Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (857) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lizbeth
1029 příspěvků 8.11.19 11:14

Spíš by si neměli dávat nerealizovatelné nebo příliš idealizované sliby..proč slibovat, že vydržím za takových a makových podmínek, když si to dopředu nedovedu vůbec představit a nikdy jsem to nezažila. Jistě člověk si o sobě myslí, že ano, ale realita je potom jiná a on je za toho nemorálního blbce, který to slíbil a nevydržel.
Je hezké, když se to podaří a naplní..zároveň neodsuzuju nikoho, kdo si v průběhu manželství uvědomí, že toto nemá zapotřebí a dál takhle žít neumí.

Matmys
2422 příspěvků 8.11.19 11:35

K těm slibům - jestli ono to není míněno tak, že pokud přijde nepohoda, problém, trable „zvenčí“, tak slibujeme, že vydržíme. A mnohdy i vydržíme.
Ale proč držet v případě, že nemožnost soužití vytváří jeden z partnerů a nechce to měnit (pracovat na sobě, např.)?

DanielaS
5003 příspěvků 8.11.19 11:45
@benyka píše:
protože současný stav, kdy si lidé standardně slibují, že budou spolu „dokud je smrt nerozdělí“, není brán až tak vážně, což je dost velká škoda, si myslím. Přinejmenším proto, že učí lidi, že sliby se plnit nemusejí.

No moment, to si rozhodne VETSINA neslibuje, respektive je nikdo nenuti. Standardni je snatecny projev vule, nic se tam nelibuje, pouze uvadi, ze se do manzelstvi vstupuje dobrovolne, ze konkretne s timhle clovekem, ze zname navzajem svuj zdravotni stav a ze jsme zvazili budouci majetkove usporadani.

benyka
7662 příspěvků 8.11.19 11:55

@DanielaS Máte pravdu. Na doživotí je to asi jenom u církevních sňatků. Zajímalo by mě, jestli znění manželského slibu má vliv na statisticky významnější poměr šťastných a nešťastných manželství.

PanenkaMalenka
267 příspěvků 8.11.19 12:05

Tedy ne že bych se bála zeptat, ale dotaz bych měla. Dochází mi kelímky s pleťovými krémy a docela bych uvítala změnu. Máte některá typ na kosmetiku pro zralou pleť v cenové relaci tak do 1500, s kterou máte dobré zkušenosti? Dostala jsem vzorečky krému a séra Nuxe, celkem mi přišly fajn, ale zas tak moc se vzhledem k množství z toho usuzovat nedá. A nějak mi nesedí parfemace. Takže jestli máte nějaký typ, budu ráda.

PanenkaMalenka
267 příspěvků 8.11.19 12:08

A ještě dotaz na nějaký make-up, který nezvýrazňuje celkem nijaké vrásky do velikosti propastí.

DanielaS
5003 příspěvků 8.11.19 12:13

Jak moc zrala ta plet je? Doma se podivam, co to presne pouzivam (KIKO).

PanenkaMalenka
267 příspěvků 8.11.19 12:30

@DanielaS Moc zralá, skoro stará, k 50. Kiko mi nic neříká, jste v Itálii, že. Tedy nevadí, že mi to nic neříká, ale kde sehnat…
Budu zase až zítra, pro případ, že mi sem dá někdo další nějaký typ, tak abych nebyla za nezdvořáka.

Birdonawire
250 příspěvků 8.11.19 12:47
@benyka píše:
@DanielaS Máte pravdu. Na doživotí je to asi jenom u církevních sňatků. Zajímalo by mě, jestli znění manželského slibu má vliv na statisticky významnější poměr šťastných a nešťastných manželství.

Nemyslím, že by měl vliv slib, možná může mít trošku vliv katolická příprava na manželství. Jsem absolvent, takže je jasné, že záruka to není, ale pokud to vede dobrý kněz, trochu si během té přípravy budoucí manželé ujasní, co od vztahu čekat.
Pokud jde o slib, připomněla jste mi historku od mých přátel. Jedna nevěsta místo části slibu „a nikdy Tě neopustím“ pronesla „a nic Ti neodpustím“. A osobně jsem zažila, že to důsledně splnila. :-)

Iv_Sm
1512 příspěvků 8.11.19 13:05

@PanenkaMalenka Já tedy nejsem v příslušném věku, ale mnoho lidí kolem mne si chválí kosmetiku Janssen.

DanielaS
5003 příspěvků 8.11.19 13:48

KIKO ze by nebylo mezinarodni? Skoda, ja ho mam rada a ten makeup (muj prvni, na sklonku ctyricitky) je mi prijemny.

julie74
3446 příspěvků 8.11.19 14:58

@PanenkaMalenka modrá indulona. Akorát bych to nevystavovala v koupelně, stačí ji mít v suplicku. Je poněkud nedekorativni

DanielaS
5003 příspěvků 8.11.19 15:00

Indulona jako makeup? To je pozoruhodna myslenka.

julie74
3446 příspěvků 8.11.19 15:04
@DanielaS píše:
Indulona jako makeup? To je pozoruhodna myslenka.

Tss, první dotaz byl na krém, ne? :grinning: Je dokonalá, ale zase tolik ne

giuliettka
4944 příspěvků 8.11.19 15:21

@PanenkaMalenka Skúste Neostratu. Ja som si ju kúpila po tom, čo ju tu radili v tom kozmetickom vlákne. Vzhľadom na to, že viem ako vyzerá tá čo ju radila (úžasně), som si ju kúpila. A kupujem ju už takmer 4 roky.

Temperance
2027 příspěvků 8.11.19 16:54

@PanenkaMalenka Já používám krémy Anew od Avonu - mají různé typy pro jednotlivé dekády věku. Jsem sice už ve fialové skupině, ale zůstala jsem u zlatých, vyhovují mi.

bao-baba
457 příspěvků 8.11.19 17:37

Od kosmetičky Neauvia nebo SynCare. Neauvia je dražší, noční je poměrně hutná, nemusí každému vyhovovat, po denní Rebalancing je pleť hladká jak u miminka. Mám dobrou zkušenost i s českou značkou SynCare, je levnější a dá se koupit i na internetu.

lorens
2172 příspěvků 8.11.19 17:51

@giuliettka Co z Neostraty používáte a jakou máte pleť? Myslím typ.

Oveeec
2186 příspěvků 8.11.19 18:32
@Lizbeth píše:
Spíš by si neměli dávat nerealizovatelné nebo příliš idealizované sliby..

Pan doktor Plzák píše, že oddávající úředník by měl lidem říkat, ať počítají s tím, že se do pěti let rozvedou, a ať jsou příjemně překvapeni, když se to nestane :D

Ale vážně, i on to podává tak, že manželství tu není od toho, aby činilo někoho romanticky šťastným - tolik k těm očekáváním (a kdyby to někoho zajímalo víc, tak v Taktikách a strategiích v lásce vysvětluje, jak má ten „tým“ hrát, aby mu to vydrželo. Je to sice trochu cynické, ale zajímavé a užitečné čtení).

benyka
7662 příspěvků 8.11.19 18:55

@Oveeec Já s ním v tomto souhlasím, možná bych šla ještě dál: Manželství je fabrika na život. :-)

Stará zebra
32 příspěvků 8.11.19 19:27

@PanenkaMalenka Sice jsem nebyla tázána, ale na mou pleť po padesátce fungují bezchybně tyto tři krémy. Vždy jsem měla problematickou, spíš mastnější pleť a tyto krémy používám po spoustě omylů, špatných a drahých nákupů a nespokojenosti. Střídám je dle ročního období, Neostratu v zimě (kvůli slunci) ta olupuje vrchní vrstvu pokožky, La Roche posay na podzim a na jaře (krásně voní a i když je mastný překvapivě mi vyhovuje, kupuji již pátý rok). Lirene CC krém po celý rok, ale sem tam vynechám, protože obsahuje silikony a tak se snažím jej o víkendu nemazat. Jinak se přes léto mažu jakýmkoliv krémem s ochraným faktorem, těch mi vyhovuje víc druhů, ale ty tři stálice neměním. Vzorky se dají sehnat v lékárně jen u těch prvních dvou, třetí stojí jen 235,–, tak to na zkoušku není zas tak moc.
La Roche Posay
Neostrata
Lirene CC krém

VeronikK
1162 příspěvků 8.11.19 21:10
@Oveeec píše:
Pan doktor Plzák píše, že oddávající úředník by měl lidem říkat, ať počítají s tím, že se do pěti let rozvedou, a ať jsou příjemně překvapeni, když se to nestane :DAle vážně, i on to podává tak, že manželství tu není od toho, aby činilo někoho romanticky šťastným - tolik k těm očekáváním (a kdyby to někoho zajímalo víc, tak v Taktikách a strategiích v lásce vysvětluje, jak má ten „tým“ hrát, aby mu to vydrželo. Je to sice trochu cynické, ale zajímavé a užitečné čtení).

Jednou jsem oddávala, a když jsem se na to připravovala, tak mě napadaly podobné myšlenky… Teď mám v sobotu dvě svatby, tak že bych to zkusila?

giuliettka
4944 příspěvků 9.11.19 07:24
@lorens píše:
@giuliettka Co z Neostraty používáte a jakou máte pleť? Myslím typ.

Mám normálnu pleť s výnimkou nosa. Koža na ňom je náchylná na čierne bodky. Na noc používam NEOSTRATA Skin Active Dermal Replenishment Cream a na deň Neostrata Bionic Face Cream.

giuliettka
4944 příspěvků 9.11.19 07:34

@Stará zebra":https://www.modnipeklo.cz/…stara-zebra/ edit už som rozklikla aj odkaz na ten krém. :-)

PanenkaMalenka
267 příspěvků 9.11.19 08:22

@DanielaS Nikde jsem na ni nenarazila, a makeup bych si chtěla vyzkoušet někde v kamenném obchodě. Ale děkuji za typ, zkusím se poohlédnout, až budu v Itálii na lyžích. Jestli se tedy dostanu třeba do Bolzana.

Stránka:  « Předchozí 1 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek