Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (925) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
if5
290 příspěvků 26.3.20 08:51

@benyka Ale to je myslím hlavně kvůli pocitu „falešného bezpečí“ - člověk se chová rizikověji, než kdyby roušku neměl. Podobné argumenty se objevují i u jiných bezpečnostních prvků, třeba ochranné helmy na lyžování a cyklistiku.

Paris1789
4046 příspěvků 26.3.20 13:17

Pan Kukal měl zůstat u Twitteru, evidentně mu delší texty nedělají dobře.
A jo, ten sloupek je strašný, hloupý, je to příšerně nekvalitní text hlavně. Jestli to napsal básník, tak velmi špatný.
Je známá věc, že kvůli tomuhle škváru, nad kterým vytahuje obočí každý, kdo má rád literaturu, pana mluvčího nevyhodili. Jen on se dost snaží, aby to tak vypadalo.

kalmar
149 příspěvků 26.3.20 13:48

@Paris1789 100% souhlas. A snad ještě trapnější je v této souvislosti jeho vydavatel, Martin Reiner, co se ho snaží přirovnat k Nezvalovi, aka básník ve všech situacích. Ta jeho obhajoba mě namíchla ještě více, než nějaký uslintaný nesebevědomý dědek.

Paris1789
4046 příspěvků 26.3.20 14:24

@kalmar Nezval se už nemůže bránit holt

Paris1789
4046 příspěvků 26.3.20 14:27

@kalmar
Ještě přikládám příspěvek z fb diskuse na tohle téma, který nejlíp odráží mí pocity z toho všeho:
„Kdyby pan Kukal nebyl vyveden dveřmi za "názorovou neslučitelnost s vedením fakulty“ měli by ho kopnout do řitě a vyhodit oknem za to, pod jakým strašlivě špatným textem je kvůli němu podepsána karlovka (jako néže by to zrovna ji nějak uškodilo, žj).
„Korálek nosu“ tvle přesně takový hefty sem tahal z paty při o přestávce narychlo psaných slohovkách cca v 6. třídě a už tehdy jsem se styděl a všem očima omlouval, když to paničelka četla nahlas před třídou.
Korálek nosu, tyvole. Jen ať ho tam nechaj. Jako učebnicovej příklad co se stane, když si fakulta - kor filda - usmyslí, že bude mít vlastního mluvčího."

Judy24
1093 příspěvků 26.3.20 15:07

@Paris1789 Našla jsem některé jeho tweety. Pamatuju si, že když jsem je četla v době, kdy je napsal, tak se mi dělalo úplně fyzicky špatně z představy, že bych byla studentka FF a musela ho potkávat. Úplně mě to děsilo (interpunkční freestyl, atd., je opsaný):

„Štrúdl upečený v kuchyni v přízemí voní někdy až do podkrovního pokoje. Podobně dívka, co dnes seděla v přízemí fakulty, byla krásná napříč všemi patry. Ještě ve čtvrtém Vás ta krása bolela. Ještě ve čtvrtém jste to okouzlení cítili.“

nebo

"Dívko naproti děkanátu
na co tu čekáš s nohou přes nohu?
A kdo teď asi čeká na tu
vzedmutou linku modrých šatů
na svoje nebe
modrou oblohu?

Já na ni čekám Na tu krásu
již vídám denně
jako poprvé
Ráno mi šplíchne do bypassu
protijed podzimního času
který mi s mlhou
vzlíná do krve."

Přiznávám se, že nejsem fanynka poezie, ale tohle na mě nepůsobí jako umění, ale jen jako vyjádření úchyla a někoho, s kým se nechci potkat, pokud fakt nemusím.

bao-baba
800 příspěvků 26.3.20 17:11

Teď už je mi to s tím Kukalem více než jasné. Kdysi zamlada jsem měla podobného šéfa, který těm vyhlédnutým divkám dokonce psal a předával osobně dopisy. A pak se nám ten blb svěřoval, „že jsou na něj ostrý“. Jedna mu dokonce řekla, že na něj pošle policajty. Rovněž nám vykládal, jaká je ta jediná správná poloha. No, vydržela jsem to dva měsíce a pak pápá.

benyka
8188 příspěvků 26.3.20 19:22

Nebylo by lidštější a operativnější zavčas rozdávat seniorům nad 65 balíčky pro dobrovolnou euthanasii? https://www.novinky.cz/…sty-40318213

julie74
3780 příspěvků 26.3.20 21:55
@benyka píše:
@julie74 Mně je to jasné. Ale jen jednou jsem narazila na konstatování, že špatně používaná rouška může spíš škodit než prospívat.

Mě to pravé moc jasně není. Nu což, uvidíme…

Rezyna
668 příspěvků 27.3.20 08:25

@Judy24 @kalmar Ten Reiner se taky zbláznil. Já si pamatuji, jak všude před lety exhiboval s Vieweghem, že je jeho úspěšný nakladatel a když slepice vlivem nemoci přestala nést zlatá vejce, začal se s V. přes média hádat. Podotýkám, že nejsem fanynka ani jednoho. Ale útoky Reinera mi přišly přes čáru.
Navíc on si hraje stále na nakladatele dobré literatury. Já mám hezkou poezii ráda, ale pokud uvedené verše nazyvá poezií a vydává je s tím, že je to nový Nezval, tak by se měl jít tedy léčit. Protože ať je to jak chce, Nezval byl PAN básník. Tenhle uslintaný (a zřejmě nedostatečně pohlavně saturovaný slizoun) mu nesahá ani na špičku palce u nohy.

kalmar
149 příspěvků 27.3.20 09:27

@Rezyna Jojo, on Reiner je úspěšný podnikatel. Má čich na „komerčně“ nosný intelektuální produkt, jako třeba „B jako Brno“, ale mám pocit, že po vytěžení tématu je schopný autora odhodit do odpadkového koše.
A teď si na svým fb kňourá, že stát pouze odpouští minimální zálohy, ale on má zálohy snad 70?tis a ty mu nikdo neodpustí. Tak si říkám, že jako podnikatel musí počítat i se ztrátami, ne? A s takovým příjmem je snad schopen si vytvořit adekvátní polštář. Prostě ho vnímám jako takovou osobu dvou tváří, podvyživený nepochopený intelektuál a pěkně vychytralý podnikatel v jenom…

Rezyna
668 příspěvků 27.3.20 09:39

@kalmar Nebo spíše vychytralý podnikatel, co si jen na toho intelektuála hraje. Je to jeho image a lidi mu to žerou… Jinak je to docela povýšený pán.
A jak říkám, útoky na nemocného V. mi přišly přes čáru. Protože jsem v tom pozadí citila jen prachy. Navíc nevím, kde a odkud se brala u Reinera ta odvaha stát se diktatorem a posuzovatelem liter. vkusu.

kalmar
149 příspěvků 27.3.20 09:48

@Rezyna Abych jen ale na Reinera neplivala, musím říct, že jeho kniha Básník o Blatném se mi fakt líbila. Nesmírně čtivá a troufám si říct i celkem kvalitní.

Rezyna
668 příspěvků 27.3.20 11:17

@kalmar Nehodnotila jsem Reinera jako autora, mluvila jsem o něm v souvislosti s jeho hodnocením ostatních a jeho postoji podnikatele:-)
Knížka byla dobře hodnocená, vím, ale nečetla jsem ji. Já čtu spíše věci, co vyšly v 19. a 20. století. Neříkám, že to je dobře, ale má to v mém případě důvod. Naposledy jsem si četla o Justinu Michlovi v Drašarovi a to je velmi silný příběh:-)

Uživatel je onlinegiuliettka
6152 příspěvků 28.3.20 10:44

Strašne by ma zaujímalo, či tí čo mi tu nadávali za to, že som proti nájmom, že som za to, aby si ľudia byty kupovali, ešte vždy majú rovnaký názor. Ako teraz o odloženie hypoteky možete požiadať, ale tí čo bývajú v podnájme u súkromníkov, a nielen u nich, pojdu po tejto epidemii tak akurát pod most. Fakt to bola sloboda, nemusieť sa viazať na dom/byt a mať možnosť presťahovať sa kedy chcem. Tak nech si slobodne balia kufre.

EmilyG.
1321 příspěvků 28.3.20 11:19

@giuliettka včera jsem mluvila sjednou leteckou společností, slečna byla neštastna, domaci ji zvedla najem o polovinu. Proc se neprizivit,( zatim, nikdo nevi jestli neprijde o praci) pracujici svobodna holka ma penez dost. Strasne toto.

6152 příspěvků 28.3.20 11:25

"

vlm
5021 příspěvků 28.3.20 12:04

Jak se dostanete nákaza do domovů pro seniory? návštěvy jsou zakázané. od personálu? nikdo neuvádí že je nakažen personál.
Edit teď poslouchám ČT 24,od personálu. nekde ještě než zakázali návštěvy.

benyka
8188 příspěvků 28.3.20 12:48

@vlm Připadá mi to s těmi domovy pro seniory jako horečka omladnic neblahé paměti.

Puffin
252 příspěvků 28.3.20 13:01

@giuliettka Jedna majitelka domu mi říkala, že počítá s tím, že někomu třeba počká s nájmem, nebo ho sníží. Je pro ni důležité, aby v domě zůstali lidé, kteří se normálně slušně chovají a nechce změny mezi nájemníky.

Uživatel je onlineVinca_minor
1548 příspěvků 28.3.20 13:02

@giuliettka Nepotřebuju to, ale myslím, že se svými domácími bych se domluvila, jsme naštěstí oboji normální lidé.

julie74
3780 příspěvků 28.3.20 13:05
@benyka píše:
@vlm Připadá mi to s těmi domovy pro seniory jako horečka omladnic neblahé paměti.

Presne, akorát že personál je rád že někde schrasti roušku doma šitou a jak elegantně pan ministr zdravotnictví lidi hned nasměroval, kdo za to nakažení může…

6152 příspěvků 28.3.20 13:22
@vlm píše:
Edit teď poslouchám ČT 24,od personálu. nekde ještě než zakázali návštěvy.

Z Liberce z jedného nemenovaného domu pre seniorov, oni sú to väčšinou spojené, tie kde sú tí čo sa o nich starajú nepretržite 24 hodín a tie, kde je to len chránený byt, s miernou pomocou. A tých čo sú tam bez obsluhy 24 hodín, navštevujú všetci príbuzní hlava nehlava. Kamarát vraví, že za deň prídu k jednému aj všetci príbuzní. Že tam chodia jak na klavír, ráno jedno vnúča donesie raňajky, na obed iná dcéra oúvarený obed, a večeru niekto z tretej rodiny… Že tam bola babička, ktorej volala vnučka priamo z Itálie, (pred dvoma týždnami, ked sa lyžiari vracali)že sa vracia a chce ju vidieť. Pani prosila vnučku, nech nechodí, tak sa jej vysmiala, čo sa bojí, že to len Babiš straší, lebo nás potrebuje mať pod kontrolou. Pani poprosila ošetrovateľov, nech vnučke nedovolia vstúpiť. Čo je tak trocha neuskutočniteľné.

6152 příspěvků 28.3.20 13:24
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Nepotřebuju to, ale myslím, že se svými domácími bych se domluvila, jsme naštěstí oboji normální lidé.

Zmazala som povodnú reakciu. Práveže som zistila, že sa tak ľahko dohodnúť niektorí nezvládajú. Na nečakane uvolnený byt sa ich hlási neskutočne množstvo, práve z dovodu nižšieho nájmu a toho, že sa im súčasní domáci vyhrážajú.

vlm
5021 příspěvků 28.3.20 13:44

@giuliettka pořád je hodně nezodpovědných lidí, my se už měsíc s nikým nenavstevujeme. slecna je pěkná kr..a.Je mi lito starých lidí v různých zarizenich, ti co jsou domá jsou asi ve větším bezpečí.

Stránka:  « Předchozí 1 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2011 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek