Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (844) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pýthia
276 příspěvků 30.9.19 13:02

@Veselka10 „pominu-li děti u kterých si to rodiče z nějakého důvodu nepřejí…“ tak to byste asi pomíjet neměla, protože to je kategorie, která jedná proti zákonu. Lékařům bych určitě nedávala vinu, za to, že se nezaptali, naopak bych očekávála, že neočkovanost nahlásí rodiče, ONI jsou totiž za své dítě zdopovědí, jak morálně, tak trestně.

Veselka10
167 příspěvků 30.9.19 13:22

@Pýthia To, že jednají takoví rodiče proti zákonu, není tak docela pravda, resp. nemusí být. Záleží na důvodech.
Pokud prostě např. jen odmítají očkování, protože nechtějí, aby jejich dítě očkované bylo, tak ano, v takovém případě skutečně proti zákonu jednají. Ovšem kromě kontraindikace očkování jsou i zákonné důvody jako např. může být individuální očkovací kalendář.

Osobně nejsem proti očkování, ale některé důvody prostě umím pochopit. Jaké důvody má/měla konkrétně tato matka nevím, píšu obecně.

Rozhodně jsou rodiče za své děti plně zodpovědné, to je jednoznačná pravda a lékař je zodpovědný za zdraví pacientů, na rozdíl od rodiče má znalosti, které rodiče mít nemusí, takže lékař je ten který má, na rozdíl od rodiče, vědět, že reálně hrozí např. ona nákaza tetanem a proto si to má ověřit.

giuliettka
4483 příspěvků 30.9.19 13:46
@Veselka10 píše:
@Pýthia lékař je ten který má, na rozdíl od rodiče, vědět, že reálně hrozí např. ona nákaza tetanem a proto si to má ověřit.

Nechala by ste tých doktorov z pohotovosti postaviť k múru a pre výstrahu zastreliť.

giuliettka
4483 příspěvků 30.9.19 13:50

Ľudia fakt vám pripadá normálne, aby za toto boli zodpovední doktori? Aby boli potrestaní? Mne nie.

Porkpiehat
1244 příspěvků 30.9.19 14:03

Kdybych byla rodičem, jehož dítě má kontraindikaci pro očkování nebo z nějakého důvodu individuální očkovací kalendář, tak to u doktora hlásím jako první. A myslím si, že ti, kteří dobrovolně a o vlastní vůli nenechají děti očkovat (a případně si na to seženou papír od doktora, jakože kontraindikace, i když to není pravda), to před doktorem zamlčí, aby si ušetřili kázání o důležitosti očkování. A pak se nestačí divit, když nastane malér.

julie74
3337 příspěvků 30.9.19 14:26

A jsme zase u informací. Rodiče co jsou dost sebevědomí na to neockovat, a dostatečně blbí a zbabělí na to, aby s tím dál nějak pracovali. Znám několik lidí co neockovali, nebo očkovali jednotlivé nebo v posunutých terminech, ale taky měli koule na to to hlásit a stát si za tím. Protože přestože většinou jsou klienti očkovacího centra a mají pokyny, normální, v tomto neinformovaní, doktoři, jim za to nadávají.

Pýthia
276 příspěvků 30.9.19 16:29

@Veselka10 Ano, ty zákonné důvody jste v tom prvním příspěvku také uvedla a proti těm nic nenamítám. Jen mě poněkud zarazila právě ta citovaná formulace. Matka, o které mluvíme, spadala do této kateogorie, mimochodem. Jen mi přijde, že jako ORL lékař, který vytáhne něco z nosu, se asi nebudu ptát na očkování. Možná ano, ale pochybuju, že je to standartní otázka, zvlášť u dětí, kde je to očkování povinné-a pokud ho dítě nemá, předpokládám, že je to uvedené v kartě, pokud ji tam má založenou, nebo mě na to rodiče upozorní.
A ještě drobnost, tetanus je u nás velmi vzácný, takže se rozhodně nedá říct, že „nákaza reálně hrozí“.

Aroosak
627 příspěvků 30.9.19 22:53
@Veselka10 píše:
@Pýthia
Pokud prostě např. jen odmítají očkování, protože nechtějí, aby jejich dítě očkované bylo, tak ano, v takovém případě skutečně proti zákonu jednají.

Ne, neočkování není protizákonné. Nešiřte bludy, prosím!

Atlacoya
2713 příspěvků 1.10.19 08:34
@Aroosak píše:
Ne, neočkování není protizákonné. Nešiřte bludy, prosím!

A proč se teda píše v novinách, že hygiena nemůže uložit sankci kvůli promlčení?

julie74
3337 příspěvků 1.10.19 08:54

@Aroosak Nevím jak se přesně používá výraz protizákonné, protiprávní, atd. Každopádně za bezdůvodně neockovanani můžete dostat pokutu. Možná je to přestupek…

Pýthia
276 příspěvků 1.10.19 13:50

@Aroosak Já nejsem právník, takže se ve správném názvosloví také nevyznám. Každopádně jak nazvat situaci, když je očkování povinné a upravuje ho zákon?

giuliettka
4483 příspěvků 1.10.19 16:39
@Lizbeth píše: @cerruti..a já chtěla před pár stránkama napsat, že mi to připomíná ten díl, kdy Lisa podlehne depresím ze stavu planety a dostane antidepresiva, ale nechtěla jsem být dětinská :)
:-D
Oveeec
2120 příspěvků 1.10.19 22:44

S dovolením přeruším klimatické a očkovací vlákno nějakou tou módou :) Mám už několik let koženou bundu, křivák (se zapínáním ne šikmo, ale po straně). A ten křivák má vepředu kapsy a ty kapsy se hrozně vyboulují, a to i když v nich nic nemám. A dělají mi hroznou cejchu. Počítám, že dělat se s tím nedá nic, leda koupit novou bundu. Tak by mě zajímalo, jestli se vám u křiváků děje totéž. Normálně nosím v kapse mobil, klíče, kapesník (na podzim teda občas kaštany, ale vybouluje se to i bez nich :) ).

porjk
2818 příspěvků 2.10.19 07:39

@Oveeec Možná je delší, než do pasu a přitom nespadne na boky, tak se materiál jakoby podkasá a vyboulí?

Porkpiehat
1244 příspěvků 2.10.19 09:10

@Oveeec Nebo jsou to kapsy jen na parádu a nic se do nich nemá dávat… Jestli už je jednou kůže vytažená a dělá boule, tak s tím nic neuděláte. Jak hodně je ta kůže měkká? Nechcete to vyfotit, ať si můžeme udělat lepší představu o čem mluvíte?

Temperance
1895 příspěvků 2.10.19 12:54

@Oveeec Ještě by se ty kapsy daly zašít :-P

benyka
7477 příspěvků 2.10.19 13:59

@Temperance Nebo slepit s podkladem vteřinovým lepidlem. :-)

LorelaiH.
3255 příspěvků 4.10.19 16:39

Jdu s dotazem sem, protože MP ví všechno. V souvislosti s diářem, který jsem dávala do nákupního vlákna jsem se chtěla zeptat, jak se to dělá, když chce člověk také realizovat nějaký diář? Mám v hlavě myšlenku specifického diáře pro určitou cílovou skupinu, ale vlastně nevím, co teď? Kontaktovat nějakou firmu, která se specializuje na diáře a kalendáře a přednést jim myšlenku? Anebo sama zpracovat vše od A do Z (najít a zafinancovat grafičku/ilustrátorku, tiskárnu, zajistit marketing)? Budu moc ráda, za jakoukoliv radu. Sama mám hlavu jak pátrací balón.

andano
795 příspěvků 4.10.19 17:44

@LorelaiH. Záleží na tom, do jaké míry a čemu se chcete věnovat.
Pokud půjdete za firmou, bude to o kompromisu - bude chtít záruky prodejů, bude chtít úpravy, dodá svého grafika, s jehož prací se třeba neztotožníte a bude to hodně o vyjednávání i v dalších oblastech, ale asi se nebudete moc starat organizačně a finančně - ale tomu bude odpovídat i Váš zisk.
Jste-li schopna si to udělat celé sama - tj. seženete si grafika, ilustrátora a další, které potřebujete, prostředky na jejich zaplacení, právníka na jejich smlouvy, udělají to tak, aby to mohlo jít do tiskárny, kdy si zaplatíte vydání…následně vyřešíte distribuční kanál (očekávám, že asi prodej po internetu), bude Vás to stát spoustu úsilí, ale budete mít určitě dílo bez kompromisů, ale taky možná ztrátové… nebo možná o hodně víc ziskové… to Vám předem nikdo neřekne, protože i obchodní riziko si ponesete sama.
Osobně si myslím (z toho, jak se prezentujete), že máte na to vydat to na své triko -je otázka, zda tomu chcete obětovat sebe a svůj čas.

LorelaiH.
3255 příspěvků 4.10.19 20:42

@andano díky za názor. Neskromně si myslím, že čas by se nejspíš našel a finance by si taky nebyly problém, grafičku bych taky sehnala (už jsem s ní spolupracovala na mém ebooku), ale pak už by to bylo komplikované, hlavně co do distribuce. I kdybych sehnala tiskárnu, bylo by to v Česku, ale já jsem ve Švýcarsku a diář by byl pro českou cílovku. Plus druhý problém - marketing. Já nejsem ten typ, co by uměl sám sebe a své dílo prodávat. Mám myšlenku, dokážu ji nějak zrealizovat, ale neumím ten finální krok, dostat to k lidem :(

andano
795 příspěvků 4.10.19 21:40

@LorelaiH.
Nevím, čeho se diář týká, ale myslím, že právě marketing by mohl být vaší silnou stránkou. Pokud vím, jste na sítích docela aktivní (česky), možná Vás zná víc lidí než myslíte. Bude-li diář vytištěn, je to o tom ne obcházet drobné knihkupce a trafiky (což chápu, že ze Švýcarska asi nepůjde), ale oslovit nějaký spíš knihkupecký řetězec - což byste při návštěvě ČR mohla zvládnout. Souběžně můžete prodávat přes internet, ale výtisky distribuovat v Čechách - to by musel za Vás asi někdo další.

LorelaiH.
3255 příspěvků 4.10.19 22:21

@andano díky moc za rady, ještě si to nechám projít hlavou. A taky chci počkat na zpětnou vazbu od kontrolního vzorku cílové skupiny co se týká obsahu.

JarkaJ
923 příspěvků 4.10.19 22:56

@LorelaiH. Vy chcete jako vydat úplně specifický diář, pokud to správně chápu? Ja bych nejdříve zkusila zajít s vlastním návrhem do tiskárny, kde dělají i věci podle návrhu - myslím firmy, které se zabývají třeba tiskem novoročenek, diaru, kalendářů. My jako firma nemáme reklamní diáře, ale necháme si tisknout novorocenky. Letos mě napadlo, ze bych zakoupila kapesní diáře u té firmy a nechala opatřit naším logem. Ale to je jiná situace, vybírám z hotových předmětu, kam zadávám jen dotisk textu a loga.

Porkpiehat
1244 příspěvků 5.10.19 08:04

@JarkaJ Já jsem myslela na něco podobného. Vybrat základ z hotové nabídky diářů a doplnit o vlastni obrázky, texty. Jako jsou třeba stolní kalendáře s recepty, na tu pulstranu si každý zadavatel muže vybrat co chce. Před koncem roku k nam domů chodi hasiči a popeláři se svymi kalendáři. Hasiči v nem mají vlastni fotky, popelari mají dodané jen své logo.

Uživatel je onlineVinca_minor
1010 příspěvků 5.10.19 12:10

@Porkpiehat Jsem si představila kalendář s polonahými svalnatými popeláři :D Oranžové helmy, naolejovaná těla a popelnice… Škoda, že mají jen logo :D

Stránka:  « Předchozí 1 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1943 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek