Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (927) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
1693 příspěvků 20.3.20 21:18

@Rezyna to je strasny. Taky mi naskocilo na fcb podporte nasi firmu, posilejte penize, dostanete klicenku…ja bych se stydela a to mame omezeny provoz a kdevezmemeq na vyplaty se nikdo nepta.
Ne kazda samozivitelka si muze dovolit byt doma za 60 procent, tak vymyslime praci, ve stylu prenaseni pisku z jedne strany na druhou, praktickeho vyznamu to moc nema. Nedokazala bych ty lidi ponizovat a rict jim at jsou na ocr a jdou mi treba pomoct na zahradu, i kdyz v konecnem dusledku by to prislo levneji. Nikdy bych to neudelala, ja bych si neposlala ani pro nakup.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.20 21:31

@EmilyG. Jo, ale Vy máte v sobě zjevně empatii, ale to řada lidí opravdu nemá. Znala jsem jednu osobu, která by to Vámi popisované činila s ještě velkým gustem a dala by všem najevo, že můžou a musí být vděční…

giuliettka
6734 příspěvků 20.3.20 21:36

V babyboxe našli dnes holčičku. Myslíte, že keby nebolo tejto pliagy s covidom, že by tam skončila?

EmilyG.
1693 příspěvků 20.3.20 21:49

@giuliettka ja nevim. Preji aby se dostala k hodnym rodicum.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.20 22:04

@giuliettka To je těžko říct… No ale taková situace tomu určitě nepomůže. Snad bude mít malá v životě dál štěstí. Je to fakt na pytel.

giuliettka
6734 příspěvků 20.3.20 22:10

@EmilyG. @Rezyna Fakt som premýšľala či ju tam nedala nejaká matka čo prišla o prácu kvoli koronaviru.

EmilyG.
1693 příspěvků 20.3.20 22:17

@giuliettka sim te, neblbni.Pojd koukat na Nova2 na Znova 20.

giuliettka
6734 příspěvků 20.3.20 22:20

@EmilyG. Ja som ti nejak v mizernej nálade. Ale idem radšej vypnúť pc a idem chrápať, možno sa z toho vyspím.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.20 22:21

@giuliettka Ani bych se nedivila… Protože to je fakt zoufalství přivést dítě do situace bez jakékoliv perspektivy.

bao-baba
930 příspěvků 21.3.20 08:54

@Rezyna
To jsou duševní a charakteroví trpaslíci. Ti, když dostanou sebemenší moc, tak to dají druhým vyžrat.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.20 09:00

@bao-baba To máte sice pravdu, ale ono jim to sype. Mohla bych uvést nejeden příklad. Já jim to nezávidím, pro mě je život jinak postavený, ale taky se zas narozdíl od nich budu vždy nějak potýkat s existencí:-)
No a nejsem tak naivní, abych si myslela, že to, co teď prožíváme, otevře lidem oči, aby se trochu zamysleli nad hodnotovým žebříčkem. Protože už jsem zaznamenala názory, že díky koronaviru klesne cena za nemovitosti a lidé si koupí nové investiční příležitosti…Nebo lepší bydlení apod. Obdivuji, že někdo dokáže být ve chvíli, kdy nevíme dne ani hodiny, takto dokonale pragmatický.

bao-baba
930 příspěvků 21.3.20 09:16

Dnes ráno už jsem uvažovala, že napíšu nebo zavolám do ČT, Nova, Prima, aby s těmi katastrofickými zprávami přibrzdili a neživili deprese. Jasně že corona je "otvírák a důležitá věc, ale vlastně nic jiného ve zprávách není. Jenže svět se nezastavil. Jsem v tom naivka, ale bylo by dobré, kdyby média trochu podržela psychiku lidí, kteří jsou zavření doma a z nedostatku jiné náplně času čučí na bednu a nedeptala je. V novinách taky prakticky nic jiného není a často se omílají jen věci, které se omílaly včera a stejně všichni vědí prdlajs.

bao-baba
930 příspěvků 21.3.20 09:24
@Rezyna píše:
Protože už jsem zaznamenala názory, že díky koronaviru klesne cena za nemovitosti a lidé si koupí nové investiční příležitosti…Nebo lepší bydlení apod. Obdivuji, že někdo dokáže být ve chvíli, kdy nevíme dne ani hodiny, takto dokonale pragmatický.

Tak, tak, dokonale pragmatické. Kvůli vysokým nájmům mladí musejí bydlet se starými (před rokem ´89 to bylo taky, protože byty prostě nebyly). Ryze pragmatická úvaha říká, že teď prudiví rodiče zemřou, konečně nebude nikdo pyskovat, cimra se uvolní, něco podědíme a nebudeme se o ně muset starat, až se budou počůrávat. A svět bude krásný!
Poněkud mne naplňuje smutkem, že jsem v cílové skupině na vyhubení.

Co se týká investičních příležitostí, budou je mít jen ti opravdu kapitálově silní, střední vrstvy corona finančně vyčerpá.

Příspěvek upraven 21.03.20 v 09:27

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.20 09:27

@bao-baba Televize jde mimo mě a zprávy vnímám jen na internetu. A máte to zle, když ministr straší, že děti půjdou do školy až v září a pořád někdo vyhrožuje nějakými predikcemi. Vždyť je to na palici.

MP Janka
568 příspěvků 21.3.20 09:39

@Rezyna @EmilyG. Já narazila na roušky za 200. Firma šije roušky pro zdravotnická zařízení, těm je dává zdarma. Ty 200 od lidí jsou spíš příspěvek, než prodejní cena. Stejně jako různé podniky nabízí pro lidi z IZS kávu ale i jídlo zdarma, ale od běžných lidí si berou normálně peníze. A jiné společnosti šli ještě dál. Lidi jenom platí, ale jídlo dostanou zdravotníci.

Ale samozřejmě nerozporuji to, že jsou takové lidské bytosti, které nevidí nic jiného, než peníze.

julie74
3781 příspěvků 21.3.20 13:13
@MP Janka píše:
@Rezyna @EmilyG. Já narazila na roušky za 200. Firma šije roušky pro zdravotnická zařízení, těm je dává zdarma. Ty 200 od lidí jsou spíš příspěvek, než prodejní cena. Stejně jako různé podniky nabízí pro lidi z IZS kávu ale i jídlo zdarma, ale od běžných lidí si berou normálně peníze. A jiné společnosti šli ještě dál. Lidi jenom platí, ale jídlo dostanou zdravotníci.Ale samozřejmě nerozporuji to, že jsou takové lidské bytosti, které nevidí nic jiného, než peníze.

Treba lidské bytosti zvane podnikatelé co musí na konci měsíce zaplatit mzdy a nikoho nezajímá jestli něco vyprodukovali, stejně tak najem a hromady dalšího? A ještě myslí na to jak pomocí třeba zdravotníkům? Ale možná jsem vás blbé pochopila.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.20 13:18

@julie74 To je v pořádku, jistě musí platit, nicméně téměř 300 Kč za textilní roušku je cena podle mého názoru hodně nadsazená. Ale neznám cenu vstupů a práce.

julie74
3781 příspěvků 21.3.20 13:40
@Rezyna píše:
@julie74 To je v pořádku, jistě musí platit, nicméně téměř 300 Kč za textilní roušku je cena podle mého názoru hodně nadsazená. Ale neznám cenu vstupů a práce.

Bylo tam 200, i to je dost, ale mě to přišli jako komentář i k těm firmám co vyrábí jídlo. Ti se mi zdálo OK, spíš na pochvalu.
Teď už obecně, já vím, že je to celé na Pikaču, ale říkám si že nás ten hajzlik přece nemůže psychicky úplně odrovnat. Vidím to tak, že teď to prostě
dame… Ovšem já to mám snadné, mě tyhle situace dodávají energii a zhroutim se až potom, až bude všechno v pořádku. :)

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.20 14:07

@julie74 Tak to zhroucení až poté znám důvěrně. Jsem zvědavá, co to udělá pak se mnou. Já si od rána pouštím různé blbiny ze SNL a docela jsem se nasmála. Jen nesmí mluvit moc rychle, protože angličtinu nemám vůbec šanci jinak používat. Takze jsem dost zapomněla.
Já jsem jinak viděla právě textilní roušky skoro za 300..
No a když se budeme hroutit, bylo by fajn, kdyby vždycky jedno rameno zůstalo oporou.
Myslím, že horší než virus, je ta mediální masáž. A až bude lék, tak se nám uleví.
Ale to potrvá, navíc se to musí vždy hodně protestovat (ona účinnost) a to trvá…

Moir
2385 příspěvků 21.3.20 17:59

@Rezyna

cena vstupu - z pruhu 25 cm širokého 140/150 cm dlouhého - 4× vrchní vrstva dvoudílné (jedna vrstva ze dvou dílů) roušek pro dítě 3 až 6 let, a 5 kusů vrchní vrstvy (možná 6) pro dospělého jednodílný typ dle fléru
cena za tento všechen materiál 40 Kč MO
spodní vrstva bílé plátno, cena za něj nebude vyšší
9× 160 cm teď už jen úzké rypsové stuhy, metr á 5 Kč (z důvodu nedostatku materilálu dimenzuji na vázání za uši, ne za hlavou)
nějaké nitě, ať nežeru, 10 Kč (nemám tušení, kolik jich spotřebuju)
To je hezkých 18 Kč na kus
Každou vezmu do ruky:
nastříhání
vypracování vrstvy 2×
sešití vrstev
u jedné vrstvy ze dvou dílů ještě šev sežehlit ke straně
obrácení
sežehlení
obšití hran
zatažení konců nití z overlocku
proštepování
vyznačení kam založit tunýlek
ušití tunýlku
naměření šňůrky
provlečení šňůrky
to je 13×/14× (panebože)
no, kdybych je šila na kšeft…tak za stovku minimálně, 150 Kč spíš

Skládané
materiál na jednu 40×20 cm, skoro 2 m šikmého proužku (látka cca 8 Kč, šikmý proužek cca 10 Kč, domácí výroba samože levnější)
nastříhání
sešití dvou vrstev k sobě
založení horního a dolního okraje
vyrobení skladů (od oka) rovnou pod žehličkou
naměření vázačky
našití šikmého proužku jako vázaček
to je 6×
materiálově cca stejně 18 Kč
výroba mnohem rychlejší
Na prodej bych pod 50 Kč nešla, nad stovku bych to považovala za zlodějnu
tu jsem měla do 10 minut hotovou.

Gorilka
1269 příspěvků 21.3.20 18:09

@Moir Hmm cena materiálu - zapomněla jsi na pár věcí: cena práce, cena energií, opotřebování výrobních prostředků, DPH, marže, daň z příjmu FO, sociální a zdravotní pojištění (zaměstnanec), sociální a zdravotní pojištění (zaměstnavatel).

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.20 18:15

@Moir @Gorilka A jsme na 300:-) No ja si myslela tak kolem 150-200, abych se priznala.

Moir
2385 příspěvků 21.3.20 18:34

@Gorilka njn, ale že by to byly materiálové náklady * 15?

isko
1802 příspěvků 21.3.20 18:47
@giuliettka píše:
V babyboxe našli dnes holčičku. Myslíte, že keby nebolo tejto pliagy s covidom, že by tam skončila?

S jistotou neví nikdo. Ale myslím, že ano, že by ta holčička do babyboxu přišla.

Drtivá většina matek se přeci svého dítěte nevzdá a moc si nedovedu představit, co by matka získala v boji proti coronaviru, kdyby se zbavila dítěte.

Berte to tak, že jsou i horší místa pro novorozeňata než babybox. Popelnice například…

giuliettka
6734 příspěvků 21.3.20 18:48
@isko píše:
Drtivá většina matek se přeci svého dítěte nevzdá a moc si nedovedu představit, co by matka získala v boji proti coronaviru, kdyby se zbavila dítěte.

Nemyslela som to ako boj s coronavirom, ale že prišla o prácu, požičky na krku, budúcnosť nejasná…

Stránka:  « Předchozí 1 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2022 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek