Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (857) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Campanelle
1981 příspěvků 12.10.19 13:02

@giuliettka Připomíná mi to obrovskou gilotinu, ještě jak tam visí ten provaz.

Uživatel je onlinevlm
4719 příspěvků 12.10.19 13:50

@Campanelle přesně to mě napadlo když jsem to viděla

isko
1565 příspěvků 12.10.19 23:52

BeKaa
448 příspěvků 14.10.19 17:24

Lékařka mi dnes doporučila Mirenu, kvůli velmi silné a bolestivé menstruaci. Máte s tím někdo zkušenost? Co jsem si zatím pročítala diskuze, mám pocit, že spokojená je tak 1/10, zbytek zkušeností jsou celkem horory…
Kvůli zdravotním potížím nesmím HA a neměla bych si ani rozhodit hormony, tak z toho mám dost obavy a budu vděčná za každou zkušenost.

Lizbeth
1030 příspěvků 14.10.19 17:46

Já měla nehormonální tělísko cca 20 let..Takže několikrát za sebou..vyndáno vždy kvůli zákroku nebo po pěti letech.

Menstruace byla cca 5-6 dní, přišla mi stejná jako bez tělíska..určitě ji nijak nezkrátila. Tělísko jsem nikdy necítila, neměla jsem kvůli němu žádné potíže ani bolesti. Zavádění i vyndavání se obešlo bez bolesti či komplikací, při kontrolách vždy bylo tam kde má být.
Jediné co jsem vnímala negativně bylo „špinění“..cca2 dny před menstruací se to takto rozjíždělo a i dva dny po dojíždělo..tudíž se takový ten cyklus nepohodlí prodloužil. Vlastně jsem nosila polovinu měsíce slipové vložky.
Nikdy jsem s tělískem neotěhotněla.

Já myslím, že je to hodně individuální a nemá smysl moc čerpat z něčích zkušeností, prostě to někomu vyhovuje a někomu ne - to co potká vás je ve hvězdách.

julie74
3446 příspěvků 14.10.19 18:23

@BeKaa Musíte mít na paměti, že v internetových diskuzích týkajících se zdraví je tak 1/20 příspěvků nějak relevantní a není to úplná blbost. Vím o čem mluvím, cca pět let jsem řešila zdravotní problém za pomoci svépomocné skupiny provozované z 90% přes internetovou diskuzi, dělala jsem tam vrchního statistika a protože tuto konkrétní věc jsme za tu dobu měly perfektně nastudovanou, uvědomuji si, kolik blbostí kolem tohoto konkrétního problému na internetu je. Některé jsou jenom hloupé až blbé, některé až nebezpečné.

xSx
713 příspěvků 14.10.19 21:54

@BeKaa Mirena je hormonalni telisko, koukam, tam je to vabank, muze prechodne dojit i k zesileni menstruace. Tezko soudit, no…

witty1
114 příspěvků 15.10.19 06:28

@BeKaa Já zase s Mirenou neměla menstruaci vůbec, což bylo fajn. Ani žádné jiné negativní vjemy, prostě jsem o ní nevěděla.

MP blanka
2000 příspěvků 15.10.19 08:39

@witty1 : Já zase s Mirenou neměla menstruaci vůbec, což bylo fajn.

O ako dlhej dobe píšete? Nie je takýto umelé zásah / potlačenie menštruácie / pre ženu škodlivý?

Leniiska
8 příspěvků 15.10.19 09:13

@BeKaa Zkušenost mám a souhlasím s tím co píše @julie74 plus bych dodala, že lidé jdou do diskuzí ve větších počtech když jsou nespokojení s výsledkem, méně přijde žen kterým to problém vyřešilo… já měla po mireně velmi slabou menstruaci, prvních pár měsíců se to ustálovalo, bolesti byly taky slabší, ale že bych o tom vůbec nevěděla, to ne.

MP blanka
2000 příspěvků 15.10.19 14:00

Trochu nechápem červené ramienka, keď som sa iba pýtala na to, čo píše @witty1, a síce, že menštruáciu po aplikovaní Mireny nemala vôbec, a že to bolo fajn. Nie je riziko menštruáciu dlhodobo potláčať? S antikoncepciou nemám žiadny problém, sama som desaťročia mala Danu, absolútne bez problémov, a otehotnela som, keď sme si to už s mužom priali, tiež bez problémov. Jediný, a zásadný problém s tým mala moja gynekologička v Námestove / sedemdesiate roky /. Z náboženských dôvodov odmietala antikoncepciu ako takú, a nitrotelieska zvlášť. Bola dosť osobná a nepríjemná a tak som potom radšej na kontroly a pri vyberaní a zakladaní novej jazdila do Brna. A aby som sa vrátila k pôvodnej myšlilenke - menštruáciu teliesko vôbec neovplyvnilo.

pabylka
1035 příspěvků 15.10.19 14:40
@witty1 píše:
@BeKaa Já zase s Mirenou neměla menstruaci vůbec, což bylo fajn. Ani žádné jiné negativní vjemy, prostě jsem o ní nevěděla.

Mam už druhu Mirenu a tiež som spokojna. Menzes mi rozhodne nechyba, je tak slaba, že si vystačim len so slipovymi vložkami. zavadzanie a extrakcia je trochu neprijemne, ale da sa vydržat. Za tych 5 rokov bez starosti to stoji.

Kryptozoo
330 příspěvků 15.10.19 16:40

@MP blanka Naopak- menstruace v takové četnosti s jakou se setkává dnešní žena není nic, s čím by příroda od začátku počítala :) Pro tělo je „norma“ být těhotná, kojit, těhotná, kojit s drobnýma pauzama mezi tím a pak se vesele odebrat do přechodu:)

benyka
7662 příspěvků 15.10.19 17:49

@Kryptozoo Navíc, když je krvácení silnější (třeba při poruše srážlivosti krve), může to způsobovat anémii a další související pestré zdravotní potíže. Možná proto mi bylo v těhotenství podstatně líp než kdykoli jindy.

BeKaa
448 příspěvků 15.10.19 18:26

Děkuji všem za názory a rady, samozřejmě to beru jako internetovou diskuzi a chápu, že každý člověk bude reagovat jinak. Navíc se totiž ukázalo, že to pro mě vzhledem k zdravotnímu stavu nebude úplně ideální. Paní doktorka navrhla ablaci endometrya, tak mám zase co studovat a zjišťovat.
Nemám ráda umělé zásahy do těla, ale občas se asi nedá nic dělat.

giuliettka
4950 příspěvků 15.10.19 18:39
@BeKaa píše:
Nemám ráda umělé zásahy do těla, ale občas se asi nedá nic dělat.

Fakt ste mi nahrála na smeč, nejde odolať. Nesexovať! :-D

Pocit chladu
147 příspěvků 15.10.19 18:55

@giuliettka hm, ty truba a odkedy je sex umely zasah? A este ako sex. abstinencia zmierni silnu menstruaciu?
Kde ta ucili citat s porozumenim?

Vopred dakujem za odpovede

giuliettka
4950 příspěvků 15.10.19 18:58

@Pocit chladu No rieši antikoncepciu, tak nešukám a nemusím si dávať teliesko. Ale máš pravdu 3/4 tých príspevkov som preskočila. Fak má nezaujíma ako to má kto s menštruáciou.

Pocit chladu
147 příspěvků 15.10.19 19:04

Ta dobre, no…

DanielaS
5003 příspěvků 16.10.19 09:27

Ja jsem pochopila, ze to telisko doktor doporucil kvuli problemum s menstruaci, ne primarne jako antikoncepci.

VeronikK
1162 příspěvků 16.10.19 09:48

@benyka teda já dávám přednost vystupujícím z dopravních prostředků i z budov, zejména pokud se uvnitř budovy hromadí lidé, kteří chtějí ven. U budov ovšem přednost striktně nedodržuju, řídím se konkrétní situací (třeba vejdu dovnitř, abych podržela dveře osobě obtěžkané taškami, manipulující kočárkem apod.)
Ovšem jsem tedy asi buran, neboť na to, že mají lidé nejdřív vystoupit upozorňuji (zpravidla to nahlas připomenu vlastním dětem, ačkoliv ty to dodržují, a doufám, že se třeba chytne i někdo další. Případně jsem nedavno musela zadržet dav valící se do budovy, kde podobný dav čekal, až se bude moci dostat ven. Situaci to výrazně prospělo na plynulosti…)

VeronikK
1162 příspěvků 16.10.19 10:23

@BeKaa Mám nízkohormonální tělísko, nevím teď, jestli přímo Mirenu. Jsem naprosto spokojená a téměř nemenstruuji (jen při větším stresu nebo zátěži trochu). Jinak nepozoruji žádný vliv na organismus. Jsem tedy spokojená naprosto :-)

VeronikK
1162 příspěvků 16.10.19 10:29
@MP blanka píše:
Trochu nechápem červené ramienka, keď som sa iba pýtala na to, čo píše @witty1, a síce, že menštruáciu po aplikovaní Mireny nemala vôbec, a že to bolo fajn. Nie je riziko menštruáciu dlhodobo potláčať? S antikoncepciou nemám žiadny problém, sama som desaťročia mala Danu, absolútne bez problémov, a otehotnela som, keď sme si to už s mužom priali, tiež bez problémov. Jediný, a zásadný problém s tým mala moja gynekologička v Námestove / sedemdesiate roky /. Z náboženských dôvodov odmietala antikoncepciu ako takú, a nitrotelieska zvlášť. Bola dosť osobná a nepríjemná a tak som potom radšej na kontroly a pri vyberaní a zakladaní novej jazdila do Brna. A aby som sa vrátila k pôvodnej myšlilenke - menštruáciu teliesko vôbec neovplyvnilo.

Ono je to proto, že v těhotenství také žena nemenstruuje a v dobách, kdy žena byla prakticky stále těhotná také většinu života nemenstruovala. Takže to tělo vlastně není na nějaká dlouhá období pravidelné menstruace zařízené…

VeronikK
1162 příspěvků 16.10.19 10:30
@giuliettka píše:
Fakt ste mi nahrála na smeč, nejde odolať. Nesexovať! :-D

A to pomáha při silné menstruaci?

VeronikK
1162 příspěvků 16.10.19 11:36

Nevíte, kde je @Paris1789? Doufám (opravdu), že nemusela do nemocnice :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1960 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek