Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (859) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
4955 příspěvků 21.10.19 15:22

Zujímalo by ma ako dlho má človek počúvať niečie žiale, kým má právo poslať toho užialeného do miest kam slnko nesvieti? Kamarátka sa po 25 rokoch rozviedla. Celých 25 rokov som počúvala ako nechce deti, ako sú deti na obtiaž, ako sa kvoli nim musí človek prisposobiť, že ona netúži meniť plienky, prať pocintané oblečenie a robiť šoféra spratkom, ktorí musia na krúžky. Teraz má 50 rokov, mažel odišiel za mladšou a čaká s ňou dieťa. A ona je z toho celá nešťastná. A ja nechápem, ako ju može štvať, že on zmenil názor a decko mať bude. Veď ona deti nechcela, a jeho predsa mohol prejsť aj autobus, nemusel ísť za inou, a aj tak by ostala sama ako kol v plote. Sakra tak vedela, že ak deti nechce, tak nikto nie je poviný s ňou ostať na doživotie, aby nebola sama.

Temperance
2028 příspěvků 21.10.19 15:36

@giuliettka Taky znám pár lidí, kteří - tedy přesněji, které - si neustále stěžují na tutéž věc, ale evidentně nestojí o to, aby se to nějak řešilo. Jsou to povahy, které k životu potřebují býti litovány, a byly by nesvé, kdyby si neměly na co stěžovat. Když se na ně vykašlete, vlastně jim to „udělá dobře“, protože budou mít další důvod ke stížnostem: nikoho nezajímají. Kdyby se jejich problém vyřešil, stejně by si co nejrychleji našly další - takže škoda času a energie.

giuliettka
4955 příspěvků 21.10.19 15:42

@Temperance Ona sa tých 25 rokov ani nesťažovala, aspoň nie vždy, len fakt dávala najavo ako deti nechce. Ja jej akurát nedokážem povedať, čo riešiš exmanžela a jeho budúce decko, veď to, že ty si to v 50 rozmyslieť nemožeš, ale on áno, si vedela. A tak počúvam a počúvam a mám toho dosť. Po tom čo som to tu napísala, ešte tak 5-6 mesiacov vydržím a potom ju vyhodím oknom. :-)

Kajuli
542 příspěvků 21.10.19 15:46

@giuliettka tak tam by asi chtělo znát více detailů. Pokud manžel měl celou dobu stejný postoj a pak najednou bum slečna bokem, rozvod, dítě, je to přinejmenším nečestné a známé se nedivím. Pokud ovšem od začátku děti chtěl a pak to prostě nevydržel a rozvedl se, nechápu co čekala…
Neustálé omílání toho, že děti nechce mi přijde jako přesvědčování sama sebe, třeba ten, co děti nechtěl byl exmanžel, tam by mne to dožralo také. Může být spousta scénářů, ale rozumím vám, takovou dobu pořád dokola poslouchat jedno a to samé bych nevydržela

ertz
85 příspěvků 21.10.19 15:49

@Temperance @giuliettka Kdysi jsem musela přečíst knížku od Erika Berneho Jak si lidé hrají. Je tenká, ale ze života. Přesně popisuje tyto věčné manipulativní stěžovatele. Jedna ze zmiňovaných „her“ je Ano, ale…Taky jsem měla v okolí paní, která si furt stěžovala a na jakoukoli snahu o radu reagovala Ano, já bych to udělala, ale… Dotyčnou už všichni ignorují, protože toto se dlouhodobě vydržet nedá. Berne říká, že takovým lidem dělá dobře, že na jakoukoliv pomoc najdou „protireakci“ proč ne a tím nad vámi zvítězí.
Vaše situace mi připomíná Anděla páně, který plnil přání: Chtěl kníže chodit o žebrácké holi - má ji mít. Vaší známé manžel splnil přání - dětmi ji nezatěžoval.

giuliettka
4955 příspěvků 21.10.19 15:52

@Kajuli Keby deti nechcel on, tak si myslím, že už dávno by z nej vyliezlo, že ona decko nechcela, lebo ani on nie. Že kvoli nemu ich nemala.

Porkpiehat
1636 příspěvků 21.10.19 15:54

@giuliettka Kdyby jen tak odešel za jinou, ale s tou jinou ceka dite a přece byli celych 25 let za jedno, že děti nechtějí. Takže je to zrada jejich životních ideálu. Nebo je nechtěla jen ona a neposlouchala, že on by je chtěl. Nebo je ta nova partnerka více presvedcivejsi a tvoji kamarádku štve, že se nechal takhle zblbnout. Každopádně by mela byt rada, že se nestará ani o děti, ani o manžela :relaxed: Třeba by mu také časem musela měnit pliny.
Je mi často takových žen lito, tím spíš když to byl muz, který nechtěl děti, najednou je chce (byt s jinou ) a ta, ktera se kdysi přizpůsobila jeho přání, je ted bez děti a už je mít nemůže.

giuliettka
4955 příspěvků 21.10.19 16:01
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Kdyby jen tak odešel za jinou, ale s tou jinou ceka dite a přece byli celych 25 let za jedno, že děti nechtějí. Takže je to zrada jejich životních ideálu.

Ale moja stará babička furt vravievala, : ja nie som Pilát a to čo som povedala, som nenapísala na kríž a tak keď chcem, tak to zmením! :-D Vravievala to vždy, keď na niečo zmenila názor. A ja si na to dosť často spomeniem. Veď životné idéály sa predsa možu prehodntiť a zmeniť. Ak od detstva zbieraš motýle, tak to predsa neznamená, že na staré kolená nemožeš zbierku predať a začať zberať známky.

Porkpiehat
1636 příspěvků 21.10.19 16:42

@giuliettka Babicka mela recht.
Ta kamarádka je zklamana dvakrát, jednou že ji opustil a podruhé ze bude mít dite, které nechtěl.
Můj bývalý zubař tady ve Francii přišel o jedinou dceru po třech letech boje s rakovinou. Holčičce bylo tak 8 let. Manželka chtěla další dite, on už ne, nechtěl riskovat, že by to mohl prozivat znovu. Pak se rozvedli a on mi ve svých skoro 60 letech řekl, že lituje, že to tehdy tak chtěl, že by za další dite byl rád, protože ted nikoho nemá.

Byljednoujedenživot
137 příspěvků 21.10.19 17:46

@giuliettka Seznamte kamarádku se zubařem od @Porkpiehat.

Lizbeth
1033 příspěvků 21.10.19 18:22

Ale tak motiv rozvodu nemusela být touha mít dítě s někým jiným ne? ( nebo ano Giuli?).. Třeba ji už přestal mít rád, nebo se obyčejně zamiloval jak malej Jarda a to že k tomu patří i docela předpokládané otěhotnění nové partnerky už je jen kouzlo nechtěného.. Nemusí v tom vůbec být křivda a změna názoru..
Lidi se rozchází neustále a ne vždy je za tím jedna konkrétní věc..

giuliettka
4955 příspěvků 21.10.19 19:55

@Lizbeth Keď sa rozvádzali, tak kvoli inej žene. Tehotná nebola. Tehotná je až teraz a kamarátka to jej tehotenstvo nesie ťažko.
@Byljednoujedenživot Ja som to asi špatne napísala. Nepredstavujte si ženskú s nadváhou, zničenú životom a prácou za pásom. Kamarátka je šmrcovná ženská, pestovaná, udržiavaná, štíhla ako prútik, oblečená vždy podľa najnovšej módy, s makeupom a precíznou manikurou. Myslím, že keby chcela, tak si chlapa nájde aj tu v CZ. A tá nová partnerka jej ex je 38 ročná žena, nie slečna čo si nabrnkla starého chlapa kvoli peniazom a tak s ním otehotnela, aby mala prachy do konca života. On sa znova oženil, chystajú sa na rodinu, normálny rutinný život s miminkom a všetkým čo k tomu patrí. A myslím, že to je to čo ju štve a prečo to dieta ex rieši. Pretože si uvedomila, že možno predsa len o niečo prišla. Ak si teraz niekoho nájde, tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou chlap po rozvode, ktorý bude mať deti a vnúčata s bývalou. A deti nakoniec riešiť bude, len nebudú jej. Načo vám je partnerka, ak si domov na návštevu nebudete mocť pozvať deti? Opustených osamelých bezdetných vdovcov zas až tak moc nie je.

BeKaa
449 příspěvků 21.10.19 20:42

@giuliettka Škoda, že zkušenosti jsou neprenosne. Říct v dnešní době nějaké ženě, že nebude plodná navždy, je málem trestné. Chápu, že někdo není typ na děti a prostě je nechce, jen si nejsem jistá, nakolik si ti dotyční uvědomují, že zůstanou skutečně sami.
Vím, že mít děti je svým způsobem oběť a že nikde není záruka, že nakonec sami nezůstanou, ale přeci jen je ta pravděpodobnost menší.

Adeena
1368 příspěvků 22.10.19 22:57

@BeKaa Ano, uvědomuju si to. Ale pořád mi přijde menší risk zůstat na stará kolena sama než přivést na svět dítě, po kterém netoužím a doufat, že se to třeba časem změní. Že ho začnu mít ráda.

Porkpiehat
1636 příspěvků 22.10.19 23:24

Já jsem nikdy nepatřila k tem, co nakukuji do cizích kočárku, děti kamarádek mi také nic nerikaly. Nepocitovala jsem ani biologicke hodiny. Ale tak nějak podvedome jsem děti chtěla (až najdu vhodného partnera ), protože jsem ze třech děti a líbilo se mi takove uspořádání rodiny. Takže když jsem konecne našla patrnera, který mi připadal vhodný nejen pro mne, ale i jako budoucí otec mych děti, tak jsem se s nim dala dohromady. Řekla jsem mu hned v počátku, že děti chci, abych si ušetřila zklamání po několika letech čekání, že zmeni názor.

Porkpiehat
1636 příspěvků 22.10.19 23:29
@Adeena píše:
@BeKaa Ano, uvědomuju si to. Ale pořád mi přijde menší risk zůstat na stará kolena sama než přivést na svět dítě, po kterém netoužím a doufat, že se to třeba časem změní. Že ho začnu mít ráda.

Já jsem až do porodu necítila nějakou extrémní lásku k prvnímu diteti, dokonce jsem se bala, jestli ho vůbec budu schopna mít rada. Ale jen co jsem ho držela v náručí, tak jsem věděla, že je to láska na cely život.
Takže si myslím, že není neobvykle pochybovat o tom, jestli dite ano či ne.

Judy24
980 příspěvků 23.10.19 09:36

@BeKaa Mně to prostě přijde neslušné říkat někomu, že „nebudeš plodná navždy“. To, že se s věkem šance na otěhotnění snižují (a rizika zvyšují), a že existuje riziko, že si to pak rozmyslí, ví naprostá většina žen i bez toho, že by jim to někdo musel připomínat a je to úplně osobní věc.
Na mě teď poslední rok začíná zlehka tlačit můj tatínek a fakt mě to rozčiluje.

Eleanor Rigby
605 příspěvků 23.10.19 11:03

@Judy24 Je to neslušné.
A taky jsou lidi, kterým se to podařit nemůže. A ti pak stojí před velmi ošklivou volbou, jestli se mají vystavit detailnímu šťourání do velmi intimních zdravotních otázek od lidí, kterým do toho fakt nic není, anebo předstírat, že děti prostě nechtějí, a pak poslouchat tahleta moudra. A není zas tak málo těch, co se tolik chtějí vyhnout tomu šťourání, že si vyberou to druhé.

Lizbeth
1033 příspěvků 23.10.19 11:27

@Judy24 Četla jsem nedávno rozhovor s nějakým gynekologem, porodníkem a ten bohužel potvrzoval to, že ženy díky mediím nabyly dojmu, že se dá běžně a bez komplikací otěhotnět, donosit a porodit dítě ve věku 40-55 let. Protože zprávy o slavných herečkách, zpěvačkách a podobných celebritách, které se rozhodly otěhotnět v tomto věku je spousta. Bohužel nikde už není podrobně popsáno jaké je to stálo úsilí, peníze, nepohodlí a riziko. Všichni se tváří „pohoda“..

Yaay
273 příspěvků 23.10.19 11:37

@Porkpiehat ja som k dietatu nejaku extremnu lasku necitila dokonca ani po narodeni…ano, bola som dojata, hodiny som sa na nu vydrzala pozerat, ale bol to pre mna (v uvodzovkach) cudzinec, s ktorym som sa musela postupne spoznavat. Ale priroda nas nenecha v stychu, samozrejme, ze ju milujem, a povedala by som, ze cim je starsia, tym viac - v puberte sa to predpokladam preklopi (: Ale dobrovolny zivot bez dietata ma tiez kopu vyhod, co di budeme navravat.

Dogmeat
214 příspěvků 23.10.19 12:46

@Eleanor Rigby hezky řečeno. Šťourání se v intimnostech zvládám, i když to není příjemné. Vyhrožování samotou ve mně ale vyvolává agresi.
Mám potíže s ledvinou a na ty se váže částečná neplodnost. IVF jsme zkusili, ale těhotenství muselo být ukončeno z důvodu selhávání ledvin. Děti mám ráda, ale svůj život také a kvůli snahám o otěhotnění ho znovu ohrozit nechci. Riziko je velké, pravděpodobnost úspěchu nízká.
Spousty žen, hlavně v rodině, mají potřebu do toho šťourat. Ujišťovat se, jestli to nechci ještě zkusit (že jsem při tom posledním pokusu málem zemřela jim je asi u zadele). A samozřejmě výhružky, jak skončím sama a nešťastná. Ani pro mě to rozhodnutí nebylo lehké a zuřím, když ho někdo lehkovážně zpochybňuje. Taky radši říkám, že dítě nechci čistě ze svobodné vůle a z důvodu nezájmu o děti. To, že mi to pak někdo vymlouvá, je mi jedno, ale taky si o tom myslím své.
Tyhle věci má smysl řešit pouze s doktorem, s partnerem, s nejbližší rodinou. Ostatní lidi ihned utnout a vůbec s nimi o tom nediskutovat, nenechat si ublížit blbými řečmi. Slušný člověk do takových věcí nerýpe

julie74
3447 příspěvků 23.10.19 14:57

@Dogmeat Držela bych se té poslední věty a z toho bych si plynule odvodila, že se sprostakem můžu jednat jako se sprostakem. V tomhle mám velmi jasno, dotazy na pořizování děti patří do kategorie dotazů na vynechávají erekci a tvorby opruzenin pod špeky.

giuliettka
4955 příspěvků 23.10.19 15:57
@Dogmeat píše:
@Eleanor Rigby Taky radši říkám, že dítě nechci čistě ze svobodné vůle a z důvodu nezájmu o děti.

A viete, že by ma docela zaujímalo, či to vravíte len po tom čo dostanete otravnú otázku, alebo či s tým začnete vždy keď je akákoľvek debata o deťoch a nikto sa vás na to, jak to vlastne máte s plodením potomkov vy, nepýta. Priznávam poctivo som sa zamyslela, že či som vobec niekedy začala ja ako prvá o nechuti mať dieťa. A zistila som, že nie. Že ja som sa jej nikdy nespýtala prečo nemáš dieťa, kedy budeš mať dieťa, už si stará nie je na čase. Preto som vlastne ani nevedela, či ten jej manžel deti chcel. Teraz už viem, že povodne áno, ale keďže ona nechcela, tak sa prisposobil. A ja som sa to nespýtala nikoho a viem to nabetón, sama mám dieťa tesne pred 40 a dovtedy som nikomu do tehotenstva nemudrovala a potom už tobôž nie. Ale uvedomila som si, že napríklad tá moja kámoška s tým, že ona nechce deti vždy vyrukovala sama, vždy keď sa niekomu spoločnemu známemu narodilo dieťa, keď sme boli v kaviarni a prišiel niekto s dieťaťom a to trebárs vyrušovalo, keď sme boli kdekoľvek kde sa deti vyskytovali… a vždy to bola ona, kto o nechuti mať decko začal. Takže niekedy nie sú na vine dotierné otázky, niekedy je na vine ten čo to decko mať nechce a každému to cpe až do gágora.

Dogmeat
214 příspěvků 23.10.19 16:35

@giuliettka to je nepodložená spekulace.
Bavit se o dětech mi vůbec nevadí. Mám ráda své neteře, děti sestřenic i děti kamarádek. Pokud se chtějí bavit o dětech, ráda je vyslechnu. Nemám důvod začínat rozhovory o nechuti k mateřství.
Co se týče kamarádek, tak ty do mě neryjou, naopak mě podpořily, když mi kvůli té situaci bylo mizerně. Někdo je šťoural a někdo je slušný, vy patříte mezi ty slušné, rozhovor na to téma byste nezačínala, fajn.
V rodině je to ale horší, čím vzdálenější příbuzná, tím víc řečí. V práci mě dvě kolegyně taky dokázaly dost rozhodit, aspoň ze začátku.

giuliettka
4955 příspěvků 23.10.19 16:40
@Dogmeat píše:
@giuliettka to je nepodložená spekulace.

Veď to bola otázka a konštatovanie ako to mám ja. Veď som nešpekulovala. :-(

@Dogmeat píše:
V práci mě dvě kolegyně taky dokázaly dost rozhodit, aspoň ze začátku.

Ja som to tu už písala, ale mne kolegyňa v bývalom zamestnaní po tom čo som otehotnela došla povedať, že mám ísť na potrat, že som na decko stará a nedožijem sa jeho maturity, svadby, vnúčat. Myslím, že to nie je o tom, či deti máte, chcete, alebo nie, ale o tom, že vám niekto ublížiť chce a tak si zamienku nájde, akúkoľvek.

Stránka:  « Předchozí 1 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1961 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek