Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (834) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
378 příspěvků 09.09.19 14:33
@Paris1789 píše:
Jen bych připomněla, že v honitbě, a to je významná část území Česka, vám může nimrod zvíře odprásknout už kousek od baráku, v souladu se zákonem.

Po odečtení zastavěných ploch a komunikací je honitba skoro všechno.
https://portal.nasemapy.cz/…onitby/view/

Dogmeat
185 příspěvků 09.09.19 15:19

@Paris1789 Např. Praha má kastrační program. V případě chudších obcí to bude problém. Ale existuje několik neziskovek, které se tím zabývají. Kolem našeho domu jsou spousty toulavých koček, bohužel máme v domě bláznivou paní, co se snaží kastraci zabránit. Bydlí v přízemí, kočky k sobě láká, jakmile výjezd skončí, kočky zase vypustí, psycho

Paris1789
3960 příspěvků 09.09.19 16:14

@Dogmeat
takovou manželskou dvojici jsme měli v domě taky, odstěhovali se naštěstí. Paní byla zvláštní, měla pocit, že bych ji měla zdravit první a chovala se nesnesitelně.
Pak tam bydlí jakási osoba, která chtěla po společenství instalovat nějakou boudičku pro chudinku toulavou kočičku, čemuž jsem zabránila. Byla jsem vysloveně konsternovaná, že tohle někdo vůbec může chtít.
A pak se nám taky stalo, že nám kočka hupsla do skladovací místnosti a už nemohla ven, takže tam po nějaké době zesnula, jak tam nikdo nechodil. Přišlo se na to až ve chvíli, kdy už se kočka roztékala po betonové podlaze a zapáchala tak silně, že to muselo být každému jasné, oč jde. S překvapením jsem zjistila, že to někteří lidé věděli, že tam ta kočka je, ale nic neudělali ani neřekli, aby s tím nemuseli nic dělat. A s takovými lidmi bydlím v domě.

Paris1789
3960 příspěvků 09.09.19 16:19
@bao-baba píše:
Po odečtení zastavěných ploch a komunikací je honitba skoro všechno.
https://portal.nasemapy.cz/…onitby/view/

však to vím, myslivecká lobby je u nás silná a mocná a dost lidí neví, co hrozí jejich zvířatům hned kousek od plotu, protože tohle je nenapadne, oni vidí hezký domeček se zahrádkou akorát a jinak je jim všechno fuk

Paris1789
3960 příspěvků 09.09.19 16:20
@Dogmeat píše:
Bydlí v přízemí, kočky k sobě láká, jakmile výjezd skončí, kočky zase vypustí, psycho

skoro si říkám, jestli to není ta, co se odstěhovala od nás

Dogmeat
185 příspěvků 09.09.19 19:48
@Paris1789 píše:
skoro si říkám, jestli to není ta, co se odstěhovala od nás

Tohle není manželský pár, ale hodně stará paní po úraze, je bláznivá i v jiných směrech. Myslím, že je hodná, ale prostě blázen, jednou jsem jí donesla košík rybízu a ona se mě od té doby snaží zásobovat věcmi, co by jinak člověk vyhodil (možná je už předtím opravdu někdo vyhodil), např kusy rozbité elektroniky, roztrhané staré oblečení apod. Zůstat na stáří sama asi nebude nic moc…

Dogmeat
185 příspěvků 09.09.19 19:54

@Paris1789 jo, když to zvíře někde uvízne a pak tam umře, je to šílený. Také nám občas u domu umře kočka, jednou jsem tam viděla i umrzlá koťátka, smutné, ty kastrační programy jsou rozhodně potřeba už kvůli hygieně

bao-baba
378 příspěvků 09.09.19 20:32

@Dogmeat
Také si pamatuji ze svého mládí takovou paní. Byla to taková scvrklá babička, snad 30 kilo i s železnou postelí. Bydlela v přízemí vedlejšího domu, měla několik koček a hromadila krámy. Ostatní nájemníci z ní museli mít „radost“, určitě to muselo smrdět do chodby, také bych někoho takového v domě nechtěla. Ona sama ale byla moc milá, občas jsem s ní prohodila pár slov, když jsem šla okolo s kočárkem. Jednou jsem jí pochválila kvetoucí kaktus za oknem a ona mi ho vyloženě vnutila, že už tady dlouho nebude a nikoho nemá. Doma jsem ho musela osprchovat, byl cítit kočičinou. Teď si vybavuji její shrbenou postavičku a je mi z toho tak nějak smutno.

Yaay
233 příspěvků 09.09.19 20:36
@giuliettka
@giuliettka píše:
Už vidím ako mi dokáže, že mi tu mačku nezobrala z mojho dvora.

Dokazne bremeno by v tomto pripade lezalo na vas. A vobec, uplne to vidim, s akym zapalom by sudy riesili kauzu nepravom vykastrovanej macky, urcovali vysku skody a ako sa ten chudak, ktory ju vykastroval, ci dal vykastrovat trasie od strachu, ze nasledkom tohto podleho a zakerneho zlocinu pride o posledny halier :D

giuliettka
4133 příspěvků 10.09.19 07:20
@Yaay píše:
@giuliettkaDokazne bremeno by v tomto pripade lezalo na vas. A vobec, uplne to vidim, s akym zapalom by sudy riesili kauzu nepravom vykastrovanej macky, urcovali vysku skody a ako sa ten chudak, ktory ju vykastroval, ci dal vykastrovat trasie od strachu, ze nasledkom tohto podleho a zakerneho zlocinu pride o posledny halier :D

Slovo nadsádzka ste už počula? Ale to je fuk, som v správnej téme, tak sa spýtam, prečo vlastne vy furt na mňa reagujete? Ano viem, že som na diskusnom fore a tak na mňa ľudia reagujú, ale prečo vy konkrétne? Myslela som, že dávam dostatočne najavo, že s vami sa baviť nehodlám, že ma to nebaví a že ma to vlastne otravuje. Vy vysielate rovnaké signály. O ničom normálnom ste sa so mnou nebavila, furt sú to len "podjebyů. Idem sa do priznania priznať, že občas ma napadne, že dúfam, že tá hus zase nezagága a myslím pritom na vás.

Yaay
233 příspěvků 10.09.19 08:04

@giuliettka Tož, vitajte na internete! Tu to uz tak byva, ze musite strpiet, ze na vas reaguju aj ked vas to otravuje…Kor, ked mate desatkrat viac prispevkov ako ktokolvek iny S tym nic nenarobite a nie, obavam sa, ze ma nemozete ani zazalovat :)

giuliettka
4133 příspěvků 10.09.19 08:20

@Yaay Vlastne som normálnu odpoveď nečakala. Tak užívajte si, čo vám hrdlo ráči. :-D

Porkpiehat
899 příspěvků 10.09.19 10:18

Vy si tady z toho děláte legraci, ale s kastracemi nalezenců může být docela problém. Ve Francii teď proběhl případ (k soudu to půjde v říjnu): Pánovi utekla ze zahrady border kolie. Zhruba ve stejnou dobu byla nějaká border kolie dovezena do útulku, vykastrována a dána novým majitelům. Chlápek se to nějak domákl a teď tvrdí, že to byl jeho pes. Že útulek nesplnil zákonnou čekací lhůtu před tím, než psa dá k adopci. Útulek tvrdí opak. Takže dojde na určování DNA, majitel má schované chlupy z kartáče. Žádný čip nebyl na pejskovi nalezen (psi jsou z dřívějších dob tetováni nebo v současnosti čipováni).
Celkově jde o dost nepříjemnou věc, ale jedna věc mě na tom rozesmála. To, že novinář v článku napsal, že pes byl dokonce přejmenován, že už se nejmenuje Gribouille, ale Bandy… No tak se měli toho psa zeptat, jak se jmenuje.
To jeho původní jméno zní v překladu něco jako Janek, někdo do se bez přemýšlení po hlavě do něčeho vrhne, kdo ve snaze uniknout problému, se dostane do ještě většího problému. NOMEN OMEN :-)

Od roku 2012 musí být všechny kočky (od věku 7 měsíců) povinně očipovány nebo tetovány (mluvím o Francii). Pokud chcete koťata prodat nebo i dát, musí být podle zákona označeny. Jiná věc je vymahatelnost práva, pokud se někdo stará o toulavou kočku, těžko mu někdo dokáže, že kočku „adoptoval“.

Vinca_minor
895 příspěvků 10.09.19 10:55

Zákon o týrání zvířat praví: §3 Pro účely tohoto zákona se rozumí
e) zvířetem v zájmovém chovu zvíře, u kterého hospodářský efekt není hlavním účelem chovu, a to buď chované v prostorách k tomu určených nebo v domácnosti, jehož chov slouží především zájmové činnosti člověka, nebo zvíře sloužící člověku jako jeho společník,
h) toulavým zvířetem zvíře v lidské péči, které není pod trvalou kontrolou nebo dohledem fyzické osoby nebo chovatele a které se pohybuje volně mimo své ustájení, výběhové prostory nebo mimo domácnost svého chovatele.

Takže každá kočka či pes, kteří chodí mimo domácnost a trvalý dohled svého chovatele, jsou zvířata toulavá. Já osobně jsem toho názoru, že každé lidmi chované zvíře by nemělo obtěžovat nikoho jiného.

benyka
7331 příspěvků 10.09.19 12:38

@Vinca_minor A to je hezké! Takže toulavá je každá kočka, která se objeví na naší zahradě. To by mě zajímalo, jak by se na to tvářila příslušná instituce pro odchyt toulavých koček. Mě kdysi odmrštili s tím, že když chci, aby si cizí kočky, které se producírují po naší zahradě, odvezli, musím je chytit a předat jim je do ruky. Ale nedávno jsem četla článek, že v některé čtvrti už toho obyvatelé měli plné zuby, tak tam ten hromadný odchyt byl proveden. Jenže i kdyby je chytili a ty nevykastrované vykastrovali a vrátili zpět, neřeší to můj problém, protože všichni ti „naši“ mazlíčci od sousedů už určitě vykastrovaní jsou. Jediný efekt by byl ten, že by se na mě dotyční sousedé naštvali.

Vinca_minor
895 příspěvků 10.09.19 13:07

@benyka Právní formulace a skutečný stav jsou bohužel dvě různé věci, zejména při udržování dobrých sousedských vztahů. Ale mě by producírující se kočky taky pěkně štvaly. Když chce někdo chovat kočku, tak by ji měl mít doma anebo zabránit jejímu lezení na cizí pozemek, pokud to sousedům vadí. To, že je to složité, protože kočka všude vyskočí, by měl být problém majitele, a ne souseda.
Nejvíc mi vadí lidi, kteří se začnou starat o chudáka toulavou kočičku tak, že jí začnou dávat ven jídlo. Pak se na jedno místo začnou stahovat všechny kočky z okolí a je to peklo.

Matmys
2315 příspěvků 10.09.19 13:19

@Vinca_minor @benyka
Blbý je, když takovou situaci řeší někteří lidi takto

P. S. nemyslím tím vás, samozřejmě

Gorilka
1136 příspěvků 10.09.19 13:25

Kočka domácí, není kočka bytová a dává přednost svobodě - čili bude se vždy toulat v okolí a značkovat své teritorium.

giuliettka
4133 příspěvků 10.09.19 13:27

@Gorilka No a ty si na čej strane? Há? :-D

Vinca_minor
895 příspěvků 10.09.19 13:31

@Gorilka Kočku divokou tolerovat budu bez mrknutí oka. Kočku ve stodole plné myší též, holt na dědině to tak bylo, že kočky byly hospodářská zvířata bránící škodám na úrodě. Ale cizí kočky mazlíčci, které si budou chodit a značkovat, kde se jim na mé zahradě zlíbí, tak ty mi budou vadit vždy. Chce-li někdo chovat domácí zvíře, tak prostě nesmí obtěžovat své okolí.

Vinca_minor
895 příspěvků 10.09.19 13:35

@Matmys To, že mi vadí cizí zvíře, samozřejmě nebudu řešit týráním zvířete. To zvíře je v tom nevinně, chyba je vždy v majiteli.

benyka
7331 příspěvků 10.09.19 16:00

@Matmys Kdysi jsme měli taky v bytovém domě (dvakrát osm bytů se společným dvorem) „chovatele“ toulavých koček. Na dvůr, kde jsme si s ostatními rodinami s dětmi vybudovali pískoviště a prolézačky, házeli kočkám z oken ohlodané kosti včetně hovězích z polévky. Stahovaly se tam prašivé kočky z širokého okolí a jak to tam vypadalo a smrdělo, to si ani nedovedete představit. Každé pokusy o nějakou dohodu, aby toho nechali, končily nezdarem. Jenomu z tatínků z toho jednoho dne ruplo v kouli a vzal na kočky vzduchovku. Některé utekly, některé to schytaly a čekaly na svůj konec někde v koutě. Kosti dotyční házet přestali, ale na ten dvůr už stejně nikdy nikdo nešel. Smutná příhoda.

madlusa
47 příspěvků 10.09.19 16:24

Dávat jed, špendlíky apod. do návnad je bez diskuse prasárna. Ale dokážu se vcítit do myšlení člověka, který už neví, jak se bránit dnešnímu přečoklovanýmu světu. Pro ilustraci - bydleli jsme na sídlišti, v sedmipatrovým paneláku. Na každým patře 4 byty a v průměru 2 psi. Každej z nich byl 2-3× denně venčen, i když by po něm vše majitel sebral (což se rozhodně nedělo ve 100 procentech), stejně bude všechno široko - daleko prochcaný a tím pádem i smrdutý. Plus drobnej bonus, že každej z těch psů občas celodenně vyl nebo štěkal zavřenej sám doma. Děti vypustit na trávník, který byl přezdíván hovnodrom, naprosto nemožné. Mohly jen do oplocených výběhů, pokud je člověk předtím prohlédl, jestli tam přece jen někdo svého pejsánka nevypustil. Jakákoliv regulace, omezení nebo zákaz chovu psů v bytě nemožná, dodržování vyhlášek nevymáhané a nevymahatelné.
Jo, dokážu pochopit, že zoufalství a bezvýchodnost někoho dovede až k tak hnusnýmu pokusu o řešení. Nesouhlasim s tím, ale chápu to.

Lizbeth
891 příspěvků 10.09.19 17:27

..kdybyste četly pozorně, už dávno byste věděly, že na zahradu či pozemek stačí pořídit botník/lavici z jysku a kočka bude chodit jen tam..pro fajnšmekry z říše zvířat přiložte chlupatinu a víte hned, že značkování bude probíhat jen na jednom místě..viola a je vyřešeno.

benyka
7331 příspěvků 10.09.19 17:45

@Lizbeth Jysk má na to patent? A dělají i hromádky jenom tam? Moje zkušenost praví, že na stejné místo chodí jen když ten předchozí výrobek uklidím. Jinak nejméně metr, když je krize (třeba jsme delší dobu pryč), tak to udělají aspoň půl metru vedle.

Stránka:  « Předchozí 1 1917 1918 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek