Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (834) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Anwen
678 příspěvků 08.09.19 20:25

@Oldyn Blbé nejsou kočky, ale lidi, kteří je množí. Kteří si pořídí kočku a nevykastrují ji. Lidé, kteří se odstěhují a kočku tam nechají. Lidé, kteří kočky stříkají lakem. Řešení je jediné - kočky odchytit a nechat vykastrovat nebo prosadit v obci zavedení kastračního programu. A naučit lidi, že si mají brát kočky z útulku nebo chovky, ne z množíren. Ukázat jim, jak kočky neustálým mrouskáním a rozením trpí.

Pokud máte vlastní kočky, tak nejjednodušejší krok je dávat jim krmivo dovnitř, aby se cizáci nemohli chodit přikrmovat a ztratili tak zájem.

giuliettka
4133 příspěvků 08.09.19 20:43
@Anwen píše:
Pokud máte vlastní kočky, tak nejjednodušejší krok je dávat jim krmivo dovnitř, aby se cizáci nemohli chodit přikrmovat a ztratili tak zájem.

A pokud nemáte vlastní kočky tak čo? Riešenie je zastreliť sa?

zwedavka
1017 příspěvků 08.09.19 23:10

Co je to takové chovky? @Anwen
Do jisté míry souhlasím, i když zrovna na sousedovic kočku, co čůrá na moje dveře, to nezabere - jenom nerozumím.

Paris1789
3960 příspěvků 09.09.19 08:21

Jen se podívejte na stránky nějakého veterináře, kolik stojí kastrace kočky. Já osobně bych to za svého souseda platit nechtěla, za několik sousedů už vůbec. I když předpokládám, že obec je schopná vyjednat si množstevní slevu a další slevy, přecijen není úplně fajn nemít v obci školku a platit přitom kastrace koček?

Ophelie
677 příspěvků 09.09.19 08:52

@JancaBrno ZOO v Lešné u Zlína a tamní zámek, v samotném Zlíně je také zámek, ale funguje jako výstavní prostor, není tam historická expozice. Ve Zlíně je i zajímavá expozice Muzea JV Moravy, napr. výstava baťovských sbírek obuvi, výstava cestovatelů Hanzelky a Zikmunda atd.

Judy24
932 příspěvků 09.09.19 09:29

@Brep Doporučuji tuto kavárnu , je kousek od řetězového mostu, mají tam domácí pečivo i džemy a dobré kafe. :)

matkaspratka
166 příspěvků 09.09.19 09:42

@Brep úplně ne kavárna, ale fakt pohodovej ulítlej bar

http://szimpla.eu/szimpla-garden

na snídani doporučuju sem

http://www.cirkuszbp.hu/

jinak bych nevynechala bronzové sochy různě po Budapešti - od poručíka Colomba se psem po malého prince, co čeká na tramvaj na nábřeží…

zajímavý je se projet první linkou metra - je to jak trmvaj v tunelu… lázně radši Széchenyi, jsou velkolepější.

Anwen
678 příspěvků 09.09.19 09:44

@zwedavka Chovné stanice
Jasně, chápu, že každý platit ze svého za cizí nechce. Pak zbývá tlačit na místní samosprávu, aby udělala nějaký hromadný zásah. V některých obcích to tak funguje - jednou za rok přijede veterinář a na na klady obce naočkuje a vykastruje.
Pobíhající psi bez majitele se hned řeší, volá se odchytovka, policie… Ale to stejné v případě koček je všem jedno a pak se diví výsledku.

giuliettka
4133 příspěvků 09.09.19 10:04
@Anwen píše:
@zwedavka Chovné stanice
Jasně, chápu, že každý platit ze svého za cizí nechce. Pak zbývá tlačit na místní samosprávu, aby udělala nějaký hromadný zásah. V některých obcích to tak funguje - jednou za rok přijede veterinář a na na klady obce naočkuje a vykastruje.

Keby ste mi nechala vykastrovať mačku, ktorú som ja kúpila, zaplatila a chovám ju, bez mojho súhlasu, tak vás zažalujem a zderiem vás do posledného haliera. Pochybujem, že niekto si dovolí nechať vykastrovať cudziu mačku, myslím, že je na to aj zákon. A veterinár, ktorý raz ročne príde do obce a na náklady obce vám vykastruje zviera, vám tiež vykastruje len vaše zviera a nie susedovú mačku.

Gorilka
1136 příspěvků 09.09.19 10:05

Za první republiky prošel obecní ras dědinou a bylo čisto.

giuliettka
4133 příspěvků 09.09.19 10:07
@Anwen píše:
Pobíhající psi bez majitele se hned řeší, volá se odchytovka, policie… Ale to stejné v případě koček je všem jedno a pak se diví výsledku.
Čítala ste vobec debatu? Jedná sa o susedovu kočku. Už vidím jak volám zakaždým policajtov, po tom čo ta kočka preskočí plot… to bude ale spolunažívanie.
giuliettka
4133 příspěvků 09.09.19 10:08
@Gorilka píše:
Za první republiky prošel obecní ras dědinou a bylo čisto.

Lenže teraz by musel vykastrovať majiteľov tých mačiek, aby bolo čisto. :-D

Gorilka
1136 příspěvků 09.09.19 10:29
@giuliettka píše:
Lenže teraz by musel vykastrovať majiteľov tých mačiek, aby bolo čisto. :-D

Ale to by obecní ras přišel brzo o živobytí.

Pýthia
266 příspěvků 09.09.19 10:45

@matkaspratka Széchenyi jsou velkolepější než Gellert? Széchenyi jsou sázka na jistotu, ale brzy pojedu ve vysloveně dámské sestavě, tak jsem si říkala, že se nemusím ohlížet na smíšenou společnost a zkusit něco jiného.
Jinak doplním pro @Brep, že snídaně jsou skvělé i v Szimple (spojte ji s návštěvou synagog), kde doporučuju navštívit spíš nedělní trh než sem vyrazit večer (kdy bývají i dost fronty).
A k sochám přidám 60 párů bot na břehu Dunaje-připomínku židovských obětí 2. světové války, je to kousek od Parlamentu.
A u sv. Štěpána je cukrárna, ve které podávají zmrzlinu ve tvaru růže :-)
To jen tak co mě rychle napadlo…

matkaspratka
166 příspěvků 09.09.19 10:55

@Pýthia asi jsem to napsala blbě - Széchenyi jsou větší bych řekla. v Gellert mě zklamal venkovní bazén (ale byla jsem tam v březnu, tak to taky možná můj pohled ovlivnilo). ale posuzuji jen „zážitek“ z návštěvy legendárních lázní. o procedůrách v nich nevím zhola nic :)

s cukrárnou jste mi připomněla tohle. vezly jsme z dcerou vlakem dva „jednorožce“ pro tu starší :)

https://mrfunk.hu/hu

Pýthia
266 příspěvků 09.09.19 11:54

@matkaspratka Já právě vždy byla jen v Széchenyi, myslím, že to jsou jediné, které mají otevřeno trvalo pro obě pohlaví. Ale ten Gellert mě vždycky lákal, nějak jsem nabyla dojmu, že bude luxusnější :-) ale vlastně nevím proč, asi místem a slohem? Procedury taky vynechávám, jdu se jen okoupat :-)
Cukrárnu neznám, ale věřím, že děti musí být okouzleny!!! :-)

matkaspratka
166 příspěvků 09.09.19 12:08

@Pýthia cha… děti… bylo jí tehdá 24 :D

vidíte, to jsem vůbec nezaregistrovala, že by byl problém s pohlavím :) my jsme s dcerou (tehdy 14 let) pokaždé přišly a šly se koupat. vždycky jsme potkaly i ženy i muže najednou. to jsme tedy měly sakra štěstí :)
teda to moje „tehdá“ a „tehdy“ zní jak v pravěku. byly jsme v Budapešti vloni na jaře :)

Paris1789
3960 příspěvků 09.09.19 12:08

Jen bych připomněla, že v honitbě, a to je významná část území Česka, vám může nimrod zvíře odprásknout už kousek od baráku, v souladu se zákonem. A není povinen ani zkoumat, jestli to zvíře někoho je.

Paris1789
3960 příspěvků 09.09.19 12:10

@giuliettka NOZ ti dává určité možnosti, jak se vůči tomuhle bránit, že je to pekelný běh na dlouhou trať bez jistého doběhu je ale asi taky zřejmé. Mě teda spíše baví stesky domkářů, že se vystěhovali na venkov a tam jsou zvířata-kočky, psi, kuny a ptáci.

p. s. a lidi, co tam byli dřív a uznávají zvykové domorodé právo, o němž nemají nováčci nejmenší tušení :-)

Příspěvek upraven 09.09.19 v 12:12

giuliettka
4133 příspěvků 09.09.19 12:11
@Paris1789 píše:
Jen bych připomněla, že v honitbě, a to je významná část území Česka, vám může nimrod zvíře odprásknout už kousek od baráku, v souladu se zákonem. A není povinen ani zkoumat, jestli to zvíře někoho je.

No a za to s oldyn bojujeme. :-D Odprásknout a neriešiť a nie ťuťu ňuňu s pytlíkom po vlastnej záhrade behať a hovna seusedovej mačky zberať! :-D

Atlacoya
2702 příspěvků 09.09.19 12:15
@giuliettka píše:
Keby ste mi nechala vykastrovať mačku, ktorú som ja kúpila, zaplatila a chovám ju, bez mojho súhlasu, tak vás zažalujem a zderiem vás do posledného haliera.

A jak by vám tu kočku vykastrovala, kdybyste (v souladu se zákonem!) zabraňovala kočce v potulce?

giuliettka
4133 příspěvků 09.09.19 12:15
@Paris1789 píše:
@giuliettka Mě teda spíše baví stesky domkářů, že se vystěhovali na venkov a tam jsou zvířata-kočky, psi, kuny a ptáci.

Hele, kľudne tolerujem aj divoké prasa, čo v tých 4 kríčkoch jahod hľadá lanýže a jeleň čo mi zožerie tuju, ale naozaj tam susedová vykrmená kočka, čo pri pohľade na myš dostáva hysterický záchvat, nepatrí. :-D

giuliettka
4133 příspěvků 09.09.19 12:20
@Atlacoya píše:
A jak by vám tu kočku vykastrovala, kdybyste (v souladu se zákonem!) zabraňovala kočce v potulce?

Už vidím ako mi dokáže, že mi tu mačku nezobrala z mojho dvora.

benyka
7331 příspěvků 09.09.19 12:48

@Paris1789 K těm domkařům na vsi. V posledních letech si na dovolenou pronajímáme domečky v malých obcích. Většinou jsou to nemovitosti s dost velkým pozemkem s udržovaným trávníkem, opečovávanými dřevinami (někde měli i kus vzrostlého bukového lesa) a se symbolickým nebo nijakým plotem. Přesto nikdy (!) jsem tam nikde neobjevila kočičí lejno, zatímco doma kdykoli vyrazím na nesrovnatelně menší zahradu, beru s sebou automaticky nejméně deset mikrotenových pytlíků. Kočky jsou ve městě nehoráně přemnožené, nejsou vychované, abych chodily doma na kočičí záchod, a psa mají ve čtyřech zahradách z pěti. Na ulici kočky nechodí, takže v bloku zbývá jako „volný pozemek ke klidnému použití“ už jen ta naše zahrada. Už vážně uvažujeme, že se přestěhujeme na venkov. Pochopitelně nejen kvůli tomu. :-)

Pýthia
266 příspěvků 09.09.19 13:21

@matkaspratka Dokud má rodiče, je to dítě!!! :-D (teorie mojí dcery)

Stránka:  « Předchozí 1 1917 1918 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek