Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (884) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1664 příspěvků 23.1.20 15:08

@květušína
No, já si u žehlení přemýšlím.

Stará zebra
45 příspěvků 23.1.20 15:11

@umad Nestrašte, v létě jsem si koupila nové kolo a následující týden mi to staré ukradli. Nenapadlo by mě, že se to staré kolo chtělo nechat ukrást. Věřila jsem na náhodu, ale teď fakt nevím.

umad
389 příspěvků 23.1.20 16:15

@Stará zebra Jsou věci mezi nebem a zemí :-D

benyka
7986 příspěvků 23.1.20 16:40

@isko Já právě taky, když nic neposlouchám. A to je ten průšvih. :-)

Matmys
2564 příspěvků 23.1.20 18:26
@isko píše:
@MP blanka
Já už jsem u žehlení televizi úplně zrušila. Ono to pak trvá dvakrát tak dlouho, protože přesně jak píšete - svádí to ke sledování.

To musíte sledovat telenovely… ty vás donutí, abyste žehlila co nejrychleji :)

bao-baba
629 příspěvků 23.1.20 18:56
@Matmys píše:
To musíte sledovat telenovely… ty vás donutí, abyste žehlila co nejrychleji :)

Nebo Jaromíra Soukupa :-) pak to bude jenom frčet.

isko
1664 příspěvků 23.1.20 19:11

@benyka
No průšvih to je :). Kolikrát já už jsem se u toho žehlení pohádala s manželem, a vůbec mi při tom nevadilo, že je zakutaný ve vedlejší místnosti :)

benyka
7986 příspěvků 23.1.20 19:14

@isko Tak to vidíte. :-) Reklamní slogan: „Cesta ke spokojenému manželství - katastrofické zprávy ze světa a okolí.“

isko
1664 příspěvků 23.1.20 19:18

@benyka
Já si to vždycky představuju v hlavě. Co mu řeknu, jak mu to náležitě vysvětím… A nejenom jemu. Jak mě ublížili, jak jim to nandám… jsem taková samovytáčecí. Docela by mě zajímalo, jestli je to temperamentem (jsem melancholik) anebo výchovou.
U toho žehlení je na to prostor, protože hlava jede na půl plynu.

No ale abych to úplně neshodila, někdy plánuju co s domácností, co s dětma, připadá mi, že v tom normálním provozu člověk buď jedná a furt něco dělá, nebo do sebe něco tlačí (odborná literatura, televize), takže ten prostor na promýšlení moc není.

benyka
7986 příspěvků 23.1.20 19:36

@isko Kdyby muži věděli, najali by iniciativně na žehlení námezdnou sílu. (Že by raději žehlili sami, tak hluboko by určitě neklesli.) :-)

chitrá alex
310 příspěvků 23.1.20 19:42
@benyka píše:
@isko Kdyby muži věděli, najali by iniciativně na žehlení námezdnou sílu. (Že by raději žehlili sami, tak hluboko by určitě neklesli.) :-)

Můj muž jako malý kluk obdivoval staršího příbuzného, který doma žehlil. Okoukal to a doma žehlí. Neptala jsem se, jestli u toho přemýšlí o emancipaci.

benyka
7986 příspěvků 24.1.20 00:31

@chitrá alex Šťastná to žena. :-) Dneska jsem prořezávala a kácela stromy. Dělám to ráda.

julie74
3672 příspěvků 24.1.20 11:56

@benyka škoda že bydlíte tak daleko, hned bych pro vás měla kšeft. A ještě by vám to vylepšilo ego, protože by to bylo zcela zdarma :grin:

benyka
7986 příspěvků 24.1.20 12:16

@julie74 To bych konečně měla důvod koupit si pořádnou motorovou pilu. :-) Dneska mě napadlo, že dám ty odřezané třešňové větvičky do vázy. Sice není Barborky, ale snad vykvetou.

bao-baba
629 příspěvků 24.1.20 17:55

Před nějako dobou jsem vyfotila mladíka s prapodivným pouzdrem na zádech. Bála jsem se ho zeptat, na co to je, aby si nemyslel, že jsem vlezlá. Tak jsem se zkusila na této stránce. Dnes jsem ho potkala znovu a tentokrát jsem se nebála, a tak teď vím, že pouzdro není na skládací žebřík :-), ale na housle.

benyka
7986 příspěvků 24.1.20 17:58

@bao-baba Housle?!!! A já myslela, že housle mají jeden krk, a to uprostřed. :-)

Oveeec
2310 příspěvků 24.1.20 18:13

@benyka To bude asi na šmytec :)

bao-baba
629 příspěvků 24.1.20 18:20

@benyka
Jo, na housle. Hoch mi říkal, že už ho několik lidí oslovilo s tím, jestli to není na nějaký žebřík, takže v tom nejsem sama…
Nebo jsou housle uprostřed a šmytec + šmytcová rezerva jsou po stranách.

Pocit chladu
165 příspěvků 24.1.20 18:51

Je to toto- Gewa Air Ergo Violin Case- si pozrite obrazky na nete:-)

Temperance
2286 příspěvků 24.1.20 18:57

@Pocit chladu Za dvanáct litrů… to nebude žáček zušky ;-)

porjk
2952 příspěvků 25.1.20 08:52

@bao-baba nebo na stojan na noty.

pavka_l
1088 příspěvků 25.1.20 09:45

@bao-baba díky za objasnění záhady.

Temperance
2286 příspěvků 29.1.20 14:31

@isko Když jste tak hezky poradila Blance s notebookem - mně se poslední dny děje to, že se nechce vypnout (ani restartovat) - pořád hlásí Vypínám a nic. Zjistila jsem to, když jsem ho večer vypnula, nepočkala, až všechny kontrolky zhasnou… a ráno se pořád ještě vypínal. Tak ho teď chvíli nechávám, jestli nepřijde k rozumu, a pak vypínám barbarsky natvrdo dlouhým stiskem zapínače. Dnes mě napadlo („to, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou“), jestli to není tím, že jsem online a že mi ho používají nějací záškodníci. Tak se večer doma zkusím napřed odhlásit z wifiny a pak vypnout.

isko
1664 příspěvků 30.1.20 15:19

@Temperance
Zdravím, pomohlo vám nějak to, že jste se nejdřív odhlásila z wifiny?

Konzultovala jsem to s kolegou, došli jsme k k tomu, že se vám tam spouští nějaký proces/program, který zapisuje a ukládá data a nějak mu nejde ukončit svoji práci. To může být i legální proces, ne virus, ale něco mu brání.
Neinstalovala jste si v poslední době nějaký nový program?
Taky by možná mohl být problém s doplňky v Google Chrome nebo jiném prohlížeči, mám zkušenost, že v Chrome se mi nainstaloval nějaký reklamní doplněk a pořád mi pak vyskakovala reklama.

Jako první pomoc zkuste zkontrolovat programy, které máte nainstalované, a odinstalujte všechno, co doopravdy nepotřebujete.

A pak zkuste kontrolovat procesy, které se vám spouští po spuštění. Nevím, jaký máte operační systém. Ale obecně bude fungovat, když do řádku pro hledání (Start > levoklik > otevře se okénko) vepíšete „msconfig“ a dáte Enter. Otevře se vám okno, kde najdete kartu „Po spuštění“. Tam uvidíte hromadu procesů, které se po spuštění Windows startují. No a pak je mravenční práce, že si ten seznam musíte prohlédnout a odhadnout, co nepotřebujete. Pamatuju, že jednou jsem si odněkud odškrtávala Skype, který se spouštěl na pozadí, ačkoli já osobně ho používám 1× ročně. Můžete si pomoct tím, že budete googlovat (nejlépe anglicky) - „Do I need ThinkVantage process to run?“ nebo něco podobného.

Temperance
2286 příspěvků 30.1.20 16:02

@isko Moc děkuju :-)
Odhlášení z wifiny nepomohlo. Snad nemusím říkat, že před vypnutím všechno pozavírám.
Používám Firefox.
Mám (myslím ;-) ) Windows 10.
Odinstalaci nepoužívaných programů zkusím - koneckonců kdybych je někdy zase potřebovala, nainstaluju je znovu, že.
Na rozhodování, co potřebuju a co ne, si nějak netroufám - něco za mě dělá Avast, že třeba Word a Excel mi uspal a probouzím je jen, když potřebuju, a jakmile skončím, jdou zase spinkat. Nicméně podle Vašeho návodu to večer zkusím :-)
Jinak ještě jednou moc děkuju, že jste si s tím dala tolik práce, jste zlatá!!!

Stránka:  « Předchozí 1 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek