Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (844) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
3960 příspěvků 20.5.19 19:16

S těmi věcmi na chodně se dá zatočit snadno, odporuje to protipožárním opatřením a HZS to kontroluje a může ukládat též pokuty. Už jsem to řešila, pán pod námi si vyboural kuchyň a všechno to harampádí uskladnil na chodbě. Tak jsem mu řekla, že mu celou tu pokutu přefakturujeme, uklidil to. Ale lidi pořád žijou v módu jako za komunistů, za jejich rohožkou už je to ničí a můžou si tam konat dle libosti. Musí se to pořád hlídat, což je vyčerpávající a lidi nechápou. Tuhle si jeden pán zrobil na chodbě před svým bytem improvizovanou truhlárnu, taky jsem musela zasáhnout. Je to nekonečnej a velmi únavnej boj, tím spíše, že mám taky práci a rodinu. No nic, zlepšuje se to, ale pomalu.

Paris1789
3960 příspěvků 20.5.19 19:20
@bao-baba píše:
Bohužel je u nás problém s tím, že co je v zákonech a tím, jaká je skutečná vymahatelnost práva.

nesouhlasím s vámi, lidi si prostě pořád nezvykli, že jim ti druzí dělají jen to, co oni jim dovolí a jen čekají, že všechny problémy za ně vyřeší někdo jiný. Tak ne, musíme se za svá práva brát sami, což ale znamená, že budeme jistě nepopulární a budeme též mít konflikty, což tuzemský občan uvyklý zejména pasivní agresi a ne otevřenému vymezování, prostě nedokáže.

julie74
3335 příspěvků 20.5.19 22:51
@Oveeec píše:
Nerada vstupuju do hezky rozjeté diskuze něčím jiným, ale: nevíte někdo, jestli existuje nějaká dětská knížka na téma dítě a nemocnice s nějakým veselým, zajímavým nebo dobrodružným příběhem, který by zmírnil dětské obavy (nebo díky němuž by se dítě - aspoň na něco - těšilo), ideálně německá nebo anglická? Nebo budu muset jednou něco napsat sama? :) Google to jistí, ale za osobní tip budu ráda.

No já už jsem naučila několik dětí mít ráda lékařskou péči :) - kupte jim nějaký opravdu pěkný dětský lékařský kufřík, se všemožnými proklepátky, poslouchátky, injekcemi atd atd. Dojděte pár věcí koupit originál do lékárny - obvazy, náplasti, nůžky nebo vybrakujte prošlou autolékárničku. Moje dcera návštěvy u lékaře miluje, kamarádky syn ztropil scénu, když paní doktorka chtěla ošetřit jenom jeho nemocného bráchu a jeho ne. Ale knihu nevím…

Atlacoya
2713 příspěvků 21.5.19 09:32

V družstvech je možné stanovami podnájem úplně zakázat (členové družstva jsou nájemníci, tedy pokud chtějí dát byt někomu do užívání, jde o podnájem).

Ano, i v ČR existují společenství vlastníků, ale jsou poněkud bezzubá. Není to jako v USA, kde dokonce můžou rozhodnout o tom, kdo se do bytu nastěhuje, ani nemůžou zakázat Arbnb, podnájem a podobně. Jo, mají domovní řád kde si napíší, že psi v domě musí být na vodítku, že se má dodržovat noční klid, ale nemají způsob, jak to vymoci, vše jen přes policii, přestupkovou komisi, nebo občanskoprávní (sousedský) spor. Společenství rozhoduje o opravách společných částí (chodby, nosné zdi, střecha, fasáda, výtah…), ale víc ne.

@Paris1789 a když řekne, že pokutu od hasičů nezaplatí? Že ty věci nejsou jeho? Hasiči tohle zjišťovat nebudou, udělí pokutu SVJ a SVJ se pak bude muset s vlastníkem soudit, že způsobil škodu.

bao-baba
408 příspěvků 21.5.19 10:17

@Paris1789
Moji rodiče vedli dva občanskoprávní spory, oba sice vyhráli, stálo to moře času, peněz a nervů. Jeden spor trval přes 10 let a zejména táta do dost špatně psychicky zvládal.
Co byste dělali s tím pánem, který by přefakturovanou pokutu od hasičů nezaplatil? Soudili byste se s ním? Smysl to má jen když výdaje jsou menší než pokuta. Teoreticky je možností více, ale v reálu to vždycky nefunguje.
Vidím teď zblízka boj jedné matky o výživné, to je tedy také výživné. Otec má bydliště na úřadě, skutečná bydliště střídá, jezdí autem bez řidičáku, komunikuje jen přes facebook, dělá, že nemá telefon. Není zaměstnán. Dítě je zastrašené, aby o něm nemluvilo, vyzvedává si ho u matky. Situace už trvá dva roky. Je na něj podáno několik trestních oznámení, jeden rozsudek padl již více než před rokem, ignoruje jej. Matka doufá, že snad otce zavřou, že bude ve vězení pracovat a nějaké peníze dostane. Mohli bychom říct, že si měla vybrat, s kým otěhotní, ale to je jí teď nanic.
Takže tak přesvědčená o vymahatelnosti práva zase nejsem.

Paris1789
3960 příspěvků 21.5.19 12:00

@Atlacoya @bao-baba
Měla jsem důkaz, že ty krámy byly jejich a navíc svědectví. Navíc jsem měla i svědky k tomu, že jsem jim řekla, že to tam nesmí být. Celkem si věřím, že by to SVJ vyhrálo.

Lizbeth
954 příspěvků 21.5.19 16:30

Dnes jsem viděla psí hovno rozetřené na držadle otevírání dveří u auta..Tak sice to asi bylo pasivně ( aktivně skoro ) agresivní, ale možná to něco zmůže :)

Temperance
1886 příspěvků 21.5.19 17:45

@Lizbeth Zapomněla jste napsat, čím se řidič provinil. Jestli jen tím, že má lepší vůz, tak je to hodně ubohé - ale pořád lepší než když správně zaparkované auto se zaplaceným parkovným někdo úmyslně poničí (stalo se opakovaně).

Lizbeth
954 příspěvků 21.5.19 18:00

Myslím, že to bylo spíše upozornění na nesbírání psích hovínek po svém miláčkovi od sousedů..Protože zaparkované bylo naprosto v pořádku :)

Oveeec
2120 příspěvků 21.5.19 18:41

@julie74 To je bezva nápad! Ony to teda nejsou moje děti, ale případně poradím :)

benyka
7473 příspěvků 21.5.19 20:27

V reklamě na boty (https://www.molo-sport.cz/…tr96/237070/?…) jsem narazila na výraz „pánská tréninková obuv“. Nemáte někdo tušení, co je tím míněno?

g.kala
437 příspěvků 21.5.19 22:36

Módní peklo ví vše, tak prosím o radu: jak vycpat prsa v tanečních šatech, které jsou těsné přes hrudník a ramena a ušité z několika vrstev pevné elastické látky, takže zplošťují vnady téměř do roviny a běžná podprsenka si ani neškrtne?

Gorilka
1155 příspěvků 22.5.19 07:42

@g.kala Vzít si jiné šaty… Jakýkoliv pokus o vycpání způsobí jen další utiskování vnad.

Matmys
2378 příspěvků 22.5.19 10:11
@Paris1789 píše:
Klidně záviďte, já ty brýle nepotřebuju, zvládám to v pohodě i bez nich. Díky silně krtákozrakému jednomu oku pořád přečtu i ta nejmenší písmena, takže všem známým čtu jídelní lístky, když si zapomenou brýle doma, hraju badminton bez brýlí, v práci je taky vlastně pro čučení do kompu nepotřebuju.

Napadlo mě, že pokud většinu času koukáte jen jedním okem, že ten svět musíte vidět asi dost ploše… ;)

Paris1789
3960 příspěvků 22.5.19 10:36
@Matmys píše:
Napadlo mě, že pokud většinu času koukáte jen jedním okem, že ten svět musíte vidět asi dost ploše… ;)

No, vaše poznámka je vyloženě zlá a dost se divím, co se z vás za ty roky, co sem chodíte, stalo. Bývala jste vtipná a příjemná.
Nic o mě nevíte, ale ryjete ráda. Nejen do mě, mám naději, že to není osobní a vy prostě jen máte nějaký obecný problém. Nepřeju vám ho.

Vinca_minor
1010 příspěvků 22.5.19 11:03

@Paris1789 Ale @Matmys má pravdu, k dobrému prostorovému vidění a odhadování vzdáleností potřebujete dvě dobře vidící oči, mozek si představu o vzdálenostech vytváří z úhlu, který oči svírají. Teta od doby, co vidí jen na jedno oko, má velké potíže a vidí svět dost ploše ;)

Paris1789
3960 příspěvků 22.5.19 11:14

@Vinca_minor
ano, povídejte mi o tom, co já vidím, jistě o tom více víc, než já

Kryptozoo
319 příspěvků 22.5.19 11:17

@Lizbeth Já takhle cestou na noční tramvaj potkala příšerně nalitou partičku, co pobíhala po parkovišti a močila na auta. Důkladně. Okna, zrcátka, všechny kliky, kufr..Ráda bych věřila, že šlo o spravedlivý trest, ale vítejak :)

Matmys
2378 příspěvků 22.5.19 11:57
@Paris1789 píše:
No, vaše poznámka je vyloženě zlá a dost se divím, co se z vás za ty roky, co sem chodíte, stalo. Bývala jste vtipná a příjemná.
Nic o mě nevíte, ale ryjete ráda. Nejen do mě, mám naději, že to není osobní a vy prostě jen máte nějaký obecný problém. Nepřeju vám ho.

No zrovna vy, která na poznámku „to vám nezávidím“ odepíše „klidně záviďte“, se rozčilujete, že jsem zlá? Nadsázka vám nic neříká?

Kajuli
518 příspěvků 22.5.19 12:08
@Matmys píše:
Napadlo mě, že pokud většinu času koukáte jen jedním okem, že ten svět musíte vidět asi dost ploše… ;)

Ono asi záleží na tom, zda zrak z daného oka mizí postupně během života, anebo člověk vidí jen na jedno oko téměř od narození.
Levé oko mám od malička tupozraké, takže je o aktivnímu pozorování světa nevyužívám, ale zbytky zraku zde jsou a mozek to umí zpracovat tak, že trojrozměrně vidím obstojně. 3D kino mi ovšem nic nedá a dívat se, jak hraji badminton je komedie. myslím ale, že kdyby běžný vidící člověk přišel v dospělosti o oko, mozek už to úplně nepobere…

Paris1789
3960 příspěvků 22.5.19 12:11

@Matmys tak byl to příspěvek určený @benyka, tedy nic, co by se týkalo vás, ale někdo si na mravnostní policii hraje rád

Paris1789
3960 příspěvků 22.5.19 12:15

@Kajuli škoda, někoho, kdo by se mnou hrál pravidelně, sháním.

Pýthia
276 příspěvků 22.5.19 12:29

@Oveeec Nevím jak staré jsou to děti, ale úžasný je Půlnoční gang od Davida Williamse, určitě i v obou zmiňovaných jazycích. Moc vtipné a já bych se do nemocnice po přečtení vysloveně těšila! :-) Potom je moc hezký Anděl strážný, ale už je trochu smutný a spíš pro starší, a vysloveně pro holky, tak od deseti let, řekla bych. Ale je to zase hezky zaměřené na to, že sourozenec „nemocného“ to nemá vůbec snadné…

Oveeec
2120 příspěvků 22.5.19 13:15

@Pýthia Děkuju moc! Zdá se mi to být sice pro trochu starší děti, než je můj případ, ale vypadá to bezvadně! Moc ráda bych si to přečetla sama :D

Birdonawire
120 příspěvků 22.5.19 13:57

Ctu Modni peklo uz dlouho, az ted jsem se odhodlala k registraci. Jeste se vratim k otazce prazdnych bytu v Praze. Pracuji v cizine, stejne jako mnoho mych pratel ceskeho puvodu, nikdo z nas svuj byt ci dum v Praze nepronajmul (nemovitosti v osobnim vlastnictvi). Za soucasne pravni upravy postaveni pronajimatele proste nebudu riskovat. I kdyz se zvysi dan z nemovitosti 10×, neprinuti mne to pronajimat, kdyz nemam moznost zakazat v byte psa, koureni, nemam moznost neplaticiho najemnika rychle vystehovat a stanovit si tak vysokou kauci, aby pokryla pripadne poskozeni bytu a vybaveni.
V Parizi mam pronajaty byt v dome, kde je podle meho nazoru minimalne tretina bytu neobydlena. Je to vyborna lokalita, takze byty jsou prazdne patrne ze stejnych duvodu jako v Praze. Mala ochrana pronajimatele, prilisna ochrana najemniku.

Stránka:  « Předchozí 1 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1943 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek