Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (923) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Atlacoya
2755 příspěvků 23.3.20 11:55

@benyka Jepice to není, ale díky tipu na jepici jsem se doklikala k odpovědi - nejspíš je to zlatoočka .

benyka
8160 příspěvků 23.3.20 11:59

@Atlacoya Jo, tu přesně jsem myslela, ale zapomněla jsem, že se jmenuje jinak než jepice. :-) Jsou krásné.

Gorilka
1233 příspěvků 23.3.20 12:21
@Atlacoya píše:
@benyka Jepice to není, ale díky tipu na jepici jsem se doklikala k odpovědi - nejspíš je to zlatoočka .

A taky, tuším, chráněné.

Uživatel je onlineAdeena
1378 příspěvků 23.3.20 14:43
@Atlacoya píše:
@benyka Jepice to není, ale díky tipu na jepici jsem se doklikala k odpovědi - nejspíš je to zlatoočka .

Děkuji za rozšíření obzorů, celý svůj život žiju v přesvědčení, že je to jepice a ona zlatoočka. :-)

pavka_l
1126 příspěvků 23.3.20 19:00

@Atlacoya Jak můžete rozmáčknout zlatoočku? Taková nádhera, ta barva, ta jemná křídla, ty oči! radši je pouštějte ven a nebo prostě nechte u sebe žít. To je tak jemný něžný hmyzík, od malička mám pro ně slabost.

Pozorovatel
672 příspěvků 24.3.20 09:56

Cim se bavi lidi v karantene, kdyz uz pred karantenou meli uklizeno? (Otazku spis berte jako vtip)

Lizbeth
1229 příspěvků 24.3.20 09:59

Včera sousedka myla okna v roušce..tak kdo má uklizeno, může jet druhé kolo s rouškou :)

Atlacoya
2755 příspěvků 24.3.20 10:29
@pavka_l píše:
@Atlacoya Jak můžete rozmáčknout zlatoočku? Taková nádhera, ta barva, ta jemná křídla, ty oči! radši je pouštějte ven a nebo prostě nechte u sebe žít. To je tak jemný něžný hmyzík, od malička mám pro ně slabost.

Už to vím a stydím se, jestli potkám další, vynesu ji ven.

bao-baba
784 příspěvků 24.3.20 11:30

@pavka_l
Zlatoočka je taková malá víla.
Také by měly konzumovat mšice a svilušky.

pavka_l
1126 příspěvků 24.3.20 12:52

@bao-baba Taky Vám připadá jako víla? Mně též, jen jsem to nechtěla napsat, aby si tady někdo nemyslel, že jsem třeba blázen :-D

if5
286 příspěvků 24.3.20 15:22

@pavka_l Hásím se do klubu :-)

bao-baba
784 příspěvků 25.3.20 13:36

Přečetla jsem si novinový článek publikovaný uvnitř této zprávy:

https://www.novinky.cz/…cit-40317992

Zdá se mi, že ten člověk nenapsal nic urážlivého, že ty studentky, které si na něj stěžují, hledají velmi usilovně za každým slovem něco zlého. Možná se mýlím, může mi to někdo objasnit?

Judy24
1092 příspěvků 25.3.20 13:41

@bao-baba

Já tu kauzu sleduju od začátku a můžu. Ten článek nebyl vůbec příčinou jeho odchodu z fakulty, na konci pracovního poměru byli dohodnutí ještě předtím.

Pan Kukal se vyjadřoval dost nevhodně dlouhodobě, bylo na něj víc stížností a fakulta nebyla spokojená s jeho prací obecně (komunikace s novináři, atd.).

Ale pokud jde o ten článek, tak mně osobně se nelíbí (přijde mi slizký, úchylný), ale to beru, že je můj osobní názor. Ale jeho reakce na kritiku a to, jak psal té studentce (která si pak pravda stěžovala Akademickému senátu, ale pouze s cílem, aby bylo přesněji odděleno, kdy mluví za fakultu a kdy sám za sebe), jak jí tykal, atd., to je fakt hodně přes čáru obecně, natož potom od někoho, kdo reprezentuje FF UK.
Doporučuji najít na facebooku, co k tomu psal Daniel Zeman, je to tam líp vysvětlené.

Uživatel je onlineAdeena
1378 příspěvků 25.3.20 14:09

@bao-baba Pokud bych si měla vytvořit názor čistě na základě článku (a toho jednoho resp. dvou jeho vyjádření), pak mi reakce přijde přemrštěná. Na druhou stranu věřím, že pokud se dotyčný projevuje jako slizoun, tak to jeho slovům dodá další rozměr a dovedla bych v takovém případě studentky pochopit.

bao-baba
784 příspěvků 25.3.20 15:27

@Judy24
Děkuji za odpověď, stačí mi to. Na FB nejsem, takže ty info nemám.

Uživatel je onlineOveeec
2367 příspěvků 25.3.20 18:56

Vypěstovali jste si už taky takový návyk na roušky a všechny ty hygienické fígle, že vám jejich nedodržování připadá nepatřičné, i když je to normální věc? Byla jsem dneska na poště, paní měla roušku, rukavice neměla, a mně to najednou přišlo hrozně nehygienické (aby bylo jasno, nevyčítám jí to a ani mi to nepřijde z její strany jako chyba, spíš jako když někdo v zimě nemá čepici a člověk si říká, že mu přece musí být zima). Nebo jsem viděla na billboardu smějící se slečnu s rukama před pusou a blesklo mi úplně mimoděk hlavou, že sahat na pusu by si neměla, že by mohla něco chytit :D

Vinca_minor
1512 příspěvků 25.3.20 19:20

@Oveeec Já jsem si dnes všimla pokladní bez rukavic. Říkala jsem jí, že si vážím její práce v této době. Dost unaveně řekla, že jsem bohužel jediná. A přišla řeč i na rukavice a nenosí je proto, že se jí špatně manipuluje s penězi a bere do ruky víc bankovek, než by měla.

dagino
816 příspěvků 25.3.20 19:56

@Oveeec @Vinca_minor Rúška musia nosiť hlavne chorí, a keďže na začiatku nevieme kto je chorý je v poriadku, že ich nosia všetci. Zdravého človeka moc neochránia. Vírus si donesiete domov aj na olečení, na nákupe… Rukavice by mali nosiť tí, čo majú poranené ruky. Chorému z rúk nelezie a či si kýchne do ruky, alebo do rukavice, roznáša vírus rovnako. Je úplne jedno, či pani chytá tovar a peniaze v rukaviciach, alebo bez. Vírus sa na ruke aj na rukavici prenáša rovnako. Nechcem poučovať, len tak rozmýšľam o tom, ako nedostať vírus a vychádza mi, že ak sa dostanem do miestnosti kde už je, asi mi nič reálne nepomôže.

Uživatel je onlineOveeec
2367 příspěvků 25.3.20 20:08

@dagino Právě proto rukavice nenosím, protože si jimi stejně ošmatám svoje vlastní věci. Navíc zrovna psali, že aby měl člověk úplnou jistotu, že to všechno pochcípalo, měl by nákup buď vydezinfikovat, nebo na něj 4 dni nesahat. Tak to sorry jako :D A navíc se ten virus udržuje ve vzduchu ještě asi dvě hodiny, takže to je úplně marné. Něco člověk udělat může, ale aby tomu předešel kompletně, to by se z toho musel zbláznit.

Vinca_minor
1512 příspěvků 25.3.20 20:21

@dagino Já si nasazuju rukavice do obchodu a do výtahu. Výtah a kliky osahává celý barák, takže chráním sebe i před sebou. A na nákupu chráním ostatní před sebou, protože svoje věci osahávám holou rukou a nechci to případně roznést po okolí. Kompletní ochrana možná není, ale snažím se chovat ohleduplně.

julie74
3779 příspěvků 25.3.20 21:16

Mě přijde rozumné nosit jednorázové rukavice v obchodě, čisté jako ochranu ostatních prede mnou. Potkám denně spoustu lidi. Kdekoliv jinde, souhlasím s těmi co přispívali výše. Já zase nechápu nesahani si na roušku z venku. Je na tom přece stejně jako čepice, šála, ne? Zvenčí infikovaná ostatními, zevnitř mnou, stejně jako ostatní me věci… Ale jsem unavená, třeba mi to nedochází.

Uživatel je onlineOveeec
2367 příspěvků 25.3.20 22:06

@julie74 Ono jde asi o to, že - jak jsem včera četla - tím dotykem ty viry „uvězníte“ v roušce a pak je snáz vdechnete, ale zní mi to ne úplně důvěryhodně. Zrovna dneska v Albertu jsem pozorovala pokladního, jak si tu roušku zvenku důkladně ohmatával. A musím přiznat, že mě vůbec nenapadlo, že rukavicemi chráním ostatní, ale ono je to proto, že venku zásadně na nic nesahám, všechno loktem, košík na předloktí, a zboží neomakávám, ale většinou rovnou beru. Akorát nějak zpočátku jsem se přistihla, jak se prohrabuju banány a vůbec mi nedošlo, že bych neměla. No ale dneska v obchodě jsem si ty rukavice stejně vzala, když je tam mají.

benyka
8160 příspěvků 25.3.20 22:56

@julie74 Na roušku nachytáte těch bacilů určitě víc než na oblečení, protože když nadechujete, tak působíte jako vysavač a stahujete je z okolního vzduchu do roušky.

Zítřejší nákup hodlám rozložit v kuchyni na zem a osvítit ho horským sluncem, věci, které nemusejí být v ledničce, nechám „vyvětrat“. Rukavice nenosím, do obchodu jdu s umytýma rukama a doma si je zase umyju. V Makru mají u vchodu dezinfekční prostředek a každý si s ním musí před vstupem do prodejny otřít madlo vozíku a ruce. Myslím, že víc se toho už skoro udělat nedá.

julie74
3779 příspěvků 26.3.20 06:09

@Oveeec @benyka no nevím nevím.:) No já jsem v ní cca deset hodin v režimu nandat, jde zákazník, sundat, nemůžu popadnout dech protože jsem něco přenesla, nandat, sundat napít kávy, a tak pořád, tak mě to zajímalo. Přijde mi že třeba moje bunda musí být taky pěkně jeta. Jinak víte jak zachází s rouškou lidé co s ní pracují, sesunout na bradu, vysunout na čumák, na bradu a tak pořád…

benyka
8160 příspěvků 26.3.20 07:27

@julie74 Mně je to jasné. Ale jen jednou jsem narazila na konstatování, že špatně používaná rouška může spíš škodit než prospívat.

Stránka:  « Předchozí 1 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek