Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (878) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lorens
2267 příspěvků 24.11.19 00:55

@giuliettka Kotě jako kotě, chovají se stejně. :) Neurazila bych se, ale kdybych si mohla vybrat, chtěla bych starožitný šperk - prsten, brož nebo náušnice od Fabergé pro carskou rodinu, vejce by mě nepotěšilo.

Birdonawire
364 příspěvků 24.11.19 08:18
@giuliettka píše:
@lorens Ja dúfam, že Cartierové tygríčatka mi niečo zhodia z neba. :-D
https://www.youtube.com/watch?…

A já nána blbá nezůstávám přes Vánoce v Paříži… Podle toho klipu je tady velká šance! :-)

Anwen
692 příspěvků 24.11.19 13:10

@BeKaa Kupte si knížku, ten film je fakt příšerný a z geniálního humoru knížky má tak 1% vtipu. Hlavně že zase udělali další romantickou komedii…

Oveeec
2268 příspěvků 25.11.19 19:41

@Anwen Já si říkám, co na to asi říká autor. Vždycky mě mrzí, když někdo „zkazí“ dobrou předlohu a ještě o ní budou lidi mít zkreslenou představu (i když je otázka, kolika lidem, kterým se líbí film, by se vůbec mohla líbit knížka).

Porkpiehat
1869 příspěvků 25.11.19 20:04
@Birdonawire píše:
A já nána blbá nezůstávám přes Vánoce v Paříži… Podle toho klipu je tady velká šance! :-)

Cože, ty jedeš k nám do slunné Provence? :-D Neboj, už přestalo pršet, voda už také trochu opadla. Řekla jsem manželovi, že už jí zase může rozebrat a složit do garáže.

julie74
3640 příspěvků 25.11.19 20:17
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Jaguár je jiné zvíře, má uprostřed fleků ještě černou tečku. Tygr je pruhovaný. Žijí i na různých světadílech - jaguár v Americe, tygr v Asii, gepard v Africe, levhart v Africe a Asii.

Občas mému muži vypravim co jsem se zase dozvěděla na módním pekle. Při vhodném výběru vypadáme jako spolek s velmi intelektualnimi zájmy. :grinning:

giuliettka
5431 příspěvků 25.11.19 20:21

@julie74 To máte dobre, ja som vyzerala jak debil, keď som sa manžela pýtala, jak sa preloží panter. :-D
A dostalo sa mi veľmi predlhej prednášky na tému, že už dávno sa vie, že čierny panter a ten moj Cartier fľakatý, je jeden a ten istý druh. Ře to mám volať panter a nevymýšľať preklad. Že to nie je jek s poľskou jagodou verzus českou jahodou. :-D
Jagoda je borůvka.
Jahoda je jahoda.

julie74
3640 příspěvků 25.11.19 20:38

@giuliettka já se většinou ptám strejdy googla, tomu seberete slovo kdykoliv a má utrum. A nikdy si o mně nemyslí že jsem pako, nebo to alespoň nedává najevo. :grinning:

Vinca_minor
1332 příspěvků 25.11.19 20:39

@giuliettka My Češi jsme záludní, pojmem černý panter označujeme jak černého levharta, tak černého jaguára :D

EllaHolz
17 příspěvků 25.11.19 22:20

@Vinca_minor
A taky tyhle ;-)

bao-baba
571 příspěvků 27.11.19 23:41

@giuliettka
Jahoda je polsky truskawka :-)

DanielaS
5033 příspěvků 28.11.19 10:51
@Vinca_minor píše:
Jestě je používá panter, ale to je označení černé variety.

A růžové.

Temperance
2170 příspěvků 28.11.19 14:24
@bao-baba píše:
@giuliettka
Jahoda je polsky truskawka :-)

A v množném čísle trus kavky :-D

MP Janka
434 příspěvků 4.12.19 17:40

Jsem si zas zavařila… Jakou kabelku pro 90 letitou paní z podhorské vesnice? Požadavky malá kabelka jenom na peněženku, mobil a klíče na cesty k lékaři. Ideálně aby se dala nosit křížem přes tělo. Jsem si tohle přání staré paní vybrala, protože je paní z kraje odkud pocházela babička a já to tam mám velmi ráda. Jenže jsem se trošku zamyslela a ejhle, ono to není tak snadné. Barvu si myslím, že pro starou paní tmavě hnědá, šedá, černá. Velikost taky tak nějak odhadnu. Ale co zavírání? Zip nebo magnetek nebo něco úplně jiného? Co bude pro starou paní nejlepší na „ovládání“? Prosím poraďte, kdo máte zkušenost třeba od své babičky/maminky. Já z rodinných zkušeností bohužel čerpat nemohu. Babičky už nejsou a maminka je o dost mladší než tato paní.

Puffin
214 příspěvků 4.12.19 17:47

@MP Janka Myslím, že by paní mohla ocenit zip, starší dámy mají někdy větší strach z okrádání a zavírání jen na magnet jim může přijít nedostatečné. To bude super dárek:-) Přesně to Ada kdysi psala v článku o oblékání starších dám - ať si bližním na Vánoce řeknou o kvalitní kabelku, pokud ji nemají, místo obligátního „já už nic nepotřebuju“.

benyka
7907 příspěvků 4.12.19 17:57

@MP Janka Já mám takových kabelek hodně a nejraději mám ty, které nemají klopu přes vrch (jsou po otevření hlavního zipu přístupné jednoduše shora), uvnitř mají aspoň dvě hlavní přihrádky, a všechna zapínání jsou na zipy. Hodí se i několik menších kapsiček zvenčí i zevnitř. Takže to nejdůležitější, tj. doklady mám ve vnitřní kapsičce, tudíž pod dvěma zipy, a to už bych si všimla, kdyby mi tam někdo šátral. Klíče mám na řetízku připnutém ke kroužku od kšandy, abych je nemusela hledat. :-) Jednu takovou kabelku jsem doporučila i tchýni (90) a mám pocit, že ji nosí ráda.

Birdonawire
364 příspěvků 4.12.19 18:10

@MP Janka U kabelky souhlasím se zipy a kapsičkami. Ještě bych vybrala a přikoupila nějakou vkusnou skládací látkovou tašku a přidala dovnitř. I když jde jen o cestu k lékaři, může se zastavit někde v obchodě nebo dostane hromadu léků v lékárně.

MP Janka
434 příspěvků 4.12.19 18:25

@Birdonawire @benyka @Puffin
Dámy děkuji za cenné rady. Třeba to s tou klopou by mě nenapadlo. Takže kabelka na zip, s jedním „vlezem“ do hlavního prostoru a případně malé kapsičky. Skladná látková taška jako bonus je taky dobrý tip!
Je to pro naprosto cizí paní, mluvila jsem jenom s paní ze sociální služby pro důchodce, která starou paní zná. A konkrétní požadavky prostě nejsou, paní je prý hrozně skromná a bude ráda jen za to, že jí někdo její přání splní.

Temperance
2170 příspěvků 4.12.19 18:34

@MP Janka Žádnou další radu nemám, moje „předřečnice“ to myslím vystihly přesně. Jen Vám chci říct, že se mi líbí Váš úmysl obdarovat starší osamělou dámu.

julie74
3640 příspěvků 4.12.19 23:20

@MP Janka tetičce je devadesát a velmi si potrpí na to jak vypadá. Má černou kabelku, na zip, takovou jenom obdélníkovou, ne s klopou, to je podle mě mnohem horší na ovládání.. Ona ji tedy má jen do ruky, ale taky bych preferovala delší popruh přes tělo. Přece jenom, mohou mít hůlku, tím jedna ruka obsazena, tak nějak…

MP Janka
434 příspěvků 5.12.19 08:56

@julie74 Popruh přes tělo určitě, o tom jsme se bavila s paní ze sociální služby. Navíc stará paní žije na pomezí hor, v kopcích, to jsou volné ruce základ bezpečného pohybu pro každého.

benyka
7907 příspěvků 5.12.19 14:54

https://www.televizeseznam.cz/…avu-64005771?… Zajímalo by mě, proč je vždycky všechny natírají na žluto. Nebo se mi to zdá?

pavka_l
1078 příspěvků 5.12.19 15:17

@benyka nezdá, ta paní je fakt žlutá

Lizbeth
1120 příspěvků 5.12.19 16:02

A profesionálka líčí v kožené bundě..obě spocený až na p.deli..Zadání bylo opálená Jenifer, tak holt opálená Jenifer. :)

benyka
7907 příspěvků 5.12.19 16:44

@Lizbeth A já si doteď myslela, že opálením se hnědne.

Stránka:  « Předchozí 1 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1984 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek