Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (934) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pocit chladu
177 příspěvků 19.2.20 12:53

@Brep nestaci zablokovat cislo?

Temperance
2693 příspěvků 19.2.20 15:43

Mně jdou ty reklamní smsky zablokovat v telefonu.

giuliettka
7300 příspěvků 21.2.20 17:21

Predstavte si situáciu, že máte jedno dieťa, ale túžite po dvoch. Druhé sa Vám narodí a má Downův syndrom. Tak sa ho zrieknete a necháte ho umiestniť do ústavu. Lenže deti túžite mať dve a tak si pořídite decko ďalšie. A teraz otázka čo ma trápi. Povedali by ste to tomu decku, že je na svete preto, že ste chceli deti dve a to druhé čo sa narodilo, malo ten Downův syndrom, tak ste sa ho vzdali? Že má šťastie, že je na svete, lebo keby bol ten predošlý súrodenec zdravý, tak sa nenarodí, keďže vy ste vždy chceli len 2 deti.

Mona1987
8 příspěvků 21.2.20 17:54

@giuliettka Tak každopádně lze tuto nemoc/poruchu zjistit z testu tuším že z plodové vody. Než se vůbec dítě narodí. Osobně bych to dítě nenechala narodit se, kdybych věděla, že se za něj budu stydět a nebudu ho chtít vychovávat.

porjk
3112 příspěvků 21.2.20 18:01

@giuliettka Já teda nevím přesně, jestli rozumím. Jako že, říci dítěti, že je “náhradník” za to nemocné? Nebo vůbec přiznat, že je někde nějaké to druhé? Asi bych neměla problém to vůbec řešit. Chtěli jsme tě, tak se stalo. Proč to dávat do souvislosti s počtem plánovaných dětí. Přece když chci dítě, tak se snažím otěhotnět, nebo otěhotním a rozhodnu se, zda to chci nebo ne. Ale -jsi tu, protože to bylo v plánu, dva potomci-? Možná jsem to úplně nepochopila.

giuliettka
7300 příspěvků 21.2.20 18:08

@Mona1987 Ja som so synom stretla to dieťa, tretie v poradí. To sa tým, že sa narodilo preto, lebo otec a matka mali dieťa s Downovým syndromom a dali ho do ústavu, chválilo. Bolo mi z tej holčičky aj jej rodičov k zblití. Mala som čo robiť, aby som jej nevpálila do ksichtu," dávej bacha ať se ti nic nestane a neonemocníš, protože když si zlomíš třeba nohu, nebo zůstaneš na vozíčku, tak tě rodiče nechají utratit jak psa, a pořídi si děcko nové". Doma som synovi vysvetlila, že mne nepripadá normálne dať dieťa do ústavu a už sa oňho nezaujímať (aj to, že o bráchovi nič nevedia, tá holčička dáva k dobru pri svojej historke, mám šťastie že som sa narodila…)ale aj tak na to dievčatko už dva dni myslím. Na ten cynizmus s akým to podávalo a na to, že jej to pripadalo ako strašne zábavná historka.

Demode
1992 příspěvků 21.2.20 18:09

@giuliettka Moje dítě je moje dítě a nevzdám se ho jen proto, že je trošku „jiné“.

Více v SZ

Příspěvek upraven 21.02.20 v 18:14

giuliettka
7300 příspěvků 21.2.20 18:12

@porjk Tá holčička doslova vypráví na potkáni: mám štěstí, že jsem se narodila. Naši chtěli jen dvě deti a naštěstí to duhé si nenechali, protože syndróm a tak jsem na světě.

Mona1987
8 příspěvků 21.2.20 18:14

@giuliettka Tak smutné to je, o tom nepochybuji. Ale jen jsem chtěla upozornit, že to o dítěti mohla zjistit dřív a rozmyslet si to. Když se rozhodnu že to dítě porodím, tak si ho i nechám.

Lizbeth
1376 příspěvků 21.2.20 18:16

Já myslím, že ta holčička to podávala tak, jak jí to podali rodiče ( tedy ten styl a emoce, nemyslím volba slov)..takže jestli z toho doma dělají veselou historku z natáčení rodiče, tak na holčičku už bych se nezlobila..ta absolutně nemůže vědět o čem doopravdy mluví a co to doopravdy znamená.

Pokud bych odložila dítě z jakéhokoliv pro mě nepřekonatelného důvodu, tak bych to asi uzamkla na věčné časy a vytáhla maximálně až v dospělosti dětí, kdy budou sami rodiči a měli by vědět vše - hlavně v době, kdy mohou na celý problém mít ucelenější názor.

MP blanka
2588 příspěvků 21.2.20 18:17

@giuliettka - priznám sa, že som si myslela, že ste si túto historku vymyslela, k rozprúdení diskusie. Ale ak je to skutočné, tak je to desivé.

Příspěvek upraven 21.02.20 v 18:18

Mona1987
8 příspěvků 21.2.20 18:17

@giuliettka Nicméně napsat, že si druhé dítě naštěstí nenechali mi přijde mírně sobecké.

Příspěvek upraven 21.02.20 v 18:19

vlm
5322 příspěvků 21.2.20 18:18

@giuliettka Naštěstí jsem v podobné situací nebyla, ale čistě teoreticky, postižené dítě bych nedala do ústavu. tak bych měla dvě, kdybych i tak měla touhu a energii mít další dítě, měla bych ho a nic bych jim fakt nevysvetlovala

Puffin
287 příspěvků 21.2.20 18:18

@giuliettka Myslím, že tohle „řešení“ nedobře poznamená všechny zúčastněné. Je mi líto dítěte v ústavu (moc doufám, že už v tom ústavu není a je v nějaké dobré rodine) i obou jeho sourozenců. Ale myslím, že i rodiče jednou sklidí své…
A přestože se v posledních letech hodně zpřesnila prenatální diagnostika, ročně se v ČR narodí několik desítek děti s DS a jen o menším množství z nich to rodiče dopředu vědí.
Jinak většina těch, kteří to vědí předem, volí ukončení těhotenství.

giuliettka
7300 příspěvků 21.2.20 18:20

@Mona1987 Ja neviem prečo si ho nenechala vziať, či to vedela vopred. Je to mladá matka, možno na odbere plodovej vody nebola. Ja by som si to dieťa nechala. Išlo mi skor o to či vykladať decku, že má šťastie, že sa narodilo, takýmto sposobom. Že vlastne to 10 ročné decko to považuje za normálne, že sa jeho rodičia nezaujímajú o jeho súrodenca, lebo nebol presne podľa ich predstáv.

porjk
3112 příspěvků 21.2.20 18:21

@giuliettka Nad tím zůstává rozum stát. Možná si to ta malá trochu upravila a má za to, že je tím zajímavější, když má to štěstí, že je na světě díky téhle okolnosti. Děti se mohou vytahovat všemožně blbými výjimečnostmi. Ale rodiče, pokud to dítěti takhle podají, jsou na pěst.
Ještě bych dodala, že to je jak bumerang. Až budou staří ti rodiče, dítě je bude moci taky odložit s čistým svědomím, že se to tak patří.

giuliettka
7300 příspěvků 21.2.20 18:29
@Lizbeth píše:
Já myslím, že ta holčička to podávala tak, jak jí to podali rodiče ( tedy ten styl a emoce, nemyslím volba slov)..takže jestli z toho doma dělají veselou historku z natáčení rodiče, tak na holčičku už bych se nezlobila..ta absolutně nemůže vědět o čem doopravdy mluví a co to doopravdy znamená.

Ja sa na ňu nezlobím, len mám problém s tým, aby sa s ňou moj syn kamarátil. Ja nemám chuť pustiť ho na narodeniny toho dievčatka.
@MP blanka Toto sa normálne vymyslieť nedá.

Temperance
2693 příspěvků 21.2.20 18:33

Ona ta prenatální diagnostika taky nefunguje na 100 %. V rodině, kterou znám, oznámili matce (dost přes 30 let), že se jí narodí postižené dítě. Potrat odmítli, a děťátko je naprosto zdravé.

vlm
5322 příspěvků 21.2.20 18:37
@giuliettka píše:
@porjk Tá holčička doslova vypráví na potkáni: mám štěstí, že jsem se narodila. Naši chtěli jen dvě deti a naštěstí to duhé si nenechali, protože syndróm a tak jsem na světě.

Já myslela že se ptáte tak nějak teoreticky.to je holčička je trdlo, ale z toho snad vyroste, rodiče jsou na ránu. ja bych nemohla žít s představou, že moje dítě, nebo třeba i matka, kdokoli bezbranný, je někde vystavená někomu napospas…

giuliettka
7300 příspěvků 21.2.20 18:39
@Mona1987 píše:
@giuliettka Nicméně napsat, že si druhé dítě naštěstí nenechali mi přijde mírně sobecké.Příspěvek upraven 21.02.20 v 18:19

Napísala som že to tak podáva to dievčatko. Ale chápem, idem sa so svojimi pocitmi niekam zahrabať.

julie74
3791 příspěvků 21.2.20 19:09

@giuliettka hezky vyjádřeno, bylo by mi z rodičů na bliti, a že se děťátko c.3 pochlubilo, že se zachovali jako dobytek, a vůbec se za ten výraz nestydím, to bude patrně důsledek jejich vychovy. nic si nenamlouvejme, spousta lidí se tak chová, viz. celé dějiny, ale je drsné mít ten příklad takhle blizko

julie74
3791 příspěvků 21.2.20 19:13
@Temperance píše:
Ona ta prenatální diagnostika taky nefunguje na 100 %. V rodině, kterou znám, oznámili matce (dost přes 30 let), že se jí narodí postižené dítě. Potrat odmítli, a děťátko je naprosto zdravé.

Odběr plodové vody má kolem jednotky procenta chybovost, jsou i další testy, ale jasně, nic není stoprocentní.

Ophelie
839 příspěvků 21.2.20 20:12

@Temperance znám takovýchto „diagnostických chyb“ ze svého okolí několik, týká se to i mého bratra - všichni se narodili zdraví. Přesto tu nemuseli být. Není to dobrý pocit…

andano
837 příspěvků 22.2.20 09:32

@Ophelie @julie74
Tahle chyba (před 30 lety) se týkala i mého syna.
Je naprosto zdravý.
Nutno dodat, že se to netýkalo DS, ale začátku pokusného testování na AFP, kdy ještě přesně nevěděli kdy co a jak… a tak každou zvýšenou hodnotu už hlásili jako podezřelou a matce to občas celkem drsně sdělili (nějaké chování k pacošům tehdy taky bylo ještě horší).
Důsledkem bylo, že vystresovali spoustu matek a dodnes mě taky ta chmura (nemusel tu být) občas napadne.

Jinak - ta náhradnice - to je fakt děs, ale vcelku nepřekvapivý - trčí z toho pocit, že rodiče člověka vnímají jako věc - měli jsme bráchu, ale nevyhovoval, tak jsme ho reklamovali, reklamaci nám uznali a nechali si ho, tak jsme si pořídili tebe… :-(

Což nemění nic na tom, že vychovávat postižené dítě je náročné a nechci odsuzovat lidi, kteří to nezvládnou, ale že by to museli sdělovat dalšímu dítěti jako supervěc, která mu umožnila se narodit…?

czDanda
647 příspěvků 22.2.20 09:42

Další „diagnostickou chybou“ je zdravá holčička naší příbuzné. Je to vůbec možné? Tady, v tak malém rybníčku, tolik omylů?
Dosud jsem to považovala pouze za šťastnou náhodu.

Stránka:  « Předchozí 1 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 2033 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek