Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (805) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
2664 příspěvků 10.06.19 19:38

@giuliettka Není,co závidět a těžko hledat řešení. V první řadě by měl tohle řešit syn s matkou. Aby mi přišla nová,,snacha" a navrhovala, že mi její (nebo jakákoliv děcka), budou tykat a říkat babičko, případně jménem…no, to bych jen tak neskousla. To musí vyjít ode mě. A trochu se obávám, když se bude babička bránit tím, že víc dětí nezvládne, může se to obrátit proti ní. Jako, že není schopná postarat se a s ohledem na věk jí nepůjčovat ani vlastní vnouče.

MP blanka
1803 příspěvků 10.06.19 22:42

Asi nemôže fungovať jedno rovnaké riešenie vo všetkých nových rodinách, vždy bude záležať hlavne na tom, ako vzťahy tam sú. V prípade, ktorý spomína @giuliettka je ťažké radiť, ale ináč si myslím, že je normálne, že nové deti sú pre prarodičov vnúčatá a deti získajú ďalších prarodičov. Neviem si predstaviť, že by som deti delila na vlastné a cudzie. Ale o tom, ako často a ako dlho budem deti opatrovať či zabávať, by som rada rozhodovala hlavne sama.
Môj brat v novom vzťahu vybydlel / neboli zosobášení / dve malé deti a pre našich rodičov bolo prirodzené, že odvtedy mali 4 vnúčatá. Ale nové deti mali spočiatku asi problém. Maminka mi hovorila, že až po nejakej dobe za ňou večer prišiel asi trojročný nový vnuk, a keď sa trochu pomazlili, odvážil sa chlapec spýtať : a babi, že su i já váš?

xSx
592 příspěvků 11.06.19 10:20
@giuliettka píše:
@xSx No ono sú tí chlapci vychovávaní bio matkou. Ja by som to vyhodila z baráku, aj keby to bolo moje vlastné! :-D

Tak ale i to její vlastní vnouče je vychovávané biomatkou, ne? Jako jestli je ta ženská pitomá, to je mi líto, ale mají další dítě, tzn už spolu asi nějakou dobu žijí. Příjde mi smutné, že by si babička měla brát jen to „svoje“ vnouče, odnesou to zase jenom ty děti.
Ale jak říkám, sama nevim, jak bych se zachovala.

Paris1789
3545 příspěvků 11.06.19 10:35

Já bych i cizí vnoučata zvládla v pohodě, jde jen o to, jak často tahle situace nastává? Jestli se tam objeví všichni tři jednou týdně na dvě hodiny dejme tomu nebo je má babička na hlídání několik hodin každý den?
Já chápu potřebu začlenit děti do nové rodiny, stará se ale někdo taky o to jedno dítě, co prakticky v jednom okamžiku přišlo o svůj svět? A nepřijde mi úplně rozumné trvat na tom, že děti musejí být všude spolu, naopak by to sžívání mělo být postupné a bez křečí. To, že nové děti mají svou vlastní babičku naprd jaksi nemusí tu novou babičku zajímat, ona to nezavinila a bylo by fajn, kdyby na ni nekladli větší nároky, než je samo schopna unést. Není to jen její věc, naopak rodiče mají zabrat, babiččina funkce je jen pomocná a vedlejší a když nemá sil, nikdo ji nutit nemůže.

Temperance
1403 příspěvků 11.06.19 14:26

@xSx Já jsem to pochopila tak, že holčička má jinou matku než ti vyženění chlapci.

xSx
592 příspěvků 11.06.19 14:29

@Temperance tak to už se uplně ztrácím :D

giuliettka
3511 příspěvků 11.06.19 15:52
@xSx píše:
Tak ale i to její vlastní vnouče je vychovávané biomatkou, ne? Jako jestli je ta ženská pitomá, to je mi líto, ale mají další dítě, tzn už spolu asi nějakou dobu žijí. Příjde mi smutné, že by si babička měla brát jen to „svoje“ vnouče, odnesou to zase jenom ty děti.
Ale jak říkám, sama nevim, jak bych se zachovala.

Jak to odnesú tie deti? Že nebudú navštevovať cudziu ženu? Žijú spolu dlhšie, ale snacha nepociťovala potrebu ju navštevovať okrem narodenín a druhý sviatok Vianočný. K sebe ju nepozývali, že vraj majú malý byt. Na kávu sa po práci vždy zastavil syn sám. Zblíženie nenastalo. Avšak aj tak si myslím, že ak sa chce stretávať s vnučkou, tak nemusí milovať cudzie decká, ktoré spolu s matkou o ňu doteraz záujem nejavili. Mne príde normálne, že si babička vezme len to svoje vnouče. Fakt mi pripadá uhozené podmieňovať lásku k vnúčatám láskou k niekomu inému. To je jak v obchide, predám vám tie ružové šaty, ale len v prípade, že si vezmete aj henten hnusný pulover.

Příspěvek upraven 11.06.19 v 15:55

giuliettka
3511 příspěvků 11.06.19 15:54
@Paris1789 píše:
A nepřijde mi úplně rozumné trvat na tom, že děti musejí být všude spolu, naopak by to sžívání mělo být postupné a bez křečí.

Tiež si myslím, že mater mala budovať vzťahy od začiatku, a nie že narodilo sa vám sestra a tak teraz pojdete všetci tam kde ona. Ju milujú, tak musia aj vás.

Moudd
75 příspěvků 11.06.19 18:18

Někdo tu psal, že je normální, aby babička měla ráda vlastní i cizí vnoučata stejně. Ale berte v úvahu, že dost žen nemá vůbec rádo děti. Ještě snesou vlastní (to je jiná sorta :-) ),ale prostě nemají láskyplný vztah ke všem dětem. Některé cizí děti jsou milé, oblíbíte si je, ale některé jsou vám prostě protivné. Jedna má kolegyně miluje všechny děti bez rozdílu, druhá je nesnáší tak, že nechce ani vlastní. Každý to má prostě jinak nastavené.

MarryJu
337 příspěvků 11.06.19 21:01

@Moudd a já ještě přidám, že je zcela normální, že nemusíte milovat ani partnerových děti z předešlého vztahu. S tím, že dětem to určitě najevo nedáte.

marikahr
877 příspěvků 11.06.19 21:55

@MarryJu ja si myslím, ze je to uplne prirodzene, ze svoje dieta je blizsie ako cudzie - hoc od sucasneho partnera, ale napoly od cudzej ženy (často nenavidenej sokyne…)
A kto povie, že ma rovnako rad svoje aj cudzie deti, tak keca ;-)

MarryJu
337 příspěvků 11.06.19 22:24

@marikahr 100% souhlasím

Paris1789
3545 příspěvků 11.06.19 22:39

Donedávna jsem si myslela, že mám ráda všechny děti a nedělám rozdíly. Než jsem měla tu čest s dcerkou své známé. Tak nesnesitelné dítě aby jeden pohledal. Vlezlé, uchvacující všechnu pozornost, měla jsem dojem, že v místnosti, kde je, ubývá vzduch. Rodiče ji v tom hrozném chování ještě podněcovali. To bylo první (a snad jediné dítě), před nímž jsem se raději ukryla na záchod.
V zájmu světového míru doufám, že z toho vyrostla.

vlm
4471 příspěvků 12.06.19 12:51

https://tn.nova.cz/…le-leto.html
Pobavila mě předpověď počasí na celé léto, netrefi ani ze dne na den a teď takový odvážný kousek.

Pýthia
236 příspěvků 13.06.19 10:20

@marikahr Já jsem cizí dítě pomáhala vychovat a musím říct, že když bylo jediné, bylo jako moje, dokonce i když se mi narodilo vlastní, fungovalo to (vztahově a citově) poměrně vyrovnaně. Problém nastal v pubertě, ne že by bylo problémové, ale trochu jsme se odcizili a i když se máme rádi (myslím, že je to vzájemné), nikdy už se to nevrátilo do té podoby jako před tím.

benyka
7094 příspěvků 13.06.19 11:39

@Pýthia To je asi normální i u vlastních dětí. Potřebují se od rodičů postupně odstřihnout a je to tak správně.

Pýthia
236 příspěvků 13.06.19 12:47

@benyka Tomu rozumím, ale je to už takové rozpačitější, myslím že s vlastními to až tak není. Ono si to třeba sedne časem, až budou mít vlastní děti, uvidíme. :-)

benyka
7094 příspěvků 13.06.19 13:22

@Pýthia Za sebe musím říct, že je to i v dospělosti prostě jiné. Musím si dávat zatraceně pozor na ústa, aby „děti“ neměly pocit, že chci jakkoli nepatrně vůči nim uplatňovat rodičovskou autoritu. Někdy je to fakt řehole. :-)

giuliettka
3511 příspěvků 13.06.19 16:45

Zaujímalo by ma načo hubnúť a športovať? Hyperkorekcia pokročila tak ďaleko, že už máme aj obézné figuríny. V Nike už nenakupujem. Nakupovať v obchode pre tlustých ma nebaví. :-D

Judy24
846 příspěvků 13.06.19 17:11

@giuliettka Já nevím, tak tlustí jsou špatně, když jsou tlustí, a když se s tím snaží něco dělat a začnou sportovat a potřebují se na to jen obléct, tak jsou taky chudáci špatně? Mně to přijde fajn, že vidí na figurínách oblečení i lidi jiných velikostí než těch nejmenších.

Temperance
1403 příspěvků 13.06.19 17:13

@giuliettka S odvoláním na název vlákna musím konstatovat, že o existenci obézních figurín jsem fakt vědět nechtěla.

Porkpiehat
387 příspěvků 13.06.19 17:50

@giuliettka Ona i ta figurína má postavu jako blogerky s nadváhou, které ovšem mají pořád hezkou postavu, byť s kily navíc. Kdybych viděla ve fitku ženu s takovou postavou a touhle soupravou, tak mi to ani nepřijde divné. Ale upřímně, která žena s tak velkým poprsím si může dovolit podobný vršek, který bude nejspíš jen mírně vyztužený? Takže super, že dělají oblečení i pro silnější ženy, ale opět je to jen úzký okruh těch silných. Většina z nich ostatních nemá chuť ukazovat svoje paže nebo kus holého břicha.

Lizbeth
797 příspěvků 13.06.19 18:38

Já četla, že to má povzbudit silnější lidi sportovat..jako proč ne? A tu podprdu nemusí mít samotnou, třeba přes to hodí triko.

Vinca_minor
704 příspěvků 13.06.19 19:49

Přijde mi to podobný extrém jako s modelkami, buď vychrtlá, anebo až příliš tvarovaná. Mě by stačila velikost 38/40.

bao-baba
166 příspěvků 13.06.19 22:00

@Lizbeth
Za mě je sportovní oblečení větších velikostí správně, ať mají lidé s nadváhou co na sebe, když se rozhodnou s tím něco dělat a začít sportovat. Nemusejí být ve fitku vedle vystajlovaných modelín v leginách „2ks za 150,–“ a manželovým plandavým triku. Stejné je to oblečením na lyže a outdoorem.

Stránka:  « Předchozí 1 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1910 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek