Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (863) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1585 příspěvků 13.11.19 19:02

Třeba toho ve skutečnosti řekl víc, ale do zpráv se dostalo jenom tohle.
Nebo v šoku či pohnutí nevyplodil nic lepšího.

Taky co rozumného - a případně originálního - k tomu říct? 12 dětí je po smrti.

Jsem si jistá, že všichni dělali, co mohli.

giuliettka
5072 příspěvků 13.11.19 19:04
@Moir píše:
předpokládala bych to, když jedou k dopravní nehodě autobusu plného lidí

No vlastne áno, mali vyhodiť defibrilátor, nosítka, krvné konzervy a možno aj jedného z doktorov a napchať do uvoľnených priestorov obvazy. Pre istotu sa ta sanitka mala zastaviť na výdaji materiálu ešte pred tým, kým vyrazila na pomoc.
Lebo niektorým je vlastnej lekárničky ľúto.

Lizbeth
1066 příspěvků 13.11.19 19:12

V tom článku právě bylo zmíněno, že tísňová linka radila synovi vyndat kabel ze zásuvky..z toho jsem usoudila, že trochu podcenil priority..ale zase mohl být v šoku, nebo je třeba nějak jinak hendikepovaný. Prostě smutná událost.

Temperance
2080 příspěvků 13.11.19 19:40

@Lizbeth Jenže matka mohla být už nějakou dobu po smrti, když tam syn přišel. Nevím, zprávu jsem nečetla.

Matmys
2448 příspěvků 14.11.19 07:58
@isko píše:
Třeba toho ve skutečnosti řekl víc, ale do zpráv se dostalo jenom tohle.
Nebo v šoku či pohnutí nevyplodil nic lepšího.

Taky co rozumného - a případně originálního - k tomu říct? 12 dětí je po smrti.

Jsem si jistá, že všichni dělali, co mohli.

Jojo. Dala bych i oblečení, deky… Hrozná situace.

Judy24
992 příspěvků 14.11.19 09:38
@Yaay píše:
Sanitka, ktora vyraza k tragickej nehode autobusu a nakladiaku? Ano. Vo vasom prispevku sa pise, ze lekarnicky“ museli odovzdavat”, a slovenske adravotnictvo je smutne preslavene nedostatkom penazi.

A já bych čekala (a doufala), že hlavně pojedou rychle s tou výbavou, kterou mají standardně, než aby trávili cenné minuty ládováním sanitek obvazy.

julie74
3525 příspěvků 14.11.19 11:07

A navíc jsem četla že řidiči jim sami nosili lékárničky.

julie74
3525 příspěvků 14.11.19 11:11

Je mi jasné že musím hledat, ale vy tady máte vzdělání různá, nevíte jaký je postup - dvěma cizincům co jsou u nás na dlouhodobá víza se narodí dítě. Jak je třeba postupovat ve věci jeho zdravotního pojištění? Díky
Jak jsem tady psala že švagrovou jako jiní kanárky občas máme bezdomovce, tak teď to vypadá na azylak pro matky s dětmi…

Tyana
97 příspěvků 2 inzeráty 14.11.19 11:40

@julie74 Bohužel vám neporadím, asi budete potřebovat sdělit jaký typ víza, povolení k pobytu mají, jestli jsou ze země mimo EU, jestli jsou pojištění a u koho apod.. Ale na vašem místě bych kontaktovala poradnu Sdružení pro integraci a migraci (+420 224 224 379) a zkonzultovala bych to s nimi. https://www.migrace.com/…-pojisteni-3

Nebo bych zkusila kontaktovat informační centrum VZP (+420 952 222 222). Na svých stránkách píší, že mezi zvláštní případy patří mmj. děti, narozené azylantkám po dobu než bude rozhodnuto o azylu nebo jiném druhu pobytu dítěte. V problematice se uričité také orientují. https://www.vzp.cz/…teni-cizincu

Dalmitka
1707 příspěvků 14.11.19 12:11
@Moir píše:
@giuliettka to je ještě dobré
Tuhle jsem slyšela volat na holčičku „Analýzko“…teda „Analísko“ (pardon, chemik se ve mně prostě nezapře)

To je nič - vyskytuje sa vo veľmi širokom okolí osoba, ktorá je proste nadmieru extrovertná a hlučná, takže nejde nepočuť - má skoro dospelého syna, ktorý sa volá Samuel a ona, keď farbisto opisuje ich dialógy, tak ho oslovuje Samičko tu, Samičko tam; vždy ma trhne, o akú samičku sa jedná.

pabylka
1040 příspěvků 14.11.19 12:18

@Moir, @Yaay
Já teda vím jaké je vybavenie sanity a standardně se vozí sice dost obvazového materiálu, ale při takovém počtu zraněných to stačit nemusí - na jednu osobu klidně můžete vypotřebovat krycí materiál z celého vozu, zejména když krvácení pokračuje. Není tam ale zásoba jak v nemocnici. Za druhé, přístupnost k místu nehody bývá obtížná, na místo si berete třeba jen batoh, ostatní zůstane v autě, takže se musíte vracet třeba i 100m nebo více do auta. Vzít od řidiče který stojí v kolone do ruky malou lékárničku může mit větší efekt než pobíhat hore-dolu. Žádná vizitka zdravotnictví to není, tak nemluvte hlouposti. Na místo hromadného neštěstí se pak dovezou bedny s vybavením navíc, ale to může chvíli trvat, takže i lékárnička s obvazem má smysl…

Dalmitka
1707 příspěvků 14.11.19 12:26

@Oveeec - „Tohle sice nesouvisí se vztahy, ale vždycky mě zajímalo, jak to dělají ti lidé, kteří dají ze dne na den výpověď a vrhnou se na podnikání. Mně se to zdá jako šílenost, ale takových příběhů neslýchám málo.“
Ja najviac „milujem“ príbehy úspešných žien zo ženských časopisov, ktoré opustili výnosné a lukratívne posty a začali „vyrábať sviečky“ alebo „podnikať v ezoterike“ napr. a verabože „akože“ sú úspešné! Ale podstatnú vec, ktorú zmienia len tak mimochodom alebo vôbec - že prvé roky podnikania a asi aj potom ďalšie - ich dotuje komplet manžel alebo niekto podobný - a ony sa venujú svojej „vášni“, na ktorú - keby boli donútené sa starať o základné životné náklady, by si nedovolili ani pomyslieť. A ďalšie naivky potom tomuto bludu naletia, ale podnikať bez základnej zábezpeky a riadneho „krytia chrbta“ je nerozvážny hazard.

julie74
3525 příspěvků 14.11.19 12:47

@Dalmitka tak ono je podnikání a podnikání. Můžete se rozhodnout že budete dělat účetnictví, PC máte, koupite program, seženete dva tři klienty, a pokud nemáte ambice vybudovat nejvetsi ucetnickou firmu v okrese, máte vystaráno. Nebo se rozhodnete, že budete plést báječné dětské oblečky, nakoupíte drahé stroje, tři měsíce děláte vzorky, a za dalších pul roku prodáte osm kousků a to ještě jen rodinným příslušníkům co si je koupi z povinnosti.

Yaay
300 příspěvků 14.11.19 12:48
@Judy24 píše:
A já bych čekala (a doufala), že hlavně pojedou rychle s tou výbavou, kterou mají standardně, než aby trávili cenné minuty ládováním sanitek obvazy.

Takto travili cenne minuty zberom lekarniciek od vodicov v kolone.

Dalmitka
1707 příspěvků 14.11.19 12:59

@julie74 - presne o tom píšem; také to overené podnikanie, ako je napr. účtovníctvo a tak, tam je šanca na úspech veľká. Ale v tých „príbehoch“ sa väčšinou spomínajú nezmysly, ktoré bez zákulisného dotovania by priviedli „úspešnú podnikateľku“ do krachu skôr, ako by vôbec zistila, o čom to podnikanie je.

pabylka
1040 příspěvků 14.11.19 13:43
@Yaay píše:

Prosim, fakt nemelte o tom, do čeho ani trochu nevidíte.

Saphena
93 příspěvků 14.11.19 13:59
@Yaay píše:

Záchranář, který nemá obvazy na všechna zranění neztrácí cenné minuty na záchranu lidí v ohrožení života. Ti mají samozřejmě přednost, prostě jen nepřeváže všechna menší zranění, včetně škrábnutí. Ta počkají i na vybírání lékárniček (nevím, jestli bylo opravdu nutné). Ale pokud vyjede sanitka později, můžou na to ti v ohrožení života doplatit. Jde opravdu o minuty.

květušína
299 příspěvků 14.11.19 14:24

V dnešní době, kdy se do garáží RZS a HZS montují rychloběžná vrata, která se otevírají rychlostí minimálně 0,5 m/sec, aby se ušetřil čas potřebný k výjezdu, pochybuji, že by se záchranáři při výjezdu zdržovali nakládáním obvazového materiálu nad rámec již vybaveného vozu.

Yaay
300 příspěvků 14.11.19 14:42

@pabylka, to by som si nikdy nedovolila. Rovnako mi preukazte rovnaku laskavost a nechajte si pre seba nepodlozene domnienky o tom, do coho vidim a do coho nie. Mozem vas uistit, ze v danej situacii neexistuje spravne ani nespravne riesenie - oboje ma vyhody aj nevyhody, to, ze vy ich vidite inak ako ja este neznamena, ze neviem o com hovorim.
Inak, ak niekto v diskusii potrebuje ineho napadat, beriem to tak, ze mu dosli argumenty, a stracam potrebu v nej pokracovat, na nejake ohadzovanie sa invektivami naozaj nemam chut.

jos
99 příspěvků 14.11.19 14:42

@Saphena Mate samozrejme pravdu, nehoda takoveho rozsahu se ridi urcitymi pravidly. Prvni posadka rychle zhodnoti postizene, jakmile muzete chodit, tak musite pockat. Taky se vstupne pri velkem mnozstvi zranenych neresuscituje, jeden lekar muze zachranit zivot nekolika lidem tim, ze jim uvolni dychaci cesty nebo zaskrti masivne krvacejici koncetinu a nemuze se,,zaseknout,, u jednoho… takze clovek se zastavou dechu a obehu je brany za mrtveho (i kdyz by jinak sanci mel). Pokud je ale zdravotniku dostatek, tak je to samozrejme jinak…Obvazovy material ma opravdu prioritu minimalni.

giuliettka
5072 příspěvků 14.11.19 15:45

Ľudkovia strašne by ma zaujímalo za čo mám tie mínusy u toho sarkastického príspevku zo včerajška 19:04? :-)

Saphena
93 příspěvků 14.11.19 16:19
@giuliettka píše: Ľudkovia strašne by ma zaujímalo za čo mám tie mínusy u toho sarkastického príspevku zo včerajška 19:04? :-)

Tak jsem Vám přidala zelené, at Vám to není líto.
Důvody mě napadají dva - nepochopení sarkasmu a lidi co nemají rádi opice

pabylka
1040 příspěvků 14.11.19 18:34
@Yaay píše:
@pabylka, to by som si nikdy nedovolila. Rovnako mi preukazte rovnaku laskavost a nechajte si pre seba nepodlozene domnienky o tom, do coho vidim a do coho nie. Mozem vas uistit, ze v danej situacii neexistuje spravne ani nespravne riesenie - oboje ma vyhody aj nevyhody, to, ze vy ich vidite inak ako ja este neznamena, ze neviem o com hovorim.
Inak, ak niekto v diskusii potrebuje ineho napadat, beriem to tak, ze mu dosli argumenty, a stracam potrebu v nej pokracovat, na nejake ohadzovanie sa invektivami naozaj nemam chut.

To Vy ste začala s tím, že vyberanie lekarničiek je vizitkou zdravotnictva a že zachranári tím strácali cenne minuty…
osobne si myslim, že do toho nevidite, inak by ste nemohla niečo taketo napisat. Ja skusenosti so zasahmi s vetším počtom zranenych mam, takže sa ma dotkne taketo pohanenie prace, ktorej naročnost si vela ludi nevie predstavit..

Atlacoya
2742 příspěvků 15.11.19 09:00

Tak záchranáři tam nebyli první, první tam byli ostatní účastníci provozu. Takže si umím představit, že když dorazili záchranáři, tak tyto první zachránce poslali odhánět další pomocníky a vybírat lékárničky. Vycházím z toho, že jeden ze svědků uvedl: „vzali jsme lékárničku a šli pomáhat, ale jen si vzali lékárničku a vraceli nás zpátky.“

niekto 33
1 příspěvek 15.11.19 09:53

@Yaay Dobrý deň, nemyslela som si že niekedy budem písať príspevok, ale dnes musím… Udivuje ma, ako len tak od stola bez informácii dokážete vyplodiť takéto hlúposti. Som z Nitry, a mám to šťastie že sa ma to nedotklo priamo, iba som sa pozerala ako tu behajú sanitky celý deň. Kolegyne volali deťom a známym, či žijú a neboli v tom autobuse. Deti za vyzývali na soc. sieťach aby sa prihlásili že sú OK… má v tomto všetkom zmysel plakať nad lekárničkou?
Lekárničky nezbierali záchranári, ale ľudia ktorí tam boli prví, a išli hneď pomáhať tým čo mohli. Proste tí, čo tam boli hneď ešte pred sanitkami a hasičmi.
Nemyslím si že naše zdravotníctvo je na tom dobre, ale tuto sa ozaj nečakalo na pomoc niekoľko hodín a každý ošetrený človek, keď aj neodborne a obväzom z autolekárničky bol plusom lebo záchranári mohli hneď pomáhať ťažko zraneným.
Je mi do plaču keď toto píšem, máme štátny smútok, dieťa išlo dnes do školy v čiernom… a vy sa tu vzrušujete nad lekárničkou a zdravotníctvom. Hanbím sa aj za Vás, predpokladám že Vás sa môj príspevok nedotkne.
A klobúk dole pred všetkými ľuďmi čo tam pomáhali či už záchranárom, lekárom, hasičom… alebo len okoloidúcim ktorí podali hasičovi lekárničku.

Stránka:  « Předchozí 1 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1967 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek