Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (784) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1315 příspěvků 17.04.19 19:53

@benyka
Nebo to bylo dílo, myšlené jako kritika byznysu kolem ostatků.

Jordaan
8591 příspěvků 17.04.19 20:34

@benyka

V tomhle pripade spis prst na tepu doby.

Jordaan
8591 příspěvků 17.04.19 20:35

@isko

Nebo reklamni plakat spolecnosti prodavajici relikvie :-). Zarucene cerstve.

julie74
2907 příspěvků 17.04.19 23:11

@Jordaan vy si děláte legraci, ale to vážně existuje… :))) Budu se muset optat, mam kamaráda co studoval v semináři ( než se oženil), jak to funguje…

Temperance
1341 příspěvků 18.04.19 16:14

@Yaay Neházejte flintu do žita, „každý svatý má minulost a každý hříšník má budoucnost“.

Temperance
1341 příspěvků 18.04.19 16:39

Pár perliček z dějin módy proložených reklamami: https://www.prozeny.cz/…ite-se-55362?…

Yaay
176 příspěvků 18.04.19 22:04

@Temperance v kazdom pripade „zemřít v pověsti svatosti“ je podla mna carovny slovny zvrat, aj napriek tomu, ze cloveku hrozi ze mu potom mozno ufiknu prst alebo ucho

DanielaS
4871 příspěvků 19.04.19 08:13

Pamatuju si, ze v Padove je svaty Antonin rozebrany na prvocinitele a ty relikviare jsou tam pekne srovnane na veeeelike vystavce. Tuhle jazyk, tamhle celist…

giuliettka
3227 příspěvků 21.04.19 15:33

@marikahr Zdravím, dajte mi tip na dobrý hotel v Ružomberku. Prosím. Idem tam na víkend s kámoškou. Nemusí to byť teda romantika, ale skor dobré služby, poprípade Welnes a pekný výhľad z dajakej terasy s pohárom vínka. :-D

marikahr
836 příspěvků 21.04.19 23:34

@giuliettka v Ruzomberku dobry hotel nemame :-(
ak vam nevadi kusok mimo Ruzomberka, tak odporucam hotel Park v Dolnom Kubine, alebo hotel Sojka, Malatiny.
Dajte vediet, co si nakoniec vyberiete a ako budete spokojne ;-)

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 14:03

@marikahr Dík pozriem sa na ten Park. Chcela som do toho Ružomberka z nostalgie, jak sme sa tu o tom bavili. Chcem niečo priamo v meste, dakde na námestí dajakého malého mestečka. Idem tam s kámoškou, ktorá mi najskor vyhučí dieru do hlavy a tak som pri tom hučaní chcela sedieť na balkóne a dívať sa na námestie a pozorovať ludí. :-D A ten Ružomberok ma napadol vďaka našej debate. Uvidím čo ona na to. Nebola som s ňou už 5 rokov, ale je maily sú čoraz dlhšie a čoraz depresívnejšie a telefonáty tiež, tak asi pojdem do Tatranskej Lomnice a budem sa dívať na Lomničák. :-D Niekde som videla záber jakuzzi na balkóne s výhladom na Tatry, idem to pohladať. :-)
Dám vedieť, kde som nakoniec skončila.

marikahr
836 příspěvků 22.04.19 17:32

@giuliettka ak to nemusi byt v Ruzomberku, skuste nieco v Liptovskom Mikulasi: ak chcete byt v centre mesta, napr hotel Janosik (v resturacii je sefkuchar Pavel Pospisil)
v Tatrach napr. grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici ;-)

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 17:52

@marikahr Može to byť akékoľvek mesto na Slovensku, ona nechce do Čiech, že nebude meniť euro. Alebo iný štát s eurom. :-D Ale ja neviem maďarský a Nemecko a Rakúsko milujem objavovať s manželom, ktorý je nemecký hovoriaci a ukecaný.
Nebola ste náhodou v Zádielskej doline? Jak sa dopekla volá tá chata priamo v tej tiesňave? Taká tá uprostred, jak na ňu hľadíte zhora. Premýšľala som, že v tej Lomnici som už bola toľkokrát, že už tam asi nič nové neobjavím. Celé popoludnie sa zaoberám tým, kam na Slovensku na víkend. :-D A jediné čo ma zatiaľ napadlo, je dajaká chata v opustenej diere, na ktroej názov si nemožem spomenúť. :-)

marikahr
836 příspěvků 22.04.19 18:28

@giuliettka Zadielsku dolinu som si musela vygooglit :D
tam este moja noha nevkrocila, v tomto nepomozem
Ja by som sa este poobzerala po nejakom kupelnom meste,…pre mna hra aj rolu dobra dostupnost, ak necestujete autom… ale to su moje kriteria

OT: fascinuje ma, ze len co sa objavi vas prispevok k teme, ktoru riesite, niekto je tak pohotovy a supne cervene, bez toho aby vam poradil, kde do pekla ist na ten vikend :D

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 19:11

@marikahr Kašlite na mínusy, asi znamenajú, že mám sedieť doma. :-D
Ten Zádiel je blízko Krásnej Hôrky, tam som bola asi týždeň pred tým ako vyhorela, to stálo za návštevu. Ale netuším či už je otvorená po rekonštrukcii. Niečo nájsť musím. Kúpeľné mesto ma moc neláka. Raz som bola 1.1 v Bardejovských kúpeľoch a tak vymreté a mrtvé miesto som nikdy predtým a nikdy potom nezažila. Jediný živý ľudia sme tam boli my dve s kámoškou (inou, nie tou s ktorou idem teraz) a 6 ruskí chlapíci sediaci na zamrznutej fontáne, s balalajkou a harmonikou. Pamatám si, že sme sa rozhodli, že si s nimi vypijeme a nakoniec sme si s nimi aj zaspievali Smuglyanka Moldavanka a oni s námi nad Kráľovou Hoľou. :-D Čo mi práve teraz pripomenulo, že na Kráľovej holi som nebola! :-D Idem pokukať kde je tá Hoľa a či je tam dajaký hotel. :-D

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 19:22

@marikahr A ako to tu hľadám a mám nastavené ako prvé výsledky v češtine, tak sa tu toľko rehocem, že čakám, kedy ma manžel vykopne z miestnosti, pozerá hokej a ja tu čas od času vybuchnem smiechom.
Napríklad pre cestovanie po Slovensku bez cestovky sú tieto rady :
"Kriminalita je na běžné úrovni jako všude v EU. Vraždy a přepadení nejsou vůbec běžným jevem… V zimě si dávejte pozor na horách, velmi snadno můžete spustit lavinu. V létě při letní bouřce mohou ohrozit člověka blesky nebo bouřková povodeň.

V horách se vyskytuje zvěř. "
Vedela ste, že zver patrí pod kriminalitu? Ja som to doteraz netušila. :-D

marikahr
836 příspěvků 22.04.19 20:08

@giuliettka snad nepotrebujete prirucky na to, ako cestovat po Slovensku ;-)

marikahr
836 příspěvků 22.04.19 20:20

@giuliettka normalne som sa dala nakazit, a pozeram si welness pobyty na zlavomate :D
ale ja by som kludne isla aj do Polska alebo Madarska, celkom zaujimave moznosti su ;-)

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 20:29
@marikahr píše:
@giuliettka snad nepotrebujete prirucky na to, ako cestovat po Slovensku ;-)

Ono mi to tu cpe samo. :-D

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 20:33

@marikahr Ak pojdete do Poľska, tak choďte do Krynice. Je úžasná, živá, vybavená, zaujímavá. Ja som bola nadšená.

giuliettka
3227 příspěvků 22.04.19 20:39

@marikahr Musím ísť čítať knihu malému, ak niečo super nájdete, tak dajte echo. (ak sa obávate červených, tak kľudne do sz)

BeKaa
388 příspěvků 23.04.19 17:50

Existuje něco jako Anonymní alkoholici, ale pro přejídající se? Pár skupin jsem našla, ale vše vypadá, že už to nefunguje.

Jordaan
8591 příspěvků 23.04.19 18:15

@BeKaa

Neexistuje na to nejaky spec. doktor, dietolog nebo tak neco? Mozna by tam mohli mit i kontakty nebo prehled o podobnych skupinach.

sirena007
1105 příspěvků 23.04.19 19:42

@BeKaa Třeba by se nějaký kontakt našel tady
 https://www.stob.cz/cs/home

Kryptozoo
255 příspěvků 23.04.19 20:03

@BeKaa Svojeho času jsem taky hledala a nic lepšího než stránky STOBu jsem nenašla. A takhle virtuálně to ale nebylo ono..Žádnou skupinu „ahoj jsem Kryptozoo a přejídám se“ jsem nenašla :)
Nešlo by nějakou založit/obnovit?

Stránka:  « Předchozí 1 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1892 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek