Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (844) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6156 příspěvků 17.6.19 17:28

Abužér je od slova bužírovat?

giuliettka
4483 příspěvků 17.6.19 17:30

@Oldyn Je s háčkom na konci, abuzéř, takže od slova buzerovať.

Oldyn
6156 příspěvků 17.6.19 17:35
xSx
693 příspěvků 17.6.19 18:51

@giuliettka nemusíte se mi ospravedlňovat, že žijete střídmý život :) Svůj příspěvek jsem samozřejmě myslela obecně. Jen mi prostě občas pije krev, že se lidi odmítají o sebe starat a nejraději by zázračnou pilulku, co hradí pojišťovna. A říct někomu starej se o sebe, to je nepřijatelné vždycky, stejně jako s těmi dětmi, co jste psala. Myslela jsem v tomto případě blízké lidi, nebo lidi, kteří si stěžují, jak je jim špatně a přitom dávají svému tělu prostě hrozně zabrat. To pak navrhuju, jestli by se nechtěli zamyslet nad životosprávou.
Nicméně tak jako tak je současný systém zdravotnictví pravděpodobně opravdu neudržitelný a měli bychom společensky diskutovat, jak se zařídit do budoucna.

benyka
7477 příspěvků 17.6.19 18:56

@xSx A dokážete taky konkrétnímu člověku poradit, jak se má o sebe starat? Jestli ano, pak bych to viděla na nadějnou léčitelskou licenci.

giuliettka
4483 příspěvků 17.6.19 21:05
@xSx píše:
Myslela jsem v tomto případě blízké lidi, nebo lidi, kteří si stěžují, jak je jim špatně a přitom dávají svému tělu prostě hrozně zabrat. To pak navrhuju, jestli by se nechtěli zamyslet nad životosprávou.

Predstava, že sa posťažujem niekomu blízkemu, trebárs, že ma bolia kolená, hlava, brucho, ucho… a on mi na to oznámi, nechceš sa zamyslieť nad svojou životosprávou, kolena ťa bolia preto, že si obézna, brucho preto, že si včera zožrala 3 humre, hlava preto, že si včera vypila 2 červeného, tak sa na stretnutia s ním vykašlem. To fakt radšej niekoho, kto sa ma opýta koľko mám na účte a prečo máme len jedno decko, či kvoli nedostatku sexu, ako niekoho kto na posťažovanie sa blízkej osobe, navrhuje zamyslenie sa nad životosprávou.

giuliettka
4483 příspěvků 17.6.19 21:07
@benyka píše:
@xSx A dokážete taky konkrétnímu člověku poradit, jak se má o sebe starat?

Dosť sa obávam, že aj tie rady čo má jesť, kedy vstávať, kedy ísť do postele, kedy vstávať… sa tam vyskytujú. A keď to nepomože, tak im predloží cenník lekárských úkonov.

bao-baba
408 příspěvků 17.6.19 23:37

@giuliettka
Najde se spousta lidí, kteří s potěšením poradí těm, co mají nadbytečná kila, co by měli dělat. Ona je totiž tloušťka viditelná vada charakteru a jedna z mála posledních věcí, kterým je dovoleno se vysmívat. „Tlustý = líný“ ( co naplat, že dnes velká část práce nevyžaduje fyzickou námahu, takže makat jako ďas jde i vsedě na zadku), „je tlustej, jak by mohl někoho řídit, když neuřídí sám sebe“ a pod.

A jsme-li na Módním pekle, pak pokud se týká módy, je zvláštní, že statistika hovoří o Češích jako o obézním národě, ale není to vidět na nabídce v obchodech, kde zhusta je jako největší velikost 40-42. Že by se lidé s figurou přes č. 42 rádi hnusně oblékali?

Paris1789
3960 příspěvků 18.6.19 07:06
@bao-baba píše:
A jsme-li na Módním pekle, pak pokud se týká módy, je zvláštní, že statistika hovoří o Češích jako o obézním národě, ale není to vidět na nabídce v obchodech, kde zhusta je jako největší velikost 40-42. Že by se lidé s figurou přes č. 42 rádi hnusně oblékali?

asi do mnoha obchodů nechodíte (čemuž rozumím), protože to o rozsahu velikostí prostě není pravda. Sice mám velikost 36-38, přesto mi neunikly ty velké rozsahy u Marks and Spencer, kde propadám malomyslnosti z přesně opačného důvodu, a to sice, že má velikost je tam vyprodaná jako první, kdežto těch velikostí 22 na štendru visí hned několik kusů. Pokud se dobře pamatuji, CA dělá taky nadměrné velikosti, jestli jsou hnusné nemůžu potvrdit.
Marně nacházím logiku v tvrzení, že „by se lidé s figurou přes č. 42 rádi hnusně oblékali“. Proč by zrovna ta okolnost, že je oděv větší velikosti, měla implikovat, že je ten oděv hnusný?

Matmys
2378 příspěvků 18.6.19 08:49
@Paris1789 píše:
Tohle je poměrně rozšířený mýtus, přechod za to nemůže, ale hodně žen se na něj rádo odvolává, asi aby s tím nemusely nic dělat.

Mýtus je do to padesáti :)

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 18.6.19 09:23
@isko píše:
@Tyana
No to se ale nedivte, že tak vyskočila. Napsala jste sice „jen“ 16% lidí, ale to vaše vyjádření - „všichni to tají, ani manželka/manžel o tom neví, nemáte šanci to uvidět…“ Jako čtenář si z toho vezmu jediné - jestliže se jenom pokusím říct, že nepiju anebo piju minimálně, tak to ve skutečnosti podle vás znamená, že to tajím a že jsem těžký ochlasta.

Mimochodem, já to blbý jablko jsem a ročně vypiju tak 4 litry vína. Ročně. Pokud každý den vypiju v neslazeném čaji a čisté vodě cca 1,5 litru, tak kolik těch pět flašek ročně asi znamená na den? Jaké pití u večeře, u žehlení? Nonsens, od vás i od Paris. Věřím, že někdo je tlustý kvůli tomu pití, to nerozporuju, ale někomu nepomůže nic, a že o tom nevíte, tak to neznamená, že to tak není.

Příspěvek upraven 17.06.19 v 01:35

To z mého přispěvku vůbec nevyplývá, proto se tomu divím. Trochu dezinterpretujete, řekla jsem že to bývá pravidlem u alkoholiků(tam jsou také jiné ukazatele) - že o tom často dlouho neví jejich okolí a že když toho člověka nevidíte popíjet, tak to ještě nutně neznamená že nepopíjí (viz. schovávání lahví doma apod). Nevím proč se řadíte do skupiny alkoholiků, abuzérů, když jsem Vás tam já nezařadila.

Také jsem neřekla, že obézní lidé jsou obézní právě jenom z alkoholu. Řekla jsem, že obezní lidé v mém okolí (120+ kg) pravidelně pijí a že u nich to má souvislost, ne všichni obézní. Myslím, že většina z nás ví jak vypadá tvrdý pivní břich, který odolává gravitaci a že nevypadá stejně jako nadváha, kde je tuk rozložen jaksi poměrně také na jiných částech těla.

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 18.6.19 09:28

@Lizbeth Já nemám problém s jinými názory. Mám problém s formou jakou jsou prezentovány. Mám za to, že lidé spolu můžou nesouhlasit i slušně, aniž by zesměšňovali oponenta.

xSx
693 příspěvků 18.6.19 09:37

@giuliettka Omg. Jasně, na bolavé ucho doporučuju zásadně přestat jíst řepu! To je velmi zásadní a kdo mě neposlechne, s tím již přezíravě nepromluvím.
@benyka Poradit samozřejmě dokážu, ale otázka je, co si ten člověk z toho vezme, to už je na něm. A taky samozřejmě každému nemusí vyhovovat všechno.

Vinca_minor
1010 příspěvků 18.6.19 11:17

@Tyana Já jsem si nikdy rozdílu mezi vyžraným a pivním tělem nevšimla, přijde mi, že kalorie jako kalorie. Mám dva kamarády, kteří mají asi stodvacet kilo a jsou hlavně vyžraní a líní, a přesto mají pevná břicha jak v devátém měsíci těhotenství.
Jen někteří chlapi mají tendenci ukládat hlavně do horní půlky těla a mají hubený zadek/nohy, to je typ hlavohruď, a někteří mají i velký zadek, to je spolu se spadlými rameny typ vejce.

bao-baba
408 příspěvků 18.6.19 13:47

@Paris1789
Nikde netvrdím, že se lidé s větší velikostí oblékají apriori hnusně, je to spíše ironický povzdech směrem k obchodníkům. Pokud nemůžete (nemyslím Vás osobně) vydat za oblečení větší částky, je obtížnější něco hezkého koupit, máte v podstatě k dispozici C&A a tržnici. Takže pestrý výběr halen z uměliny s psychedelickými vzory.

Věřte tomu, že mám o obchodech, kde je možné koupit oděv ve větší velikosti dosti dobrý přehled, želbohu mám 44. A to jsem ochotná si připlatit na Gerry Webera nebo Taifun, případně nejmenší velikost v Ulla Popken.

isko
1502 příspěvků 18.6.19 14:03

@Tyana
Tak ono to v tom kontextu a ve spojení s příspěvky paris vyznělo ještě jinak, než myslíte.

giuliettka
4483 příspěvků 18.6.19 15:28
@Paris1789 píše:
asi do mnoha obchodů nechodíte (čemuž rozumím), protože to o rozsahu velikostí prostě není pravda. Sice mám velikost 36-38, přesto mi neunikly ty velké rozsahy u Marks and Spencer, kde propadám malomyslnosti z přesně opačného důvodu, a to sice, že má velikost je tam vyprodaná jako první, kdežto těch velikostí 22 na štendru visí hned několik kusů.

Tak ak sa ako prvá vypredá malá veľkosť, a veľk) aj tak nikto nekúpi, tak kde vidíš problém v obezite národa?

giuliettka
4483 příspěvků 18.6.19 15:38
@Tyana píše:
To z mého přispěvku vůbec nevyplývá, proto se tomu divím. Trochu dezinterpretujete…

Ja vaše príspevky nechápem, šikanujem vás, niekto dezinterpretuje, ďalší s vámi nesúhlasí a dá vám červené rameno… možno chyba nebude na strane príjemcov.

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 18.6.19 17:47

@Vinca_minor To jste mi rozšířila obzory. S postavou typu vejce jsem se nepotkala, ani jsem o ní neslyšela. Pravda, o tématu obezity moc nepátrám.

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 18.6.19 17:50

@isko Aha, chápu. Pouze jsem se ohradila, že moje formulace má jiný význam, než bylo interpretováno.

Tyana
79 příspěvků 3 inzeráty 18.6.19 18:09
@giuliettka píše:
Ja vaše príspevky nechápem, šikanujem vás, niekto dezinterpretuje, ďalší s vámi nesúhlasí a dá vám červené rameno… možno chyba nebude na strane príjemcov.

V tomto případě s vámi nesouhlasím, protože mi vkládáte do „úst“ slova a věty, které jsem neřekla a které mají odlišný význam. Možná záleží na tom, zda vnímáte správně význam slov a formulací, a nedosazujete si tam (jiná slova s jiným významem), co se Vás nějakým způsobem dotýká, ale přitom nebylo řečeno. Moje maminka je lingvistka a říká, že tohle komunikační nedorozumnění je časté a pěkně otravné, a v tom s ní souhlasím.

Lizbeth
954 příspěvků 18.6.19 18:25

Mě se líbí, jak kuřáci, pijani a závisláci všeho druhu bodře na jakékoliv „pitomé připomínky o zdraví“ odvětí: Na něco zemřít musím hahaha hehehe..
No a pak je v píchne v p*deli a běží k doktorovi..No tak ať si lehnou a čekají na smrt ne?
ps. napříč diskuzí přiznávám, že souhlasím tak trochu s každým :)

Příspěvek upraven 18.06.19 v 20:10

giuliettka
4483 příspěvků 18.6.19 18:53
@Tyana píše:
Moje maminka je lingvistka a říká, že tohle komunikační nedorozumnění je časté a pěkně otravné, a v tom s ní souhlasím.

A moja maminka je už po smrti a tak sa ku komunikačným nedorozumeniam nevyjadrí, ale mne pripadáte otravná vy. Píšete ako keby ste prehltla pravítko založené v encyklopedii spolu s tou encyklopediou.

Vinca_minor
1010 příspěvků 18.6.19 22:25

@Tyana Já obezitu taky nezkoumám, ale máme v kanceláři kolegu (normální váhy, ani vyžle, ani tlouštík), který prostě nemá ramena, ale má trošku bříško a na chlapa velkej zadek. Prostě vejce. Obzvlášť, když si vezme tričko s raglánem :) Nemůže za to, prostě má takovou kostru.

julie74
3337 příspěvků 19.6.19 07:05
@Vinca_minor píše:
@Tyana Já obezitu taky nezkoumám, ale máme v kanceláři kolegu (normální váhy, ani vyžle, ani tlouštík), který prostě nemá ramena, ale má trošku bříško a na chlapa velkej zadek. Prostě vejce. Obzvlášť, když si vezme tričko s raglánem :) Nemůže za to, prostě má takovou kostru.

Totiž jak se tady pořád diskutuje není jabko, jabko je jen zpotvorenina, při zdravé stravě takhle nikdo nepřibírá. Podle mě je jasné měřítko - jste štíhlý, nikde nic nepřebývá. O vánocích ( zimním splinu, zkouškovým, cokoliv) vám to ujede, kam se vám nastěhují první dvě kila? No a jsme doma. Moje sestra má postavu cca Paris, první kolo co přibere se jí nastěhuje na břicho. Nikdy prsa a zadek, to by těch kilo musela přibrat deset… Mám známého, několikrát týdně hraje tenis a kam jde první a další kila - přesně jak píšete - zadek. Mému bývalému se stěhovaly na ramena záda a prsa - což je dost rozdíl.

Stránka:  « Předchozí 1 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1943 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek