Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (927) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
pavka_l
1170 příspěvků 4.5.20 19:15

@Oveeec Vy fakt myjete, desinfikujete a necháváte dekontaminovat nákup?
Já se k nakoupeným věcem chovám jako před koronavirem.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 4.5.20 19:24

@pavka_l Jak to tak v tom vašem příspěvku čtu, působí to opravdu šíleně :D Zpočátku, když mi došlo, že by vlastně mohl být kontaminovaný, a přečetla jsem si na to téma nějaké ty články, jsem provedla opravdu velkou dekontaminační akci, která spočívala v tom, že jsem to vyložila v předsíni, a co šlo otřít, to jsem otřela, co šlo otevřít a přesypat jinam, to jsem přesypala a obaly jsem zahodila, a co nešlo, to jsem nechala nějakou dobu být, protože jsem to většinou hned nepotřebovala. Mezi těmi fázemi jsem si vždycky umyla ruce. A pak jsem začala polevovat, až to došlo do fáze, kdy si říkám, že už to určitě všechno pochcípalo, a moc to neřeším. A o víkendu jsem dokonce po návratu z nákupu dělala deset věcí najednou, mezitím jsem ukládala ten nákup, jen tak mimochodem jsem popadla něco do holé ruky a snědla to a teprve pak mi došlo, že jsem si ještě neumyla ruce. A to jsem ten den sahala na opravdu hodně věcí. To se mi nestává ani mimo epidemii. Tak jsem zvědavá, jestli z toho vyjdu zdravá.

pabylka
1068 příspěvků 4.5.20 19:35

@Oveeec já myslim, že prežijete. Imunitny systém potrebuje stimulovat a nie sterilné prostredie. Dekontaminovat nákup by ma ani nehlo. Ale u mňa je to ako u zdravotníka doslova „prvej línie“ určitá profesionálna deformácia, už som bola od pacientov vystavená tolikrát různým noxam, že covid ma až tak neděsí…

Lizbeth
1321 příspěvků 4.5.20 19:44

Také jsem docela mile překvapena, že jsem se ještě nenakazila ( nebo nemám příznaky). Protože nejen že nemyji svůj nákup, ale během práce vezmu do ruky tolik věcí, po tolika lidech, jsem neustále těsně v kontaktu s davem lidí..A nic. A ani nikdo z kolegů. Takže vzhledem k tomu jak a co dělám v práci by mi přišlo omývání nákupu jako vtip.:)
Ať si to každý dělá jak mu je milé.

EmilyG.
1704 příspěvků 5.5.20 09:17

@pabylka @Lizbeth nejste už z toho nasazení v první linii unavené? Mně to přijde strašně vyčerpávající.
@Lizbeth kdykoliv vlezu do Lidlu, maká tam v rychlém tempu stálá sestava, tahají paleťáky, vybalují zboží, z mého pohledu se krom přestávky nezastaví ( a ještě tam furt lezou nějaký lidi).
Máte aspoň odměny?

Lizbeth
1321 příspěvků 5.5.20 10:05

Zaměstnanci nedělají víceméně nic co by nedělali před tím..tedy blbá práci to je tak jako tak..ale nápor je to spíše na psychiku, kdy vás víc vytáčí lidi a štve vás rouška. Dále chybí dost kolegů, kteří zůstali doma s dítětem a děláte práci za ně, protože vše brigádníkem nenahradíte.
Odměny jsou, nijak závratné, ale alespoň něco.

pabylka
1068 příspěvků 5.5.20 12:54

@EmilyG. Péče o akutní pacienty je doslova můj „denní chleba“, takze robím stále to samé jako vzdy, jen teď jsme navic v OOPP, samozřejmě roušky jsme nosili i předtím, tak až taky nezvyk to není. Trochu hektický byl přechod na směnný provoz. Ted uz se zvesela vozí i opilci a bezdomovci, to je tay indikátor že se věci vrací k normálu.

Moir
2386 příspěvků 8.5.20 09:10

Mám takové dilema ohledně etikety. V úterý jdu na pohřeb/uložení do hrobu strýce. Dostala jsem parte. Mám poslat kondolenci takovým tím tentononc (přání se mi to označovat nechce) poštou, nebo stačí má účast na akci? (samozřejmě s kyticí)
Naposledy jsem naštěstí byla rodinném na pohřbu někdy v roce 2003 a to byla TA babička a bydlela jsem ještě s rodiči.

giuliettka
6746 příspěvků 8.5.20 09:15

@Moir Ono je to podľa etikety buď alebo. Takže ak sa zúčastníte, tak neposielajte. Kondolovať budete osobne na pohrebe. (aj keď netuším či sa teraz podáva ruka kvoli corone)

Ophelie
796 příspěvků 8.5.20 09:19

@Moir pokud se budete pohřbu osobně účastnit, nevidím důvod ke kondolenci posílané poštou. Vyjádření soustrasti tváří v tvář, pokud je to možné, pozůstalé potěší (soudím podle sebe).

Oldyn
6345 příspěvků 8.5.20 09:50

@Moir
Přesně tak, jak píšou děvčata. Já teda ještě když se nezúčastním a posílám kondolenci, objednám přes pohřební službu i kytici. Dole na parte je většinou malým písmem kdo zajišťuje funus, dovezou, předají, platím převodem.

Temperance
2517 příspěvků 9.5.20 00:01

@Ophelie Jo, pokud to není jen to formální „upřímnou soustrast“ nebo ještě lépe „já vám jdu popřát soustrast“. Mně se osvědčilo neříkat radši nic a jen stisknout ruku, popř. obejmout. Což korona jaksi vylučuje… V církevním montextu se hodí spíš „Pán Bůh vás potěš“ nebo „Pán Bůh vám pomáhej“, popř. „Pán Bůh vám odplať, co jste pro *** udělali“. V necírkevním se pak může popřát „hodně síly“ nebo tak něco.

giuliettka
6746 příspěvků 9.5.20 00:07

@Temperance a najlepšie je ak vám ten vystresovaný a domotaný chudák oznámi blahoželám. Môjmu bratovi to oznámila teta, na pohrebe otca. Nam ostatným surodencom už len podala ruku a snažila sa prepadnúť čo najskôr do Austrálie. :-)

Temperance
2517 příspěvků 9.5.20 00:09

@giuliettka Jo, to taky znám :-D

Temperance
2517 příspěvků 9.5.20 00:15

Četli jste toto? https://www.seznamzpravy.cz/…apeme-104544 Mě to včera rozbrečelo… ale v tomto vlákně dávám otázku: v předchozím článku bylo, že náhrobky pocházejí „ze židovského hřbitova v Údlicích na Chomutovsku či dalších židovských hřbitovů“ - čím to, že je tam tolik nápisů ve slovenštině, víte to někdo?

EmilyG.
1704 příspěvků 9.5.20 08:28

@Temperance vy jste nevidela film o Mrazkovi? Tohle byla jeho prace, ale tusim v Prostejove provedli to same, jen se o tom tolik nemluvilo. Dokonce se novinari ptali lidi, kteri temi nahrobky meli vydlazdeno kolem domu, jestli si toho jsou vedomi, toz vime a nevadi.

Vinca_minor
1663 příspěvků 9.5.20 09:34

@EmilyG. V Prostějově ty židovské kameny rozebralo obyvatelstvo. Okolo Prostějova působí americká nadace, která se snaží náhrobky zpět získat, četla jsem o tom před pár lety. Některým majitelům i zaplatí předláždění dvora, jiní ale sami židovské náhrobky odevzdávají a jsou rádi, že s nimi bude pietně naloženo. Četla jsem i o pánovi, který neváhal vybourat část zdi ve sklepě, kde měl náhrobek zabetonovaný.

Paris1789
4393 příspěvků 9.5.20 09:50

@Temperance @Vinca_minor @EmilyG.
minulý týden jsem nad tím žasla hodně, tu Prostějovskou situaci jsem znala, resp. taky jsem o ní četla asi jako vy tady. Tam jsem si myslela že je to nějaká místní anomálie, ale zřejmě je to tady v Čechách takové hobby, prostě všechno, co se komu hodí, tak použije, nejlépe, když za to nemusí platit. Trochu mě to vyděsilo a rozvíjela jsem úvahu, čím si předláždil dvorek můj děd, ale muž mne uklidnil, že je to čedič. Ze žuly máme akorát pomník a desku, tam jsem naopak přemýšlela, jak by se mi líbilo, kdy tímhle by si někdo předláždil chodník nebo obohatil kozí chlívek či sklep. No asi ne.

Vinca_minor
1663 příspěvků 9.5.20 14:01

@Paris1789 No když už si lidi rozebírali židovský majetek, tak holt použili všechno. A když se rozhodli zrušit hřbitov, tak přece ty kameny jen tak nevyhodí… Možná to někomu dělalo i dobře, že může po židech dupat a dát je do chlívku. Ale naštěstí spousta hřbitovů i synagog přežilo. Já vědět, že mám na dvoře náhrobky, tak nezištně kontaktuju nejbližší židovskou obec.

Temperance
2517 příspěvků 9.5.20 16:10

@EmilyG. Film jsem neviděla… ale vrtá mi hlavou ta slovenština v Praze.

ertz
419 příspěvků 9.5.20 17:22

Když odhlédneme od holocaustu - to byla běžná praxe v historii, že se používal/recykloval stavební materiál. Ze zbytků tvrze se o kus dál budoval hrad, později posloužilo zdivo z hradu při stavbě zámku. Když ten se rozpadal, využil se materiál při stavbě statku atd. Mě kdysi (před asi 15 lety) šokovalo tohle: bavili jsme se o krádežích na hřbitově a že je poškozená deska kryjící hrob.( Jako by ji někdo chtěl odnést). A jeden z přítomných mi řekl, že jsou lidi, co na prý tom grilují! Nechtěla jsem tomu tehdy věřit.

EmilyG.
1704 příspěvků 9.5.20 17:58

@Temperance to nevim…mozna zidovska obec by vedela.

Oldyn
6345 příspěvků 10.5.20 15:23
@Vinca_minor píše:
@Paris1789 No když už si lidi rozebírali židovský majetek, tak holt použili všechno. A když se rozhodli zrušit hřbitov, tak přece ty kameny jen tak nevyhodí… Možná to někomu dělalo i dobře, že může po židech dupat a dát je do chlívku. Ale naštěstí spousta hřbitovů i synagog přežilo. Já vědět, že mám na dvoře náhrobky, tak nezištně kontaktuju nejbližší židovskou obec.

Jak „po židech dupat" Jedná se snad o náhrobek, kámen, ne? Dupali by, kdyby udělali ze hřbitova fotbalové hřiště.

Vinca_minor
1663 příspěvků 10.5.20 15:49

@Oldyn No jasně, že jde „jen“ o kámen. Ale o kameny představující konkrétní lidi či rodiny, symbolizující jejich památku.

giuliettka
6746 příspěvků 10.5.20 20:26
@Oldyn píše:
Jak „po židech dupat" Jedná se snad o náhrobek, kámen, ne? Dupali by, kdyby udělali ze hřbitova fotbalové hřiště.
Stránka:  « Předchozí 1 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek