Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (857) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
2844 příspěvků 5.11.19 20:50

@Zmatená šiška Chápu, představa, že spolu lidi zestárnou a s laskavým úsměvem, držíc se za ruce, chodí na procházku, je pohádková. A bohužel, myslím, že s věkem se negativní vlastnosti nějak víc projevují. Z mé rodiny je jeden taky takový, najednou bručoun, nic a nikdo mu nevyhovuje a nejhorší je to, že se z něj stalo čuně. Jak je to možné, nechápu. Bývával upravený, voněl, choval se vždycky tak noblesně. Jeho letitá přítelkyně si zoufá, nechce s nim taky nikam chodit, že je to pro ostudu.

vlm
4712 příspěvků 5.11.19 20:50

@Porkpiehat vaše sestra má svatou pravdu,

Torrah
360 příspěvků 5.11.19 20:53

@Zmatená šiška myslím, že nemá smysl na nic víc čekal, lepší to nebude, naopak, špatné vlastnosti se věkem stupňují. Pokud nemá chuť něco zlepšovat on, proč byste se vy měla vedle něj trápit.

julie74
3418 příspěvků 5.11.19 20:55

Nemorálně se můžete zachovat při ukončování vztahu i s padesátníkem. Naopak to že je někomu 67, nedělá ještě z vašeho odchodu něco nemorálního. Jestli se nezměnil doteď,… To je vám jasné…, nechcete ho přece opustit proto že zestárnul, ale proto že ve vašich očích je děsnej.

kilgor
327 příspěvků 5.11.19 20:55

Bude hůř, běžte od něj rychle, dokud mu nic není..Takoví drahoušci jsou ještě nesnesitelnější..čím starší, tím horší..

Moir
2282 příspěvků 5.11.19 20:56

@Zmatená šiška rozhodně nemáte povinnost zůstat ve vztahu s někým jen proto, že jste s ním už x let, nebo že je už starý (ani s nemocným)

BeKaa
448 příspěvků 5.11.19 20:56

@Zmatená šiška Z toho, co jste napsala, je jasné, že s tím člověkem už dál žít nechcete. Pokud opravdu není nic, co by vám chybělo, tak to asi rozetněte. A to říkám jako odpůrce rozvodů.
Nechcete ale nejdřív zkusit žít chvili sama? Abyste zjistila, zda je to fakt definitivní?

Lizbeth
1015 příspěvků 5.11.19 20:56

@Zmatená šiška
Odejtěte, opusťte ho.

A zjistíte, že jste tak strašně moc šťastná, že vás ani nenapadne mít výčitky.

EllaHolz
4 příspěvky 5.11.19 21:27

@Zmatená šiška Nikdy není pozdě na lepší život!
Taky jsem nad něčím podobným přemýšlela, ale neudělala to. Ted je muž velmi těžce nemocný a já jsem v pasti. Ted by mi rozchod opravdu připadal nemorální.
Takže neváhejte a myslete taky už na sebe. :-)

Puffin
174 příspěvků 5.11.19 21:39

@Zmatená šiška Popsala jste dost jasné důvody, proč zvětšit vzdálenost. Do jaké míry ji chcete zvětšit, je hodně na Vás - jestli spolu trávit o trochu méně času, nebo se spolu už nikdy nepotkat - mezi tím je ještě spousta možností.
Ještě bych se zamyslela nad dvěma věcmi - první, jestli by nemohlo jít o rozjezd nějakého duševního onemocnění a nebylo by na místě zkusit vyhledat nějakého odborníka, který by pomohl. Je možné, že je to slepá cesta a muž prostě „jen“ změnil povahu a charakter, ale některé duševní nemoci se mohou projevovat podobně (nezájem o vzhled, ztráta zájmu o dříve oblíbené činnosti apod.).
A druhá věc - zda nechcete vyzkoušet nějakou párovou terapii. Třeba ji aspoň Vašemu muži navrhnout. Dobrý párový terapeut se nesnaží držet vztah za každou cenu a dovede i pomoci s rozchodem, pokud se ukáže jako nejlepší možnost.
Každopádně Vám přeji, ať se pro sebe rozhodnete dobře.

andano
804 příspěvků 5.11.19 21:51

@Zmatená šiška
Nejdůležitější osoba ve vlastním životě jste Vy, rozhodujte o něm tedy sama.
A nikdy není pozdě!

Přidám příběh tety Boženky - dlouhá léta žila s takovým nevrlým bručounem, měla s ním tři syny, kteří zemřeli krátce po porodu (Rh faktory se tehdy neřešily), on jí to kladl za vinu, byl na ni hnusný, pil, ona to brala jako osud, na malém městě a v minulém století, rodina, není kam jít…
Když zemřel, evidentně dost pookřála, i když by si to nepřiznala.
Byla to taková milá paní, a jak tak chodila svému manželovi na hrob, seznámila se tam s jiným vdovcem… a ten ji časem požádal o ruku.
Já jsem byla malá holka, když to s mojí babičkou řešily, byly to pro mě babičky a tak mi přišly staré (dnes vím, že jim tehdy bylo kolem 60).
Teta se dlouho bránila myšlence, že nikdy není dost stará na to, aby žila po svém… to bylo pořád, co tomu kdo řekne… a babička ji přemlouvala, že není důvod to neudělat…
Nakonec se teta nechala přesvědčit a s pánem 10 let šťastně žili (pak zemřel, byl o dost starší)… pak nám říkala, že je strašně ráda, že do toho šla - ve finále vyvdala i jeho rodinu a jeho děti se pak o ni staraly, jezdili za ní…
Vlastně nevím, proč jsem to sem napsala… protože je to jiný příběh… ale i on je o tom, že není potřeba být odevzdaná nebo mít výčitky, že chcete změnit svůj život.

julie74
3418 příspěvků 5.11.19 22:55

@andano kdyby jste to sem psala jenom proto, že dobrých příběhu není nikdy dost… Dobre to udělala Boženka

Ivana32
144 příspěvků 5.11.19 23:01

U nás v ulici bydlí žena, která žila s alkoholikem. Ten chlap ji hodně trápil, ale ona od něj neodešla. Oba byli už v důchodovém věku- v mládí s ním zůstávala kvůli dětem (což nechápu, právě kvůli nim měla odejít- ale vím, že to tak ženy často používají jako argument)) a kvůli okolí- maloměsto, každý vidí každému do talíře a drbny mají pré. Jednou přišel její manžel opilý domů, o půlnoci u nich sanitka- spadl ze schodů a zabil se. Vyšetřovalo se to- ale jestli spadl, nebo ho strčila, to se prostě zjistit nedá. Ovšem pozor- od té doby paní pookřála, dříve utrápená, věčně shrbená, ustrašená, šedivě oblečená a neupravená se narovnala, oblékla i upravila a začala chodit ven- do divadel, kaváren, na výstavy atd. Úplně jiná ženská. Ale mně je jí stejně líto, když ji vidím a uvědomím si, že ztratila tolik času a promrhala život s alkoholikem a sama sebe připravila o nejlepší léta života. Jinou pointu to asi nemá- snad jen podpora argumentu „odejít, dokud je čas“.

Zmatená šiška
4 příspěvky 6.11.19 05:33

Děkuji všem za reakce.

Musím přiznat, že jsem se sem bála kouknout.

Můj muž je chytrej, vtipnej, velmi úspěšnej ve svým oboru. Ale žít s ním je jako žít na minovém poli.

Změnit se určitě nezmění, probrali a zkusili jsme to mnohokrát, slibuje, ale nevydrží. V podstatě od něj odcházím celou dobu, ale je urputnej a nenechá se jen tak zahnat.
Myslím, že se ani změnit nemůže, je to v jeho nastavení.
A mně je ho vždycky nakonec líto a taky si nevěřím, že bych později nespadla do jinýho nedobrýho vztahu, že jsem rozbitá a nic lepšího neumím.

Je mi 50.

Sama žít umím, to problém není.
Mám takové ty obavy, co když se něco rozbije a nebudu mít na opravu, třeba auto, na kterém jsem závislá. Ale to jsou myslím druhotné problémy a to jak se hlava brání změně.

marikahr
974 příspěvků 6.11.19 07:16

…ani v stasti, ani v nestasti, ani v zdravi, ani v chorobe…
Nepisete, kedy sa z vasho manzela stal obezny zurivec a cune, alebo vam to na zaciatku vztahu nevadilo, kedze ide o „uspesneho“ muza?

MP blanka
1995 příspěvků 6.11.19 09:27

@Zmatená šiška - a je to skutočne tak jednoduchíé - odísť? Vy sa rozhodnete, a ja vám to tiež schvalujem, ale bude partner „ spolupracovať?“ Budete sa vedieť dohodnúť kto bude kde / sám / bývať? Pretože som už počula o rozvedených manželoch, ktorí aj naďalej žijú v spoločnom byte, a je to vlastne ešte horšie, ako keby k tomu rozvodu nedošlo, robia si nachvály. Ak ste si istá, že dokážete obaja opustiť spoločné bývanie, čo je aj finančná otázka, odíďte.

VeronikK
1162 příspěvků 6.11.19 09:53

@Zmatená šiška posílám sz

Saphena
55 příspěvků 6.11.19 09:54

@Zmatená šiška Otázka je, jestli manžel změnu unese. Jestli Vám po rozvodu nebude dělat ze života peklo nadále. Známá se kvůli tomu přestěhovala na druhý konec republiky, i tak jí velmi dlouhou dobu bývalý manžel neustále volal a střídavě brečel, ať se vrátí a vyhrožoval. Neříkám, že kvůli tomu máte zůstat, jen bych se na to připravila. Ideální by byla opora v okolí. Máte i nějaký důvod, proč zůstávat? Nějakou kladnou vlastnost partnera? Něco co děláte spolu a rádi? Dovedete si představit prožít s manželem dalších třeba dvacet let? Rozhodnutí, jestli odejít, je stejně jen Vaše, nikdo jiný nezná všechny okolnosti.

bao-baba
450 příspěvků 6.11.19 11:16

@Zmatená šiška
Osobně nejsem příznivec výměn modelů jenom protože ten, co máme zastaral a je trochu omšelý, ale tady ten model byl asi porouchaný od začátku a ty vady se projevují čím dál tím zřetelněji. Za mě: Život máte jen jeden, tak s ním neplýtvejte.

bao-baba
450 příspěvků 6.11.19 11:21

@andano
Zajímavé je, kolik vdov pookřeje…40 let zapíraly svou povahu, ustupovaly „aby byl klid“ a najednou konečně dělají věci podle sebe.

Porkpiehat
1580 příspěvků 6.11.19 11:24

@bao-baba Oni často pookřejí i vdovci :-)

Uživatel je onlineBirdonawire
243 příspěvků 6.11.19 11:43

@Zmatená šiška Poslala jsem Vam SZ

Zmatená šiška
4 příspěvky 6.11.19 12:00

Děkuju.

Že je úspěšný jsem uvedla trochu proto, abych nevypadala jako blázen, že jsem s takovou příšerou :-)

Já jsem taky ve svém oboru úspěšná, třebaže ne až tak finančně.

Bydlet kde mám, moje je chalupa, jeho je dům. Vzdálenost asi 300km.

Ano, byla chyba si ho vzít, zuřivec byl od začátku a navíc prvních 10 let i příšerně žárlil, takže jsem přišla o hodně vazeb. Ale nevím, jestli za tu chybu pykat až do smrti, @marikahr

Matmys
2410 příspěvků 6.11.19 12:24
@Zmatená šiška píše:…Je nemorální opustit starého muže? (67)…

Když to píšete sem, tak potřebujete potvrzení.
Já bych řekla, že až nebudete potřebovat souhlas obecenstva, tak se rozejdete bez váhání ;)

Porkpiehat
1580 příspěvků 6.11.19 12:43

Lidi sami dobře vědí, co mají udělat, každý zná řešení svého problému. Jen potřebuje ujistit, že to dělá správně. Potřebuje to říct nahlas, aby se problém zhmotnil a nebyl jen v jeho hlavě, pak se řeší snadněji.
Dospět k tomu zásadnímu rozhodnutí je někdy běh na dlouhou trať. Ale když se člověk definitivně rozhodne, když to rozsekne, tak nastane hrozná úleva. Valit problémy před sebou nic neřeší, jen to ubíjí.

Takže @Zmatená šiška se už rozhodla (ať zůstat nebo odejít), jen o tom možná ještě neví.

Stránka:  « Předchozí 1 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek