Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (848) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moir
2263 příspěvků 21.9.19 08:50

@profesorka v dnešní době je tenhle názor tak ze začátku minulého století
v zásadě v jeho duchu by na bílou neměla nárok žádná, protože má symbolizovat panenskou čistotu a ehm, neporušený hymen

ať si má každá na své svatbě barvu šatů, kterou uzná za vhodné ona, raději slavnostnější, přece jen to nebývá obvykle mockrát za život

giuliettka
4574 příspěvků 21.9.19 09:06
@Moir píše:
@profesorka v dnešní době je tenhle názor tak ze začátku minulého století
v zásadě v jeho duchu by na bílou neměla nárok žádná, protože má symbolizovat panenskou čistotu a ehm, neporušený hymen.

To má symbolizovať věneček. :-D
Biele šaty symbolizujú práve tú princeznú. Viktória Alexandra a jej manžel bratanec princ Albert Sasko-kobursko-gothajský. Jej obľúbenou farbou bola biela a svadba bola jednou z najdôležitejších PR udalostí 19. storočia.

Vinca_minor
1029 příspěvků 21.9.19 09:53

@Moir Ehm, dřív to byl (po Viktorii) znak toho, že je nevěsta dostatečně bohatá na to, aby si mohla dovolit drahé šaty jen na jednu příležitost. Moje babičky se v bílém nevdávaly.

giuliettka
4574 příspěvků 21.9.19 15:29

Špatné vlákno

Matmys
2379 příspěvků 21.9.19 17:22

Já jsem pro to, aby se každá nevěsta na svoji svatbu oblékla do čeho chce. I kdyby to bylo posedmý … takovou bych považovala za nezničitelnou optimistku.

Vinca_minor
1029 příspěvků 21.9.19 18:24

Ehm, kamarádka studovala dějiny kultury a opravdu to tak bylo, že bílé šaty byly znak bohaté nevěsty. Ty řeči o panenství a čistotě se přidaly proto, aby to neznělo tak materialisticky :)

julie74
3347 příspěvků 22.9.19 00:06

@Vinca_minor přesně, není to tak dávno kdy nebylo zas tak snadné udržovat šaty čiste. A nejhůř jsou na tom bile, že. Takže ty si s asi nejmenší pravděpodobností použijete na víc účelu. Atd, atd. Jak se tady už psalo. Panenství se vyjadřovalo už dávno pradávno různé, ale bílými šaty ne.

TinaV
309 příspěvků 22.9.19 08:38

@giuliettka - :smiley:, ale napadlo mě, jak se teď nařizují hostům barvy šatů, jaký na to máte názor? Já jen, že by člověk za chvíli mohl mít plnou skříň barevných šatů.

Myslím, že část hostů dorazí stejně v něčem jiném a ta barva je tam jen v náznaku. Já bych měla chuť, si pořídit něco šíleného, když barva, tak barva. :slight_smile:

giuliettka
4574 příspěvků 22.9.19 09:23

@TinaV Myslím si, že je to trefené. Veď si len zoberte svadby celebrít, aj takej Meghan naposledy, nikto z hostí neladí. Áno v Amerike družičky ladia, ale tam šaty pre družičky zaplatí otec nevesty a je to len pre tie družičky, ostatní su normálne vo svojom. Ak tá nevesta šaty nezaplatí, tak je trúba čo može o tej farbe tak akurát trúbiť do sveta.
Ja som sa s požiadavkou na farbu svadby stretla dvakrát. Raz od nevesty, ktorá už mala plné zuby otázok, ako ladíte svadbu, a oznámila namodro, doneste si všetci modré dáždniky, a kto nebude mať modrý dáždnik, tak dostane modré pierko na klopu, tie budeme mať pripravené a možete oslavovať. Bolo to na Slovensku, kde hostia dostanú na oblečenie takú malú kytičku. V modrom nebol nikto a nepršalo, tak aké mali dáždniky netuším. :-)
Po druhý krát tu v Liberci. A tam nevesta vypisovala mesiace predtým emaily, že ladíme, mali sme ladiť do fialova. Všetci sa jej na to vykašlali, vrátane mňa. A na svadbe mala ľudí v džínach, legínach, crocs tam tiež boli, v obleku bolo tak 5 chlapov a ostatní aj v kratasoch s naberanými kapsami. Bola to totálne svadba ako white trash a to myslím ešte tých white trash urážam.
Povodne som si vždy myslela, že ak nevesta nariadi farbu svadby, tak si pojdem v tej farbe kúpiť najluxusnejšie šaty na aké mám, a nevesta ať pukne vzteky, že vyzerám lepšie jak ona, ale keď na to došlo, tak mi to za to nestálo a použila som šaty zo skrine. :-)

giuliettka
4574 příspěvků 22.9.19 09:55

@TinaV Chcela som to zdokumentovať fotom, potom som si povedala, že nebudem sviňa a nedám tu niekoho koho poznám a nájdem niečo podobné na nete, a aha čo som našla. :-D

giuliettka
4574 příspěvků 22.9.19 10:56
@Pocit chladu píše:
Dala som zelene:-)
Mala by som rovnaku dilemu..

Ako ste to vtedy vyriešila? Dnes som pozerala, že Andrea Verešová robí reklamu fejkom parfémov z krásnevune. Ja som ho mala raz a už ho dajak nemám odvahu zobrať.

Dalmitka
1686 příspěvků 22.9.19 12:24
@Matmys píše:
Já jsem pro to, aby se každá nevěsta na svoji svatbu oblékla do čeho chce. I kdyby to bylo posedmý … takovou bych považovala za nezničitelnou optimistku.
Žeby Elizabeth Taylor? Asi bola takou optimistkou, okrem toho, že ja ju pokladám za jednu z najkrajších žien planéty.
TinaV
309 příspěvků 23.9.19 06:11

@giuliettka - ta fotka, originalita za každou cenu, překonal je chlapec s žádostí o ruku pod vodou. No, bylo to to poslední co udělal. Asi jiný vesmír, stejně jako režisér Kačena. A já stárnu, protože tomu nerozumím. :wink:

Vinca_minor
1029 příspěvků 23.9.19 07:46

@TinaV Já asi taky stárnu, protože tomu nerozumím, a to je p. Kačena starší než já.

Birdonawire
152 příspěvků 23.9.19 20:26

Nechtělo by to už odbornou pomoc? https://www.idnes.cz/…hranicni_vlc

benyka
7521 příspěvků 23.9.19 22:05

@Birdonawire Viděla jsem ji vlastně poprvé naživo a šokovala mě nenávist ke starším generacím, která z ní přímo ukapávala. Jestli jí na to mladí skočí, tak se asi máme na co těšit. A vzápětí ji v tom utvrdil nějaký „dědek“ (neviděla jsem ho), který se k tomu přihlásil, že jako za klimatickou změnu můžeme my (starší), a proto s tím musíme něco udělat. (Asi jako brontosauři mohli za svoje vyhynutí.) Jsou to velmi nebezpečné teze, s kterými by se nemělo plýtvat. Není účelem jen shodit na někoho odpovědnost, ale taky mít aspoň nějakou představu nebo názor, co s tím dělat, i když realizace je spíš ve hvězdách než v moci kteréhokoli člověka, státu, kultury.

Oveeec
2125 příspěvků 23.9.19 23:30

@benyka Jako ona už mě taky nebaví, nemám ráda podobná šílenství, ať se týkají kohokoli (a toho úvodního obrázku jsem se regulérně lekla :-) ). Ale ona podle mě nemusí mít představu, jak to udělat, takových představ mají povolanější lidé nejspíš dost. Jenže všechny ty představy padnou, když přijde takový Trump a například odstoupí od dohody (protože on a lidé na obdobných pozicích můžou v podstatě, co si zamanou nebo za co je někdo podmázne, tedy pardon, co si vylobbuje). A koneckonců to byly předchozí generace, kdo se pořád hnal za větším konzumem (ne že by mladí dnes nekonzumovali). Možná by to ale neměla házet obecně na starší generaci, ale na korporáty a modlu nekonečného růstu a zisku, třeba by tím celé věci prospěla víc (jenže to by zase bylo křiku o levičáctví) - protože očividně je obviňování starší generace, která se necítí vinna, kontraproduktivní. Na druhou stranu, ona prostě nemůže jít a pěkně poprosit, jestli by někdo nebyl tak hodný a nezamyslel se nad životním prostředím, to se jí už teprve každý vysměje.

porjk
2827 příspěvků 24.9.19 07:31

@benyka Ono je vždycky snazší říct,,takhle ne!" Ale vymyslet, jak ANO, to je mnohem těžší. Proto se najde ke všemu dost oponentů, ale řešení má málokdo.
Jasně, že za současný stav můžou předešlé generace, dítě ho zatím moc neovlivnilo, ale kdoví, zda si ty děti uvědomují, že je to cena za všechno, co mají a rádi používají. Dobrý příklad jsou demonstrace za životní prostředí. Zbyde po nich bordel, všichni pijí z platových lahví, domlouvají se mobily a nevypadá to, že by přišli, pěšky oblečení v hadrech utkaných na domácích stavech.

Lizbeth
960 příspěvků 24.9.19 09:34

To bylo poprvé co jsem ji viděla mluvit ( ano zvuk jsem si nepustila), její gestikulace mi stačila. Vypadá hrozně nešťastně, tak jak lidé, které intenzivně něco nebo někoho nenávidí, bývají.

Omlátila jim o hlavu prázdná slova, ale co mělo znamenat, že jí ukradli dětství?? Ona prožila dětství v klimatických katastrofách? Žila v hurikánech, požárech, povodních, bez vody? Nechápu…jako kdyby řekla, že díky současnosti ji na starý kolena bude ouvej, tak to pochopím..ale ona se pouze část svého dětství trápí myšlenkami na zkázu planety, tak to potom asi jo, jestli myslela tohle.

Asi neřekla nic co by nebyla pravda, ale stejně mi demonstrování dětí každý pátek připadá jako dobrej program jen pro ně samotné, cítí se u toho jistě skvěle a ušlechtile..a co dál?

pavka_l
1015 příspěvků 24.9.19 10:50

@Birdonawire Já jsem ji taky poprvé viděla takto mluvit, znala jsem ji jen z fotek se zvláštním úsměvem. Ten nenávistný až fanatický projev mě téměř vyděsil. Už chápu, jak bylo možné třeba odstartovat čarodějnické procesy v minulosti. Takováhle jedna fanatická holčička by klidně mohla způsobit upálení stovky nevinných lidí.

Matmys
2379 příspěvků 24.9.19 12:00

@pavka_l Greta z Arku, myslíte?

BeKaa
437 příspěvků 24.9.19 12:41

Z toho projevu jsem hodně rozpačitá. Zajímalo by mě, jestli si ho psala a nacvičovala sama, nebo jí někdo reguloval. Chvílemi vypadala, že se zhroutí, ale pořád nedovedu rozklíčovat, jestli to je z ní, nebo jí někdo instruuje a ona je vlastně jen nastrčená figurka.
Rozumím tomu, že má obavy ze stavu země a chápu její frustraci, protože ani tisíc ekologických summitů a milion studií nepřebijí lidskou chamtivost.

giuliettka
4574 příspěvků 24.9.19 14:27
@BeKaa píše:
Z toho projevu jsem hodně rozpačitá.
:-)
giuliettka
4574 příspěvků 24.9.19 14:30

Myslím, že Greta prehrala na celej čiare. Už bude len pre srandu ostatným.

julie74
3347 příspěvků 24.9.19 15:28

Jednou jsem někde četla rozbor nějakého psychologa, proč tak často měli náboženská vidění dívky v tom věku jako je Greta. Dneska už se náboženská vidění nevidí, toto je bohužel obdoba. jasně, je potřeba někdo kdo řekne to co říká, a taky si myslím že má pravdu, ale podle mě potřebuje někoho, kdo bude dělat korekce. Já se obávám, že ji spíš někdo vytáčí do vyšších obrátek. Pak se z ní ale stane podobné důvěryhodný symbol jako je želva s brčkem v nose.

Stránka:  « Předchozí 1 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1945 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek