Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (759) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
takvselijak
282 příspěvků 07.03.19 20:31

Na kožené boty je lepší impregnace ve spreji nebo vosk? Mám oboje, ale přijde mi, že dohromady by to už bylo moc. Nebo ne?

Moir
2165 příspěvků 07.03.19 20:45

@matkaspratka dá se extrahovat superkritickým oxidem uhličitým

Vinca_minor
527 příspěvků 07.03.19 20:58

@takvselijak Lepší je rozehřátý vosk, který se nasaje do kůže. Sice se tvrdí, že na kožené boty s membránou je lepší sprej, protože membrána stále dýchá, ale moje zkušenost (i mých kolegů) je, že dobře navoskované boty vydrží v mokru skoro vše. Ta impregnace sprejem má tendenci se z bot stírat. Nejčastěji pak do bot zatéká u jazyka a na spoji kůže-podrážka, těmto místům tedy věnujte zvýšenou pozornost. Ale počítejte s tím, že navoskováním boty ztmavnou.

Lizbeth
657 příspěvků 08.03.19 09:08

Já bych chtěla vědět ( a nikdy se naživo nikoho nezeptám) proč si neustřihne chlup z obličeje..Prostě občas ženám sem tam na nějakém místě pravidelně roste takový ten hrubější chloupek. Já mám na obličeji asi tak tři místa, kde čas od času nahmatám rašící cosi. Hned to vytrhnu. Ovšem některé mé kolegyně z práce mají kupříkladu na obličeji několik dlouhých velkých chloupků a mě je prostě divné, že jim to nevadí. Nebo je vidět, že je čas od času zastřihnout nebo oholí, ale až po třeba půl roce. A jsou to ženy, které na sebe jinak dbají, používají kosmetiku ( takže když se ráno mažou krémem, musí přece na bradě cítit ty dva mega chlupy), chodí ke kadeřnici, barví si vlasy atd.
Máte někdo teorii, proč si ty čarodějnické chlupy nechávají?

giuliettka
2920 příspěvků 08.03.19 09:36

@Lizbeth Pretože im nevadia. Ja som sa kolegyne spýtala, ale nie prečo si netrhá, ale prečo si ho zrazu vytrhla. Povedala, že dvakrát ročne chodí na kozmetiku, na regeneračnú kúru proti starnutiu. U toho jej kozmetička vždy dajaký prípadný chlp vytrhne, ale že keby ho nechala tam, tak jej to nevadí. Pripadá jej však divné určovať kozmetičke čo s ktorým konkretným chlpom a tak to vytrhnutie nerieši. A sama si ich netrhá práve preto, že jej nevadia. Mimochodom bola prekvapená, že ja ten chlp riešim a že mi chýba. :-D

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 08.03.19 09:45

@Lizbeth
hele, trhám každý den, i ty, co nejsou vidět, strašně mne to rozčiluje, když to cítím. Rozptyluje mne to.
Po Andělu se potuluje fousatá žebračka, která nemluví, vždycky se před vás postaví a jen natáhne ruku. Ta má fousy víc jak centimetr dlouhé, vlnité, vždycky si na ni vzpomenu, když si nějaký ten chlup nahmatám.

benyka
6809 příspěvků 08.03.19 15:00

@Lizbeth Třeba jsou dalekozraké a v zrcadle to nevidí. Taky si na stará kolena (dřív jsem to nepotřebovala, protože jsem byla celý život krátkozraká) beru před zrcadlo na podobné detaily silné brejle, a ještě si musím rozsvítit ostré světlo přímo do obličeje, i když jinak se maluji bez brýlí a v milosrdném neoslňujícím světle. :-)

Lizbeth
657 příspěvků 08.03.19 15:10

Jako jasně, občas nějaký může člověk přehlédnout, protože špatně vidí, ale přece si sahá na obličej a to co vídám já musí být sakra cítit:)
Já to také řeším hodně, protože se mi to nelíbí.
Mám v okolí i tu co to nechává na té kadeřnici - vezme ji rozježené obočí, knírek i ty chlupy..ale de facto dobře vypadá cca týden a pak trvá třeba 2 měsíce, než zase zasáhne kadeřnice.

Adeena
1310 příspěvků 08.03.19 16:03

@Lizbeth Já podobně dumám nad ženami s viditelnými dorosty. Mám jich kolem sebe několik, které se sice barví, ale ne tak často, jak by bylo potřeba a chodí třeba i s 2-3 cm odrostem. A já si říkám, že většinou se ženy barví, aby skryly šediny. A pak je tím odrostem prozradí. Nezdá se mi to logické. Samozřejmě chápu, že někdy se věci tak semelou, že dorost prostě vznikne. Mluvím ale o ženách, které to takto dělají pravidelně. Moje kolegyně si zašla ke kadeřnici, aby na firemní fotce byla hezká. Ale po zbytek roku chodí nenamalovana a s odrostem. Přijde mi to trochu smutné, chtít být hezká na fotce, na kterou se kolegové kouknou párkrát, ale že ji celý rok vidí „nevylepšenou“, jí nevadí.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 08.03.19 16:15

@Adeena
co jsem se přestala barvit, dívám se kolem sebe na ty ženy s odrosty, vypadá to fakt hrozně. Sama jsem chodila na dobarvení každý měsíc a stálo mne to malé jmění, ale po tom všem jsem ráda, že už nemusím.
Mně se tak velice ulevilo, že to ani neumím popsat. A dokonce mi to i někdo pochválil v domnění, že jsem si to nechala stvořit u kadeřníka.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 08.03.19 16:18

Stejně je to zvláštní, ty ženy, co na sebe tak nedbají, mají současně domácnost vypulírovanou do nejvyššího lesku, z podlahy by se dalo jíst, ale na sebe očividně kašlou.

Temperance
1261 příspěvků 08.03.19 16:29

@Lizbeth @benyka Mně roste jeden tvrdej bezbarvej na krku asi 3 cm pod pravým uchem, ale ještě víc vzadu. Vždycky, když si ho nahmatám, dovádí mě k nepříčetnosti a uchopit ten 1-2 milimetrový neviditelný fous po hmatu pinzetou je fakt operace :-P

benyka
6809 příspěvků 08.03.19 16:43

@Temperance To si dovedu představit. :-) Mě občas zradí nějaký ten fous, co roste zespod na bradě, protože mě nenapadne se před zrcadlem tak nakrucovat.

Pozorovatel
488 příspěvků 08.03.19 18:03

@Lizbeth mozna to maji podobne jako ja, ze to proste nevnimaji. Mam na obliceji 3 vystoupla znamenka (rikejme jim treba carodejnicke bradavice), na jednom rostou i jemne chloupky. Mam je tam od detstvi a kdyz me na ne nekdo opakovane neupozorni (jednu mou kolegyni opravdu stvou), tak jako bych o nich ani nevedela, pri pohledu do zrcadla je nevnimam. Parkrat jsem uvazovala, ze si je necham vyriznout, ale jinde na tele se mi to hojilo keloidni jizvou, tak radeji ziju s tim, ta jizva by me stvala vic.

Dalmitka
1550 příspěvků 08.03.19 18:35

@Yaay - „A proste to sedenie pri ulicke je take moje hobby, jedno ci v autobuse, vlaku alebo v lietadle. Sedim pri ulicke lebo tam chcem sediet, ak si niekto chce prisadnut k oknu bez problemov ho pustim.“ Napriek prevahe červených s Vami úplne súhlasím. Kupujem si miestenky do vlaku na miesto pri uličke, v autobuse si sadám do uličky, pretože v zime miesta pri okne sú ľadové. Veď ide o to, kto prv príde, ten prv melie … bez problémov pustím sadnúť ďalšieho, ale k oknu. Už som dávno vyrástla z toho, robiť službičky a úsluhy druhým; nevyplatí sa to … fakt.

Temperance
1261 příspěvků 08.03.19 19:17

@Dalmitka Já se někdy v tramvaji zeptám toho, kdo si chce přese mě sednout k oknu, jestli jede dál než já, a podle toho ho buď pustím, nebo si přesednu. Po městě jezdím spíš kratší vzdálenosti, tak si sedám do uličky.
V dálkových spojích (autobus, vlak, letadlo) dávám přednost místu u okýnka, ráda se dívám ven, a kromě toho mám větší pocit soukromí.

Oveeec
1956 příspěvků 08.03.19 19:19

Tak k tomu sezení do uličky, jo - jela jsem teď metrem ve Vídni. Stoupla jsem si na plošinu, položila tašky, sedat jsem si nechtěla, protože jsem byla nachystaná zase vystupovat - a najednou na mě mává nějaká stará paní s hůlkama, co seděla do uličky, ať si jdu sednout (nevím, jestli vedle ní k oknu, nebo jestli se chtěla posouvat). Tak buď byla tak ohleduplná, nebo se v Rakousku nesmí v metru stát :)

Lizbeth
657 příspěvků 08.03.19 19:29

Ano některé mají chlupy rostoucí z bradaviček či znamének, takže chápu, že to nebudou rvát..nicméně já bych určitě pořád stříhala na minimum.
Hlavně mám tendenci při komunikaci sklouzávat pohledem právě k těmto „nešvarům“ a samotné je mi to blbé.

takvselijak
282 příspěvků 08.03.19 20:00

@Vinca_minor Děkuji, boty mám černé, takže ztmavnutí mi nevadí :D Jenom nevím, jak to myslíte s tím rozehřátím? Mám v krabičce takový měkký, mazlavý.

@Dalmitka V letadle mám taky nejradši uličku, ale proto, že se nemusím přes nikoho prodírat, když potřebuju něco nahoře v zavazadle nebo jít na záchod. Velmi mi vyhovuje, že aerolinky usazují pasažéry bez „místenky“ právě do uličky. A taky ten pocit, že v případě nouze můžu hned vyrazit k východu je k nezaplacení :D

Vinca_minor
527 příspěvků 08.03.19 21:48

@takvselijak Důkladně boty očistěte. Nahřejte povrch bot, např. fénem, pod ústředním topením, v létě na slunci. Otevřou se tím póry kůže a ta pak lépe vosk vsakuje. Ale s fénem to nepřežeňte, ať kůži zbytečně nepřesušíte. Prstem či hadříkem naneste vosk a znovu nahřejte. Přebytečný vosk setřete, rozleštěte a před nošením vosk nechte přes noc vsáknout.
Boty pak sice mají omezenou prodyšnost, ale na rozdíl od sprejů vydrží naimpregnované dost dlouho, zejména, pokud je ve složení včelí vosk. Impregnace sprejem má problém vydržet aspoň den v mokru, o mokrém sněhu ani nemluvě.

Vinca_minor
527 příspěvků 08.03.19 21:55

@takvselijak Ale není od věci impregnačním sprejem občas ošetřit kabelky a peněženku, i ty látkové, míň na nich ulpívá špína :)

Yaay
131 příspěvků 08.03.19 22:11

@takvselijak rozmyslam co konkretne mate na mysli tym “bez miestenky”? Akoze tych, co si nevybrali miesto online? Vacsinou sa na prepazke pytaju: okno ci ulicku, samozrejme pokial maju z coho vyberat…Inak, nudzove vychody na kridlach su priamo pri okne, otvorite a idete :)

EJK
247 příspěvků 08.03.19 22:25

@Lizbeth Raz mesačne chodím ku kozmetičke a tá mi urobí aj depiláciu tváre (pretože vek a hormóny), ale vydrží to tak týždeň. Potom to v rámci mojich schopností (som zrakovo postihnutá) robím sama podľa potreby. Ale niekedy z večera do rána vyrastie dlhší tmavý alebo šedivý chlp, ktorý proste prehliadnem. A je to.
A priznávam sa k tomu, že závidím ženám hladkú,bezchĺpkovú pleť.A ak je navyše ešte aj dobrá a bezproblémová, zeleniem od závisti.

benyka
6809 příspěvků 09.03.19 01:18

@Pozorovatel Jednu takovou věc jsem si před lety nechala odstranit laserem. Jizva tam není, ale chlup tam roste pořád. :-)

Matmys
2062 příspěvků 09.03.19 13:10

Já si marně lámu hlavu, co má tohle gesto/poloha ruky znamenat. Napadá vás nějaké vysvětlení?

Stránka:  « Předchozí 1 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 důvodů, proč nenakupuji v Primarku

Autor: Adéla

Irský módní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze. Přímo na... Celý článek