Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (812) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Matmys
2185 příspěvků 22.03.19 08:05

Nebo něco podobného, nemusí to být zrovna vysouvací…
(pardon, patří k příspěvku na předchozí stránce)

MorusRubra
664 příspěvků 22.03.19 10:55

Proč lidé, kteří po tajné svatbě stejně pořádají nějakou posvatební párty pro rodinu a přátele, rovnou nezahrnou do té oslavy i obřad? Nějak mi uniká význam.

Buď se vdám tajně jen se svědky a pak to oznámím, nebo to chci zapít a oslavit s rodinou a kamarády, a pak nechápu, proč součástí té párty nemůže být i ten svatební obřad. Protože pokud tu posvatební párty stejně organizuji někde v restauraci, stejně si s tím musím dát tu práci, zajistit prostor, občerstvení, pozvat lidi… Navíc, u klasické svatby se vám část nákladů vrátí na svatebních darech, ale u těchto posvatebních oslav už není zvykem dávat dary, nebo aspoň ne tak velké. Nebo se pletu?

Momentálně něco takového probíhá u kolegyně a já to nějak nechápu. Vdávala se jen se svědky před 2 týdny a plánuje asi za měsíc tu párty. Nebude to doma formou nějakého rodinného grilování, ale v restauraci. Prostě svatební hostina se vším všudy, jen bez obřadu. A není to vynucené uraženou rodinou, oni to tak plánovali od začátku. A já to nějak nepobírám.
Ale rozhodně se jí nebudu ptát, proč si to tak zařídili, je hrozně vztahovačná, za ty uražené a otrávené ksichty mi to nestojí.

Jordaan
8697 příspěvků 22.03.19 10:58

@MorusRubra

Maji mensi stres? Treba.

MorusRubra
664 příspěvků 22.03.19 11:08

@Jordaan No jo, ale zrovna tahle kolegyně nepořádá chlastačku někde na baráku, ale defacto pseudosvatbu, stejně očekává, že se hosti hodí do gala a myslím, že očekává i ty dary. Navíc řeší ne úplně nadšené reakce rodinných příslušníků i některých kamarádů. Takže má stejně stres.

benyka
7126 příspěvků 22.03.19 12:26

@MorusRubra Já to docela chápu. Nesnáším takové ty „zvyky“ kolem svatby. Když svatbu oznámíte předem, hrozí, že vám tam vtrhne tlupa kamarádů a udělá z ní frašku taškařicemi, které jsou samy o sobě trapnost nad trapnost a ještě nabourají jakoukoli režii. Zvlášť výživný je únos nevěsty s mnohahodinovým planým čekáním hostů než ji najdou a přivezou zpět. Trapné je taky čekání na novomanžele, až si mezi obřadem a hostinou vyřídí ateliérové fotografování, vybírání peněz do nevěstina střevíčku, chomouty, koule na nohu, smetáky a lopatky na rozbité nádobí, společný bryndák na polívku s játrovými knedlíčky z jednoho talíře a taneční sólo v kruhu hostů držících se za zpocené ruce jako v mateřské školce, o pozdějších „mašinkách“ ani nemluvě. Pfuj. :-)

MorusRubra
664 příspěvků 22.03.19 13:01

@benyka Ale nic z toho přece na svatbě dělat nemusíš. Jakou si ji naplánuješ, takovou ji máš. Aspoň teoreticky :-)
Jasně, pokud máš nějaké „nebezpečné“ kamarádíčky, tak se to může zvrtnout, ale dá se to omezit např. i výběrem hostů i místa svatby - pokud máš svatbu v dědině, ze které většina svatebčanů pochází, je nebezpečí větší, než když to uspořádáš někde dál. Tam už by se ti třeba skupina „výtržníků“ tak nadšeně nehnala. I když záleží, jestli jsou zvaní na svatbu nebo jsou to nějací známí, kteří tam udělají bugr a pak si jsou po svých.

Momentálně jsem ve věku, kdy se všechno kolem mě vzdává, v posledních několika letech jsem každý rok byla na několika svatbách (za měsíc jdu na další) - obvykle zametali střepy, většina jedla polévku z jednoho talíře a měli v průběhu večera 1-2 kratší hry. Pak už jen krájení dortu a tanec. Příp. nějaké objednané vystoupení nebo ohňostroj. Ale zažila jsem i krátkou pohodovou odpolední svatbu, fotky před obřadem, po obřadu raut, žádné tradice, jen tanec a krájení dortu.

Na žádné svatbě jsem nezažila tyjátr s koulí na noze, falešnou nevěstou / zbouchnutou „cikánkou“, únos, 20 otravných her v řadě, pumpování hostů…

To, co se na té svatbě odehrávalo (hry, tradice) bylo chtěné a plánované.

Já sama bych to taky nechtěla, velké akce a nucená zábava je mi proti srsti. Pokud bych se někdy vdávala, tak jen s rodiči někde na dovolené, pak poslat oznámení, pár fotek a hotovo.

Únos jsem nezažila nikde, tuším, že jeden pár v pokynech upozorňoval svatebčany předem, že si únos nepřeje, asi měli nějaké rizikové hosty.

Myslím, že fotit se všichni jeli až po obědě, v době kdy hrála hudba, tančilo se, nikdo si moc nevšímal, že tam ženich s nevěstou nejsou. Několik párů mělo focení rozdělené, nějaké fotky dopoledne před obřadem, pak pár hromadných fotek po obřadu a pak další focení odpoledne. Žádné čekání ani prostoje.

Ale já jsem právě zažila prakticky samé „normální“ svatby (až na dvě výjimky) s normálními hosty, žádné kastování hostů, žádné skandály, hádky, rvačky, nevěry.

pavka_l
907 příspěvků 22.03.19 14:01

@benyka Ano ano, přesně z toho důvodu jsme měli velmi malou svatbu jen pro velmi blízké příbuzné a pak neformální zahradní akci s pivem pro kamarády.

kobylkalucni
190 příspěvků 22.03.19 14:03

Jedna svatba, kterou jsem zažila před pár lety byla výživná od samého začátku. Do pozvánky si napsali, že nechtějí věcné dary, ale peníze. Pak se unesl ženich a nevrátil se nevěstě dřív, než hosté vykoupili basu piv - lahváče po padesátikačce. Poté další dvě dražby čehosi. Pak obřad, únos nevěsty- toho jsem se odmítla účastnt, večeře, párty. Na párty se prodávaly lístky do tomboly - to už fakt bylo vidět, že lidi loví i ty poslední drobáky. No a jako závěr dražba nevěstina podvazku. Trapné hry typu udělej úkol, když neuděláš tak musíš vypít panáka slivovice už byl jen doplněk toho všeho kolotoče.

Temperance
1483 příspěvků 22.03.19 14:21
@MorusRubra píše:
Ale já jsem právě zažila prakticky samé „normální“ svatby (až na dvě výjimky) s normálními hosty, žádné kastování hostů, žádné skandály, hádky, rvačky, nevěry.

Nechtějte vědět, co jsem na první pohled četla :-P

DanielaS
4901 příspěvků 22.03.19 15:30

Pro nekoho je vlastni obrad natolik emotivne narocny, ze si nepreje moc pritomnych. Nasledne oslavy jsou uz v pohode.
Vdavala jsem se s deviti hosty, o mesic pozdeji slavila se sedesati.

benyka
7126 příspěvků 22.03.19 17:18

@MorusRubra První svatba, kterou jsem zažila jako host, byla naprosto odstrašující. Takže na té naší jsme zrušili všechno, co jsme zrušit mohli - zametání, společnou polévku, a pod. Manželovi sportovní kamarádi ale dovlekli kouli a pilku, v čemž se teda nechal vyfotit, a spolu jsme aktivně překazili můj únos, protože když mě táhli pryč, začala jsem na plné pecky řvát a manžel mě vysvobodil ještě na nádvoří radnice. Na hostině byla jen rodina - asi 25 lidí, a žádné hrátky se nekonaly. Aperitiv se pil dřív než u stolu nad nalitou polévkou, a k jídlu nebyla svíčková. :-)

Kryptozoo
269 příspěvků 22.03.19 23:01

Model svatba s rodinou / jen se svědkama a pak někdy extra párty pro ostatní mi připadá pochopitelný.Ovšem co nepochopím nikdy je praxe „všichni v 11 na obřad,poté oběd s určitou částí společnosti a vy ostatní doražte zase v 18 hodin a mezitím si dělejte co chcete“.Dává mi to smysl jen pokud vím,že jsou všichni ze stejného města či blízkého okolí a můžou jít domů.

Lizbeth
831 příspěvků 27.03.19 18:28

Mě by zajímalo, zda se vám také stává jako mě, že když přijdete do obchoďáku máte pocit, že vám opuchne obličej? Už jsem si několikrát za sebou všimla, že celá nateču, nebo mám alespoň fyzicky ten pocit. Je to klimatizací? Nebo si to namlouvám ?

julie74
3044 příspěvků 27.03.19 20:03

@Lizbeth já měla období, kdy jsem v nákupních centrech měla záchvaty… Nevím asi mnohovecofobie, takže jednou jsme vyrazili na nákup před dovolenou a můj tehdy nový muž myslel že přehaním, i já myslela že trochu přeháním, až jsem omdlela. Dneska už třeba hodinu dám v klidu, takže opuchnutí,… klidně. Je tam hnusné klima.

Pozorovatel
539 příspěvků 27.03.19 20:08

@Lizbeth mně zas strašně osychají rty a mastí se vlasy, obzvlášť v obchodech s oblečením, a to i když si nic nezkouším a přes hlavu nepřetahuju. Dřív se mi ještě točila hlava při pohledu na množství nakupujících.

Matmys
2185 příspěvků 28.03.19 08:36

Zvláště, když jsem se někdy v době, kdy mě to ještě bavilo, courala po OC večer, tak jsem občas mívala hlavně ve větších obchodech problémy se zářivkama. Najednou jsem začala vidět takový jako aury a pak přišla malátnost a šumění v uších… A nebo to byl nízký tlak z dlouhých pochodů bez pití:)

Lizbeth
831 příspěvků 28.03.19 09:31

Já nemám ráda davy, ale mám už zvládnuté tohle vydýchat. Toto je čistě fyzický stav, kdy mám pocit odulosti a je to hrozně nepříjemný.

Zmatená Veverka
10 příspěvků 28.03.19 09:36

Příspěvek upraven 28.03.19 v 09:56

Zmatená Veverka
10 příspěvků 28.03.19 09:38

Všechny zdravím :),
Jsem tu nová a ráda bych požádala o radu.
Mám kožený černý projmutý kabát ke kolenům… Je to úplně out? Nebo co k němu?
Děkuji. ZV

Karin
3947 příspěvků 28.03.19 11:04

Co se obchoďáků týče, mě jednou z Palladia odvezla rychlá :D Nevím proč, prostě se mi tam udělalo hrozně blbě, na omdlení, na zvracení. Možná mi něco nesedlo, kdo ví… Ale občas tam zajdu a necítím se tam dobře nikdy. Přijde mi, že je tam vždycky hrozně vedro, jako přetopeno, ale není to jen tím. Neodkážu to pojmenovat. V jiných obchoďácích mi tak blbě není.

Matmys
2185 příspěvků 28.03.19 11:18

Tak to bych fakt ráda věděla, v jaké to nemocnici ta paní rodila poprvé…
Jakože vážně si nevšimli?

DanielaS
4901 příspěvků 28.03.19 11:26
@Lizbeth píše:
Mě by zajímalo, zda se vám také stává jako mě, že když přijdete do obchoďáku máte pocit, že vám opuchne obličej?

Napuchnou mi oci a spatne se mi dycha. V jednom konkretnim obchode. Pripadalo mi logicke podezirat nejaky uklidovy prostredek, ktery tam pouzivaji.

Zmatená Veverka
10 příspěvků 28.03.19 11:50

@Karin děkuji za pomoc :)

Kryptozoo
269 příspěvků 01.04.19 08:28

Nemáte náhodou některá tip na dobrou krosnu na dítě -dva a kousek let? Hledám nějakou, která by byla dobře vyvážená, pohodlná pro dítě a nevážila by sama o sobě metrák :D
Klidně i radu čemu se vyhnout..

Stránka:  « Předchozí 1 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1913 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek