Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (878) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
kobylkalucni
256 příspěvků 5.12.19 18:32
@pavka_l píše:
@benyka nezdá, ta paní je fakt žlutá
Žlutá a mastná. Kdyby takhle vypadala po osmi hodinách v parném létu tak OK, ale pět minut po nalíčení?
Kajuli
573 příspěvků 5.12.19 23:21
@benyka píše:
https://www.televizeseznam.cz/…avu-64005771?… Zajímalo by mě, proč je vždycky všechny natírají na žluto. Nebo se mi to zdá?

Proč je ta paní balzamovaná jako Vladimír Iljič?

Vinca_minor
1330 příspěvků 6.12.19 07:02
@benyka píše:
@Lizbeth A já si doteď myslela, že opálením se hnědne.

No jak kdo, já opalováním rudnu. A nezhnědnu ani na konci léta. Prostě fototyp asi mínus pět. V jakkoli nažloutlém mejkapu vypadám jak nabalzamovaná, rady „vizážistek“, že růžový podtón je vhodný pouze pro mladé dívky, hážu za hlavu a řídím se tónem své pleti.

porjk
2923 příspěvků 6.12.19 07:32

@Kajuli No, přirozeně nevypadá ani náhodou a ještě jak rozevře na konci dosiroka oči, vypada to jak scéna z hororu ;)

Ghost B.C.
3867 příspěvků 6.12.19 08:51
@Vinca_minor píše:
V jakkoli nažloutlém mejkapu vypadám jak nabalzamovaná, rady „vizážistek“, že růžový podtón je vhodný pouze pro mladé dívky, hážu za hlavu a řídím se tónem své pleti.

Tohle mě moc zaujalo - opravdu to někdo někde radí? (Jestli je to z videa, tak se omlouvám za otázku, nemám momentálně zvuk.) Jakože růžový podtón pleti přestává úderem třeba 25. roku platit a od té chvíle je to prostě žlutý stůj co stůj?
Takže celá barevná typologie, která myslím od základu staví na podtónu pleti, je od určitého věku vlastně k ničemu? To opravdu vyplodil „vizážista“ - byť je s uvozovkami? Kadeřince taky začnou všem po třicítce šmahem stříhat nějaký uni šmrncovní mahagon?

Ghost B.C.
3867 příspěvků 6.12.19 08:52
@porjk píše:
@Kajuli No, přirozeně nevypadá ani náhodou a ještě jak rozevře na konci dosiroka oči, vypada to jak scéna z hororu ;)

Dům voskových figurín :D

Porkpiehat
1868 příspěvků 6.12.19 09:05

Nejsou ty stříbrné šaty v úvody ty, které tu někdo postoval jako model prezentovaný v nějakém řetězci? Proti stříbrné barvě jako takové absolutně nic nemám, ale tenhle tenký materiál a řasení působí hlavně v oblasti prsou obludně.

https://www.televizeseznam.cz/…aci-64004936

Vinca_minor
1330 příspěvků 6.12.19 09:17

@Ghost B.C. Video jsem se zvukem taky nezkoukla, ale už jsem se to párkrát dočetla, že růžové podtóny jsou moc panenkovské a pro dospělé ženy nevhodné a že by se měly používat víc neutrální odstíny. Ale já to pouštím jedním okem tam a druhým ven, vypadám blbě i v údajně neutrální broskvové či béžové, prostě mám růžový ksicht. No a hlavně mám naštěstí hezkou pleť, takže přes den ji nelíčím vůbec a na extra akce mám příjemný BB krém a pudr.

benyka
7889 příspěvků 6.12.19 09:26

@Vinca_minor Přesně. Když chci vypadat, jako že ještě žiju, tak si rozmáznu na tváře a nad horní víčka trošku růžové rtěnky. Zkoušela jsem i různé odstíny „tělové“ nebo do oranžova (když jsem teda už skoro bezkrevně žlutá), ale to není ono. Krev je prostě krev a má barvu v každém věku červenou. A co si tak vzpomínám na svoje staré pratetičky z venkova, všechny měly červené tvářičky od přírody, a když neměly, tak to bylo znamení, že brzo umřou.

Ghost B.C.
3867 příspěvků 6.12.19 09:48

@Vinca_minor To by mě zajímalo, co mají dělat ženy, kterých se panenkovský vzhled drží i v dospělosti nebo třeba rovnou zrzky, které jsou taky často výrazně růžové. Rada o neutrálnosti mi přijde tak strašně pitomá, že ani nechápu, jak mohla vyjít z úst „odborníka“. Vždyť to funguje stejně, jako když chladné popelavé vlasy přebarvím na nějakou teplou barvu. Prostě to pak s obličejem nefunguje. Ale nemá cenu se rozčilovat :)

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 10:28

To by me zajimalo, proc me kvuli inzeratu na pouzitou vec (za kterou chci 20 euro) kontaktuje clovek _udajne_ z Pobrezi slonoviny, ze mi slozi penize na ucet a ja mu to pak poslu (na to Pobrezi slonoviny). Jako, neposlu a rovnou jsem ho zablokovala, ale o co mu jde? Co na tom muze ziskat?

Jedna se o pouzitou detskou sedacku, zadny Modry Mauricius, ktery z neznalosti prodavam za pusu.

benyka
7889 příspěvků 6.12.19 11:19

@DanielaS Přístupové údaje k účtu?

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 11:34

Chce IBAN, s tim by moc neporidil.

benyka
7889 příspěvků 6.12.19 11:52

@DanielaS Já se v tom nevyznám, ale hádám, že to zkouší na každého (možná je to v prvním kontaktu robot), a pokračuje pak salámovou metodou u těch, kteří mu na to skočili a reagují pozitivně, stylem „Někde se něco zadrhlo, potřebuji ještě tohle.“ Ale Pobřeží slonoviny je sama o sobě dost odstrašující adresa, takže mu na to nejspíš skočí jen beznadějní naivkové. Předpokládám, že přesně ty potřebuje, tak proto Pobřeží slonoviny.

Yaay
317 příspěvků 6.12.19 12:32

@DanielaS V skratke: je to scam, ktoreho cielom je obrat vas o peniaze. Ale to vam je hadam jasne aj tak.

isko
1628 příspěvků 6.12.19 12:32

@DanielaS
Když jsme my před pár lety prodávali dětský kočárek, tak se nám ozval taky někdo ze zahraničí, z USA snad, ale to je jedno, protože to bylo úplně mimo mísu. Myslím, že to je nějaká udička, i když tedy nevím na co přesně.

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 13:05

No, prave, badam, co z toho scammer muze mit. Jako ze mu dam IBAN, tyden nic neprijde, kontaktuju ho, on rekne „no to je divny, dej mi svuj PIN, ja to zkontroluju“?

isko
1628 příspěvků 6.12.19 13:19

@DanielaS
„Nevíš, jak se to správně kontroluje, ti s tím pomůžu!“ :DD

Iv_Sm
1537 příspěvků 6.12.19 13:21

@DanielaS On nikdy penize neposle. Pouze potvrzeni, ze uz odesly. Pak se vyskytnou komplikace a je treba napr. zaplatit procleni nebo jiny vymysl. Postupne z naivni obeti mami penize. Sit maji tihle podvodnici rozprostrenou siroce, mezi tisickami prijemcu se nejaky ten trouba vzdy najde. Pokud byste mela pocit, ze nikdo nemuze tak hloupy, priklad zde: https://www.novinky.cz/…sic-40276503

Porkpiehat
1868 příspěvků 6.12.19 15:02

@DanielaS @Iv_Sm Mně tyhle podvody štvou za ty obelhané, protože slušný člověk nevidí za vším podvod. A to si představte, jaká je to sviňárna, když vás takový podvodník kontaktuje přes úřad práce (Francie). Potenciální zaměstnavatel (nikdo nejspíš neprověřuje, kdo to ve skutečnosti je) se může registrovat na úřadu práce a má pak přístup k údajům uchazečů (minimálně k emailové adrese a druhu hledané práce). Podvodník pak kontaktuje uchazeče o zaměstnání a nabídne mu velmi dobře placenou a ne moc náročnou práci. Zní to jako sen, hlavně pro dlouhodobě nezaměstnané. Já jsem takhle mohla přijít o 2300 euro a být stíhána za bankovní podvod. Ale od začátku mi tam něco nehrálo, jen jsem pořád nevěděla co, a ani v okamžiku, kdy přišly na řadu ty peníze, tak jsem stále nechápala, kde může být problém. V mém konkrétním případě šlo o to, že by mi poštou přišel šek, ten byl vložila na svůj účet, po připsání peněz (takže bych ty peníze skutečně obdržela) bych si část nechala jako zálohu na budoucí výplatu a větší část předala do rukou majitele nějaké nemovitosti jako zálohu na budoucí nájem. Já bych na to nepřistoupila (měla jsem obavy, že jde o praní špinavých peněz), naštěstí se budoucí zaměstnavatel v prvním telefonním hovoru ukázal jako hrozně nepříjemný (takže bych pro takového člověka stejně nepracovala), tak jsem hovor ukončila. Zkusila jsem to pak hledat na internetu, protože jsem stále nevěděla, kde je ten problém. Problém byl v tom, že šek by byl kradený (podvodníci nejspíš vystupují jménem majitele účtu), já bych zinkasovala peníze, které bych pak samozřejmě musela okradenému majiteli vrátit, a zároveň bych přišla o svých 2000 euro, které bych dala podvodníkovi. A byla bych stíhaná jako pachatel nebo spolupachatel bankovního podvodu. Já bych tedy osobně peníze nikomu bez ověření totožnosti nedala (podvodník měl smůlu, že na vesnici se lidé znají, takže bych si mohla rychle ověřit, jestli je ten člověk skutečný), ale myslím, že by nakonec došlo k tomu, že by mi podvodník napsal, že se majitel nemůže osobně dostavit a že mám peníze poslat na nějaký účet. Ale ten tlak ze strany podvodníka byla fakt silný, hrál na city (manželka těhotná, mají ke mně důvěru, jsem jediná, kdo jim může pomoci atd.), věřím, že hodně lidí na to může skočit. Já se osobně považuji spíše za nadprůměrně inteligentní a i tak mi (jako čestnému člověku) nedocházelo, kde by mohl být ten podvod. Moc tomu nepomáhal manžel, protože když jsem mu s každý dalším emailem sdělovala svoje pochybnosti, tak mě uklidňoval, že jsem prostě jen měla hrozné štěstí na výbornou práci.
Navíc (i když ten plat byl opravdu královský) nejsme v takové hmotné nouzi, aby přijmutí té práce bylo jediné východisko z tíživé životní situace. Už jsem měla navíc podepsanou smlouvu na zkrácený úvazek v jiném zaměstnání (za daleko menší plat), a i když by se daly obě práce kombinovat, tak pro mě byla prioritní ta první práce (ve škole).
Tenhle podvod je založený na kradených šecích, takže se ve většině zemí nedá použít. Ale fígle podvodníků jsou fakt neskutečné.

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 16:17

Ja to nechapu. Zacala byste pracovat, vyplata by vam prisla (kradenym) sekem, ale proc byste mela ze sve vyplaty platit cisi najem? Nebo jeste nez byste zacala pracovat by vam dali vyplatu? No to je prilis krasne i pro optimistickeho manzela.

DanielaS
5033 příspěvků 6.12.19 16:20

I kdyz… Pribuzna ma e-shop, onehda me poprosila o preklad, ze se ji ozval zakaznik z Réunionu, ze ma velky zajem o zbozi (nic svetove originalniho, levna konfekce). Ja ji zrazovala horem dolem, ona se nenechala, mela radost, ze je o zbozi zajem i v exoticke cizine.
No a co myslite… Byl to clovek z Réunionu, ktery mel zajem o levnou konfekci z Evropy z eshopu o jednom zamestnanci. Dodnes to nechapu.

Yaay
317 příspěvků 6.12.19 16:54

@Porkpiehat povazujem sa za uplne priemerne inteligentnu, ale toto smrdi podfukom na sto honov uz na prve precitanie a vobec to nedava zmysel.

bao-baba
567 příspěvků 6.12.19 17:31
@Ghost B.C. píše:Takže celá barevná typologie, která myslím od základu staví na podtónu pleti, je od určitého věku vlastně k ničemu? To opravdu vyplodil „vizážista“ - byť je s uvozovkami?

Je to do jisté míry tak, sice ne v 25, ale s věkem se skutečně na člověku mění barvy - pleť, zuby i oční bělmo, sytost barvy vlasů. Staří lidé mají pleť přirozeně našedlou nebo nažloutlou, bělmo již není bílé a bílé zuby jsou většinou ty vyndavací :-). Těmto změnám je potřeba pak přizpůsobit líčení a oblékání. Např. zářivě bílé halenky u starších lidí přirozenou „nažloutlost“ zvýrazní, takže je vhodnější smetanová bílá. Nejsem vizážista, ale bývalý výrazný zimní typ.

Lizbeth
1117 příspěvků 6.12.19 17:42

Jsem na tom také bídně, opaluju se na rajče, takže neopaluju a obličej mám po odlíčení zarudlý a růžový, plný fleků..tudíž jsem celou dobu myslela, že mám růžový podton. Ovšem s takovým make upem vypadám strašně červeně, protože tu růžovou podpoří. Vybírám si už make upy do žluta nebo neutrální a oni mi tu růžovou stáhnou.
No a před týdnem jsem se z jednoho videa na YT dozvěděla jak si diagnostikovat podton pleti. Kouknete se na žíly na svém zápěstí..ty mužou být fialové, modré a nebo zelené..a podle toho máte podton. Já mám modré, takže neutrální..fialové má asi růžový a zelené žlutý.
Takže ač jsem celá růžová, tak je pro mě lepší opravdu nekupovat si make upy do růžova. Kdybych to bývala věděla dřív, nemusela jsem vyzkoušet asi 128 make upů :)

Stránka:  « Předchozí 1 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1984 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek