Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (878) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
5033 příspěvků 9.12.19 09:22
@Porkpiehat píše:
Jako první kontakt mi přišel dost obsáhlý email psaní korektní francouzštinou

Dekuji za obsahle vysvetleni, takhle to dava smysl. Sama jsem pracovala vzdycky pro vetsi firmy nebo jako brigadu u znamych, takze jsem vedela, do ceho jdu. Ale ze zacatku jsem mela neprijemne pocity, kdyz jsem sama nekoho hledala do domacnosti nebo k detem. To bylo vzdycky nacerno a ne vzdycky na doporuceni. Musim rict, ze zatim jsem mela velke stesti na poctive lidi a pracanty.

Porkpiehat
1869 příspěvků 9.12.19 10:06

@DanielaS Podle mě je na tom nejhorší to, že se ti podvodníci lidem ozvou hned po tom, co si lidé zřídí nebo aktualizují účet u úřadu práce, a v emailu citují, že si přečetli uchazečovu poptávku na stránkách ÚP. Já jsem ten svůj profil (na nátlak ÚP) aktualizovala (dřív jsem ho neměla veřejně viditelný, mohl ho vidět jen ÚP a ten mi pak podle mého profilu posílal nabídky, chtěli, abych ho měla veřejný) a hned druhý den mi přišly čtyři nabídky. Tři jsem vyloučila rovnou, byly příšerně napsané, ta čtvrtá se od těch zbylých hodně lišila. Vzpomněla jsem si na jedno školení, co jsem na ÚP několik měsíců předtím absolvovala, kde si několik mužů stěžovalo na podvodné nabídky. Já to tehdy poslouchala na půl ucha (vyplňovala jsem dotazník o spokojenosti s provedeným školením :-D ), pamatuji si jen, že říkali něco o hrubkách. Myslela jsem, že to byli jen neseriózní podnikatelé. Ale úplně přesně si pamatuji, že říkali tomu pracovníkovi z ÚP, že by s tím měli něco udělat, byli fakt naštvaní. A on řekl s povzdechem, že o tom ÚP ví. A tím byla debata uzavřena! Takže ÚP ví, že se přes ně spousta podvodníků snaží lidi okrást a nic s tím nedělají! Díky bohu, že jsem ten rozhovor (po skončení oficiální části) aspoň trochu vyslechla, hned od začátku jsem se dívala i na ten čtvrtý email jako na potenciálně podvodný.

Další z těch podvodných nabídek (dodatečně jsem si je vyhledala, abych věděla, co za tím bylo) bylo posílání reklamních letáků - princip podobný, nakonec se uchazeč dozví, že se musí používat nějaký stroj na počítání obálek, dostane peníze šekem na nákup, ten zase pošle dodavateli mašiny.
Další - přečetli si můj uchazečský profil na ÚP (to je shodné pro všechny čtyři emaily) a shání někoho narychlo na úklid. Nemohli si stáhnout můj životopis, tak chtějí, abych jim ho poslala. Vlastně stejné jako ta nejobsáhlejší nabídka, ale styl psaní byl horší, minimum informací.
Poslední - ví, že jejich nabídka neodpovídá tomu, co hledám, ale chtěli by mi nabídnout, abych pro ně vybírala nájemné v jejich nemovitostech. To také není neobvyklá práce. Tam už si nevzpomínám v čem ten podvod spočívá, ale princip je stále stejný - legalizace kradených šeků.

Na internetu jsem tehdy při hledání zjistila, že existuje opravdu spousta variant. Jednou z nich je, že má člověk dělat pravidelný úklid baráku, ale že zrovna tam ještě probíhají práce (opravy, úpravy) a jestli by nemohli předat šek vedoucímu stavby na zaplacení provedených prací a část peněz si nechat jako zálohu na nákup čistících a úklidových prostředků.

Oldyn
6213 příspěvků 9.12.19 10:18

Minulý týden v Baumaxu platil pán nákup za 2558 Kč v padesátikorunách. Prodavačka byla z toho, jak to tam ta jeho panička komínkovala, úplně per-plex a řekla mu, že takto ona hotovost nesmí přijmout, pán se nedal, byl to ten typ macho a na běžného cz občana nevypadal, bych řekla pozůstatek Tatarů na Moravě, si nechal zavolat paní vedoucí. Fronta jak blázen, paní vedoucí dlouho nešla a když přišla, tak zákazníka poučila o tom, že skutečně se takto nedá platit (nějaký vnitřní předpis), nicméně kováče shrábla do kasy a ještě mu popřála pěkné Vánoce. Tak jsem si říkala, chudák prodavačka, řídí se nařízením, které potom její nadřízená klidně obejde. Bavilo by vás to? K tomu si připočtěte mizerný plat a protivné zákazníky, práce snů!
Jo a není to o tom, že se měla lépe učit, na blbce narážíte i jako zubař, manager, architekt- mám ve svém okolí, co dokáže vymyslet investor…
Přestaňme se už chovat jako idioti!

Birdonawire
364 příspěvků 9.12.19 10:28

@Oldyn Pokud se nezměnila pravidla, limit je 50 kusů stejných mincí na jednu platbu. Takže pán byl jednu až dvě mince nad limit…

DanielaS
5033 příspěvků 9.12.19 10:44

Brigadnicila jsem na pokladne v hypermarketu na vysoke. Hlavni pokladni si na me vyskakovala presne do te chvile, nez zacala Velka cena a nahrnuli se zakaznici nemluvici cesky. To se najednou moje znalosti jazyku hodily. (Ona byla ten typ, ktery na cizince bude mluvit cesky po-ma-lu a NAHLAS, a on to urcite napodesate pochopi.)

Atlacoya
2744 příspěvků 9.12.19 10:49
@Birdonawire píše:
@Oldyn Pokud se nezměnila pravidla, limit je 50 kusů stejných mincí na jednu platbu. Takže pán byl jednu až dvě mince nad limit…

Ten limit je 50 ks mincí, nemusí být stejné hodnoty. To by mohl pán vyndat 49 padesátikorun a zbytek dorovnat jinými mincemi.

§ 5 zákona č. 136/2011 Sb.: „(2) Příjem tuzemských bankovek nebo mincí může odmítnout
c) každý s výjimkou České národní banky a úvěrové instituce provádějící pokladní operace, jestliže se jedná o více než 50 tuzemských mincí v jedné platbě.“

Saphena
93 příspěvků 9.12.19 11:08

@DanielaS zažila jsem český pár na recepci v Řecku, který vysvětlovat, že chce ručník navíc, pak zkusili pomalu říct ručník, potom hláskovali R U Č N Í K a pak naštvaně odešli, že to je hrůza, že už do toho hotelu nikdy nepojedou. Bylo mi paní na recepci fakt líto. I moje lámaná angličtina pak slavila úspěch.

Birdonawire
364 příspěvků 9.12.19 11:23

@Atlacoya Děkuji za vysvětlení, pamatovala jsem si to blbě.

Eleanor Rigby
611 příspěvků 9.12.19 11:43

@Atlacoya Klíčové slovo „může“. Není zakázáno takovou platbu přijmout. Rozumnější denominace musí obchod povinně vzít bez remcání; s hromadou drobných smí poslat zákazníka do háje, že takovéhle peníze nechce.

Lizbeth
1123 příspěvků 9.12.19 12:32

@Oveeec
Já chápu zákazníka a vnímám to stejně jako on, že ho nemusí zajímat vůbec nic. Právě proto se jim za vše slušně omlouváme, vyplácíme rozdíly ceny, při stížnostech na dostupnost nebo jakoukoliv jinou nesnáz darujeme poukázku.
Ono by stačilo, kdyby zákazník prostě jen jednal slušně, přijmul omluvu nebo náhradu a odešel. Opravdu nepotřebuju aby mě někdo litoval, chápavě vyposlechnul jak je to naprd a soucitně opominul všechny naše lidské chyby nebo systémovou nedokonalost..:)

Když si někdo stěžuje na frontu, tak mu i s klidem řeknu, že bohužel nepřišli nasmlouvaní lidé do práce - a nečekám jeho pochopení, nebo to nepovažuji za omluvu..ale na druhou stranu, nechci já ani obchod vypadat jako pitomci, kteří nevěděli, že potřebují v sobotu dopoledne tolik a tolik lidí a jsme neschopní..
Omluvím se, poděkuji za shovívavost a pochopení a pořeji mu hezký den. Nechci na sobě nechávat veškerou vinnu za to, že většina lidí je nezodpovědných a způsobili těm zodpovědným potíže.

Ale abych to i trochu rozsvítila..jsou i lidé ( spíš stařečci a stařenky), kteří mi stokrát poděkují za pomoc, popřejí mi ať mi to uteče, hezké vánoce a ještě složí poklonu za to co dělám..

Lizbeth
1123 příspěvků 9.12.19 12:36

@Oldyn
Ano je to tak..jsou nějaká pravidla, která zákazníkům tlumočí zaměstnanci..pokud se ale vyskytne prudič, který není ochoten je respektovat a vyvolá konflikt, požaduje nadřízeného..většinou to dopadne tak, že nadřízený v rámci budoucích tržeb od daného člověka raději ustoupí a pravidla poruší ( tak to má posvěceno i od svého nadřízeného). Je to blbé, ale je to tak.
Ale jsou nějaké hranice..jsou věci a lidi, kterým z principu neustoupím..je to vždy o konkrétní situaci.

bao-baba
579 příspěvků 9.12.19 15:11
@lorens píše:
@giuliettka Nám odešel recepční na oběd a už se nevrátil - nikdy. Tři dny jsme se snažili ho lokalizovat, než jsme pochopili, že je to definitivní. Ozval se až za měsíc, když se mu zdálo, že ho lupli na odpracovaných hodinách. Poslal naštvanou smsku :D

To jsem taky zažila - dívka ráno nastoupila, v poledne řekla, že si potřebuje jenom vyběhnout před vchod, že jí matka něco přinesla. Když se ani po hodině nevracela, našli jsme zmuchlanou uniformu v šatně. Na tom mě nejvíc štve ta zbabělost lidí, kteří nejsou schopni říct: Nezlobte se, ale ta práce mi nevyhovuje, chci skončit. A pak taky to, že těmhle prezentům děláte pracovní smlouvu, platový výměr, pošlete je na vstupní prohlídku, dáte jim uniformu, uděláte školení bezpečnosti práce a zaškolíte je do práce (správné pořadí kroků si prosím upravte).

Příspěvek upraven 09.12.19 v 15:23

Birdonawire
364 příspěvků 9.12.19 15:21

Teď budu vypadat, že je mi sto let, protože remcám na tu dnešní mládež, ale do důchodu mám bohužel daleko. Četla jsem článek, že prý HR dnešní mladou generaci nastupující do práce někdy pojmenovává „sněhové vločky“. Podle trvanlivosti.

bao-baba
579 příspěvků 9.12.19 15:25

@Birdonawire
No jo, když se někdo soustavně chválí za průměrné nebo podprůměrné výsledky, tak se potom chudáček hroutí.

Oldyn
6213 příspěvků 9.12.19 15:35

@Birdonawire
To už je procesu ta generace ADHD, Dylexie, Dysgrafie, Dysortografie, Dyspraxie?

Temperance
2178 příspěvků 9.12.19 15:41

@Lizbeth @Oldyn Párkrát jsem se dostala do situace, kdy jsem návštěvníkovi řekla, že mám přesně dané pokyny, podle kterých musím jednat. Když se dožadoval výjimky, trvala jsem na tom, že jsem příliš malá šarže na to, abych mu ji mohla dovolit. Když mu to dovolí můj šéf, je to něco jiného.

bao-baba
579 příspěvků 13.12.19 19:10

Nevíte, na co je tohle pouzdro? Připadá mi, jako by bylo na malý žebřík :-)

benyka
7907 příspěvků 13.12.19 19:17

@bao-baba Jestli je telekopický, tak může být i docela velký. Shodou okolností mi dneska pořád naskakuje reklama na žebříky a netuším proč. https://www.mall.cz/…ann-fzz-4005?…

bao-baba
579 příspěvků 13.12.19 19:22

@benyka
No jo, jenže žebříky se v pouzdru na zádech nenosí…

JarkaJ
986 příspěvků 13.12.19 22:35

@bao-baba nemůže to být pouzdro na nějaký hudební nástroj? Třeba rozkladaci klávesy s podpernymi nohami :smiley:

JarkaJ
986 příspěvků 13.12.19 22:43

Ja bych se zas rada zeptala, v čem spočívá dost vysoká cena tzv. yankee candle- vonné svicky ve sklenici jak zavarovacky. Před par dny jsem o nich neměla tušení, teď vidím, ze prý je to hrozne populární a mamince by se líbila, tak už jsem udělala průzkum -existuje originál značka yankee, ty jsou drahé a podobne varianty jiných značek, v rossmanu třeba za 400 nebo značka Provence za 169. A když je sklenice široká, vyhori vosk po celém obvodu? A jak se zapaluje, když je v sklenici hluboko. Ja vím, jsou to blbosti. Ale krasne vůně to jsou, to zas jo.

benyka
7907 příspěvků 13.12.19 23:15

@bao-baba A proč se nosí v pouzdru na zádech třeba cello?

ertz
174 příspěvků 14.12.19 07:42

@JarkaJ Yankee candle jsem měla několikrát, častěji bez skla, myslím, že se jmenují votivní, ale i ty menší ve skle. Na stránkách výrobce najdete něco o přírodním složení a tak + platíte za značku. Vůně mi přijde přiměřená, spíše slabší ve srovnání s no name svíčkami nebo ikea. To mě vyhovuje, protože to, co moc intenzívně voní, považuji za svého druhu yperit, který mě pomalu otráví :-).
Na stránkách Yankee candle někdy dávají pár typů svíček levněji nebo bývají v akci na Notinu. A vyhoří opravdu až do čistého dna. Kdysi jsem viděla test vonných svíček (škodliviny, saze apod)a yankee candle byl střed. Ze zdravotního hlediska ale asi budou lepší aroma lampy.

giuliettka
5433 příspěvků 14.12.19 07:56
@bao-baba píše:
@benyka
No jo, jenže žebříky se v pouzdru na zádech nenosí…
@benyka píše:
@bao-baba A proč se nosí v pouzdru na zádech třeba cello?

No cello pretože by sa mohlo rozbiť, zničiť, poškriabať. Načo napchať rebrík do púzdra, keď po ňom potom budem šlapať?

Birdonawire
364 příspěvků 14.12.19 08:43

@JarkaJ Cena je vyšší, ale s ohledem na dobu hoření mi nepřipadá až tak šíleně přemrštěná, samozřejmě se platí za značku. Vyhoří až do dna, ale doporučuje se nenechávat hořet déle než 3 hodiny, jinak to nemusí vyjít. U kvalitních svíček výrobce vybere správný průměr knotu s ohledem na velikost svíčky.
Zapálení u všech svíček ve skle řeším delšími sirkami nebo k tomu využívám kuchyňskou flambovací pistoli.

Stránka:  « Předchozí 1 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1984 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek