Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (834) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 12:00
@Paris1789 píše:
Nevím, kde jste vyčetla, že mám někomu něco „za zlé“. Kdybych já pronajímala byt, dám si velkého majzla na to, koho tam pustím a s řetězením pronájmu bych jistě nesouhlasila, ani se psem, kočkou v bytě.

Lenže nič z toho nemožeš. Naozaj. Pozri si aké hovadiny sa riešia na súde. Podávať žalobu na majiteľa bytu, je v Čechách hobby. (nepíšem na Slovensku, lebo tam nič neprenajímam) Mala som mesiac kolegyňu, ktoej dcéra žalovala majiteľku bytu, ktorá ju po 6 mesiacoch nezaplatenia nájmu vysťahovala. Vzala si zámočníka, 4 statných chlapov a v čase, keď dievčinka bola v práci, vymenila zámok, narvala ich skromný majetok do kartonov a vypakovala do kočikárne, od ktorej milá dievčinka mala kľúče. Po súdoch ju ťahajú už rok. Vraj tam mala drahé parfémy, značkové boty, luxusnú kozmeiku, ktorá tým vynesením do kočikárne utrpela…
Majitelia teraz neťahajú za dlhší koniec. Odmietni chlapa s pitbulom a máš do pár dní žalobu od dajakého spolku čo ochranuje majiteľov pitbulov. :-)

giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 12:01
@Paris1789 píše:
to opět není pravda, existuje cosi jako kauce, a že ona slouží jako bariéra proti nájemníkům, které tam nechceš, je očividné. Akorát z ní musíš platit úrok.

Myslíš, že niekto kto má na kauciu je zárukou platenia nájomného a neničenia toho bytu?

giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 12:05
@Paris1789 píše:
Psala jsem jen, co je ze zákona možné. Že může majitel své prosadit je zřejmé, sama mám jasno, jak bych to legálně udělala. .

Ešte ps a idem si nahodiť makeupovú fasádu, aby sa ma kaderník nezľakol. :-D Človek mieni a podnájomník mení, ver mi. :-D

Paris1789
3960 příspěvků 15.05.19 12:08

@giuliettka
ty ale nemusíš nikomu zdůvodňovat, proč ho za nájemníka nechceš. Kromě toho můžeš využít služeb realitky, která za tebe nájemníka proklepne. A pak by mělo být celkem jedno, jestli to pronajímáš přes realitku nebo obec.
Co se toho vystěhování týče, ono musí mít jisté náležitosti a pokud se nedržíš zákona, máš problém.
Navíc u občanského sporu spočívá důkazní břemeno na chlápkovi s pitbulem, takže pokud si vaši konverzaci nenahrával a tys mu mailem nepsala, že „toho čokla tam nechceš“, velice obtížně ti něco dokáže.

Příspěvek upraven 15.05.19 v 12:13

Paris1789
3960 příspěvků 15.05.19 12:10
@giuliettka píše:
Myslíš, že niekto kto má na kauciu je zárukou platenia nájomného a neničenia toho bytu?

ne, myslím to tak, že kaucí si filtruješ potenciální nájemníky tak, abys snížila pravděpodobnost smlouvy s problémovým člověkem.

giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 12:14

@Paris1789 No práveže držanie sa zákona nám priviedlo k tomu, že sme niekomu platili energie. Nočnou morou je podnájomník v hmotnej núdzi. To potom dostaneš po 6 mesiacoch neplatenia na účet stovku a začneš s peripetiami vysťahovania nanovo. Ďalších 6 mesiacov v pr.eli… Dievčatá výpoveď dostali, akurát pani rupli nervy pred ukončením tých 6 mesiacov a doložením hmotnej núdze.

giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 12:17
@Paris1789 píše:
ne, myslím to tak, že kaucí si filtruješ potenciální nájemníky tak, abys snížila pravděpodobnost smlouvy s problémovým člověkem.
Človeče, na kauciu si v dnešnej dobe požičia aj človek v osobnom bankrote.
(a neopováž sa mi napísať, že 20 členú rodinu si do 2 izbového bytu nasťahuje Róm a že tým pádom stačí neprenajímať Rómom a že na človeku už vopred vidíš čo je zač) Naši podnájomníci boli bielý ako sneh.
Paris1789
3960 příspěvků 15.05.19 12:33

@giuliettka
trochu mne udivuje, že máš tyhle problémy, protože já ze svého okolí slyším jen samou chválu na tyhle časy bytového nedostatku, od majitelů nemovitostí pochopitelně. Nikdo si nestěžuje.

giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 12:42

@Paris1789 To, že niečo v tvojom okolí nie je, neznamená, že to neexistuje, ale to ty myslím dobre vieš. :-)
Podľa počtu tých prázdných bytov si však myslím, že nie som až taká výnimka ako by sa zdálo.

Oldyn
6156 příspěvků 15.05.19 16:34

@giuliettka
A co nájem na dobu určitou s rozumnou kaucí a co dva roky prodlužovat, když budeš s nimi spokojená.

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 15.05.19 16:47

@Oldyn My to tak děláme. Prodlužujeme nájem dodatky ke smlouvě po roce (někdy se změní složení osazenstva, jindy nájemné, zatím jsme se vždycky dohodli). Ale jak by to fungovalo, kdyby došlo skutečně na lámání chleba, to nevím. Jenom jsem si někde přečetla, že i když je smlouva na dobu určitou, musí se dát eventuální výpověď se zákonnou lhůtou tři měsíce (nebo dva, teď nevím) předem. Což značí, dle mého názoru, že nestačí nechat vypršet dobu určitou a druhý den vyměnit zámky. :-)

giuliettka
4134 příspěvků 15.05.19 19:53
@Oldyn píše:
@giuliettka
A co nájem na dobu určitou s rozumnou kaucí a co dva roky prodlužovat, když budeš s nimi spokojená.

Bol to nájom na dobu určitú, ale ak sa ti podnajomník šprajcne, tak máš problém. A preto si myslím, že kým sa prenájom nevyplatí viac, ak ty ako vlastník nebudeš mať väčšie práva k svojmu bytu, tak sa prenajímať nebude. Nech si piráti dokážu akokoľvek, že ten byt prázdný je. Manžel to už neprenajíma rodinám, ale študentom. Rodina bez peňazí je na nezaplatenie. :-)

Paris1789
3960 příspěvků 16.05.19 10:02

Tak si přečtěte tohle , ať pak netvrdíte, že jste si toho nevšimli

MP blanka
1902 příspěvků 16.05.19 13:26

@Paris1789 - nevedela by som to tak dobre napísať, ale situáciu vnímam rovnako. Niekedy som si vo chvíľach skepse povedala, že ako dobre, že už som na dôchodku, lebo aj keď nie je o čo stáť, vďaka blížiacemu sa odchodu z tohto sveta už nemusím už riešiť svetové problémy. Lenže potom si uvedomím, že mnou to nekončí, máme deti, vnukov a ja sa obávam toho v čom, a ako budú v budúcnosti žiť oni. Chcem dúfať, že tí mladší nemajú ešte taký starecký pesimistický pohľad, ktorý by im bránil v zatiaľ ešte ako tak normálnom žití.

Matmys
2315 příspěvků 16.05.19 14:06

@Paris1789
No, hezké. Jsou v tom zrnka pravdy, ale je to jasně pohled jen z jedné strany zmíněného mileniála.
Například: Ale ani ti, kteří se rozhodli pro zaměstnání u „solidní firmy“, nepatří k vítězům…
Upřesním: Ve firmě se nám točí čerství i mírně okoralí vysokoškoláci, kteří se hodně rychle naučí dodržovat přestávky na oběd, odpočítávat pracovní dobu na přesných 8,5 hod, shánět se po bonusech…
Ale po čase zjistí, že za slušný plat se od nich očekává (považte, jaká drzost) odvedená práce, samostatné myšlení, aktivita…
A když je to, co neumějí, doučíme, odkráčí do další firmy, snad s představou, že v jiné firmě se jim bude spát snáze.
Takoví novodobí krajánkové, jen necestují po světě, ale po pražských firmách. V jejich CV je rok tahle firma, 3 měsíce tam, 6 měsíců tady…

bao-baba
378 příspěvků 16.05.19 14:07

@Paris1789
No, tak jsem si příspěvek přečetla. Rozdělila bych to na několik částí:

• Ano, ty negativní jevy v naší společnosti skutečně existují. Vždycky nějaké existovaly. A vždycky bylo více poražených než vítězů. Současné generace mají bohužel navíc devastované životní prostředí, na druhou stranu máme v Evropě velmi dlouhé období míru, takže jej považujeme za samozřejmost.
  • Ano, takoví mileniálové, kteří jsou zmiňování existují, setkala jsem se s nimi a nepochybuji, že mnoho účastníků zdejších diskuzí také (viz příspěvek Matmys) Za všechny jedna historka: Víkendového workshopu se zúčastnily také dvě ženy po třicítce, z jejich velmi hlasité vzájemné konverzace vyplynulo, že jedna vůbec nepracuje, má už dvě vysoké školy a teďka teda půjde ještě na tu fildu. Diskutovalo se tady o tom, na co se platí daně - opravdu se mají všichni skládat někomu na mnohaleté studium jen tak pro zábavu? Bohužel, autor příspěvku na mě působí jako zmiňovaná fňukna.
  • Ti, co se nenarodili se zlatou lžičkou v ústech mohou opravdu dosáhnout úspěchu jen tím co umí, usilovnou prací a odvahou chopit se šance, když se naskytne. Ne všem se to podaří. Ale línému, co nic neumí, se to nepodaří určitě.
  • Jinak Kelner nebo větší výdělky v Německu mě nechávají v klidu. Znepokojuje mě sucho posledních let, znepokojuje mě, že skoro nevidím včelu nebo čmeláka, už ani ty mouchy neotravují, znepokojuje mě ničení půdy, znepokojuje mě, že do Evropy přicházejí lidé s válkou v srdci.

Příspěvek upraven 16.05.19 v 14:17

bao-baba
378 příspěvků 16.05.19 14:09

@MP blanka
Už moje babička mi říkala: „Zaplať pánbu, že jsem stará“, teď to říká moje maminka.

MP blanka
1902 příspěvků 16.05.19 14:49

@bao-baba - viem, že čo svet svetom stojí, vždy tí starí nariekali a bedovali, kamže to svet ide, a svet.resp. ľudia, si zatiaľ vždy nejako poradili. Preto mám tú, možno nie celkom racionálu / :-) / vieru, že aj teraz tí mladší budú vedieť ťažkosti svojej doby zvládnuť, čo im aj zo srdca prajem.

Temperance
1717 příspěvků 16.05.19 15:11
@bao-baba píše:
@MP blanka
Už moje babička mi říkala: „Zaplať pánbu, že jsem stará“, teď to říká moje maminka.

Taky už to říkám :-D - akorát ten důchod je pořád jaksi v nedohlednu…

Jóna
114 příspěvků 16.05.19 15:29

Jsem zástupce generace mileniálů. Článek okazovaný @Paris1789 je hodně jednostranně napsaný, ale určitě jsou v něm body, které vnímám podobně jako autor.

Obecně nás nepovažuji za tak hroznou a ztracenou generaci. Jak zmiňuje @MP blanka, starší generace si vždy na mladších něco najde. Koneckonců i já sama kolikrát nechápu lidi o deset let mladší a kladu si otázku, kam se s takovým materiálem může společnost dostat.
Na druhou stranu si pak vzpomenu na maminku své kamarádky, která k nám jednou měla vážnou promluvu, jak to má naše generace ve všem dnes daleko jednodušší, chováme se jako nevychovaní spratci, ničeho si nevážíme a podobně. Ale kdo tu generaci zplodil a vychoval? A ani si nemyslím, že bychom byli špatní zaměstnanci, většina mých vrstevníků má normálně stabilní zaměstnání, pracovala i během studií na vysoké škole a flákače znám napříč věkovými skupinami.

Já spíš tedy nezávidím generaci Z. My jsme přece jen ještě zažili dobu bez internetu, relativně slušně umíme pracovat s informacemi, filtrovat je, atd. Kdežto dnešní mladý člověk je ze všech stran bombardován články, zprávami, sociálními sítěmi. Já bych se asi cítila přehlcená.

Nejbližší mému vnímání je @bao-baba. Ad. 1. část - říká se, že události zůstávají v paměti lidstva, dokud žijí jejich přímí účastníci. Tady vidím problém i v takové té dnešní uspěchanosti. Ještě si moc dobře pamatuju, jak jsem s maminkou někdy na prvním stupni vedla debatu o II SV a všechny její možné dopady na obyčejný život mi ještě hodně dlouho vrtaly hlavou a často jsem se vracela s otázkami. Je jenom na nás, abychom si s dětmi povídali a nenechali tyhle věci zapadnout. Ale rodič zatím nejsem, takže se neodvažuji soudit, vycházím jen z toho, co slýchám od známých ve školství (což je kapitola sama o sobě).
Nikoho podobného dámě z druhé části neznám, ale to bude asi určitou sociální bublinou. A také mě znepokojují záležitosti z poslední části a doufám, že právě tahle témata bude naše generace schopna nějak řešit.

Na druhou stranu mi připadá docela logická cyklická teorie vývoje (a úpadku). Civilizace prostě dosáhne vrcholu, pak se musí do jisté míry zhroutit a začít znovu.

Paris1789
3960 příspěvků 16.05.19 17:02

Na můj vkus je ten článek taky velice sebelítostivý, ale nejde ani o můj, ani váš názor, jde o to, jak se cítí lidi, co s námi žijou v jednom státě a mají volební právo. Vůbec si netroufnu odhadnout, koho tenhle člověk volí, ale jistě by se mi to nelíbilo.

Uživatel je onlinebenyka
7336 příspěvků 16.05.19 17:51

@Paris1789 Na naše zvyklosti už mají s tou revolucí deset let zmeškáno…

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 16.05.19 19:12

@giuliettka @Paris1789 Hmmm, já Vám nevím, přála bych si abysme k sobě byli napříč socio-ekonimckými třídami solidárnější. Uvážím-li, že přes 115 000 lidí pracuje za minimální mzdu 13 350,–, základní hodinová mzda je 79,80 koruny a teď by mě zajímalo kolik lidí pracuje pod 20 000,– hrubého, singl populace vzrůstá, nedej Bože s tímhle platem někdo živí rodinu, tak se nedivím, že mnoho lidí na tu kauci nemá a půjčovat si je pro ně vzhledem k jejich platu nereálné, pokud teda nechtějí vytloukat klín klínem. Co je pro ně tedy podle Vás řešením, ubytovna kde se jede byznys s chudobou a zaplatí větší nájemné než v bytě (postel na ubytovně stojí skoro 5 000,– kč), sdílené bydlení (pro rodiny to asi nebude reálné)? K tomu přidejme fakt, že více než 30% české populace se cítí chudá a objektivně u nás žije v chudobě cca 1 000 000 lidí. Nemluvě o počtu exekucí v ČR. V Ol. kraji máme něco málo přes 530 000 obyvatel a pro rok 2017 bylo v exekuci skoro 48 000 osob a počet exekucí byl 249 000 a dle průzkumu, který vypracovala agentura Median a který prezentoval sociolog Daniel Prokop, třetina těchto exekucí vznikla tak, že si lidé půčili na existenční výdaj tj. nájem, elektřina, plyn, voda… Víte jaká je výše penále za den a že kromě penále existuje pro dlužníka současně i penále z penále? Přála bych si, abysme nebyli lhostejní, aby nám nebylo jedno, že tady s námi žijí lidé, kteří pracují, ale jejich plat nepokryje existenční potřeby a především abysme jimi neopovrhovali a nedivili se, že volí jak volí, když žijí jak žijí.

Tu píseň o tom, že se to týká jen nepřizpůsobivých, nepracujících, nevzdělaných na mě prosím nezkoušejte.

https://www.e15.cz/…okop-1352730

https://blisty.cz/…ti-v-cr.html

https://www.youtube.com/watch?…

giuliettka
4134 příspěvků 16.05.19 19:26
@Tyana píše:
@giuliettka @Paris1789 Hmmm, já Vám nevím, přála bych si abysme k sobě byli napříč socio-ekonimckými třídami solidárnější.

Ja som sa nejak stratila v preklade. Jaká sa odomňa vlastne požaduje solidarita? Veď ja som písala, že by mal mať prenajímateľ väčšie práva a tým pádom by sa viac prenajímali aj súkromné byty, ktoré sú teraz prázdne. Zvýšením počtu bytov na trhu, by sa znížil tržný nájom.

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 16.05.19 19:36

@giuliettka „Rodina bez peňazí je na nezaplatenie. :-)“ Zní mi to zkrátka povýšeně. Chápu, že hájíte svůj zájem jako pronajímatel, ale příjde mi, že vzhledem k té „rodině bez peńazí“ se vysmíváte důsledku a uniká Vám příčina.

Stránka:  « Předchozí 1 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1927 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek