Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (924) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinegiuliettka
6128 příspěvků 28.3.20 14:04

@vlm Mne je ľúto aj tých čo sa o nich starajú. Nemajú absolútne žiadné ochrané pomocky a to čo prišlo z toho vládou vychvaleného lietadla z Číny je výsmech a nie ochranné pomocky.
Toto je z fb jednej lekárky. Mimochodom ten filter vyzerá ako z obyčajného papiera.

6128 příspěvků 28.3.20 14:06

@vlm Ale totálne nechápem vládu, prečo preboha nevyužili ponuky Pietro Filipi a nenechali vyrábať tie nanorúšky Libereckej fakulty u nich. Všetko sa vyváža do okolitých krajín a česká vláda posiela Ruslan do Číny.
edit a ps, že nekecám, materiál berú aj Slováci. Tí si to teda budú šiť sami, ale aj tu sa ponúkali veľké firmy, že budú šiť, ale nie je záujem.
https://e.dennikn.sk/minuta/1793177

zwedavka
1085 příspěvků 28.3.20 20:01

A za tím vším se skrývá zákon o zadávání veřejných zakázek a následná povinnost nakupovat to nejlevnější, bez možnosti upřednostnit české firmy.

Vinca_minor
1540 příspěvků 28.3.20 20:13

@zwedavka V nouzovém stavu zákon o veřejných zakázkách můžete obejít.

julie74
3780 příspěvků 28.3.20 20:52
@Vinca_minor píše:

A taky Hamáček (který ho prý kvůli tomu chtěl) ho podle vlastních slov při nákupech zdravotnického materiálu obchází. Opravdu by mě moc zajímalo v čem to je, že to nešijí doma. A už nějaký ten týden…

julie74
3780 příspěvků 28.3.20 20:55

Nevím jestli jsem ve stížnostmi vlákně, ale mám v rodině rodinu, s pěkným postavením v jedné části státního sektoru kolem dopravy, respirátorů ffp3 mají v celé rodině včetně dítěte, absolutně není problém… Fuj fuj blee. Pardon, musela jsem si ulevit.

Oveeec
2376 příspěvků 28.3.20 21:12

Já zas nemůžu uvěřit, že to, co Hamáček napsal o ventilátorech a o tom, že crowdfunding bude stačit, není podfuk. Jak může někdo (někdo!) něco takového vypustit?

Edit: A tím rozhodně nechci říct, že nemůžu uvěřit tomu, že by to zrovna Hamáček neřekl. Nemůžu uvěřit tomu, že by kdokoli, tím spíš člověk v jeho funkci, byl tak hloupý, aby takovou nehoráznost vypustil z pusy.

Příspěvek upraven 28.03.20 v 21:32

zwedavka
1085 příspěvků 28.3.20 21:13
@Vinca_minor píše:

To jo, ale nemuselo se nic obcházet, kdyby se výše uvedeným postupem neznemožnila podpora českých firem. Kšeft prý za miliardu a zisk jde do Číny…

julie74
3780 příspěvků 28.3.20 21:42
@zwedavka píše:
To jo, ale nemuselo se nic obcházet, kdyby se výše uvedeným postupem neznemožnila podpora českých firem. Kšeft prý za miliardu a zisk jde do Číny…

A navíc to náš drahý prezident může vydávat za takřka humanitární čínskou pomoc. A děkovat jim za to všechno. Čína je náš zachránce.

6128 příspěvků 28.3.20 21:46

@julie74 Neštvite ma s toou Čínou! Fakt by sme to vyrobili aj tu.

isko
1757 příspěvků 28.3.20 23:15
@giuliettka píše:
@vlm Ale totálne nechápem vládu, prečo preboha nevyužili ponuky Pietro Filipi a nenechali vyrábať tie nanorúšky Libereckej fakulty u nich. Všetko sa vyváža do okolitých krajín a česká vláda posiela Ruslan do Číny.
edit a ps, že nekecám, materiál berú aj Slováci. Tí si to teda budú šiť sami, ale aj tu sa ponúkali veľké firmy, že budú šiť, ale nie je záujem.
https://e.dennikn.sk/minuta/1793177

Myslím, že kdyby to Pietro Filipi nabídlo „obyčejným lidem“, tak ti by si to rádi koupili.
Ale co tak sleduju „zprávy z Liberce“, tak teď už chtějí hlavně vyrábět obdélníkové filtry, které by si každý vkládal do svojí masky? Celkově by to ochránilo víc lidí.

isko
1757 příspěvků 29.3.20 00:34

To nanovlákno, kdyby se to podařilo uchopit za správný konec, to by mohla být taková šance.
Jednak pro všechny ty zdravotníky, pečovatele, policisty a „obyčejné“ občany, šance na přežití.
Druhak pro podniky, které by nemusely zavírat.
A za třetí pro nás jako pro ČR. Furt se řeší, že jsme jenom montovna a co s tím (no jo, ono se to vlastně moc neřeší, jenom jsou na to stížnosti), a tady je výrobek, který je chytrý, je důležitý a dokážeme ho vyrobit, je na něj patent.

EmilyG.
1314 příspěvků 29.3.20 00:39

@isko nojono. Jenze uz je domluveno a nasmlouvano a Eman se chysta do Ciny, takze nic no.
O nase lidi tady vubec nejde.

isko
1757 příspěvků 29.3.20 01:06

@EmilyG.
Já tu dodávku z Číny i chápu.
Bylo třeba zajistit co nejdříve co největší množství.
Když si čtete články ze světa, tak všude, opravdu všude se potýkají s tím, že lidé nemají ochranné prostředky. Zdravotníci nemají ani roušky, natož respirátory.
Takže rozumím, že velké množství se nejjednodušeji získá tak, že se koupí, a co si budeme povídat, největším výrobcem všeho je dnes Čína.

Ale: 1) ta kvalita - respirátorů i testů, 2) nemusíme přeci i nadále objednávat jenom z Číny, vždyť ty domácí zdroje jsou. Jenže jak píšete - někdo chce do Číny.

Podle mě by všemu prospělo, kdyby se toho nanovlákna chytil nějaký šikovný byznysman, ne vydřiduch, ale někdo, kdo dokáže zprovoznit výrobu, šití, distribuci atd. ve velkém. Jako to dělá ta firma Respilon. Akorát ta to podle mě přehání s cenou.

https://www.lidovky.cz/…ln_domov_ele

No ale třeba se to už chystá, firmy Elmarco a Drylock
https://www.novinky.cz/…sou-40318079

julie74
3780 příspěvků 29.3.20 04:55
@giuliettka píše:
@julie74 Neštvite ma s toou Čínou! Fakt by sme to vyrobili aj tu.
.ne, ale Čína s námi udělala obchod jako s kdekým po světě. Nezachránuje nás ani to pro nás nedělá v rámci dobroty srdce. Dělá s námi obchody a nic víc.
6128 příspěvků 29.3.20 09:47
@isko píše:
@EmilyG.
Podle mě by všemu prospělo, kdyby se toho nanovlákna chytil nějaký šikovný byznysman, ne vydřiduch, ale někdo, kdo dokáže zprovoznit výrobu, šití, distribuci atd. ve velkém. Jako to dělá ta firma Respilon. Akorát ta to podle mě přehání s cenou.

Respilon má výrobné kapacity v Číne, to sa nevyrába u nás.

• Firma Respilon vyvíjí nanovlákna, ze kterých si pak v zahraničí nechává vyrábět ústenky nebo respirátory. Spolupracovala se třemi čínskými firmami, kvůli šíření koronaviru se ale od konce loňského roku nemohla dostat ke svým zásobám v Číně. *
vlm
5021 příspěvků 29.3.20 09:52

Celý svět obchoduje s Čínou, přesouvá tam svou výrobu. Kazdy druhý si objednává krávoviny z Číny. celemu světu chybí roušky a shání je v Číně. v tom množství jaké je teď spotřeba se jinde koupít nedá. dokaze Pietro Filipi by takové množství nasilo? oni sijou a dodávají pokud jsem dobře četla.

6128 příspěvků 29.3.20 10:00
@vlm píše: …dokaze Pietro Filipi by takové množství nasilo?

Podľa mojho laického odhadu našilo. Len tu v Liberci je teraz odstavená šicí dielňa, kde je 20 poloautomatov a 4 automaty. Tam keby teraz postavili 24 šičiek na 8 hodín, tak ich vyrobia tak 20 tisíc. Sije to rýchlosťou až 3600 stehov za minutu, čo to má ušiť naprogramuje chlapík, za 5 minút a len k tomu potrebujete niekoho, čo bude vymienat materiál.

vlm
5021 příspěvků 29.3.20 10:02

@giuliettka K nedostatku roušek v Česku se postavila čelem i česká oděvní společnost Pietro Filipi. Místo nového oblečení šije roušky. A to ve velkém. Od pondělí se připojily další její výroby v České a Slovenské republice a produkce tak stoupla na pět tisíc roušek denně.

6128 příspěvků 29.3.20 10:06

@vlm Ono ako šičky sa živia ženy. Prevážne matky s malými deťmi a tie sú teraz na OČR. Napríklad aj preto stojí mnou zmieňovaná dielňa. (nešili konfekciu a zákazkyna svoj tovar by mali)

6128 příspěvků 29.3.20 10:10

Něco na odlehčení :-D

Moje rouška sere mě, tvoje rouška sere tebe
Tak dlouho se chodí s rouškou, až se tkanička utrhne
S rouškou nejdál dojdeš
Vlk se nažral a rouška zůstala celá
Každý je své roušky strůjcem
Host do domu, roušku na hubu
Rouška kvapná, málo platná
Nechval roušky před večerem
Kde se rouška vaří, tam se dobře daří
Co na roušce, to na jazyku
Kouká, jakoby mu ulítly roušky
Kolik roušek máš, tolikrát jsi člověkem Škoda každé roušky, která padne vedle
Bez roušky do obchodu nelez
Pozdě roušku honiti
Rouška – půl zdraví
Na každou roušku se někde vaří voda Šité roušky nelétají na hubu
Lepší rouška v hrsti, než respirátor na střeše
Kdo chce roušku šít, nit si najde
Koho chleba jíš, tomu roušku ušij
Březen - za roušku vlezem, duben - ještě tam budem :-D

vlm
5021 příspěvků 29.3.20 10:11

@giuliettka ano teoreticky jde lecos.

6128 příspěvků 29.3.20 10:19
@vlm píše:
@giuliettka ano teoreticky jde lecos.

Aj praktický, ale u nás je to o dotáciach. :-D Dajte nám dotácie a my vám to vyrobíme, no a s dotáciami sa Babiš nedelí. :-D
A tak naše firmy neinvestujú vlastné prechy, robia len s tým čo majú. Stačí pozrieť ako všetci skučia, (teda okrem toho Fillipi) dajte nám dotácie a my vám to vyrobíme. :-D
Ale už dám pokoj, máte pravdu u nás to nejde.

vlm
5021 příspěvků 29.3.20 10:23

@giuliettka myslím že takhle rychle to fakt nejde, u nás to neumí ani rozdělit když už vto mají :-)

vlm
5021 příspěvků 29.3.20 10:33

@giuliettka Ale pochopitelně by od našich výrobců brát měli a podporovat je, jenom ten objem by nestačil.

Stránka:  « Předchozí 1 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2010 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek