Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (844) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
1244 příspěvků 5.10.19 13:01

@Vinca_minor Ony ty popelářské kalendáře stojí za prd - sice dávají na výběr z několika verzí, ale jsou to buď recepty nebo roztomilá zvířátka (koťátko s vlčákem, kuřátka atd.). Loni už jsem ho odmítla koupit s tím, že už máme od hasičů. Ty mají fotky z vlastních akcí, jak reálných, tak tréninků, mají tam společnou fotku všech hasičů. Ale od těch bychom si koupili i ta koťátka. Z mého pohledu je rozdíl, kdy něco někdo dělá dobrovolně (byť sice za to nakonec dostane zaplaceno) a klasické povolání (popeláři).
Cena za kalendář není stanovena, je to na dobrovolnosti. Ten hasičský samozřejmě musí být na výrobu dražší, protože je to „na míru“, ale také tam mají uvedenou hromadu místních sponzorů, jinak by se jim to nejspíš ani zpátky nevrátilo. Získané peníze pak použijí na jejich vánoční večírek a podobné akce, s čímž plně souhlasím.

Uživatel je onlineBirdonawire
120 příspěvků 5.10.19 13:48

V Bruselu jsem milovala kalendar, ktery prodavali profesionalni hasici. Krasni muzi, krasne fotky. :-) Vytezek sel popalenym detem. Nekdy v roce 2015 s tim skoncili. Skoda!

ertz
27 příspěvků 5.10.19 13:52

U nás hasiči pořádají ples (vždy kupuji lístky, i když tam nejdeme, ze stejného důvodu jako @Porkpiehat.) A dvakrát ročně pořádají v obci sběr starého železa, s tím, že těžké kusy sami vynesou. Hodně se přitom nadřou, protože stěhují stará kamna ze sklepů apod. Z výtěžku doplňují techniku (koupí si lepší motorovou pilu, vybavení dílny apod). Ten kalendář je dobrý nápad i z hlediska propagace a tak, protože u nás mají problém sehnat mladé (+ pracovité, ochotné věnovat svůj volný čas a energii jiným).

Vinca_minor
1010 příspěvků 5.10.19 13:53

Šéfová mého muže má na tiskárně pověšený kalendář s muži od Mountfieldu. A jeden kolega se hrozně rozčiluje, kdo se na to má koukat. Přitom sám má v kanclu nahé ženské.

Porkpiehat
1244 příspěvků 5.10.19 14:18

@ertz Tady není s náborem nových až zas takový problém, hlásí se i ženy. Tady ovšem jezdí hasiči i k úrazům, infarktům atd., takže je to daleko pestřejší než „pouhé“ hašení, vosí hnízdo nebo zabouchnuté dveře.
Líbí se mi, že je ten kalendář osobní, ne jen dodaný z celonárodního tisku.

ertz
27 příspěvků 5.10.19 14:37

Aha, to je zajímavé, dobrovolní hasiči ve Francii mají tedy i zdravotnické vzdělání? U nás asi mají zkoušky jen pro strojníka. A požáry jsou typické jen pro jaro (vypalování mezí - hasí i několikrát za týden), jinak převažují zásahy u nehod, dveře, spadlé stromy a letos v létě bylo v okolí dost bleskových povodní, takže čistili sklepy, silnice. Plus práce pro obec (postavit a uklidit podium pro vystoupení, zastavit dopravu na hody a podobné akce). A teď si uvědomuji, že letos v létě v okolí hořelo několik polí a kombajnů.

Porkpiehat
1244 příspěvků 5.10.19 15:33

Ve Francii jsou ve městech klasické záchranky, na venkově jsou to hasiči, kteří slouží jako záchranka. Pokud je to něco vážného, tak k případu jede odněkud i lékař, který se k nim přidá, případně volají helikoptéru. Mají buď hasičská auta (s hadicema, cisternou) nebo sanitky (ale v hasičských barvách). Když to tak vezmu, tak víc tu (na venkově) jezdí hasiči k úrazům a nehodám (včetně nehod automobilů) než k nějakým požárům. Práce pro obec tu nepřipadá v úvahu, nejsou placení z rozpočtu obce a tím, že fungují jako záchranka, tak musí být připravení k okamžitému zásahu. To ovšem neznamená, že jsou pořád na zbrojnici, mají pípáky a ti, co mají pohotovost, jedou po upozornění hned do zbrojnice pro sanitku/hasičské auto. Ze začátku mě to trochu strašilo, byla jsem z ČR zvyklá mít nemocnici za rohem, ale pak si člověk zvykne. Snažím se využít každou možnost pro účast na kurzu první pomoci, abych byla schopná někomu pomoci (samozřejmě v první řadě své rodině) než dorazí sanitka.

Temperance
1895 příspěvků 6.10.19 01:56

Ad hasiči: nezapomeňte na sundávání koťat ze stromů ;-)

ertz
27 příspěvků 6.10.19 07:31

U nás dokonce jednou sundávali papouška ze stromu. Asi se bál výšky

giuliettka
4483 příspěvků 7.10.19 17:22

@Porkpiehat Videla si Max Mara 2020? Mala som párať! :-D

Ophelie
699 příspěvků 7.10.19 17:44

Ten červený kabát má nádherný odstín. Konečně opravdu dlouhý kabát pro mě, ách…

Porkpiehat
1244 příspěvků 7.10.19 19:25

@giuliettka Tss, hupneš za mašinu a za víkend je hotovo :-) Než bys z toho kabátu „vypárala“ tenhle, tak by bylo příští léto.

Na mě ze všech stran útočí trenčkoty. Minulý týden je nakupovaly v Reines du shopping. Moje oblíbené youtuberky se předhání v tom, jak mi poradit s výběrem :-) O víkendu pojedu na bleší trh pro švadlenky… Takže už vím, po jaké látce budu pátrat ;-) Musím si jen ověřit metráž, abych toho pak měla dost.

giuliettka
4483 příspěvků 7.10.19 20:15
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Tss, hupneš za mašinu a za víkend je hotovo :-) Než bys z toho kabátu „vypárala“ tenhle, tak by bylo příští léto.

To za víkend nevyrobím, to malo ručne prikýrovanie. :-D

MP blanka
1966 příspěvků 7.10.19 22:07

@Porkpiehat - nedávno som si na vás spomenula. Stretla som totiž po rokoch pani, ktorá mala kedysi / tak 7 - 10 rokov / v B. B menší obchod s metrážou. Nakupovala rôzne aj v zahraničí a mala preto iný výber, ako bol v druhých obchodoch a vedela ponúknúť zaujímavé materiály, pravda, aj cenovo to bolo iné. Niekoľkokrát som si tam ja, alebo niektorá moja zákazníčka niečo kúpila. Dozvedela som sa, že už dávno skončila, po likvidácii obchodu sa jej síce podarilo niečo odpredať, ale aj tak má v pivnici má doteraz dložené množstvo materiálu, ktorého sa nemôže zbaviť. Pýtala sa aj mňa, či by som niečo z toho neupotrebila, ale ja šijem výhradne z materiálu, ktorý si donesie zákazníčka. Ale spomenula som si na vás a na tie blešie trhy, ktoré tak obľubujete. Tu nič také nie je.

Porkpiehat
1244 příspěvků 7.10.19 22:44

@MP blanka Jo, tady by určitě něco udala. Prodávají se jak zbytky z vlastních zásob, tak evidentně výprodej skladových zásob po skončení podnikání. Někdy mi přijde, že je tam i někdo, kdo stále ještě podniká. Ale ani to mi nevadí, hlavně když se dá něco zajímavého sehnat.

Pozorovatel
602 příspěvků 8.10.19 20:23

Jdu si pro lekci z etikety. Dneska situace: ja (31) s manzelem (47) odemykame domovni dvere, kdy se zevnitr pririti mlady muz (cca 22-25) a dvere otevre. Kdo ma vchazet do dveri jako prvni? Plati obecne pravidlo, ze se prvne vychazi a pak vchazi? Nebo v tehle situaci aplikujeme prvne zeny a starsi lide? Ja se teda jako zena (a taky jsem u dveri byla prvni s klicema) hnala do dveri driv, mlady muz me poucil, ze prvne se vychazi. Tak ted nevim, ktery z nas dvou je vetsi krupan.

Puffin
167 příspěvků 8.10.19 20:52

Dobrý večer, nevíte prosím někdo, kde by se dala najít data ze zdravotnických statistik mladší než v roce 2015? Konkrétně mi jde o počet dětí narozených s Downovým syndromem, Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR to má do roku 2015.

@Pozorovatel Mám pocit, že přednost mají vycházející (nejde o úctu, ale o praktičnost).

julie74
3337 příspěvků 8.10.19 21:58

Jasně, jinak se budou lidé uvnitř poněkud kupit.

Pozorovatel
602 příspěvků 8.10.19 22:11

@Puffin @julie74 tak toto neni obchodak, kde by se lidi kupili, jsou to domovni dvere, ktery jsme prave odemykali = prisli jsme k nim driv, ale zevnitr se otevrit klicem nemusi, takze mladik, ktery k nim prisel pozdeji, byl v otevirani rychlejsi. No pocitove me to prekvapilo, i kdyz obecne pravidlo samozrejme znam, proto se ptam na konkretni situaci.

Ivana32
87 příspěvků 8.10.19 22:29
@Pozorovatel píše:
Jdu si pro lekci z etikety. Dneska situace: ja (31) s manzelem (47) odemykame domovni dvere, kdy se zevnitr pririti mlady muz (cca 22-25) a dvere otevre. Kdo ma vchazet do dveri jako prvni? Plati obecne pravidlo, ze se prvne vychazi a pak vchazi? Nebo v tehle situaci aplikujeme prvne zeny a starsi lide? Ja se teda jako zena (a taky jsem u dveri byla prvni s klicema) hnala do dveri driv, mlady muz me poucil, ze prvne se vychazi. Tak ted nevim, ktery z nas dvou je vetsi krupan.

Nejdřív se vychází. Pravidlo přednosti pro ženy tady neplatí. Ale mám zkušenost že muži třeba ustoupí a pustí mě první. Ovšem nároky si na to nedělám. :-)

Oveeec
2120 příspěvků 8.10.19 23:25
@julie74 píše:
Jasně, jinak se budou lidé uvnitř poněkud kupit.

Budou se v dole hromadit horníci :D

benyka
7477 příspěvků 8.10.19 23:47

@Pozorovatel Předpokládám, že dveře jsou průhledné. Pokud se otevírají ven, je splavnější, když projde první ten zevnitř. Pokud se otevírají dovnitř, otevřela bych je zevnitř (aby nemuseli odemykat), přidržela a nechala vejít napřed lidi zvenčí i já - stará baba. Každopádně buranské je místo ohleduplnosti a omluvy za nechtěnou kolizi remcat, že mám právo na přednostní projití.

julie74
3337 příspěvků 9.10.19 00:01
@Oveeec píše:
Budou se v dole hromadit horníci :D

Ty mě taky napadlo, akorát ten mechanismus je jiný… :grinning:

Vinca_minor
1010 příspěvků 9.10.19 06:20

@Pozorovatel Napřed se vychází ven bez ohledu na pohlaví a věk zúčastněných. Máme v baráku skleněné dveře, které se otevírají ven. Když vycházím a někdo zrovna strká klíč do zámku, tak počkám za dveřmi, až si mě všimne - buď klíče schová a pak otevřu já a vyjdu ven, anebo mě nezaregistruje a odemkne si, načež mi dveře podrží :) Prostě v klidu tak, abych nikomu nerozbila dveřmi obličej a nevylekala ho.

Pozorovatel
602 příspěvků 9.10.19 06:29

@benyka tak jsem oficialne buran. No prosklene jsou, oteviraji se dovnitr. Jak uz jsem rekla, zaskocilo me, ze strkam klic do zamku a kdyz je mladik zevnitr otevrel, tak mi rekl tohle. Jinak dle pana Spacka v pravidle existuji vyjimky a to pro hendikepovane a stare lidi. Pak se jeste gentleman muze rozhodnout, ze da prednost zene a starsim lidem. Hendikepovana nejsem a stara doufam taky ne, tak slibuju a prisaham, ze priste mladikovi uskocim z cesty.

Stránka:  « Předchozí 1 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek