Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (927) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1802 příspěvků 21.3.20 19:00

@giuliettka
Jojo, to chápu, taky mě to napadlo, ale i tak.

Možná je opravdu z těch, které to důkladně vystresovalo, tak zastřečkovala a odložila dítě.

Ale odložit dítě není jen tak, na to už musí být hodně silné pohnutky.

Asi hodně posuzuju podle sebe, protože já bych se svých dětí nevzdala, ani kdybych měla bydlet v 1+0 nebo na ubytovně.

Gorilka
1269 příspěvků 21.3.20 19:02

@Moir HA HA. Je sice rozdíl mezi živnostníkem a firmou, ale za náklady vyrábí málokdo a obvykle se tím neživí. Teď se frfňá, že rouška nestojí 50 Kč, ale zkus si nejdřív spočítat, jaký by byl tvůj měsíční plat ve firmě která by je vyráběla (a tys roušky šila na šicím stroji) a prodávala kus za 50Kč včetně DPH.

giuliettka
6734 příspěvků 21.3.20 19:03
@Moir píše:
@Rezyna

cena vstupu - z pruhu 25 cm širokého 140/150 cm dlouhého - 4× vrchní vrstva dvoudílné (jedna vrstva ze dvou dílů) roušek pro dítě 3 až 6 let, a 5 kusů vrchní vrstvy (možná 6) pro dospělého jednodílný typ dle fléru
cena za tento všechen materiál 40 Kč MO
spodní vrstva bílé plátno, cena za něj nebude vyšší
9× 160 cm teď už jen úzké rypsové stuhy, metr á 5 Kč (z důvodu nedostatku materilálu dimenzuji na vázání za uši, ne za hlavou)
nějaké nitě, ať nežeru, 10 Kč (nemám tušení, kolik jich spotřebuju)
To je hezkých 18 Kč na kus
Každou vezmu do ruky:
nastříhání
vypracování vrstvy 2×
sešití vrstev
u jedné vrstvy ze dvou dílů ještě šev sežehlit ke straně
obrácení
sežehlení
obšití hran
zatažení konců nití z overlocku
proštepování
vyznačení kam založit tunýlek
ušití tunýlku
naměření šňůrky
provlečení šňůrky
to je 13×/14× (panebože)
no, kdybych je šila na kšeft…tak za stovku minimálně, 150 Kč spíš

Skládané
materiál na jednu 40×20 cm, skoro 2 m šikmého proužku (látka cca 8 Kč, šikmý proužek cca 10 Kč, domácí výroba samože levnější)
nastříhání
sešití dvou vrstev k sobě
založení horního a dolního okraje
vyrobení skladů (od oka) rovnou pod žehličkou
naměření vázačky
našití šikmého proužku jako vázaček
to je 6×
materiálově cca stejně 18 Kč
výroba mnohem rychlejší
Na prodej bych pod 50 Kč nešla, nad stovku bych to považovala za zlodějnu
tu jsem měla do 10 minut hotovou.

Ženská aspoň raz v živote si skočte do dajakého podniku, kde šijú. Trepete z hladu. Nastrihanie 12000ks trvá aj s naložením presne 30 minut. Jo a tých 12 tisíc rúšok vyrobí 16 šičiek a jedna strihačka na cutteri za 8 hodín. A jo mám to overené. Pri cene 300kč ten podnikateľ za deň má pre zamestnancov tri miliony a 600tisíc. To by pokrylo nielen náklady na prácu, zdravotné a sociálne poistenie, tých zamestnancov, ale k tomu aj 16 kancelárských, 4 upratovačky a dopravu domov pre každú šičku limuzínou.

Moir
2385 příspěvků 21.3.20 20:56

@Gorilka ach jo, to byl údiv z neznalosti, nikoli divení se, že to je TOLIK¨
jako šička ani švadlenka bych se neuživila a živit ani nechtěla, za 6 dnů šití roušek od rána do večera jsem ztahaná jak z brigádnických 12hodinových šicht na pokladně kdysi na VŠ

Moir
2385 příspěvků 21.3.20 20:56

@giuliettka viz odpověď Gorilka

Paris1789
4378 příspěvků 22.3.20 08:37

U cen roušek je nejlepším kritériem nabídka - poptávka. Jiný způsob tvorby ceny je vaše hodinovka * čas, za který roušku pořídíte ( obsahuje i shánění materiálu a zařízení). Nechci nikoho podceňovat, ale většina z nás se dostane na sumu vyšší.

Temperance
2512 příspěvků 22.3.20 14:10

Myslím, že hlavní rozdíl v ceně je mezi velko- a malovýrobou.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 22.3.20 15:57

Já budu mít hodně obsedantně-kompulzivní (a tím pádem zbytečný) dotaz, tak se předem omlouvám, ale nedá mi to. Šijete tu někdo roušky pro staré lidi? Řešíte někdo, že můžete být teoreticky zdraví přenašeči, a že i při dodržení všech hygienických pravidel se na roušce nebo jejím obalu může něco přenést? Já vím, že když to vyvařím a vyžehlím a než se rouška roznese a použije, že viry pochcípají, a že by si ji příjemce měl sám vyvařit a vyžehlit, než ji použije. A že s takovou by ti lidi nemohli sahat vůbec na nic a že přenašečem může být kdokoli z dobrovolníků, co jim třeba nosí nákup. Ale nerada bych se aktivně vrhala do něčeho, co může být pro ty lidi nakonec nebezpečné.

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 16:35
giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:01

Hele dnes sa potrebujem pohádať. Kto mi dal to červené rameno za pantátu? Čo je na pantátovi na červené rameno? Jak já k tomu prídem, aby sa mi červené ramena kupili? Je toto normálne v tejto pohnutej dobe, flákať niekomu červeným ramenom po papuli? Človeče si ty normálny? Strč si to svoje červené rameno niekam a príď mi ho plesnúť až odíde henten otrapa Prymula do dochodku a budeme mať koronavírus za sebou! Anciáša čeveného.

surrik
2560 příspěvků 22.3.20 17:14

@giuliettka kliiid :D

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:15

6 ľudí tu evidentne je, usudzujem podľa ramien. Sííím aspoň jeden z tých čo ma ramenom oblažili, jest jedno či červeným, alebo farby zelenej, vylezte na svetlo božie a napíšte mi niečo. :-D Čokoľvek, stačí aj zalez potvora!.-D

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:18

@surrik No to ma zrovna netrápi, moje decko sa učí samé, úlohy chodia na jeho email, nič nerieši, nepotrebuje, skontrolované to mám za 20 minut, ale čo potom? Há? Ono sa so mnou celý čas hrať nechce, už mi povedalo, maminko nemůžeš si chvíli hrát sama? Potřebuji pauzu. :-D
A ani tu sa so mnou nikto nechce hrať. :-(

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:21
@surrik píše:
@giuliettka kliiid :D

Vy ste sa mi odhlásila? Už aj sa vráťte!

surrik
2560 příspěvků 22.3.20 17:22

@Oveeec moje mama je sije s rouskou v rukavicich, prezehluje a tak snad to ty viry zahubi. Ja nakupuju v chirurgickych rukavicich, ktere pak vyhodim a taky resim co si prinesu s nakupem domu a jak moc to muze byt infikovane. Zatim se mi povedlo pritahnout moly :/

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:23

A ešte by ma zaujímalo či si mám sama ušmyknuť ofinu. A keď áno, tak čo mám použiť ako zarovnávač? Hrniec? Misku? Krajčírský meter? Krucipísek, že ten Babiš nenavrhol nosiť povinne aj čiapky. :-D

Temperance
2512 příspěvků 22.3.20 17:25
@giuliettka píše:
@surrik No to ma zrovna netrápi, moje decko sa učí samé, úlohy chodia na jeho email, nič nerieši, nepotrebuje, skontrolované to mám za 20 minut, ale čo potom? Há? Ono sa so mnou celý čas hrať nechce, už mi povedalo, maminko nemůžeš si chvíli hrát sama? Potřebuji pauzu. :-D
A ani tu sa so mnou nikto nechce hrať. :-(

Tak to je gól :-D
A na co si chcete hrát?

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.20 17:28

@giuliettka Ofina mě v dohledné době týdne taky čeká:-( a ještě nabarvit odrosty. Jsem šedivá.
Peklo.

Temperance
2512 příspěvků 22.3.20 17:29
@giuliettka píše:
A ešte by ma zaujímalo či si mám sama ušmyknuť ofinu. A keď áno, tak čo mám použiť ako zarovnávač? Hrniec? Misku? Krajčírský meter? Krucipísek, že ten Babiš nenavrhol nosiť povinne aj čiapky. :-D

Já bych si navlhčené vlasy připlácla dlaní na čelo a stříhala podle obočí.

surrik
2560 příspěvků 22.3.20 17:30

@giuliettka nestiham cistim spajzku :D mam sotva 2 kg mouky a v ni moly to snad neni mozny. A schovavam se ve spajzu pred muzem, protoze za mnou uz 4 dny chodi po baraku a pta se co budeme dneska delat??? Je jedno jestli si ctu, varim nebo cumim do mobilu… ted jsme hrali karty no… co budeme delat zitra teda nevim, ale urcite se zeptat a me uz to vytaci :D

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:33
@Temperance píše:
Já bych si navlhčené vlasy připlácla dlaní na čelo a stříhala podle obočí.

To som vyskúšala na synovej ofine a nedopadlo to moc dobre. :-D

(fotka je ilustračná)

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:40
surrik
2560 příspěvků 22.3.20 17:40

@giuliettka zkuste to podle cepice, neco praktickeho na leto.

giuliettka
6734 příspěvků 22.3.20 17:40

@Rezyna No už mám šedivú cestičku tak, že to vydávam za zámer. :-D

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.20 17:42

@giuliettka No zalezi jestli ji chcete rovnou, ja udelam to, ze si ji vezmu do dlane, do tvaru trohuhelniku, vrchol trochu smyknu a pak to doladim.
Priplacnuti fakt ne:-)

Stránka:  « Předchozí 1 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2022 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek