Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1855 příspěvků 11.10.19 09:03

Tak možná proto mizel a znovu se objevoval.
„Hele, mám nový článek, dala jsem ho na MP!“
„No jo, ale je blbý počasí, to už se nehodí“
„Tak já ho dám pryč.“
(druhý den)
„Hele, nemám nic na přední stranu, co tam mám dát?“
„A co ten článek ze včerejška, jak jsi ho dávala pryč? Vysvitlo sluníčko…“
„Tak já ho tam zase dám“…

julie74
3800 příspěvků 11.10.19 09:13

@isko ten rozhovor ale pokračoval.
„A hele, není to blbý?“
„Jak blbý?“

Matmys
2595 příspěvků 11.10.19 10:09

Na co článek? Vy mi stačíte, dámy :) :)

Vinca_minor
2066 příspěvků 11.10.19 13:07

@Matmys To asi všem, kvůli článkům už tu dávno nikdo není. Zato diskuse bývají výživné :)

Temperance
2886 příspěvků 11.10.19 14:46
@Temperance píše:
@Porkpiehat Nevyměnili. Jediná změna oproti minulému týdnu je ta, že jsem přestala nosit žabky crocs a vzala si ty Legwoody, kvůli ponožkám. Ale nosila jsem je už loni, a problém nebyl. Mám ovšem od léta novou židli, kolečkovou. Jenže se nabíjím, i když na ní nesedím…

Po dvoudenním testování to vypadá, že to opravdu bylo tou kombinací Legwoody+kolečková židle. Tak holt budu bez fuseklí (prsťáky se mi do žabek nevejdou), dokud si nepořídím nové pantofle. Naštěstí máme v práci dost teplo :-)

giuliettka
7731 příspěvků 12.10.19 08:51

Čo vravíte na to preliezanie tej repliky zdi, čo stavia Trump na hranici s Mexikom? Ja nejak nechápem jak možu tvrdiť, že to prelezie každý, keď všetci po tom čo prídu pod tu plochú dosku sa tej dosky chytia zboka a ten bok použijú na konečné vytiahnutie cez stenu. Veď tá doska hore bude jednoliatá, tam nebudú medzery, tak čoho sa človek zachytí potom?

benyka
8809 příspěvků 12.10.19 09:13

@giuliettka Hodí přes to pětimetrové lano, které si přinese, jehož oba konce zauzluje pod deskou kolem šprušle (stačí jedno pro všechny ze zájezdu). Pro lezení po tyčce nahoru se inspiruje africkými domorodci, kteří pomocí úvazku kolem svého pasu a kolem kmenu sklízejí plody z libovolně vysoké palmy, aniž by se museli držet rukama.

giuliettka
7731 příspěvků 12.10.19 09:42

@benyka No tak áno, to si viem predstavit, ale videla ste to lezenie toho 8ročného decka? To čo prezentujú tí odporci zdi, mi pripadá ako hovadina.

benyka
8809 příspěvků 12.10.19 10:24

@giuliettka Souhlas, viděla. Je to blbost, stejně jako ta stěna sama. A jako ostatně hodně podobných prezentací, kde chybí technická představivost. Když už se někdo rozhodne utéct přes zeď, nepřijde tam po ročním horolezeckém výcviku, sám a s holýma rukama. Ostatně, když je taková zábrana takhle pěkně děravá, není žádná věda přehodit přes ni lanko se zátěží a vytáhnout provazový žebřík i jištění (což určitě nejsou takové položky, aby si je podnikavý převaděč nemohl dovolit. A pak to přeleze i osmdesátiletá babička.

Campanelle
1991 příspěvků 12.10.19 13:02

@giuliettka Připomíná mi to obrovskou gilotinu, ještě jak tam visí ten provaz.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.19 13:50

@Campanelle přesně to mě napadlo když jsem to viděla

isko
1855 příspěvků 12.10.19 23:52

BeKaa
604 příspěvků 14.10.19 17:24

Lékařka mi dnes doporučila Mirenu, kvůli velmi silné a bolestivé menstruaci. Máte s tím někdo zkušenost? Co jsem si zatím pročítala diskuze, mám pocit, že spokojená je tak 1/10, zbytek zkušeností jsou celkem horory…
Kvůli zdravotním potížím nesmím HA a neměla bych si ani rozhodit hormony, tak z toho mám dost obavy a budu vděčná za každou zkušenost.

Lizbeth
1424 příspěvků 14.10.19 17:46

Já měla nehormonální tělísko cca 20 let..Takže několikrát za sebou..vyndáno vždy kvůli zákroku nebo po pěti letech.

Menstruace byla cca 5-6 dní, přišla mi stejná jako bez tělíska..určitě ji nijak nezkrátila. Tělísko jsem nikdy necítila, neměla jsem kvůli němu žádné potíže ani bolesti. Zavádění i vyndavání se obešlo bez bolesti či komplikací, při kontrolách vždy bylo tam kde má být.
Jediné co jsem vnímala negativně bylo „špinění“..cca2 dny před menstruací se to takto rozjíždělo a i dva dny po dojíždělo..tudíž se takový ten cyklus nepohodlí prodloužil. Vlastně jsem nosila polovinu měsíce slipové vložky.
Nikdy jsem s tělískem neotěhotněla.

Já myslím, že je to hodně individuální a nemá smysl moc čerpat z něčích zkušeností, prostě to někomu vyhovuje a někomu ne - to co potká vás je ve hvězdách.

julie74
3800 příspěvků 14.10.19 18:23

@BeKaa Musíte mít na paměti, že v internetových diskuzích týkajících se zdraví je tak 1/20 příspěvků nějak relevantní a není to úplná blbost. Vím o čem mluvím, cca pět let jsem řešila zdravotní problém za pomoci svépomocné skupiny provozované z 90% přes internetovou diskuzi, dělala jsem tam vrchního statistika a protože tuto konkrétní věc jsme za tu dobu měly perfektně nastudovanou, uvědomuji si, kolik blbostí kolem tohoto konkrétního problému na internetu je. Některé jsou jenom hloupé až blbé, některé až nebezpečné.

xSx
920 příspěvků 14.10.19 21:54

@BeKaa Mirena je hormonalni telisko, koukam, tam je to vabank, muze prechodne dojit i k zesileni menstruace. Tezko soudit, no…

witty1
123 příspěvků 15.10.19 06:28

@BeKaa Já zase s Mirenou neměla menstruaci vůbec, což bylo fajn. Ani žádné jiné negativní vjemy, prostě jsem o ní nevěděla.

MP blanka
2751 příspěvků 15.10.19 08:39

@witty1 : Já zase s Mirenou neměla menstruaci vůbec, což bylo fajn.

O ako dlhej dobe píšete? Nie je takýto umelé zásah / potlačenie menštruácie / pre ženu škodlivý?

Leniiska
9 příspěvků 15.10.19 09:13

@BeKaa Zkušenost mám a souhlasím s tím co píše @julie74 plus bych dodala, že lidé jdou do diskuzí ve větších počtech když jsou nespokojení s výsledkem, méně přijde žen kterým to problém vyřešilo… já měla po mireně velmi slabou menstruaci, prvních pár měsíců se to ustálovalo, bolesti byly taky slabší, ale že bych o tom vůbec nevěděla, to ne.

MP blanka
2751 příspěvků 15.10.19 14:00

Trochu nechápem červené ramienka, keď som sa iba pýtala na to, čo píše @witty1, a síce, že menštruáciu po aplikovaní Mireny nemala vôbec, a že to bolo fajn. Nie je riziko menštruáciu dlhodobo potláčať? S antikoncepciou nemám žiadny problém, sama som desaťročia mala Danu, absolútne bez problémov, a otehotnela som, keď sme si to už s mužom priali, tiež bez problémov. Jediný, a zásadný problém s tým mala moja gynekologička v Námestove / sedemdesiate roky /. Z náboženských dôvodov odmietala antikoncepciu ako takú, a nitrotelieska zvlášť. Bola dosť osobná a nepríjemná a tak som potom radšej na kontroly a pri vyberaní a zakladaní novej jazdila do Brna. A aby som sa vrátila k pôvodnej myšlilenke - menštruáciu teliesko vôbec neovplyvnilo.

pabylka
1079 příspěvků 15.10.19 14:40
@witty1 píše:
@BeKaa Já zase s Mirenou neměla menstruaci vůbec, což bylo fajn. Ani žádné jiné negativní vjemy, prostě jsem o ní nevěděla.

Mam už druhu Mirenu a tiež som spokojna. Menzes mi rozhodne nechyba, je tak slaba, že si vystačim len so slipovymi vložkami. zavadzanie a extrakcia je trochu neprijemne, ale da sa vydržat. Za tych 5 rokov bez starosti to stoji.

Kryptozoo
350 příspěvků 15.10.19 16:40

@MP blanka Naopak- menstruace v takové četnosti s jakou se setkává dnešní žena není nic, s čím by příroda od začátku počítala :) Pro tělo je „norma“ být těhotná, kojit, těhotná, kojit s drobnýma pauzama mezi tím a pak se vesele odebrat do přechodu:)

benyka
8809 příspěvků 15.10.19 17:49

@Kryptozoo Navíc, když je krvácení silnější (třeba při poruše srážlivosti krve), může to způsobovat anémii a další související pestré zdravotní potíže. Možná proto mi bylo v těhotenství podstatně líp než kdykoli jindy.

BeKaa
604 příspěvků 15.10.19 18:26

Děkuji všem za názory a rady, samozřejmě to beru jako internetovou diskuzi a chápu, že každý člověk bude reagovat jinak. Navíc se totiž ukázalo, že to pro mě vzhledem k zdravotnímu stavu nebude úplně ideální. Paní doktorka navrhla ablaci endometrya, tak mám zase co studovat a zjišťovat.
Nemám ráda umělé zásahy do těla, ale občas se asi nedá nic dělat.

giuliettka
7731 příspěvků 15.10.19 18:39
@BeKaa píše:
Nemám ráda umělé zásahy do těla, ale občas se asi nedá nic dělat.

Fakt ste mi nahrála na smeč, nejde odolať. Nesexovať! :-D

Stránka:  « Předchozí 1 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 2055 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek