlorid, lebo nebudete tiež. :-)

Pozorovatel
488 příspěvků 05.03.19 19:06

@giuliettka ted docitam starou diskusi, uz se vam podarilo najit to heslo? Jsem strasne zvedava, pardon.

giuliettka
2920 příspěvků 05.03.19 19:14

@Pozorovatel Nie a tak si odomňa MP troškku odýchne. :-D Nechce sa mi stále trepat k pc a opravovať aždučké slovíčko, každú hlásku. Tu to mám s tým automatickým dokončovaním slo, viet a to v češtine a píšem slovenský. No masaker. :-D
Písala som adminovi, nech mi ho pošlú, ale kašlú na mňa. :-D

Pozorovatel
488 příspěvků 05.03.19 20:32

@giuliettka tak to peklo za chvilku zamrzne. A nepamatuje si hesla za vas pocitac? Ja mam na Macbooku aplikaci keychain, ktera to umi.

Oveeec
1956 příspěvků 05.03.19 22:09

Co si myslíte o tom, když přijdete do nějaké samoobslužné restaurace, třeba jako Dhaba Beas, stoupnete si do fronty, a někdo, kdo přijde po vás, si nejdřív zabere volné místo a pak teprve jde do fronty? Já si teda myslím, že nejdřív by měl jít člověk hezky do fronty a pak si teprve sedat, a že když si někdo nejdřív zabere místo, tak předbíhá (leda by si všichni přišedší zabírali místo hned, pak by to bylo podle toho, jak přišli, to by pak bylo asi fér), ale možná to má někdo jinak.

chitrá alex
239 příspěvků 05.03.19 22:24

@Oveeec
Do které Dhaba Beas chodíte? Já to zažívám v Týnské uličce a moc mi to vadí. Přijde mi to jako bezohlednost, lidé stojí ve frontě ale místo už musí mít zabrané. Naštěstí to vždycky rozdýchám (a vždycky najdu volné místo), takže to neřeším a nepřepínám.

Jordaan
8484 příspěvků 05.03.19 22:56

@Oveeec

No, jak bych to… :-) Ja vzdycky nekde usadim dite, proberu s nim, co chce jist, necham tam kabat a pak si teprve jdu stoupnout do fronty. A obcas me nekdo i pusti, aby tam to nebohe dite nemuselo cekat samo :-).

VeronikK
933 příspěvků 05.03.19 23:04

@Oveeec menší a narvaná kavárna apod., kde se ale celkem rychle lidi točí, tam mi to vadí, protože si třeba nemám kam sednout a ti, co si místo zabrali stojí ještě ve frontě… Jinak když je místo, tak je to vlastně jedno. Když jdu s dětma, taky je radši usadím, případně už, jak je i ten nejmenší větší, jdou vybrat místo a já stojím ve frontě. Ale často mám problém v zimě - tůstat navlečená nevydržím a tašku, kabát v ruce taky nic moc… Naštěstí se často do takových situací nedostávám :-)

Oveeec
1956 příspěvků 05.03.19 23:05

@chitrá alex Skoro do všech :) Teď jsem to nezažila v Dhabě, ale v jiném veganském bistru, ale to byla těhotná paní s dítětem, takže jsem to (moc) neřešila.

@Jordaan S tím dítětem to chápu, a koneckonců i když má člověk jenom větší kabelku nebo něco v ruce, je problém tam manipulovat s tácem a nabírat si ty tekuté věci, dávat to na váhu a tak. Takže ono to dává smysl, nejdřív si odložit. Akorát by se to holt muselo sjednotit, aby to bylo úplně fér :)

Jordaan
8484 příspěvků 06.03.19 01:01

@Oveeec

Ja to chapu, kdyz jsem sama, tak mi to taky vadi, predevsim, kdyz je plno. Manevrovat s tacem a taskou a nemit si kam sednout je trochu opruz.

MP Janka
415 příspěvků 06.03.19 08:32

@Oveeec
Já znám jenom samoobslužné restaurace v boudách na hřebenech Krkonoš a tam je normální, že turista přijde, odloží svršky u volného stolu a jde si objednat a zaplatit jídlo. Takže já bych to v jiných samoobslužných podnicích dělala asi stejně…
I když v práci jdu vlastně nejdřív pro jídlo a pak až ke stolu, ale tam jdu na oběd leda s průkazkou, netáhnu sebou kabelku a kabát, to nevím, jak bych si nalila polévku, nandala salát, vzala hlavní jídlo a pití a nevykydala to všechno na sebe a kabát s kabelkou.

Vinca_minor
527 příspěvků 06.03.19 10:29
@matkaspratka píše:
kam mizí kofein z kávy bez kofeinu?
@giuliettka píše:
@matkaspratka Absorbuje ho methylenchlorid do kterého sa kávové zrnka namáčajú. :-D

Ještě existuje tzv. švýcarská metoda, kdy se používá jen voda a pára, ale tam zase může utrpět kvalita kávy, používá se spíše na arabiku. Viz https://www.kavovnik.cz/…-to-znamena/

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 06.03.19 12:46

@chitrá alex @Oveeec
Kvůli tomuhle jsem přestala chodit do Loving Hut. Jednak jsem měla úplně pokaždé smůlu a stála za lidmi, kteří si pět minut vybírali jídlo, radili se o výběru vzájemně a ještě pořád přebíhali mezi várnicemi, a když už jsem měla jídlo na táce a zaplaceno, další dobří lidé, co stáli za mnou ve frontě, obsadili všechna místa. Peklo prostě.

Oveeec
1956 příspěvků 06.03.19 17:33

@Paris1789 Konečně mi někdo mluví z duše :) To je totiž ono, že tam ti lidi tak všelijak přebíhají. Jsem o tom přemýšlela, a vlastně v kavárně, i v té, kde se objednává u pultu, si jdu normálně nejdřív sednout. Ale možná v tom hraje roli i to, že když vejdu, vždycky někdo s kabátem a taškou v té frontě přede mnou stojí, a v tom případě si stoupám rovnou za ně a nepředbíhám. Jenže zase v těch velkých Dhabách, jako je třeba u Bílé labutě (tam je to asi nejhorší, protože se tam chodí najíst lidi z těch firem všude kolem a to ve velkých skupinách), se to hemží tolik, že je to asi úplně jedno, jak to kdo dělá.

P.S. Asi bych zavedla lístky nebo bych tam všude rozvěsila cedule, jak se to má dělat :) Dneska mě náhodou v autobuse napadlo, že by neškodilo rozvěsit cedule i nad dvou- a čtyřsedačky, aby si lidi sedali pokud možno k oknu a ne do uličky vedle volného místa, obzvlášť když je nával. Já vím, že si o to místo můžu říct, ale tak nějak mě točí, že to někomu nedojde, že by se mohl posunout, když nad ním stojí hlava na hlavě.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 06.03.19 17:39

@Oveeec
já si prostě řekla, že na to nemám nervy a ten (zdánlivě) kladný efekt této stravy by byl mými nervy negován. Takže chodím jinam, naštěstí mám kam.
Ale v Praze je to asi všude stejné, o polední pauze probíhá ve městě boj o každou volnou židli.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 06.03.19 17:41
@Oveeec píše:
Dneska mě náhodou v autobuse napadlo, že by neškodilo rozvěsit cedule i nad dvou- a čtyřsedačky, aby si lidi sedali pokud možno k oknu a ne do uličky vedle volného místa, obzvlášť když je nával. Já vím, že si o to místo můžu říct, ale tak nějak mě točí, že to někomu nedojde, že by se mohl posunout, když nad ním stojí hlava na hlavě.

Pro tyhle lidi je v pekle zvláštní šalina, kde jsou týráni smradlavými čerty s batohy, co pořád zvrací a pouští si v telefonech orientální vypalovačky na plný kule

Oveeec
1956 příspěvků 06.03.19 17:41

@Paris1789 Můžu se zeptat, proč zdánlivě kladný efekt?

Vinca_minor
527 příspěvků 06.03.19 18:54

@Oveeec V šalině si sednu kamkoli, ale přiznávám se, že v dálkových autobusech a vlacích si sedám výhradně do uličky, protože u okýnka mnohem víc fouká klimatizace a v zimě od okýnka studeně táhne a já nechci nastydnout. Ale nejsem asociál, tašku vedle nedávám a snažím se tvářit se mile, aby se ostatní nebáli si přisednout. Teď jsem potěšila jednoho kluka, když v narvaném vlaku našel místo k sezení :)

Vikuňa
136 příspěvků 06.03.19 21:00
@matkaspratka píše:
kam mizí kofein z kávy bez kofeinu?
…že by ve škodlivém plži?
Yaay
131 příspěvků 06.03.19 21:15

@Oveeec ja teda vyslovene nerada sedavam pri okne, napriklad aj koli tomu, ze odtial sa blbo vystupuje. Maloktoremu spolusediacemu napadne trochu uhnut nohami a nechcem ludom poskakat po chodidlach alebo im otlct o hlavu moju kabelku.Alebo preskakovat niecoho kolena ked chcem uvolnit niekomu starsiemu miesto. A proste to sedenie pri ulicke je take moje hobby, jedno ci v autobuse, vlaku alebo v lietadle. Sedim pri ulicke lebo tam chcem sediet, ak si niekto chce prisadnut k oknu bez problemov ho pustim. Viac mi vadia ti, co sedia pri okne a vedla nich sedi na sedadle ich taska.

benyka
6809 příspěvků 06.03.19 21:30

Dneska mě požádala jedna maminka, abych jí pomohla do staré tramvaje (tři schodky) s kočárkem. Já ráda, ale nebyl čas vysvětlovat si, že mně (nahoře) má nastrčit madlo (umístěné výš) a sama (dole) to má zvednout za podvozek zezdola nahoru. Dneska je každý kočárek jiný, takže tápu, ale bafla jsem to naštěstí za jakousi pevnou příčku napříč přes mrňousa a vyšlo to. Jenom jsem tam někde po cestě nechala mezi kolečky nohu, tak jsem pak musela čistit kalhoty od bláta. Takže maminky, pěkně prosím, do vysoké tramvaje madlem nahoru (krom přiměřené výšky i cizí člověk hned pozná, za co to má chytit) a nemadlem dolů. Díky.

Oveeec
1956 příspěvků 06.03.19 22:04

@Yaay Zas proč by si nemohl sednout kdo chce kam chce :D Mně to nedá, asi moje obsedantně-kompulzivní porucha nesnese to prázdné místo tam, kam by se dalo ještě něco (někdo - já) vecpat. S taškami souhlasím.

porjk
2577 příspěvků 07.03.19 07:13

@benyka Mě se to taky stává. Jednou jsem mamince venku řekla,že obráceně by to bylo lepší. Proč,k tomu jsem se nedostala,protože mě vysvětlila,že takhle jí to vyhovuje. Ale,je to nepřirozené,díky pásům dítě nevypadne ani když madlo nenazvedne a ten,co pomáhá,pak s hlavou níž,než zadkem slézá schody a do toho se modlí,aby jednou rukou udržel kočár. Obráceně je ten dole pevně na zemi,kočár je ve vodorovné poloze a skloní se jen na vteřinu,když kočár pokládá. A pomáhající před sebe vidí,kam šlape a madlo v jedné ruce snáz udrží.

julie74
2767 příspěvků 07.03.19 07:46

@porjk nejlepší jsou maminky co dostanou takový amok ze služeb dopravce, konkrétně cd, že si kočár po dlouhých schodech, těžkou inglesinu s těžkým dítětem, vynesou samy v náručí. Nádraží Smíchov pro znalé :))

Stránka:  « Předchozí 1 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 důvodů, proč nenakupuji v Primarku

Autor: Adéla

Irský módní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze. Přímo na... Celý článek