Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (812) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
3656 příspěvků 17.06.19 05:35
@Tyana píše:
Btw. nevím za co jste mi daly červená ramena u příspěvku, kde odpovídám oveeec, že termín abuzér se standartně používá. Tomu nerozumím, neboť je to pravda.

Ja som vám dala červené u všetkých, kde ste toho abuzera čo len zmienila. Pripadá mi, že ste sa naučila jedno cudzie slovo a to cpete aj do vety o počasí. Takže odomňa máte tých červených 48. :-D

czDanda
620 příspěvků 17.06.19 06:52
@Tyana píše:
Vaše dedukce jsou pozoruhodné. Cestuju poměrně často, máme přátele v Německu, Belgii, Itálii, Španělsku, Británii a vzájemně se navštěvujeme. V těchto zemích jsem se s tím nepotkala, na rozdíl od Vás. Přátelé a jejich okolí to komentují tak, jak jsem popsala v předešlých příspěvcích, také je zde překvapuje „velikost“ piva, neboť jsou zvyklí na třetinky a ta jim klidně vystačí na celý večer.

„Velikost“piva mě překvapila právě ve Španělsku, kde jej nalévali do litrových tupláků. Ale možná pouze očekávali zájezd z Čech! :-)

Vinca_minor
742 příspěvků 17.06.19 08:00

A pak se divíme, kolik je v ČR abuzérů…

benyka
7134 příspěvků 17.06.19 08:12

Zakladatelka tohoto vlákna: https://www.modnipeklo.cz/…-jablko-975/ to popsala celkem výstižně. A fotky postav typu jablko se vyskytují málo, protože proč, když móda zrovna velí mít šaty upnuté v pase a všechno ostatní je out. :-)

Lizbeth
832 příspěvků 17.06.19 08:29
@Tyana píše:
@giuliettka Zřejmě máte problém s porozumněním psaného textu, nebo Vás baví překrucovat co kdo řekl. Mluvila jsem o statistice - 16% Čechů, kde vy jste vzala, že celý národ Čechů jsou alkoholici nevím a mé okolí jste asi viděla v křišťálové kouli. Váš styl komunikace vnímám jako manipulativní, unavující, útočnou a mající znaky šikany, přesto se s Vami nebudu bavit stejným stylem.

Taky tak Giuli občas vnímám, ale díky bohu je tu někdo takový, který posouvá komunikaci a diskuzi dál..kam bychom došly, kdybychom se na všem shodly a byly rozumné..trochu extrémních názorů tomu jen prospívá :)..Jak pak člověk zapne hned mozek, aby jí ubil argumentama, že ano?

Paris1789
3673 příspěvků 17.06.19 09:29

Jen připomínám, že výskyt rakoviny ledvin a slinivky patří u nás k nejvyšším na světě, se spotřebou alkoholu to zcela jistě souvisí.
Ta okolnost, že se na naše tuzemské pochlastávání, které přesahuje zcela jistě meze mírného občasného popití, a to napříč všemi vrstvami společnosti, je smutný fakt, který nás všechny stojí spousty peněz. Jen až si zase budete stěžovat, že čekáte moc dlouho u doktora případně si musíte zaplatit za leccos, tak se nejdříve podívejte k sobě do lednice, sklepa a špajzu a pak si taky vzpomeňte, jak často chodíte s prázdnými lahvemi do tříděného odpadu.
Alkohol je u nás považovaný za cosi jako běžnou součást jídelníčku, za pitný režim, čemuž jde naše politická reprezentace, sama zhusta naložená v lihu, naproti. Což se mj. projevuje v cenách pití, za kterým se k nám sjíždí partyboys a ladies z celé Evropy a přilehlého okolí a centrum Prahy podle toho vypadá. Až si budou muset vzít na mejdan občani hypotéku, situace se zlepší, ale do té doby to budeme dál platit ve všech těch dopravních nehodách, rozvrácených rodinách a rakovinách.
Bohužel Vobořil, který to vzal za správný konec, byl odejit a ta paní, která jej nahradila, blouzní cosi o vysoké spotřebě léků. Tak určitě. Ona se ještě zvýší, pití alkoholu je známý spouštěč deprese, takže antidepresiva, která může předepsat i obvoďák, dál pofrčí. Tak hlavně, že si snižujeme DPH na točené pivo.

Vinca_minor
742 příspěvků 17.06.19 09:34

@Paris1789 A já jsem myslela, že jsem svým odlehčeným vtipem tuto debatu zbrzdila…
Myslím, že většina národů má nějakou svou zneužívanou látku, i některá zvířata se umí opít, takže ano, alkohol je problém, ale Češi v něm rozhodně nejsou sami.

xSx
613 příspěvků 17.06.19 10:05

Asi záleží, do jaké společnosti se člověk dostává a jak kolem sebe kouká, nicméně minimálně polovina z mých známých má s alkoholem problém. Tím myslím, že prostě nedokážou nepít, ne kvůli cravingu, ale prostě protože jít večer do hospody je přece odměnou za celý pracovní den. A vylejt si hlavu o víkendu taky. Takže @Paris1789 bude mít pravděpodobně pravdu. Neznám statistiky, ale koukám kolem sebe a moc vesele to nevypadá.

Paris1789
3673 příspěvků 17.06.19 10:23

Prosím vás, podívejte se všichni na svou výplatní pásku, kolik platíte (vy a váš zaměstnavatel) z vaší mzdy zdravotní daň (termín „zdravotní pojištění“ považuji za ďábelský eufemismus). A pak si najděte, kolik peněz to dělá za celý stát, přičemž mnoho lidí de facto tu zdravotní daň neplatí, platí je za ně stát sumou, která se nevalorizuje. A teď si představte, že stát nebude mít z různých příčin, které vám asi nemusím vypisovat, na tohle peníze. Ta lepší verze je, že nebude tenhle státní příspěvek valorizovat a bude do systému z zboku přisypávat, když začnou dělat ředitelé nemocnic scény, to už se ověřilo. Ta horší bude, když zavede spoluúčast. Nejhorší pak bude, když přenese povinnost platit pojištění na ekonomicky aktivní populaci, a tyhle pokusy už tady byly. A úplný konec bude, až se kontroly nad systémem vzdá úplně a budou si platit všichni, a to do vybrané soukromé pojišťovny. Pro všechny tyto případy má smysl věnovat se prevenci, protože díky jí minimalizujete budoucí náklady, které zřejmě porostou nade všechny nyní myslitelné meze. Protože nevíme, kam se bude pokrok ve zdravotnictví ubírat. Když pozorujete nyní firmy jako Uber a AirBnB, není to moc povzbudivý výhled.

isko
1386 příspěvků 17.06.19 12:04

@Paris1789
víte, o tom žádná. Spousta lidí moc pije a není to dobře, proti tomu tady nikdo nic nenamítá. Nikdo tady neschvaluje nemírné pití.
Já jenom zásadně rozporuju tu vaši generalizaci „tuk na břiše, protože pijan“.
A taky tu vaši generalizaci „podívejte se do lednice, spočítejte si lahve, vzpomeňte si…“ Nebudu počítat, protože nemám co.

Paris1789
3673 příspěvků 17.06.19 12:07

@isko
Myslíte si, že jste pro mne natolik významná, abych psala právě a jen o vás?

A jo, pneumatika na břiše je (taky) z pití. Ověřeno. I doktory. Že to někdo ignoruje by byl jen jeho problém, pokud bych nemusela současně platit takovou raketu do systému, na němž jsem já osobně bita.

isko
1386 příspěvků 17.06.19 12:22

@Paris1789
A myslíte, že jsem tak pitomá, že jako jediného adresáta vašich příspěvků chápu sebe? Oslovujete celé módní peklo, chcete o všech místních přispěvatelkách napsat, že moc pijí? Když jste v životě neviděla jejich lednice a nevíte, s čím chodí do koše?

benyka
7134 příspěvků 17.06.19 12:42

Ad fotky „jablek“: Poněkud povrchní povídání o typech postav na https://www.novinky.cz/…y-mrkev.html Kecy celkem ucházející, ale přidělené obrázky nejsou nejvýstižnější, a jablko odpovídající popisu pochopitelně žádné. (Zjistila jsem, že jsem „brokolice“, s čímž jsem se dnes setkala poprvé.) :-)

Vinca_minor
742 příspěvků 17.06.19 12:59

@Paris1789 Tímto se přiznávám. Jsem mírně oplácaná a občas si alkohol s chutí dám. Nepiju proto, abych se opila, ale protože mi to chutná. A ó ty hrůzo, jsem ochotná si dát pivo, červené víno i dobrej tvrdej (domácí slivovici, whisky). Teda každé zvlášť, nemíchat, s mírou, dostatkem vody a občas. A nehodlám se za to stydět.
Už jsem četla několik rozhovorů s lékaři, že na špek není nejhorší jedno dvě piva, ale to, že jsou lidi zvyklí si k tomu sednout a ztláskat navíc brambůrky, arašídy a jiné nezdravé věci.

Pocit chladu
134 příspěvků 17.06.19 13:18

Fotky jablk su vsade

@Vinca_minor som na tom rovnako, a tesi ma, ze na moje zdravotna poistenie nemusi ten asket Paris1789 prispievat

Tak na zdravie!

benyka
7134 příspěvků 17.06.19 13:21

@Pocit chladu Ale fotky „jablek“ ne. Na zdraví si, s dovolením přiťuknu třešnemi, jablka mi dělají zle.

giuliettka
3656 příspěvků 17.06.19 15:35
@Paris1789 píše:
Prosím vás, podívejte se všichni na svou výplatní pásku, kolik platíte (vy a váš zaměstnavatel) z vaší mzdy zdravotní daň (termín „zdravotní pojištění“ považuji za ďábelský eufemismus). A pak si najděte, kolik peněz to dělá za celý stát, přičemž mnoho lidí de facto tu zdravotní daň neplatí, platí je za ně stát sumou, která se nevalorizuje. A teď si představte, že stát nebude mít z různých příčin, které vám asi nemusím vypisovat, na tohle peníze. Ta lepší verze je, že nebude tenhle státní příspěvek valorizovat a bude do systému z zboku přisypávat, když začnou dělat ředitelé nemocnic scény, to už se ověřilo. Ta horší bude, když zavede spoluúčast. Nejhorší pak bude, když přenese povinnost platit pojištění na ekonomicky aktivní populaci, a tyhle pokusy už tady byly. A úplný konec bude, až se kontroly nad systémem vzdá úplně a budou si platit všichni, a to do vybrané soukromé pojišťovny. Pro všechny tyto případy má smysl věnovat se prevenci, protože díky jí minimalizujete budoucí náklady, které zřejmě porostou nade všechny nyní myslitelné meze. Protože nevíme, kam se bude pokrok ve zdravotnictví ubírat. Když pozorujete nyní firmy jako Uber a AirBnB, není to moc povzbudivý výhled.

Hele, ja viem, že si dovoľujem príliš vzťahovať si tvoj príspevok na seba, veď predsa ty nikoho konkretného neoslovuješ, ale vieš čo, strč si svoju prevenciu a boj proti chlastu, na základe minimalizovania budúcich nákladov na liečenie, do riti. Moja matka ktorá bola šíhla ako prútik, a 30 rokov nevypila ani pohárik, ničoho, ona ani symbolicky nepripíjala, aby potom následne pohárik nedotknutý odložila, ako to poniektorí robia, ona sa alkoholu a cigariet ani nedotkla, umrela vo veku 55 rokov na rakovinu. Namýšľaj si čo len chceš, aká budeš zdravá a šťastná až do smrti v 100, so všetkými prachami na účte, lebo si si žiadnu nemoc neliečila, lebo ty predsa všetko robíš správne… ale nechaj ostatných nech sa rozhodnú sami čo so svojimi prachmi a životom budú robiť.
Za seba ti možem povedať, na prevenciu ti zvysoka kašlem, aj keby som si odzajtra nakrásne mala platiť aj žiarovky v nemocnici, aby ma tam nenechali potme zdochnúť.

Paris1789
3673 příspěvků 17.06.19 16:02

@giuliettka
o informace o tvém zdravotním stavu, jakož i tvé rodiny, jsem nežádala. Ale pokud jsi si vědomá, co zde píšeš, asi víš, co děláš. Žij si jak chceš, mně je to celkem ukradený.
Podstata mého příspěvku byla ve sdělení, že s nejvyšší pravděpodobností v době, kdy ty a většina zdejšího osazenstva bude v důchodu, nastane stav, že budou muset i jako důchodci platit zdravotní pojištění a ještě k tomu dojde i na spoluúčast. Je dobré být v rámci možností fit. Na čemž je možno pracovat ihned. Říká se tomu prevence, pokud jsi to slovo nikdy neslyšela.

giuliettka
3656 příspěvků 17.06.19 16:13
@Paris1789 píše:
Podstata mého příspěvku byla ve sdělení, že s nejvyšší pravděpodobností v době, kdy ty a většina zdejšího osazenstva bude v důchodu, nastane stav, že budou muset i jako důchodci platit zdravotní pojištění a ještě k tomu dojde i na spoluúčast. Je dobré být v rámci možností fit. Na čemž je možno pracovat ihned. Říká se tomu prevence, pokud jsi to slovo nikdy neslyšela.

Ale áno, to slovo som počula a predstav si, že som si aj vygooglila a viem teda jeho význam. Podstata mojho zdelenia je, že nebudem nič robiť pre to, aby som prípadne v dochodku nedostala akúkoľvek chorobu. Je dobré byť v rámci možnosti fit, ale oveľa lepšie je nepresrať si prítomnosť obavami o budúcnosť.
Pri tom odpieraní chlastu, cigariet a žrádla, by bolo dobré vyvarovať sa aj sexu, lebo veď HPV infekce. A ešte nejazdiť po meste, nechodiť na hory, k vode, veď čo ak ma zrazí auto, ale neusmrtí namieste, spadnem z hory a len kosti si dolámem…

Temperance
1493 příspěvků 17.06.19 16:21

@giuliettka A vyhýbat se posteli, protože statisticky bylo prokázáno, že v posteli umírá vůbec nejvíc lidí.

xSx
613 příspěvků 17.06.19 16:30

@giuliettka zase dovadite Parisino sdeleni ad absurdum, klasika, kdyz nekdo rekne - mel by ses o sebe starat a mne je to neprijemne, tak opacim- to uz nemuzu delat vubec nic, ten zivot za nic stat nebude atd. Je ale faktem, ze zdravotni pece stoji strasne moc penez a o to vice u lidi, kteri kouri, jsou obezni (rozumej veci, kterym se da predejit). Jasne, i asketa muze mit rakovinu a jasne, i neci dedecek, co kouril sedesat denne se muze dozit devadesati, ale statisticky kurak proste bude mit drive nebo pozdeji problem, stejne jako obezni jedinec. Mam celkem blizko k lekarskemu prostredi, takze mam prehled o tom, kolik se uctuje pojistovne pri utrcitych zakrocich. Mozna by obcas stacilo, aby lidi ten cenik videli a doslo jim, ze nic neni zadarmo, i kdyz za to v tu chvili fyzicky nezaplatim. A taky to, ze zdravi je neco, o co by mel clovek vedome pecovat a ne, nemyslim tim zit jako asketa v lese a zivit se pranou.

giuliettka
3656 příspěvků 17.06.19 16:46

@xSx Neprežieram sa, pijem tak za poharik vína za týždeň, chodím do fitka, už 15 rokov nefajčím, nepijem sladené limonády len čistú vodu, zhubla som na spoločenský prijateľnú váhu… ale na reči čo mám, alebo nemám robiť so svojím zdravím, od kohokoľvek iného ako od vlastného lekára, zvysoka seriem. Osobne si myslím, že z výplaty prispievam väčšiu raketu do systému ako @Paris1789 kľudne prispejem aj viac, ak sa zmení zákon, ale na dristy samozvaných Noeov zvysoka kašlem.

PanenkaMalenka
216 příspěvků 17.06.19 16:53

No, myslím, že ten, kdo tady žene většinu svých příspěvků ad absurdum je právě Paris. Ovšem s notně zdůrazněným odstupem, že jí je to vlastně putna.

Paris1789
3673 příspěvků 17.06.19 17:11
@PanenkaMalenka píše:
No, myslím, že ten, kdo tady žene většinu svých příspěvků ad absurdum je právě Paris. Ovšem s notně zdůrazněným odstupem, že jí je to vlastně putna.

ocitujte mi prosím absurdity v mých posledních příspěvcích.

giuliettka
3656 příspěvků 17.06.19 17:15
@xSx píše: …kdyz nekdo rekne - mel by ses o sebe starat a mne je to neprijemne, tak opacim- to uz nemuzu delat vubec nic, ten zivot za nic stat nebude atd.

A strašne by ma zaujímalo, prečo nie je spoločenský prijateľné povedať ženskej po 30, nájdi si chlapa. Bezdetnému páru, čo ešte nemáte decko? Rodičom mnohopočetnej rodiny, nestačilo už tých detí? To budeš rodiť každý rok jak jabloň? Hubenej žene, nažer sa, vyzeraš jak anorektička… keď je podľa vás normálne niekomu povedať : staraj sa o svoje zdravie. Čo vás je pre Kristové rány po tom čo on so svojím zdravím robí? A ako viete, že sa nevyžral pre niečo čo ovplyvniť nemohol, alebo nechcel? Choďte jej povedať, nech niečo robí pre svoje zdravie, že sa vyžrala až moc.

Stránka:  « Předchozí 1 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1913 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek