Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (844) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
1010 příspěvků 9.10.19 06:46

@Pozorovatel V případě, že se otevírají dovnitř, tak bych dala přednost logice před etiketou. Tj. zevnitř bych je otevřela směrem k sobě, podržela je, pustila vás a pak bych teprve vyšla.

Pozorovatel
602 příspěvků 9.10.19 07:14

@Vinca_minor tak kdyz bych hodnotila prakticnost naseho vchodu, tak prvne lidi vchazi - zvenku je jeste schod, uvnitr rovna chodba a vcera zrovna prselo, tak jsme na tom schodu stali u tech dveri. Ale to se nam tam ti hornici budou hromadit. Jdu studovat Spacka, pripadne Gutha-Jarkovskeho (jednu knihu jsem si koupila v seste tride, ale nejak me tehdy zaujalo jen to, jak to je s kordama a dlouhyma suknema).

benyka
7477 příspěvků 9.10.19 08:38

@Pozorovatel Myslela jsem na toho mladíka, že se dožadoval přednosti v jízdě, ne na Vás. :-) Kdybych šla zevnitř jako on a dveře se otevíraly ke mně, otevřu a počkám až vejdete. Když se otevírají ven a máte už klíč v zámku, chvilku počkám, až si odemknete a vejdete, pokud ještě klíč v zámku nemáte, připadá mi nejjednodušší, nejrychlejší, když dveře otevřu já za kliku a zároveň projdu, protože pro Vás to vyjde prakticky nastejno a já tam nebudu zbytečně okounět.

Lizbeth
954 příspěvků 9.10.19 10:13

Vždy se nejdříve vychází..a ano, hodně lidí to neví.

benyka
7477 příspěvků 9.10.19 10:38

„Při vstupu do budovy mají přednost osoby vycházející před osobami vstupujícími, ale i zde jsou výjimky. To v případě, že vchází významná osoba, invalidní osoba, ženy a starší muži.“ (https://www.podnikatel.cz/…-nikdy-dost/)

Připadá mi dost legrační posuzovat při takových banálních příležitostech, kdo je starší, významnější nebo pajdavější, zvlášť, když o tom člověku nic nevím. Jenom jedno je podle tohoto úryvku jisté: Přednost ve dveřích má vždycky žena…pokud ovšem při vycházení venku neprší. :-)

Porkpiehat
1244 příspěvků 9.10.19 10:54

@benyka Znám pouze jednu osobu, která splňuje skoro všechny podmínky - významná osoba, invalidní osoba a starší muž :-D

Také bych se přizpůsobila aktuální situaci - pokud se dveře otevírají dovnitř, tak mi přijde logické, že ten uvnitř dveře přidrží (teda pokud zvenčí nestojí 100 horníků, kteří chtějí vejít, to bych nejspíš proklouzla ven).

Pozorovatel
602 příspěvků 9.10.19 12:14

@Lizbeth jak uz jsem rekla, mladikovi priste uskocim, klidne zpatky na dest, vsak nejsem z cukru.

Lakerol
125 příspěvků 9.10.19 12:31

@Puffin Chvíli trvá, než se ta data získají, zpracují a vydají. Jestli je to důležité, zkuste tam napsat. Buď vás někam pošlou, nebo vás někam pošlou.

Temperance
1895 příspěvků 9.10.19 17:07

Potřebuju poradit se statickou elektřinou. Posledních několik dní v práci zajiskřím pokaždé, když sáhnu na kovovou kliku. Nejsou to žádné silné výboje, ale už mě z toho začínají brnět prsty. Už jsem si říkala, že jsem asi z ebonitu, mám totiž dlouhý culík, který mi lítá po zádech (dnes zapletený cop, ale moc to nepomáhá). Jinak oblečená jsem v pracovním, 100% bavlna, na nohou pantofle Legwood. Dnes mě mírně kopla i hladina vody v nádržce.

julie74
3337 příspěvků 9.10.19 17:12

@Temperance kolegyně takhle sáhla na dotykovou obrazovčičku ovládání klimatizace a ta se zničila. Prý pomáhá mazat ruce hydratačním krémem.

benyka
7477 příspěvků 9.10.19 17:12

@Temperance Noste s sebou kovovou propisku nebo lžičku a vybijte se přes ni. Možná by stačil i náprstek. :-)

Příspěvek upraven 09.10.19 v 17:58

Porkpiehat
1244 příspěvků 9.10.19 17:30

@Temperance Nevyměnili vám v práci koberec? U nás to nastalo po položení nového koberce a nic nepomáhalo. Připomněla jste mi chobotničky z druhého patra „to se krásně nabijeme“ :-D

@benyka Jak to funguje s tou lžičkou? To jí má člověk v kapse a sáhne si na ní? Nebo jí má na stole?

Mně takhle nabíjí jeden kabát, když sedím v autě. Normálně se vybiju, když sáhnu na dveře, abych zavřela. Ale jednou jsem si zapomněla kabát sundat, nabila jsem se na židli (potažené látkou) v čekárně a pak dala pecku našemu obvoďákovi, když jsem se s ním olíbávala na přivítanou. Naštěstí nás nevyškrtl ze seznamu svých pacientů :-)

Temperance
1895 příspěvků 9.10.19 17:48

@Porkpiehat Nevyměnili. Jediná změna oproti minulému týdnu je ta, že jsem přestala nosit žabky crocs a vzala si ty Legwoody, kvůli ponožkám. Ale nosila jsem je už loni, a problém nebyl. Mám ovšem od léta novou židli, kolečkovou. Jenže se nabíjím, i když na ní nesedím…

benyka
7477 příspěvků 9.10.19 18:01

@Porkpiehat No prostě toho vodovodního kohoutku nebo co vás normálně kope, se napřed dotknete tím kovovým a pak rukou. Jiskra přeskočí na kov a ne na ruku. Bolí ten výboj v místě prvního kontaktu, resp. těsně před ním. Kudy to pak jde, už je celkem jedno.

BeKaa
429 příspěvků 9.10.19 18:01

@Temperance Mně to dělala loni kolečková židle, fakt jsem se bála na něco sáhnout, dostávala jsem pecky i od vody, když jsem si ji napouštěla na pití.
Od září mám klid a až teď mi došlo, že jsem si přes léto přestěhovala nábytek v kanceláři. Ale jestli to zapříčinilo stěhování nebo nějaká jiná konstelace, to nevím.

sirena007
1142 příspěvků 9.10.19 18:09

@Temperance Jste prostě jako Marilyn!

Obraz na plátně Elektrizující Marilyn Monroe

Temperance
1895 příspěvků 9.10.19 18:36

@benyka Ta lžička fakt funguje, jiskra přeskočila na vzdálenost cca půl centimetru, nekoplo to, ale lehké zabrnění jsem cítila. Zkusím zrušit ty Legwoody, zřejmě příliš dobře izolujou.

benyka
7477 příspěvků 9.10.19 19:03

@Temperance Jo. Taky můžete za sebou tahat uzemňující pásek, ale to by asi nebylo moc elegantní. :-)

Temperance
1895 příspěvků 9.10.19 19:08

@benyka O tom uzemnění jsem vážně přemýšlela, jen nevím, z čeho bych si ho měla vyrobit :-P

Porkpiehat
1244 příspěvků 9.10.19 19:08
@benyka píše:
@Porkpiehat No prostě toho vodovodního kohoutku nebo co vás normálně kope, se napřed dotknete tím kovovým a pak rukou. Jiskra přeskočí na kov a ne na ruku. Bolí ten výboj v místě prvního kontaktu, resp. těsně před ním. Kudy to pak jde, už je celkem jedno.
:-D Už se vidím, jak sahám na našeho doktora lžičkou :-D Ještě bych mohla přidat: „Promiň, ale já se nejdřív vybiju“. To už mi rovnou začne vypisovat žádanku na vyšetření na psychiatrii.
benyka
7477 příspěvků 9.10.19 19:09

@Temperance Dřív to za sebou tahala auta, tak bych se zeptala v autoservisu. :-)

Temperance
1895 příspěvků 9.10.19 19:10

@Porkpiehat Vidlička by byla elegantnější ;-)

benyka
7477 příspěvků 9.10.19 19:11

@Porkpiehat Škoda, že už není poplatek 30 Kč v mincích, to by bylo dobře zamaskované. :-)

giuliettka
4483 příspěvků 9.10.19 19:11
benyka
7477 příspěvků 9.10.19 19:11

@Temperance Do oka.

Stránka:  « Předchozí 1 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek