Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (951) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stará zebra
56 příspěvků 8.11.19 19:27

@PanenkaMalenka Sice jsem nebyla tázána, ale na mou pleť po padesátce fungují bezchybně tyto tři krémy. Vždy jsem měla problematickou, spíš mastnější pleť a tyto krémy používám po spoustě omylů, špatných a drahých nákupů a nespokojenosti. Střídám je dle ročního období, Neostratu v zimě (kvůli slunci) ta olupuje vrchní vrstvu pokožky, La Roche posay na podzim a na jaře (krásně voní a i když je mastný překvapivě mi vyhovuje, kupuji již pátý rok). Lirene CC krém po celý rok, ale sem tam vynechám, protože obsahuje silikony a tak se snažím jej o víkendu nemazat. Jinak se přes léto mažu jakýmkoliv krémem s ochraným faktorem, těch mi vyhovuje víc druhů, ale ty tři stálice neměním. Vzorky se dají sehnat v lékárně jen u těch prvních dvou, třetí stojí jen 235,–, tak to na zkoušku není zas tak moc.
La Roche Posay
Neostrata
Lirene CC krém

VeronikK
1277 příspěvků 8.11.19 21:10
@Oveeec píše:
Pan doktor Plzák píše, že oddávající úředník by měl lidem říkat, ať počítají s tím, že se do pěti let rozvedou, a ať jsou příjemně překvapeni, když se to nestane :DAle vážně, i on to podává tak, že manželství tu není od toho, aby činilo někoho romanticky šťastným - tolik k těm očekáváním (a kdyby to někoho zajímalo víc, tak v Taktikách a strategiích v lásce vysvětluje, jak má ten „tým“ hrát, aby mu to vydrželo. Je to sice trochu cynické, ale zajímavé a užitečné čtení).

Jednou jsem oddávala, a když jsem se na to připravovala, tak mě napadaly podobné myšlenky… Teď mám v sobotu dvě svatby, tak že bych to zkusila?

giuliettka
7539 příspěvků 9.11.19 07:24
@lorens píše:
@giuliettka Co z Neostraty používáte a jakou máte pleť? Myslím typ.

Mám normálnu pleť s výnimkou nosa. Koža na ňom je náchylná na čierne bodky. Na noc používam NEOSTRATA Skin Active Dermal Replenishment Cream a na deň Neostrata Bionic Face Cream.

giuliettka
7539 příspěvků 9.11.19 07:34

@Stará zebra":https://www.modnipeklo.cz/…stara-zebra/ edit už som rozklikla aj odkaz na ten krém. :-)

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:22

@DanielaS Nikde jsem na ni nenarazila, a makeup bych si chtěla vyzkoušet někde v kamenném obchodě. Ale děkuji za typ, zkusím se poohlédnout, až budu v Itálii na lyžích. Jestli se tedy dostanu třeba do Bolzana.

giuliettka
7539 příspěvků 9.11.19 08:23
PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:32

Všem vám moc děkuji za typy. Neostratu mám a právě mi začíná ukazovat dno. Střídám s jinými obyč značkami, používám i oleje, ale ráda mám k dispozici jednu kvalitní ucelenou řadu. Pleť mám bezproblémovou, ale mám citlivé oči, takže něco musím po vyzkoušení vyřadit (nemažu si oči, ale prostě nesnesu ani v okolí). Někdy jsou dny, kdy, používám krém od očního lékaře.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:34

@Iv_Sm Neznám, prostuduji.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:36

@julie74 Na Indulonu už jsem moc velká holka. Ale v době mládí jsem používala po opalování.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:39

@giuliettka Nestratu mám, podruhé nebo potřetí, už nevím. Vydrží dlouho, nemusí se toho patlat kila. Je dobrá, ale láska na celý život to není, takže se poohlížím po náhradě.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:42

@Temperance Avon je bohužel právě ten případ, že nemůžu použivat kvůli očím. To mi tekly slzy jak na pohřbu.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:45

@bao-baba Od SynCare jsem kdysi něco měla, úplně mi to vypadlo z hlavy. Neauvia neznám, projdu co je konkrétně v nabídce.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:49

@Stará zebra LRP jsem měla hydratační krém, byl super, ale kvůli očím skončil na těle. Dost jsem se divila, protože kosmetika z lékárny by to snad dělat neměla. Ale jinak jsem byla spokojená, zkusím sehnat nějaké další vzorky.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 08:50
@giuliettka píše:
@PanenkaMalenka Tip. :-D

Nojo, tip!

Tyana
118 příspěvků 9.11.19 09:38
@PanenkaMalenka píše:
A ještě dotaz na nějaký make-up, který nezvýrazňuje celkem nijaké vrásky do velikosti propastí.

@PanenkaMalenka Výborný make-up, který nezvýrazňuje vrásky je Vichy Liftactiv. Odzkoušeno na pleti 30+ a 65+. Akorát obsahuje silikon, takže to není pro odpůrce silikonu.

Birdonawire
520 příspěvků 9.11.19 10:15

@PanenkaMalenka Pokud jde o pleťovou kosmetiku, kromě různých malých bio značek mi vyhovuje Caudalie. Taky mám citlivé oči. Ale nevím, jak je to dostupné v ČR.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 10:18

@Tyana Nejsem žádný zarytý odpůrce, takže se strávím v lékárně. Používám jen občas, ale ráda bych měla v záloze nějaký, se kterým se můžu i usmívat.

bao-baba
1183 příspěvků 9.11.19 10:28
@PanenkaMalenka píše:
@Temperance Avon je bohužel právě ten případ, že nemůžu použivat kvůli očím. To mi tekly slzy jak na pohřbu.

Ptala jsem se kosmetičky, proč jsou oční krémy. Měla jsem za to, že jsou nějaké „silnější“ kvůli vráskám okolo očí. Je tomu naopak a měly by být zvlášť testovány. Chemikálie mohou projít do očního vaku.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 10:44

@bao-baba mě právě vadí krémy určené normálně na obličej, stačí že to mám na tváři nebo na čele. Přímo s očními krémy problém nemám. Když je vítr nebo třeba při dnešním počasí se nemůžu vůbec malovat.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 10:49

@Birdonawire díky, projedu internet, ale obávám se, že jestli je to menší značka, tak moc úspěšná nebudu.

Birdonawire
520 příspěvků 9.11.19 11:05

@PanenkaMalenka Caudalie je právě ta jediná z mnou používaných značek, co není malá bio určitě nedosažitelná v ČR. Ale jak je reálně dostupná, to netuším.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 11:12

@Birdonawire aha, omlouvám se, špatně jsem pochopila. Rychle jsem zkoukla a u nás má Notino. Máte nějaký konkrétní krém na mysli? Nevím jak odpovídající je rozsah té jejich nabídky.

Birdonawire
520 příspěvků 9.11.19 11:26

https://fr.caudalie.com/…ifiante.html
Třeba tenhle krém byl moc příjemný a fungoval, půjdu ho koupit znova. Záleží na typu Vaší pleti, já jsem věk 45+, pleť mám smíšenou, spíš mastnější. Oči mám hodně citlivé a občas brečím jak želva. U tohoto krému v pohodě. Ale můžeme být každá citlivá na jinou složku.

PanenkaMalenka
291 příspěvků 9.11.19 11:42

@Birdonawire díky, ten mají. Ještě prostuduji, ale vzhledem k vaším citlivým očím to vypadá na favorita č. 1! Také vám s tím nejsou oční lékaři schopni pomoci?

Veselka10
170 příspěvků 9.11.19 12:09

@Zmatená šiška Chápu Váš strach, rozhodnout se pro změnu může být hodně těžké. Na druhé straně si myslím, že je třeba se zamyslet nad tím, jestli to ještě může být horší. Myslím si, že většinou ne, spíš jen lepší, ale chápu jak je těžké se rozhodnout něco měnit.

Napíšu Vám příběh z naší rodiny. Jedna z mých příbuzných žila s manželem navenek takový normální život, ale opak byl spíš pravdou, její muž rád a hodně pil a celkově bral rodinu spíš jako samozřejmost.
Nic není černobílé, bylo i něco hezkého, ale spousta lidí jí říkala, že by se měla rozvést. V podstatě všichni, kromě ní, věděli, že má milenku. Na to jsem se jí později ptala, jestli to jen nepředstírala, že to neví a ona to opravdu nevěděla, myslím, že to prostě vědět nechtěla.
Tak jako spousta jiných žen říkala, že nechce ničit manželství kvůli dětem.
Což je mmch ta největší lež, protože to vždy byla jen její výmluva, děti ten vztah odnášeli víc než bylo zdrávo.
Když děti dospěli, dozvěděla se jednu starší a velmi ošklivou věc, vztah s manželem jako by ukončila, ale nerozvedla se s ním. To je přes 25 let zpátky. Pořád trvala na tom, že co by s ní bylo, kam by šla, že by jí muž „odrbal“ atd.. Na první pohled se mezi nimi vlastně nic nezměnilo, on si žil po svém jako před tím a ona jako vdaná/nevdaná, o muže moc zájem neměla, vždycky říkala, co by se mnou asi tak dělali. Zkrátka nízké sebevědomí za ty roky si vybralo svou daň a pořád to nechávala vyšumět do ztracena.

Je to něco přes měsíc kdy za mnou přišla, že neví co bude dělat, protože její manžel se rozhodl, že se rozvedou, prodají byt a kam ona půjde.
Tahle situace, to co teď nastalo tu „ve vzduchu“ bylo celou tu dobu, jenže až doteď to jim oběma bylo jedno, ale jeho milenka ovdověla a tak spolu mají plány, co by mohli s penězi za byt udělat a taky proč by měl být nadále ženatý, když ona už není, bydlet mají kde a zkrátka není už tedy proč rozvod a věci související odkládat.
Jenže té mé příbuzné je už 65 let a musí to řešit teď, vzhledem k situaci na trhu s nemovitostmi jí její polovina na bydlení, aby mohla zůstat v lokalitě kde je nebo blízko, stačit nebude, což kdyby to řešila tehdy mohlo být jinak, protože měla možnosti, teď už ne. Tenkrát byla doba pro ní příznivější.
Prostě teď je postavená před hotovou věc a musí se přizpůsobit.

Odkládat nepříjemné věci je na jednu stranu snadné, ale oni obvykle nevyšumí.

Stránka:  « Předchozí 1 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 2049 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek