Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (844) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinejulie74
3335 příspěvků 22.5.19 15:18

@Birdonawire mám hodně známých co mají víc jak jeden byt - klasicky našli se on a ona, oba měli byt, jeden pronajímají v lepším bydlí. Nebo si jednou za občas koupí za přebytky investiční byt. Neznám nikoho kdo by ho držel prázdný, kousek od známé má investiční byty známý sportovec, nikdy nejsou prázdné, ale je fakt, že nikdo co já vím nepronajímá byty bez referencí. Neteř známého, kamarádky kamarád. Evidentně nemám dost bohaté známé, kteří nad nějakými statisícem (až více statisíci ročně) mávnou rukou. Takže vlastně sůl realitního trhu :)

lorens
2088 příspěvků 22.5.19 16:28

Jedním z důvodů proč bych si nepronajala od soukromé osoby je, že znám víc lidí, co se živí realitami a všichni tvrdí, že většina lidí si myslí, že jejich nemovitost má vyšší hodnotu a je zařízená ve vyšším standardu než skutečně je. Z toho plyne taky ta zvýšená citlivost na zacházení s ní a obavy z poškození a následná touha omezit najemníka jak to jen jde, aby jim ten poklad neponičil. Nejvíc se tak prý chovají lidi, co pronajímají byt, ve kterém bydleli a budou se do něj vracet.

Svou nemovitost v Praze nepronajímám hlavně proto, že ji chci mít k dispozici, když v Praze jsem, ani desetinásobek daně by mě nepřesvedčil, abych si tam někoho vzala.
Tady jednu nemovitost pronajímáme. Nájemníci musí dodržovat stanovy kondominia, ty pvolují jedno zvíře kočku nebo psa do 15 kg. Na to jsou upozorněni, jinak to nezkoumám. Omezovat je víc než stanovy by mi přišlo nefér vzhledem k tomu, kolik za bydlení platí. Spíš počítáme s opravami a rekonstrukcí. Jelikož jsem v tom bytě nebydlela, ani nikdy bydlet nebudu, žádný citový vztah k němu nemám, beru to jako čistý kšeft. Spravuje nám to realitka, která by se je případně snažila i vyhnat, kdyby byly problémy. Nájemníky vybíráme pečlivě a zatím problém nebyl. Platím z toho daně a nemovitost odepisuju, stejně jako ostatní náklady.

benyka
7473 příspěvků 22.5.19 16:38

Zrovna dneska nás navštívili nájemníci s tím, že končí, protože chtějí založit rodinu a jdou do většího, ale že za sebe seženou náhradu z okruhu svých známých. Už je to třetí výměna osazenstva tímto způsobem, k oboustranné spokojenosti.

giuliettka
4470 příspěvků 22.5.19 17:25
@lorens píše:
Jedním z důvodů proč bych si nepronajala od soukromé osoby je, že znám víc lidí, co se živí realitami a všichni tvrdí, že většina lidí si myslí, že jejich nemovitost má vyšší hodnotu a je zařízená ve vyšším standardu než skutečně je. Z toho plyne taky ta zvýšená citlivost na zacházení s ní a obavy z poškození a následná touha omezit najemníka jak to jen jde, aby jim ten poklad neponičil. Nejvíc se tak prý chovají lidi, co pronajímají byt, ve kterém bydleli a budou se do něj vracet.

Myslím, že sa mýlite. Že o tom nadhodnotenom štandarde to nie je. Ak sa niekto chce do bytu vrátiť, tak aj keby mu ten byt vrátili v nepoškvrnenom stave, tak by si ho zariadi znova. Predstava, že si líham do rovnakej postele v ktorej spalo 10 rokov tak 20 ľudí mi pripadá úchylná. Ak sa niekto vracia do bytu v ktorom žil, po rokoch prenajímania, tak ho najprv rekonštruuje.

@lorens píše:
Omezovat je víc než stanovy by mi přišlo nefér vzhledem k tomu, kolik za bydlení platí. Spíš počítáme s opravami a rekonstrukcí. Jelikož jsem v tom bytě nebydlela, ani nikdy bydlet nebudu, žádný citový vztah k němu nemám, beru to jako čistý kšeft.

Ale s opravami počítajú všetci, lenže v prípade toho ako je to nastavené v CZ, náklady jednoducho prevýšia zisk. Čo rok vymeniť komplet kuchynskú linku a elektrospotrebiče dá zabrať. :-) A po nájomníkovi so psom k tomu pripátajte aj podlahy, aby sa tam zase niekto na další rok nasťahoval a vy ste si dala to celé znova.

g.kala
437 příspěvků 22.5.19 17:33

@lorens má tedy s realitkou zřejmě dobrou zkušenost, co ostatní společnosti typu garantovanynajem.cz a podobné, dá se jim věřit? Nebudou v bytě za účelem maximálního zisku provozovat sexuální služby apod.? Pak nad tím člověk asi nemá moc velkou kontrolu…

VeronikK
1149 příspěvků 22.5.19 17:53
@Paris1789 píše:
nesouhlasím s vámi, lidi si prostě pořád nezvykli, že jim ti druzí dělají jen to, co oni jim dovolí a jen čekají, že všechny problémy za ně vyřeší někdo jiný. Tak ne, musíme se za svá práva brát sami, což ale znamená, že budeme jistě nepopulární a budeme též mít konflikty, což tuzemský občan uvyklý zejména pasivní agresi a ne otevřenému vymezování, prostě nedokáže.

Já jsem tak otravná, až jsem se ocitla i v zastupitelstvu :-) Někdy mi přijde, že bych potřebovala několik životů, kdybych chtěla vyřešit všechno, co se mi nezdá v pořádku…

lorens
2088 příspěvků 22.5.19 18:24

@giuliettka Přeháníte. Po našem psovi byste podlahy měnit nemusela. Bydlí s námi 13 let a na podlaze máme dva drobné záseky. Jenou vypadla muži láhev s vínem a podruhé nějaký těžky nástroj, už si nepamatuji, co to bylo. On zásadně upouští těžké předměty mimo koberc. Poškrabané nejsou vůbec.

My pronajímáme lidem, co jsou tady dlouhodobě kvůli práci a nábytek mají svůj. Obyčejně na tři až čtyři roky. Linku jsme měnili jednou, už se mi zdála nemoderní. Opotřebovaná byla přiměřeně věku.

Ano, jsou nájemníci ničitelé, ale zas ne snad každy. Po vás snad pan domácí taky linku po roce měnit nemusel.

Když náklady převýší zisk, je to houby business a je lepší to mít prázdné. :)

Příspěvek upraven 22.05.19 v 18:45

lorens
2088 příspěvků 22.5.19 18:28

@g.kala Já ani nerozumím, o čem mluvíte. Přesně vím, kdo v tom bytě bydlí a co se sním děje. Realitka si s ním nemůže dělat, co chce. Krom oprav do $ 500, musí se mnou všechno předem konzultovat. Oni si odemne ten byt nepronajímají za nějaký nájem, aby ho potom pronajímali pro sebe.

giuliettka
4470 příspěvků 22.5.19 18:57
@lorens píše:
Ano, jsou nájemníci ničitelé, ale zas ne snad každy. Po vás snad pan domácí taky linku po roce měnit nemusel.

Vždy keď som šla ja do podnájmu, tak tam bola nová linka. Nebola to moja podmienka, ale to, že ju po predošlom nájomníkovy vymenili značí, že zrejme to nebude až také ojedinelé. Nepreháňam, fakt si vyskúšajte prenaja´t ten byt v Prahe a potom pokecáme. :-D
Holt tu je to iné s tými prenájmami ako v USA.

giuliettka
4470 příspěvků 22.5.19 19:00

@lorens Mimochodom tu v CZ si možete prenajať byt/dom na bývanie a potom tam kľudne podnikať. Takže sa vám može stáť, že z vášho domu sa stane truhlárska dielňa, alebo pohrebná služba. :-D

3335 příspěvků 22.5.19 19:16
@giuliettka píše:
@lorens Mimochodom tu v CZ si možete prenajať byt/dom na bývanie a potom tam kľudne podnikať. Takže sa vám može stáť, že z vášho domu sa stane truhlárska dielňa, alebo pohrebná služba. :-D

ne, nemůžete…
K umístění sídla zakládané firmy na jakékoliv adrese je nutný souhlas vlastníka nemovitosti s úředně ověřeným podpisem. Nezřídka se setkáváme se situacemi, kdy souhlas podepsala osoba, která není uvedena v katastru nemovitostí jako vlastník nebo v případě právnické osoby není členem statutárního orgánu. Takový souhlas je živnostenským úřadem a obchodním soudem odmítnut.

lorens
2088 příspěvků 22.5.19 19:19

@giuliettka Asi je potom něco špatně. To by potom vysvětlovalo, proč soukromé společnosti nestaví nájemné byty jako tady. Holt se musí majitlé bytů spojit jak ti proletáří světa a lobovat za změnu zákonů.

Pražský nepronajmu. Do Prahy jezdím, mám k němu citový vztah a jsem příliš daleko, abych mohla dohlížet. V hotelu měsíc byledt nechci, AirBnB považuji za zlo :) a bratovi být pořád na krku taky nechci. K tomu mě tady strašíte. :)

giuliettka
4470 příspěvků 22.5.19 19:40

@julie74 Citujem.
Podnikání v bytě

Předchozí právní úprava výslovně neupravovala právo nájemce podnikat v bytě. Nový občanský zákoník však upravuje dané právo, a to v návaznosti na předchozí rozhodovací praxi soudů, která nájemci uvedené právo deklarovala. Nový občanský zákoník tak stanovuje, že nájemce může v bytě pracovat i podnikat, nezpůsobí-li to zvýšené zatížení pro byt nebo dům

giuliettka
4470 příspěvků 22.5.19 19:42
@lorens píše:
Holt se musí majitlé bytů spojit jak ti proletáří světa a lobovat za změnu zákonů.

Už lobovali podnájomíci, predbehli nás a preto máme prázdne byty a oni nemajú kde bývať. :-D
Chceli väčšie práva, tak nech si našetria na unimobunku. :-D

3335 příspěvků 22.5.19 20:19

@giuliettka Jsou tu lidi co na to mají vzdělání, já ne, ale podle mě se to vzájemně nijak nevylučuje. Rozhodně po vás na živnostenském úřadě budou chtít vlastnickou listinu nebo souhlas majitele, to by se muselo změnit za posledních pět měsíců.

Eleanor Rigby
600 příspěvků 22.5.19 21:07
@benyka píše:
V reklamě na boty (https://www.molo-sport.cz/…tr96/237070/?…) jsem narazila na výraz „pánská tréninková obuv“. Nemáte někdo tušení, co je tím míněno?

Rozklikávat to nebudu, ale hádám, že kecky (anglicky trainers).

Birdonawire
120 příspěvků 22.5.19 23:16
@giuliettka píše:
Už lobovali podnájomíci, predbehli nás a preto máme prázdne byty a oni nemajú kde bývať. :-D
Chceli väčšie práva, tak nech si našetria na unimobunku. :-D

No, musím souhlasit.

lorens
2088 příspěvků 22.5.19 23:32
@giuliettka píše:
Chceli väčšie práva, tak nech si našetria na unimobunku. :-D

Právě proto, v normální společnosti se sejde někde, kde to jakž-takž funguje pro obě strany. Větší práva logicky chtěli, protože neměli skoro žádná a to taky nejde.

benyka
7473 příspěvků 22.5.19 23:58

@Eleanor Rigby Takže bych si (jako neangličtinář) tipla, že je to jen divný překlad toho, čemu se v češtině říká sportovní obuv?

Eleanor Rigby
600 příspěvků 23.5.19 14:44

@benyka Anglické slovo trainers znamená opravdu přesně to, čemu se česky říká kecky; jinak je očividně etymologicky spřízněné se slovesem to train: cvičit, trénovat - ostatně odtud k nám slovo trénink (anglicky psáno training) vůbec přišlo. Termín sportovní obuv chápu jako nadřazený. Čili má širší význam, ale použít by se určitě dal.
(Mimochodem, čistě pro pobavení: V Harrym Potterovi se vyskytla věta, že jednomu z hrdinů byl jeho kouzelnický hábit příliš krátký, „vykukovaly mu pod ním trenýrky“. I takhle může dopadnout špatný překlad slova trainers.)
Jinak jsem se setkala i s pojmem „tréninkové boty“, a to v souvislosti s tancem - boty měly taneční podrážku a podpatek, ale nevypadaly jako střevíčky, svršek byl uzavřený a šněrovací, a zjevně se počítalo s různým pošlapáním a okopáním. U normálních sportů ale nějak nechápu, proč by někdo měl rozlišovat zvlášť boty na trénink a na předvádění.

benyka
7473 příspěvků 23.5.19 16:43

@Eleanor Rigby Právě proto mi to přišlo divné. Díky za rozbor. A ty koukající trenýrky jsou skvělé. :-)

MP blanka
1966 příspěvků 23.5.19 17:44

Čo poviete na šaty hostesiek na majstrovstvách sveta v hokeji? Autorka bratislavská návrhárka Lenka Sršňová. Mne sa páčia, a aj vybrané typy dievčat.

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 27.5.19 19:00

*spletla jsem si vlákno

giuliettka
4470 příspěvků 29.5.19 17:03

Strašne by ma zaujímalo kam poletím na dovolenku. Na mp mám vpravo reklamu na KLM a určite som na tých stránkach nebola, som zvedavá kam ma manžel pošle. :-D

Jordaan
8765 příspěvků 2.6.19 01:29

@giuliettka

KLM lita z Prahy jen do Amsterdamu, takze bych to videla na vylet po grachtech :-).

Stránka:  « Předchozí 1 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1943 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek