Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (884) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1665 příspěvků 30.1.20 16:26

@Temperance
Jenom ještě takový tip k tomu Avastu. V rámci testování ho klidně můžete odinstalovat. Windows v sobě mají zabudovaný antivirus Windows Defender, který už je na docela dobré úrovni, čili vám počítač ochrání stejně dobře.

isko
1665 příspěvků 30.1.20 16:27
@Temperance píše:
@isko Moc děkuju :-)Jinak ještě jednou moc děkuju, že jste si s tím dala tolik práce, jste zlatá!!!

No já nevím, ochota není to samé co schopnost ;-)

Lizbeth
1147 příspěvků 31.1.20 15:04

Mě by zajímalo, jak to chodí v rádiu..občas si u vaření pustím a napadlo mě, v čem spočívá zaměstnání lidí, kteří tam moderují..Ten kdo tam je celý den, nebo půl dne, to mi je jasné - mají svůj vysílací čas..ale co ti ostatní..?
Je tam žena, co každou hodinu, nebo půlhodinu řekne zprávy ( cca 5 minut), pak je tam někdo na počasí, který řekne jak bude..Jiný mluví o dopravě.
A co tihle pětiminutáři celý den dělají? To jsou pořád v tom rádiu a čekají až bude celá? Za co jsou vlastně placení? Že vygooglí co je nového a zopakují to? Proč musí být zvlášť člověk na to aby řekl zprávy, počasí, sport, dopravu?
Ví to někdo?

Oveeec
2313 příspěvků 31.1.20 16:04

@Lizbeth Zvlášť člověk bude asi proto, že kdyby to všechno hlásil jeden, bude to jako polský dabing a dnešní posluchač si bude stěžovat na to, jaká je to nuda. Asi jako když nějaký youtuber sedí a půl hodiny něco vykládá a vkládá si do vět střihy, aby to bylo dynamické :) Co tam jinak dělají, to taky netuším, a musím přiznat, že mě to nikdy nenapadlo.

Zuzulli
724 příspěvků 31.1.20 21:13

@Lizbeth znamy pracuje v regionalnim radiu a tyhle petiminutove vstupy jim nahravaji nekde na centrale, a oni to pak jen pousti, maji text v ruce predem, tak vi, na co reagovat a ve vysledku to zni, ze do studia nekdo na par minut zaskocil a precetl zpravy z dopravy

Lizbeth
1147 příspěvků 1.2.20 19:11

Hm..ale oni se vždycky mezi sebou než začnou hlásit jakoby nezávazně baví, přivítají se, prohodí maličkost na nějaké téma..tak nevím.

Temperance
2291 příspěvků 1.2.20 21:01

@Lizbeth Ale přitom můžou být každý jinde, ne? Přivedla mě na tu myšlenku náborová reklama v Radiu City.

Yaay
322 příspěvků 4.2.20 09:16

@Lizbeth, poslucham takmer vylucne verejnopravne radia, tam su rano spravy co 15 minut, doprava sa za ten cas tiez moze poriadne premiesat, iba to pocasie sa snad tak velmi nemeni…Inak su patminutove spravy cez den kazdu pol hodinu, za ten cas zaktualizovat co sa stalo, doplnit nove informacie, prelozit ich z anglictiny (napriklad) a vsetko to dostat do nejakeho posluchatelneho formatu mi pride primerane. Ale je to pohlad laika a ako to maju take tie sukromne radia by bolo tiez zaujimave zistit.

Lizbeth
1147 příspěvků 5.2.20 15:27

Tak jsem tu zas s dalším nejapným dotazem.
Tedy - já mám bankovní účet u společnosti, která nemá pobočky ale jen kiosky a vše se odehrává po internetu. Tudíž jsem cca 25 let nebyla v bance.

Když jsem potřebovala úvěr měla jsem fin. poradce, který za mě vyřídil vše - úvěr, pojištění životní i na byt..a už jen platím.
Jenže jsem potřebovala změnit v údajích změnit adresu a vytisknout jeden dokument a paní na tel. lince mi doporučila zajít na pobočku, že mi to tam ihned vytisknou.( není to ta má banka, ale je banka poskytnutého úvěru)
Tak jsem tam dnes šla. Ano, změna proběhla a papír mi vytiskli.
Ale já jsem nepochopila ten systém toho prostředí. Člověk tam vešel - na jedné straně byly stolečky, kde seděli zaměstnankyně a volali si příchozí a druhé straně čekali klienti. To není asi nic divného, ale člověk na kterého ještě nepřišla řada prostě celou dobu poslouchal vyřizování těch lidí u stolečku.
Takže mladík si vyřizoval půjčku, paní potřebovala změnit platební příkazy a zadat jiné částky, pán měl průser, protože něco zanedbal, potřeboval něco zrušit a peníze někam převést..atd.
Já nevím, ale mě to bylo žinantní to poslouchat a ještě víc blbý by mi bylo, kdybych to před lidmi musela řešit já.
Chodí to takhle ve všech bankách?

V3S
36 příspěvků 5.2.20 16:10

@Lizbeth Mám zkušenost jen s malými pobočkami Monety a Komerční banky. Moneta je obdobná tomu, co píšete, jakýsi open space. Osobně je mi to též nepříjemné a snažím se u pokladny zdržet nejkratší možnou dobu.
KB má jakési na sebe navazující kóje. Kdyby byl klient nebo pracovník banky hlučný, asi by všichni slyšeli vše.
Předpokládám, že zavedením internetového bankovnictví se osobní styk klienta a pracovníka na přepážce velmi omezil a do banky se chodí jen v nejnutnějších případech.
Když si vzpomenu na dobu těsně po revoluci, místní banka měla pronajaté celé jedno patro velké budovy (cca 300 metrů čtverečních) a ty děsné fronty. Dnes je to úplně jiná situace.

MP Janka
455 příspěvků 5.2.20 16:17

@Lizbeth
Mám zkušenost s bezpoplatkovou bankou a velkou zavedenou společností. U obou jsou stolečky a místa na sezení pro čekající zákazníky dost blízko sebe, takže když někdo mluví hlasitě, tak to slyší všichni okolo. nějak mi to nevadí, za posledních 5 let jsem byla v bance asi 4×.

giuliettka
5611 příspěvků 5.2.20 16:25

@Lizbeth Mám skúsenosť len s ČSOB. Tu v Liberci sa objednám telefonický na určitý čas a pani si pre mňa príde presne v určený čas ku dverám, nikde nečakám a nepočúvam ostatných.

giuliettka
5611 příspěvků 5.2.20 16:34
@V3S píše:
Když si vzpomenu na dobu těsně po revoluci, místní banka měla pronajaté celé jedno patro velké budovy (cca 300 metrů čtverečních) a ty děsné fronty. Dnes je to úplně jiná situace.

Ve aj teraz majú banky celé budovy, nielen jedno poschodie. V Liberci má napr ČSOB 4 poschodia baráku jak kráva. A to má ešte okrem toho 4 pobočky, z toho jednu priamo v nákupnom centre.

Temperance
2291 příspěvků 5.2.20 16:37

@giuliettka No jo, Reichenberg… ;-)

V3S
36 příspěvků 5.2.20 16:42

@giuliettka :-D Jenže naše provinční okresní město je desetkrát menší než Liberec, v současnosti i před třiceti lety.
Dnes se banka uskromnila do jedné čtvrtiny patra.

giuliettka
5611 příspěvků 5.2.20 16:45
@Lizbeth píše:
Chodí to takhle ve všech bankách?

V Českej sporitelni som bola s manželom len raz, chcel aby som aj ja videla priestory banky zvnútra, je to historická budova a sú tam krásne stropy, okna, a celkove budova zvonku aj zvnútra je nádherná. A tam sú privátné klientské salónky. Ste tam len vy a pracovník banky, ktorý vás čaká a vyzdvihne si Vás.

giuliettka
5611 příspěvků 5.2.20 16:46
@V3S píše:
@giuliettka :-D Jenže naše provinční okresní město je desetkrát menší než Liberec

Aha, namojdušu už nikdy nepoviem, že som z malomesta. :-D

giuliettka
5611 příspěvků 5.2.20 16:48
@Temperance píše:
@giuliettka No jo, Reichenberg… ;-)

Máme aj krajšiu, tu Českú sporiteľňu. :-D

V3S
36 příspěvků 5.2.20 16:56

@giuliettka Možná záleží na pocitu. :-)
Z okresního (malo)města zdrhám do lesů, hor a samoty a je mi tu dobře.
V době studií v Praze, kdy téměř všichni kolegové chtěli do hlavního města kvůli anonymitě, jsem se ráno rozhlédla po metru a viděla téměř vždy stejné obličeje. Došla jsem k závěru, že i Praha je maloměsto.

Lizbeth
1147 příspěvků 5.2.20 21:26

@giuliettka
Byla to spořka a po salonku ani stopa :)

porjk
2953 příspěvků 6.2.20 08:30

@giuliettka A víte jak byla krásná předtím, než ji upravili do dnešní podoby? V dětství jsem ji viděla bez papundeklových kójí a to bylo nádherné. Park před ní byl kdysi divočina, ale měl takové kouzlo, nebo aspoň v mých očích ano.

xSx
783 příspěvků 6.2.20 09:53

Nejkrasnejsi banka je pro me (zatim) secesni Vrsovicka zalozna…

Kajuli
585 příspěvků 6.2.20 11:16

@xSx Hodně podobná bývala ČS v Ostravě centru, než se přesunuli do ohyzdného čehosi naproti Fukušimy (areál nová Karolina, tenhle název jsem si zažila a nepustil :) ). Byly tam stejné přepážky i lavice na čekání, ale podlaha tmavá a větší prostor.
Teď tam sídlí radnice, přepážky tam jsou stále, ale už to nemá ten správný bankovní náboj

Čírina
163 příspěvků 6.2.20 11:49

@V3S Jo, taky v Praze jezdim ráno metrem s těmi samými lidmi… Jen sedí trochu jinde.

Dalmitka
1739 příspěvků 6.2.20 13:26

@Lizbeth - „Já nevím, ale mě to bylo žinantní to poslouchat a ještě víc blbý by mi bylo, kdybych to před lidmi musela řešit já.
Chodí to takhle ve všech bankách?“
Vidím, že to vadí aj niekomu inému, nielen mne. Presne tak to chodí v banke, kde mám svoj účet a aj v banke, kde chodím pracovne. Tie akože „nezáväzné stolečky“ - voľne prístupné, mi pripadajú nielenže nedôstojné prostredia banky, ale aj nediskrétne a možno aj trochu nebezpečné. Naozaj netúžim, aby všetci za mnou poznali moje finančné „tajomstvá“, pretože kvôli nekonečnému /skoro vždy/čakaniu v rade, doslova nalepenému na mojom chrbte, majú takú šancu všetci. Viem, že niekedy dávno, ak ste si vyberali väčšiu hotovosť, vzali vás nenápadne dozadu - mimo verejnosti, ale dnes už som si nie istá.

Stránka:  « Předchozí 1 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek