Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (884) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
5597 příspěvků 22.1.20 19:12

@Temperance @Temperance Ďakujem ste úžasná.

giuliettka
5597 příspěvků 22.1.20 19:15
@Temperance píše:
@pavka_l Zmátlo mě, že @giuliettka píše o sklíčkách. Tak teď nevím.

Manžel vravel že je oni majú sllenené korálky. Čo je to na tom obrázku netuším, či je to kameň, alebo čo a muža nemám doma, tak nezistím. :-D

giuliettka
5597 příspěvků 22.1.20 19:19
@porjk píše:
@giuliettka Kdybych v takových šatech vypadala jako ta modelka, žádnou přízdobu bych ani nepotřebovala, ááách!

No ja práve tak nevyzerám a preto potrebujem tie ozdoby. :-D

@benyka píše:
@giuliettka Jako briliant je briliant, o tom žádná. :-) Ale bižuterie, to je ryze individuální záležitost, to si musí každá vybrat sama. Mám ji (bižuterii) ráda, a proto to zase až takovou legraci nepovažuji.

Ja mám šperky aj také, ktoré som si sama nevybrala. Ale ja asi nie som náročná, ak to nemám ku čomu nosiť, tak kľudne dokúpim niečo čo sa mi k tomu bude hodiť. Viem, že sa šperky a bižuteria kupuje k oblečeniu, ale ja som povrchná a urobím to kľudne aj naopak. Nikdy som nič také čo by som považovala za hnusné nedostala, tak sa mi to kecá. :-D

Temperance
2285 příspěvků 22.1.20 19:35

@giuliettka Jsem ráda, že se to nakonec povedlo :-)

MP blanka
2262 příspěvků 22.1.20 20:41

Ani nie tak dávno som v tomto vlákne písala, ako mi asi odchádza Ntb. Čokoľvek som chcela urobiť - presunúť fotku, upraviť fotku, skopírovať text, zmeniť veľkosť písma, odstrániť súbor atď., vždy mi okamžite zamrzol. Nie že by zdochol úplne, stačilo ho zavrieť a chvíľu počkať, ale bolo jasné, že nepracuje normálne. Neviem, ako sa to stalo, a neviem prečo sa to „ odstalo “, ale 4 dni som bola preč a nepoužíval sa a teraz všetky funkcie pracujú zasa normálne. Samé od seba - že by si ten chudáčik potreboval iba oddýchnuť?

Liaa
75 příspěvků 22.1.20 20:42
@kobylkalucni píše:
Vzpomínám si, ze nám ještě když jsme byli děti máma vařila indianskou polévku. Byla to směs nějakých luštěnin, byly v tom mungo fazolky a divoká ryze a spoustu dalšího. Přímo se to prodávalo v pytliku s názvem indiánská polévka, vařilo se to tak 15 minut, bylo to i nějak dochucene, takže stačilo dat dvě hrsti směsi do hrnce a zalit vodou. Teď jsem si na ni vzpomněla, ale Google mi neporadil. Pamatujete si na ni někdo taky?

Myslíte tohle?
https://www.countrylife.cz/…o-130-g-hopi

bao-baba
629 příspěvků 22.1.20 21:38

@Vinca_minor
Mohly by to být o leštěné kousky kokosových skořápek…

Uživatel je onlinejulie74
3672 příspěvků 23.1.20 00:48

@MP blanka abyste o něm nemluvila zas tak citlivě - třeba si ten prevít potřeboval OD VÁS oddychnout. :) Jinak o tom jsem přesvědčená už dlouho, že věci se spravují podle vlastního uvážení…

MP blanka
2262 příspěvků 23.1.20 08:47

@julie74 - ano, to je jediné logické vysvetlenie. Zaspievam si s Mládkem Tentokrát to dobře dopadlo, a prestanem chcieť rozumiet veciam, ktoré presahujú moje chápanie.

Matmys
2564 příspěvků 23.1.20 10:11

@MP blanka Třeba je to takové poslední vzepětí před smrtí :) Já bych se podívala po něčem novějším…

umad
389 příspěvků 23.1.20 12:05

@Matmys Je to trochu oslí můstek ke story s notebookem, ale moje matka vlastnila televizi malou phillips od roku 1992. Byly jsem na to trochu zvrhle hrdé, že prostě nepotřebujeme žádný nový televize a tahle furt běží (nebylo na ní už skoro nic vidět). Kamarádka tento názor nezastává jakože když to běží, tak to stačí, takže si akorát koupila novou velkou televizi a její „starou“ pořád asi o dvacet let mladší než tu naší, mi věnovala. Tož odnesla jsem jí matce o Vánocích a ona hlavně to nebudeme isntalovat, nech to po svátcích. A tak jsem se zase 23. dívaly na Anděla páně na tom malém stroji, naštěstí vánoční pohádky člověk zná, tak ví, co tam má vidět. A 24.12. ráno už se ta krabice nezapla, naposled zablikala červená kontrolka a byla dead. Takže varianty jsou dvě - čekala 27 let do chvíle než bude jiná a bude moci v klidu odejít nebo se naštvala - cha vy si připravujete novou, tak na vás kašlu. Konec příběhu :-D

3672 příspěvků 23.1.20 12:08

@MP blanka můj muž je automobilový inženýr… to je důležité pro pokračování. Přestal mu jít otevírat kufr u auta. Už jednou se to stalo, objednal si příslušnou součástku, pěkně drahou, dlouze nám povyprávěl o tom co s tím je, a že to tam někdy namontuje… samozřejmě jsem se x krát spletla, zkusila to, neotevřel se, ale pořád to nenamontovával, až jednou dcera přišla, otevřela kufr, dala si tam tašku a od té doby to funguje bez zadrhnutí. Totéž kontrolka na cosi v motoru - to cosi funguje, kontrolku ingnoruje, po nějaké době prostě zhasla. Tak, nikdo si jí nevšímal, kašlala na to… jasně.

isko
1664 příspěvků 23.1.20 12:10

@MP blanka
Neinstalovaly se Vám tam aktualizace?
A po něčem novějším se určitě poohlídněte a hlavně zálohujte (mimo, na externí disk, flešku… ale tím myslím opravdu mimo - nahrát a ODPOJIT).

3672 příspěvků 23.1.20 12:13

@umad hlasuji pro uraženost… si myslíte, že věci nemají duši?
Ale heleďte, já se tu směju, ale znáte od Čapka pohádku o panence co tence plakala? Normálně mi vadí když se s panenkami zachází blbě a když bylo dceři 2 tak našla panenku pohozenou za hřištěm, ulepenou od kůry, zmoklou - doma jsme ji zachránili a normálně mě to tehdy dojalo, jak jsme ji zachránily. Asi si seženu nějaké silnější prášky :) :)

MarryJu
377 příspěvků 23.1.20 12:20

@julie74 Já ty kontrolky ve svém autě, taky zdárně ignorovala a opravdu po nějakém čase je to přestane bavit a jednoho dne se zhasnou. A jednoho dne jsem neodjela do práce a včera jsem byla odnést registrační značky do depozitu, protože bude zřejmě levnější koupit auto nové

MarryJu
377 příspěvků 23.1.20 12:21

@julie74 Neuvěřitelné! Pohádku má moje 4 letá dcera moc ráda. A nedávno jsme si adoptovali panenku od popelnice.

benyka
7977 příspěvků 23.1.20 12:24

Nahradila jsem tři starobylé televizory (bez DVB-T2) jedním přemístitelným tabletem a zjistila jsem, že to přemisťování, vyhledávání programů, ladění hlasitosti (a stejně je to i s reproduktory pořád slabé), nabíjení, přepojování na různých místech na tři možnosti reprodukce a výpadky signálu, zrovna když to chci poslouchat, jsou otravnější než ty domácí práce, ke kterým to potřebuji. Asi opráším starobylé rádio.

3672 příspěvků 23.1.20 12:31

@MarryJu já už jsem mu vyhrožovala, viz ten díl z Teorie velkého třesku, kde hlavní hrdinka přelepovala kontrolky náplastí, až jednoho dne neodjela od domu. Prý klídek.

MP blanka
2262 příspěvků 23.1.20 12:42

@Matmys, @isko - nestrašte ma, nové je nové, to je jasné aj mne, lenže nie sme zasa v situácii, že vytiahneme 500€ z banky, a náš celkový účet to ani nepozná. :-) :-( Ak to bude nutné, bude to musieť byť, ale zatiaľ som rada, že „ sa to nejako samo “ vyriešilo.
Keď som pozrela do historie nastavenia nových aktualizácií / doteraz som sa o to nezaujímala / tak vidím, že každý mesiac sú tam dve nové, aj teraz v dec. aj jan. takže asi nič nezvyčajné.
Mám ex. pmäť a na nej prakticky všetko - fotky, písomnosti. Pred 7 rokmi som si kúpila aj druhú, akože záložnú a vtedy som si všetko nahrala aj na ňu. No, lenže u nás fotky pribúdajú kontinuálne, a ako si ja všetko triedim a upravujem, prestala som s tým prenášaním aj na novú. Ale raz to určite urobím…
Nejaké dôchodcovské základy práce na počítači mám a tak áno, pamäť mám pripojenú ibu vtedy, keď ju potrebujem. Keby som o jej obsah prišla, mohli by ma rovno odviezť!

Příspěvek upraven 23.01.20 v 12:53

MP blanka
2262 příspěvků 23.1.20 12:46

@julie74 : samozřejmě jsem se x krát spletla, zkusila to, neotevřel se, ale pořád to nenamontovával, až jednou dcera přišla, otevřela kufr, dala si tam tašku a od té doby to funguje bez zadrhnutí.

Na podobné situácie má zasa môj muž svoju „ průpovídku “ - To je v rukách!

MP blanka
2262 příspěvků 23.1.20 12:51

@benyka - ja si akosi neviem predstaviť, mať pri práci pustenú TV. Radio áno, ale ten obraz / na rozdiel od iba zvuku / by ma celkom určite zvádzal k pozeraniu - ergo kladívko by ma odpútaval od práce. Nie som bohužial typ ženy, čo zvláda robiť súčasne viacero činností!

benyka
7977 příspěvků 23.1.20 13:03

@MP blanka Je fakt, že na koukání to moc není, taky si většinou pouštím ČT24 (k vaření), na to se moc koukat nemusím. Ale třeba u žehlení to jde líp.

isko
1664 příspěvků 23.1.20 14:05

@MP blanka
Já už jsem u žehlení televizi úplně zrušila. Ono to pak trvá dvakrát tak dlouho, protože přesně jak píšete - svádí to ke sledování.

isko
1664 příspěvků 23.1.20 14:07

@MP blanka

Aktualizace můžou být větší, může být problém s tím, že se stahují, a to pak třeba může počítač zdržovat. Zvláště, když je starší.
Možná by pomohla přeinstalace, když ne nový počítač.
Ale když to funguje, tak to asi nechte být (případně dokud se nenajde někdo znalý, kdo by vám s notebookem pomohl).

Jinak pochvala před nastoupenou bojovou jednotkou za ty zálohy, to si nedělá každý!

:)
květušína
364 příspěvků 23.1.20 15:07

@isko @benyka já tedy žehlím jen výjimečně, ale co třeba si u toho pustit audioknihu? Já je občas poslouchám u pletení.

Stránka:  « Předchozí 1 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek