Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (884) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
julie74
3672 příspěvků 18.12.19 19:12
@Oveeec píše:
„Pane vrchní, já bych si dal švej-ču-žou.“
„To bohužel nemáme.“
„Tak třeba to kung pao.“
„To bohužel taky nemáme.“
„No prosím vás, jaká jste to teda čínská restaurace?“
„Jak to, čínská? Jičínská! Nám nesvítí dvě písmena!“

myslela jsem, že je to příspěvek k diskuzi o veřejném osvětlení, co je vedle :)

julie74
3672 příspěvků 18.12.19 19:13

@giuliettka ano, ta cena již vypadá velmi profesionálně :) :)

DruI
373 příspěvků 18.12.19 19:53

@giuliettka Tak pro někoho, kdo kreslí na vyšší úrovni, bych výtvarné potřeby v Lidlu nekupovala. Ono je stejně pravděpodobné, že má nějakého oblíbeného výrobce. Já bych asi jako dárek vybrala spíš nějaký kvalitní blok, to si můžete vybrat velikost a provedení podle toho, kolik do toho chcete investovat a je celkem pravděpodobnější, že to dotyčná využije :)

Zetina
70 příspěvků 18.12.19 20:41
@giuliettka píše:
Tak ešte jedna otázka, nie je tu niekto kto maľuje, kreslí na „vyššej úrovni“? Aké pastelky používate? Je to pre vek 24 rokov a kreslí na úrovni, že už aj ilustrovala knihu.

Faber-Castell. Caran d'ache. Derwent.
Nemusíte kupovat celou sadu. Dají se koupit kusovky. Třeba pleťových tónů není nikdy dost :relaxed:

Zetina
70 příspěvků 18.12.19 20:46

@DruI Zrovna pastelky Crelando mě příjemně překvapily. Dobrá pigmentace a moc pěkné odstíny.

Birdonawire
372 příspěvků 18.12.19 20:52
@giuliettka píše:
Tak ešte jedna otázka, nie je tu niekto kto maľuje, kreslí na „vyššej úrovni“? Aké pastelky používate? Je to pre vek 24 rokov a kreslí na úrovni, že už aj ilustrovala knihu.

Někdo mi chválil sady od KOH-I-NOOR. Co třeba tahle: https://eshop.koh-i-noor.eu/…cils-3895-36?rc=4

Kajuli
585 příspěvků 19.12.19 07:26

@giuliettka mým vrcholem je tedy hranaté prasátko a infantilní kravička, ale manžel nedá dopustit na pastelky Prismacolor

Ophelie
764 příspěvků 19.12.19 09:09

@giuliettka ten ptáček vypadá na počítačovou grafiku, ne na ruční práci. Jinak tomu, kdo se zabývá více uměleckou tvorbou, bych umělecké potřeby v Lidlu nekupovala (zas pro začátečníky fajn zboží za dobrou cenu), určitě jděte do specializovaných uměleckých potřeb (Koh-i-noor moc nedoporučuji).

Matmys
2564 příspěvků 19.12.19 11:46
@vlm píše:
@julie74 @Temperance @Matmys @Vinca_minor ale jde to, dámy prominou, použila jsem vás jako figuranty. Když potřebujete zmínit někoho z jiné strany, tak to musíte napsat @julie74

No díky. Ale pořád nevím, kde se máme v tom Jičíně najíst (lidi, pes dostane doma) …
A do čínský restaurace bych teda s Bóbikem nešla :)

giuliettka
5604 příspěvků 19.12.19 14:53
@Ophelie píše:
@giuliettka ten ptáček vypadá na počítačovou grafiku, ne na ruční práci.

Ja sa ospravedlnujem. Viem nakresliť podobne ako @Kajuli len to prasiatko jedným ťahom. Ken som chcela ukázať aké kreslenie mám na mysli a toto mi dalo ako prvý obrázol na dotaz kresba tužkou.

giuliettka
5604 příspěvků 19.12.19 15:27

@Matmys Ja som v Jičíne jedla v Zámecký restauraci, ale bolo to ešte v lete. S jedlom som bola spokojná. Obsluha bola príjená a rýchla, ale mali sme jedlo z poledního menü. Manžel vravel, že je to taký štandard, chutné a klasika. (nie je to fine dining, tak ak hľadáte niečo exluzívne, tak netuším, cez ten Jičín sme len prechádzali pri výlete)

Matmys
2564 příspěvků 19.12.19 15:36

@giuliettka Díky, o jídlo se nebojím, jelikož tam jedeme po svátcích a budeme stejně přežraný… Spíš jde o to se někam na dvě hodinky uklidit, pokecat s kamarádkama.

Ophelie
764 příspěvků 19.12.19 18:20

@giuliettka nic se neděje, to já jen, aby někdo nepropadl panice, jaké věci se dají udělat pastelkami:o) Tak ať koupíte dobře a dárek udělá radost.

Zetina
70 příspěvků 20.12.19 08:23

@Ophelie Jestli Vás zajímá, co všechno jde udělat pastelkama, zadejte Googlu „hyper realistic drawing colored pencil“.:relaxed: :relaxed:

Ophelie
764 příspěvků 20.12.19 17:41

@Zetina kresba, kterou jste postovala vypadá jakože realisticky, ale jen zdánlivě. Například zornice je chybně umístěná, duhovka má špatný tvar atd.

Iv_Sm
1545 příspěvků 20.12.19 23:35

@Ophelie Co je na tom obrazku spatne? Mne se zda zcela v souladu s realitou.

Zetina
70 příspěvků 21.12.19 08:11

@Ophelie Ok…a co třeba… toto: :relaxed: :relaxed: :relaxed:
MorganDavidson
Když takové věci vidím, mám chuť frustrovaně rozhryzat svoje pastelky a v depresi zalézt do temného kouta.
Mě by ale spíš zajímalo, jak dopadla s pastelkami @giuliettka

giuliettka
5604 příspěvků 21.12.19 10:17

@Zetina Manžel súhlasil s tými drahými. Sú na objednávku, objednala som ich. Pýtala som sa jej aké pastelky používa, že chcem pre syna pod stromček a ona by mi mohla fundovane poradiť. :-D Napadlo ma to, jak tu niekto napísal, že aj tak má každý oblubenú značku. A ona odpísala, že používa tie Faber, ale aby som malému kúpila niečo obyčajné, že je to pre dieťa zbytočné a že aj tak to neocení. Takže viem čím kreslí ona a keďže ja som pozerala rovnakú značku, tak to mám vyriešené.

giuliettka
5604 příspěvků 21.12.19 10:18
@Ophelie píše:
@Zetina kresba, kterou jste postovala vypadá jakože realisticky, ale jen zdánlivě. Například zornice je chybně umístěná, duhovka má špatný tvar atd.

Raz som malému pomohla nakreliť zajaca, keby som tu kresbu ukázala Vám, tak ma vyhodíte z idúceho vlaku. :-D

Porkpiehat
1885 příspěvků 21.12.19 10:30
@giuliettka píše:
Pýtala som sa jej aké pastelky používa, že chcem pre syna pod stromček a ona by mi mohla fundovane poradiť. :-D

Kdyby ses mě chtěla zeptat, jaké šaty od Victoria Beckham považuji za nejhezčí a jakou velikost bych doporučila někomu se stejnou postavou jako mám já, tak ti ráda odpovím ;-)

Zetina
70 příspěvků 21.12.19 10:45

@giuliettka To bude krásný dárek! A Faber Castel má i pastelky pro děti-trojhranné. Taky je používám. A jen malá poznámka - dítě samozřejmě neocení, že pastelky byly drahé. Ale ocení, že když kreslí, nemusí na pastelku moc tlačit, ocení hezké, výrazné barvy a třeba to, že se při ořezávání neláme tuha. Takže za mě třeba to Lídlovské Crelando je pro děti fajn.

Ophelie
764 příspěvků 21.12.19 17:34

@giuliettka ále néé, jen nemám ráda, když se prezentuje neumětelství jako umění (což není míněno na nikoho ze zdejších diskusí).
@Iv_Sm oko se skládá z dokonalých koulí, takže např. duhovka na kresbě není kruhová, zornička vůbec není vycentrovaná a řasy jsou poněkud schematicky…

Ophelie
764 příspěvků 21.12.19 17:44

@Zetina":https://www.modnipeklo.cz/profil/zetina/ k odkazu - omlouvám se, ale pro mě jsou to jen opajcované fotky, hezky opajcované, ale zároveň to postrádá „něco navíc“.
Za mě jsou obdivuhodné třeba z českých hyperealistů tyhle věci… Jan Mikulka
Michal Ožibko

Zetina
70 příspěvků 21.12.19 18:19

@Ophelie Nebyla řeč o umění, přece! Jen o tom, co všechno se dá udělat obyčejnýma pastelkama, ne?

MP blanka
2263 příspěvků 21.12.19 18:25

Mám jeden dotaz - neviete, na čo je táto vychytávka na pánskych nohaviciach? / Diesel /

Stránka:  « Předchozí 1 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1988 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek