Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (863) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Saphena
93 příspěvků 29.9.19 07:22

Zdvojený příspěvek

Příspěvek upraven 29.09.19 v 08:37

Saphena
93 příspěvků 29.9.19 07:28

Omlouvám se, ale pořád mi to píše chybu a nechce to smazat zdvojený příspěvek

giuliettka
5072 příspěvků 29.9.19 08:47

@Saphena Čo tu po ránu blbnete, ma málem kleplo. :-D

giuliettka
5072 příspěvků 29.9.19 08:48
@Saphena píše:
Omlouvám se, ale pořád mi to píše chybu a nechce to smazat zdvojený příspěvek

Kašlite na mazáni, mne ste skrášlila rána. :-D

Saphena
93 příspěvků 29.9.19 08:52

@giuliettka :grin: To mě těší. Já píšu tak málo, že jsem musela aspoň zaplnit jedním příspěvkem dvě stránky.

giuliettka
5072 příspěvků 29.9.19 08:55

@Saphena To je jasný znak toho, že máte prispievať viac. To by sa potom mne nestávalo, že som na 2 stránkach len ja. :-)

giuliettka
5072 příspěvků 29.9.19 09:02
@Veselka10 píše:
@giuliettka Proč by to měli zjišťovat? No právě kvůli zjevnému riziku nakažení tetanem.
@Veselka10 píše: …protože vnější rány, pokud jsou řádně ošetřené nejsou, z hlediska tetanu, žádným rizikem.

To dieťa malo vnější ránu, lekármi riadne ošetrenú. Takže ešte raz sa pýtam, prečo by to mali zisťovať.

rozmlsaná
450 příspěvků 29.9.19 09:58

@giuliettka píše:
A jaká je to rodina? Ja som myslela, že je to alternatívna mater zo satelitu… Četla jsem že je to matka která trpí roztroušenou sklerózou a právě proto byl chlapeček neočkovaný protože se bojí že to u jejich děti spustí onemocnění.

julie74
3525 příspěvků 29.9.19 13:40
@julie74 píše:
@Veselka10 Ano, znám několik děti co nejsou na lékařské doporučení ockovane

Omlouvám se, ale včera mělo MP nějakou chybu a příspěvek jsem nedopsala…

pabylka
1040 příspěvků 29.9.19 13:43

@rozmlsaná ak je predispozícia, tak RS môže spustiť i banální infekt, stres, operace, ockovanie…faktorov je mnoho. Ale matka by mohla být vďačná sucasnej medicíne, kdy je možné i s roztroušenou sklerózou donosit dieta. Este v nedávnej dobe mali tieto pacientky tehotenstvo kontraindikovane. A strán dotazovania na ockovanie- sama som zažila, že na dotaz matka uvidela, že decko očkované je a nebolo. Očkovací průkaz u sebe neměli. Nelze úplně všetku zodpovednosť preniesť na lekárov, takisto to mohli pripomenúť…

julie74
3525 příspěvků 29.9.19 13:44
@rozmlsaná píše:
@giuliettka píše:
A jaká je to rodina? Ja som myslela, že je to alternatívna mater zo satelitu… Četla jsem že je to matka která trpí roztroušenou sklerózou a právě proto byl chlapeček neočkovaný protože se bojí že to u jejich děti spustí onemocnění.

Vím o očkování lautr kulový, ale kdysi jsem řešila jestli je větší riziko vztekliny nebo preventivní léčby vztekliny a riziko roztroušené sklerózy byl jeden z argumentů proti té preventivní léčbě.. Ale to byla vzteklina.

isko
1586 příspěvků 29.9.19 23:18

@julie74
Jako že nějaké zvíře někoho kouslo, takže se pak řešilo, jestli preventivně léčit anebo nechat to být s tím, že riziko vztekliny je vlastně minimální?

A dá se na preventivní léčbu vztekliny zemřít? Popř. jaká jsou rizika té preventivní léčby?

julie74
3525 příspěvků 30.9.19 06:49

@isko to jste si naběhla, historka je to potrhlá. Do šestého patra nám vletěl netopýr, ve snaze zachránit ho před kočkami jsem chudáčka sebrala ze země a chudáček mě kous. Jak jsem byla rozespalá, řev koček k tomu, napadlo mě jen zachránit netopýra, ne vzít si něco přes ruce. No a u netopýrů je jistá, minimální šance vztekliny i u nás. Můj muž po dotazů na infekčním dostal pokyn že ráno nastupují s kufrem a bude se léčit. Tak jsem sehnala všechny kdo s tím mají v téhle republice co do činění, probrala to, a druhý den podepsala revers. Už si nepamatuji ty rizika, ale vzhledem k malé pravděpodobností té vztekliny byly vyšší u té léčby.. Pamatuju si akorát to RS. Od té doby znám například lidí ze spolku na ochranu netopýrů. Nevím jak rychle přijede policie k vraždě, ale když jsem o rok později volala, zase netopýr, tentokrát mu kočky prokously křídlo, tak paní pro něj přijela za čtvrt hodiny. :grinning:

Uživatel je onlinebenyka
7749 příspěvků 30.9.19 09:42

Jsem kdysi někde četla, že nejjedovatější pro člověka je kousnutí člověkem. :-)

giuliettka
5072 příspěvků 30.9.19 09:50

Čítali ste to o tej materi, Tá dobrá duša nebude potrestána, ono je to už premlčané. Ani pokutu nedostane a dieťa jej vrátia nazad, aby mu mohla uchošťourem namočeným v moči znovu nos vytierať. Neskutočné. Nechá ho prechodiť zápal pľúc, rieši či liečiť spálu antibiotikami, skoro ho zabije a oni jej ho vrátia, nech svoje dielo dokoná. U tej to očkovanie nespustilo rozrusenú sklerozu, ale zavraždilo jej to mozgové bunky. Fakt dúfam, že sa s ňou ten chlap rozvedie a dostane deti do výlučnej opatery.

isko
1586 příspěvků 30.9.19 10:47

@julie74
Aha, chápu.
To tedy nevím, jak bych se zachovala, já jsem na internetech četla, že vzteklina je konečná, a to dost nepříjemným způsobem, takže bych se jí asi chtěla vyhnout. Jo a to o těch netopýrech tam bylo taky.

isko
1586 příspěvků 30.9.19 10:52

Před několika lety jsem prokrastinovala i na serveru rodina.cz a našla jsem tam nějakou diskusi právě na téma očkování. Tehdy mě šokovalo, že tam byly uživatelky, které vážně zvažovaly, že očkování proti tetanu vynechají, že kdyby něco, tak se to včas pozná a vyřeší.
Jako chápu vyhnout se čkování proti chřipce, i proti pneumokokovi bych pochopila. Osobně jsem přežila i zarděnky, takže chápu i odmítnutí očkování proti dětským nemocem. Ale proti tetanu? popř. obrně a podobným věcem? Tomu fakt nerozumím a považuji to za velkou naivitu. V tom lepším případě.

giuliettka
5072 příspěvků 30.9.19 10:53

@isko Ja som očkovaná proti besnote. V nemocnici ste len 4 dni, potom idete domov a liečite sa doma. Už si presne nepamtám koľko dní. Bolo to pre 30 rokmi. A to boli vakcíny určite menej „prepracované“ ako v dnešnej dobe. Slerozu zatial nemám, len hosip a besná som jak beruška. :-D

isko
1586 příspěvků 30.9.19 10:58

@giuliettka
co to je „hosip“?

giuliettka
5072 příspěvků 30.9.19 11:02

@isko Niekedy sa klasickej skleroze, ale len tomu takému zabúdaniu vraví hosip „hovno si pamätám“ :-D A aby ste mi verila, že som si to očkovanie nevymyslela pre potreby diskusie. :-)
https://www.modnipeklo.cz/…use/hledani/?…

Uživatel je onlinebenyka
7749 příspěvků 30.9.19 11:39

@isko Vyšší level je pak „hosip iksipš“, což znamená „ho..o si pamatuji, i když si píšu“. :-)

isko
1586 příspěvků 30.9.19 11:43

@giuliettka
No tak TENHLE hosip mám taky :))

U těch koček bych se toho asi nebála, u netopýrů ano.

Příspěvek upraven 30.09.19 v 11:44

isko
1586 příspěvků 30.9.19 11:43
julie74
3525 příspěvků 30.9.19 11:48
@isko píše:
@julie74
Aha, chápu.
To tedy nevím, jak bych se zachovala, já jsem na internetech četla, že vzteklina je konečná, a to dost nepříjemným způsobem, takže bych se jí asi chtěla vyhnout. Jo a to o těch netopýrech tam bylo taky.

Jasně že je, proto jsem taky sehnala opravdu velmi podrobně informace. Když o něco jde jsem velmi důkladná :grinning: po podepsání reversu mi doktorka řekla že její brácha je speleolog a doprobrala to. A odsouhlasila, ale že prý nemohla dřív. :grinning:

isko
1586 příspěvků 30.9.19 11:53

Včera jsem viděla film „Diagnóza: šampión“.
Bylo to o americkém fotbale. Původem nigerijský patolog, nyní na zelenou kartu v USA, si řekl, že hráč amerického fotbalu, jinak zdravý člověk, by neměl bláznit a umírat mezi čtyřicítkou a padesátkou, a udělal mu kompletní pitvu včetně podrobného vyšetření mozku.
A zjistil, že následkem těch ran, které hráč dostával do hlavy v průběhu své kriéry, se tomu člověku v mozku začal srážet protein. Těch ran bylo cca 70 tisíc za celou dobu tréninku a hraní a mají prý sílu cca 100 G. Ve výsledku to vedlo k tomu, že bývalý hráč úplně ztratil rozum. Paranoia, hlasy, deprese, zapomínání… V průběhu filmu zemřelo min. 6 takových hráčů.
Film byl o boji za uznání té diagnózy, protože fotbalová lobby takovou nemoc z povolání nechtěla přijmout. Will Smith v hlavní roli patologa.

Stránka:  « Předchozí 1 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1967 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek