Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (857) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Zmatená šiška
4 příspěvky 6.11.19 12:45

Děkuju všem za reakce, v podstatě to všechno vím, nebo tuším, ale napsat to někam mi moc pomohlo.

A slibuju, že vám na jaře přijdu říct.

Dalmitka
1696 příspěvků 6.11.19 12:49

@Kajuli - „…vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit, ten se tedy ještě zhoršil po povídání o tom, jak to na oddělení chodí. Kruté jednání, nezájem, terapie téměř nulová, jen medikace a léčba strachem.“
Nemôžem za to, spomienky spred 2 rokov sa vynorili - keď moja mama trávila posledné dni života na ODCH v dvoch nemocniciach - a bolo to presne podľa Vášho popisu. Podstatne lepšie to bolo potom v kresťanskom hospici a aj keď nie som bigotne veriaca, ďakujem im za to.

Temperance
2006 příspěvků 6.11.19 14:19

@Zmatená šiška V 50 život nekončí, naopak :-D Držím Vám palce!

giuliettka
4883 příspěvků 6.11.19 17:38
@Zmatená šiška píše:
P. S. Omluvte prosím změnu nicku.

Ako naložíte s tým vzťahom sa aj tak rozhodnete bez nás, takže do toho nekecám, ale ženská uvedomujete si čo ste mi urobila? Veď mne sa teraz zavaria mozgové kolieska jak tu dumám čiaže si ty dievčinka, ktorého nicku rodina. :-D

BeKaa
448 příspěvků 6.11.19 18:54

@giuliettka To jsem ráda, že to nevrta hlavou jenom mně :-)

giuliettka
4883 příspěvků 6.11.19 18:59

@BeKaa No vám to vrtá hlavou, ale ja som už tak 4 vhodných kandidátov našla. :-D
A teraz čakám, kto sa z „obvyklých“ neprihlási a nebude trepať o farbe cvikly, počasí a lodičkách so silonkami. Všetci s dlhšou absenciou sú podozrivý! :-D

isko
1552 příspěvků 6.11.19 20:04
@bao-baba píše:
@andano
Zajímavé je, kolik vdov pookřeje…40 let zapíraly svou povahu, ustupovaly „aby byl klid“ a najednou konečně dělají věci podle sebe.

Jojo, a pak se ještě o nich říká (resp. obecně o ženách): „Ženská neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane.“

vlm
4712 příspěvků 6.11.19 20:10
@isko píše:
Jojo, a pak se ještě o nich říká (resp. obecně o ženách): „Ženská neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane.“

A když to dostane chce zase něco jinyho

Porkpiehat
1581 příspěvků 6.11.19 20:22

@giuliettka Uf, ještě že ty nicky rychle přepínám. Takhle jsem mimo podezření. Dokonce si sama sobě radím, abych zmátla pátrače.

Birdonawire
243 příspěvků 6.11.19 20:44

@giuliettka Já snad podezřelá nebudu! ;-)

giuliettka
4883 příspěvků 7.11.19 05:14

@Porkpiehat @Birdonawire Tak vyplnili ste prezenčku, ste z obliga. :-D

benyka
7646 příspěvků 7.11.19 08:54

Se vám divím, že se do toho vůbec montujete. Budete mít na svědomí buď jednoho nebo druhého. Na urychlení rozhodování je nejlepší hodit si mincí. To si člověk rychle ujasní, co vlastně chce (přece o svém životě nenechá rozhodovat nějakou blbou náhodu, že). :-)

giuliettka
4883 příspěvků 7.11.19 15:00
@benyka píše:
Se vám divím, že se do toho vůbec montujete. Budete mít na svědomí buď jednoho nebo druhého.

Ja som sa nemontovala, ale ja si prosím myslím, že by s tým dedkom mala zostať. Ke´d si v 30 dokázala vziať takmer 50 ročného chlapa, tak vedela do čoho ide. A teraz ho opustiť mi pripadá nemorálne. Jasne má 50, cíti sa ešte mladá, tak sa teraz zavesí na krk úspešnému 30nikovi a zkurví život aj jemu. :-D

Saphena
55 příspěvků 7.11.19 15:35

@benyka Předpokládám, že zmatená šiška je dospělá a rozhodne se sama. Stejně jako blbou náhodu přece nenechá o svém životě rozhodovat lidi na internetové diskuzi ;-) A chápu, že to dilema potřebovala vyslovit nahlas a anonymně. Takové téma se může blbě probírat se známými lidmi.

Lizbeth
1015 příspěvků 7.11.19 16:54
@giuliettka píše:
Ja som sa nemontovala, ale ja si prosím myslím, že by s tým dedkom mala zostať. Ke´d si v 30 dokázala vziať takmer 50 ročného chlapa, tak vedela do čoho ide. A teraz ho opustiť mi pripadá nemorálne. Jasne má 50, cíti sa ešte mladá, tak sa teraz zavesí na krk úspešnému 30nikovi a zkurví život aj jemu. :-D

No a co? Tak udělala onehdá blbé rozhodnutí, ale to neznamená, že se bude tvářit, že s tím nejde nic dělat nebo je povinnost vydržet..

giuliettka
4883 příspěvků 7.11.19 18:36

@Lizbeth Nie je povinosť vydržať, ale riešiť, či budem mať bez neho na opravu auta, či sa uživím… fakt to zaváňa vypočítavou zlatokopkou, čo využila chlapa. A to zamyslenie, že nevie čo bez neho bude mať na opravu auta, mi dáva zapravdu. Ona neodíde, lebo by prišla o prípadné dedičstvo, alebo vdovský dochodok. Tu aj tak prišla len manžela poohovárať. A mimochodom, ak on o seba nedbá aj napriek tomu, že ona s ním v takomto stave nechce sex, tak zrejme to nebude krásavica nesmierne príťažlivá, ináč by chlapík so sebou niečo robil. :-D

Lizbeth
1015 příspěvků 7.11.19 19:46

Tak přiznám se, že úvahy o opravě auta mi také trochu vzaly můj romanticky rozhněvaný pohled na věc..protože v takovém psychickém rozpoložení, kdy vás netěší tolik let život neřešíte co by kdyby a vymýšlíte jak..
I tak trvám na svém názoru, ale doporučila bych se tedy zaměřit na tu praktickou stránku věci samostatného života..

Ale ženy jsou povětšinou jako opice, nepustí se větvě dokud se nedrží další..tak třeba najde materiálno nebo sociální jistoty jinde. :)

giuliettka
4883 příspěvků 7.11.19 19:53
@Lizbeth píše:
Ale ženy jsou povětšinou jako opice, nepustí se větvě dokud se nedrží další..tak třeba najde materiálno nebo sociální jistoty jinde. :)

Wauw, tý jó aj fíííha dokopy, to je perfektné. :-D

marikahr
974 příspěvků 7.11.19 21:00

@giuliettka @Lizbeth mne to od zaciatku pride ako zlatokopka
Cudujem sa takej hromadnej podpore.
Skoda, ze nepozname nazor manzela, pripadne predchadzajucej partnerky(ktovie ci nejaka bola), pripadne deti… ;-)

Adeena
1367 příspěvků 7.11.19 22:02

@marikahr Jasně, má staršího chlapa a má obavy, jestli to po případném rozchodu sama utáhne. To je jasná zlatokopka.
Každopádně i kdyby to tak bylo, tak by ten chlap asi o nic nepřišel, pokud by od něj odešla, ne? Tak k čemu to kázání o „v dobrém i zlem, nemoci i ve zdraví“?

Oveeec
2178 příspěvků 7.11.19 23:24

@Adeena Hlavně zlatokopka, která chudáka chlapa využívá, se prostě sebere a jde. Neumím si představit, že se přijde radit, jestli má odejít, nebo nemá, a jestli to není nefér.

bao-baba
450 příspěvků 8.11.19 08:09
@giuliettka píše:
@Lizbeth Nie je povinosť vydržať, ale riešiť, či budem mať bez neho na opravu auta, či sa uživím… fakt to zaváňa vypočítavou zlatokopkou, čo využila chlapa. A to zamyslenie, že nevie čo bez neho bude mať na opravu auta, mi dáva zapravdu. Ona neodíde, lebo by prišla o prípadné dedičstvo, alebo vdovský dochodok. Tu aj tak prišla len manžela poohovárať. A mimochodom, ak on o seba nedbá aj napriek tomu, že ona s ním v takomto stave nechce sex, tak zrejme to nebude krásavica nesmierne príťažlivá, ináč by chlapík so sebou niečo robil. :-D

Vzhledem k tomu, že už jedu moctý gumy, tak vidím kolem sebe různé stárnoucí chlapy a bohužel nemálo z nich se uchyluje k tomu, čemu říkám „dědkovské prasátství“, i když v mladším věku byli celkem ok.
A k tomu zlatokopectví: To, že tady Zmatená šiška řeší pořád opravu auta, ukazuje, že to manželství asi nebude tak hrozné. Osobně bych ze špatného svazku prchla jak jen bych měla hlavu kam složit, třeba do podnájmu. Jinak obecně opustit někoho při prvním problému nebo nemoci je špatné, ale setrvávat ve vztahu s někým, kdo je třeba hovado, jenom protože je starej, mi připadá zcestné. Máme odpovědnost i sami k sobě.

Birdonawire
243 příspěvků 8.11.19 10:42

To rozhodování odejít - neodejít je složité, i když vás po finanční stránce rozchod nijak neohrozí. Já odešla od manžela jako finančně zcela nezávislá, vydělávala jsem stejně jako on. Okolí to tak nevnímalo, protože jsem nepotřebovala nikomu vysvětlovat, že si sama dokážu vydělat stejně jako top manager finančně úspěšné firmy, takže jsem dostávala soucitné dotazy, jak to zvládnu. Stejně jsem váhala. Ty společné roky a hezké zážitky nejde jen tak spláchnout do kanálu a dělat, že nikdy nebyly.
Proto chápu, že se v tom někdo plácá. Musí se rozhodnout podle svých pocitů, jak ona vidí perspektivu toho vztahu, ne podle toho, že někdo bude její rozhodnutí vnímat jako nemorální.

Lizbeth
1015 příspěvků 8.11.19 11:09

Také jsem si tenkrát při odchodu vzala prostě kalkulačku a vypočítala jsem si, zda můžu žít sama, za jakých podmínek a co si můžu dovolit..a bylo.

benyka
7646 příspěvků 8.11.19 11:10

Myslím, že by se mělo vážně uvažovat o manželství na dobu určitou (viz https://www.heroine.cz/…dobu-urcitou), protože současný stav, kdy si lidé standardně slibují, že budou spolu „dokud je smrt nerozdělí“, není brán až tak vážně, což je dost velká škoda, si myslím. Přinejmenším proto, že učí lidi, že sliby se plnit nemusejí.

Stránka:  « Předchozí 1 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek