Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (927) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lizbeth
1321 příspěvků 16.5.20 10:13

My doma vyhrožujeme odnesením do opravny..občas se chytne za rypák a přestane dělat potíže, protože si pamatuje, že už tam byl.

benyka
8331 příspěvků 16.5.20 11:23

@Lizbeth Jo, to máme taky vyzkoušené. S výjimkou tekoucího kotle. Na ten musel přijít opravář postupně dokonce několikrát, protože to teklo asi ze čtyř míst.

Oldyn
6345 příspěvků 20.5.20 06:32

Proč ještě nejsou otevřené čistírny. PROČ?

Gorilka
1269 příspěvků 20.5.20 07:36

@Oldyn Jsou…

Moir
2386 příspěvků 20.5.20 08:23

@Oldyn ty přece ani nezavřely, měly od začátku nouzového stavu povoleno provozovat činnost

Oldyn
6345 příspěvků 20.5.20 12:22

@Gorilka @Moir Tak u nás je zavřeno, jinde jsem nepátrala, pravda.

giuliettka
6746 příspěvků 22.5.20 16:03

Strašne by ma zaujímalo ako može dospelá žena (42 rokov, nie je to 18 a áno viem, že aj v 18 je už človek dospelý) dávať na zeď FB denne! 10 až 50 fotiek? Fotí snáď všetko čo zožrala, všetko kde bola, kto ju navštívil, koho navštívila ona… Niektorým ľuďom z používania sociek preskočilo.

Oldyn
6345 příspěvků 22.5.20 17:37

@giuliettka
Mám známou, která si všechno fotí. Dostane pugét, vyfotí ho. V lese potká muchomůrku, vyfotí si ji. Potud dobrý, ale! Nesnáším, když chce ty fotky po mně. Koupila jsem si třeba porcelánové dózy s dřevěným víčkem a ona chce vidět fotku. Vykvetla mi Hortenzie, chce vidět fotku.
Mám vždycky takové pnutí ji říct, že mám po operaci hemeroidů.

Femur
295 příspěvků 22.5.20 18:50

@Oldyn A kde ty fotky pak skladuje? Jako jestli si z nich dělá nějaký deníček? :-) Nebo je má na ukazování?

Oldyn
6345 příspěvků 23.5.20 13:56

@Femur
Ona to má spíš na to ukazování druhým, když potom o něčem mluví, doloží i obrázkem.

Vinca_minor
1663 příspěvků 23.5.20 15:30

@Oldyn To mi připomíná, že bych měla promazat fotky. Včera jsem neodolala a fotila pózujícího páva, dnes usoudím, že si moooožná nechám jednu fotku.

Uživatel je onlineMP blanka
2480 příspěvků 24.5.20 09:04

@Vinca_minor :dodatočné rozumné vytriedenie fotiek a zaradenie do nejakého celku, s udaním dátumu, a základným informácií považujem za rovnako dôležité, ako samotné fotenie. Aj ja fotím rada. Ale čo som zažila pred 7 rokmi pri návšteve mojich sesterníc, to sa už opakovať nemôže. Len čo sme vyšli z domu, stavala nás tá, ktorá pricestovala z USA, do kompozície a fotila. A to vždy tak, že z troch strán - spredu, zľava, sprava, a potom ma - na rovnakom mieste, poprosila aby som sa s ňou vymenila a urobila jej tú istú sériu, na ktorej bude aj ona. A fotilo sa tak často, až to bolo naozaj nenormálne, nadpočetné rušivé. Pretože sme sa ale takto spoločne stretli po 40! rokoch, rozumela som tomu, že chce mať, zo svojej ojedinelej a teraz už poslednej návštevy u nás fotky „ na pamiatku “. Bolo to až komické, aj som sa hanbila, keď to bolo na mieste, kde sa pohybovali / a okukovali nás / iní ľudia, ale tešila som sa, že budem mať s nimi zopár fotiek. Sama som nefotila nič, veď načo, Jana mi pošle. A to bol veľký omyl. Jana neposlala, nemá čas fotky vytriediť, lebo nielen u nás, ale všade fotí všetko, a tak z tejto zvláštnej návštevy, kdy sa fotilo takmer stále, nemám jedinú fotku!

benyka
8331 příspěvků 24.5.20 09:24

@MP blanka My si děláme z výběrů fotek už léta sešity (s titulní stranou, názvem a datem), protože prohlížet jakoukoli papírovou formu v obýváku je úplně jiný level než hledat v nevytříděných fotkách v kanceláři na počítači. (Tam nechávám všechny, kdyby bylo potřeba vyhledat něco konkrétního, co se nedostalo do papírového výběru.)

giuliettka
6746 příspěvků 24.5.20 09:29

@benyka Moj manžel nechal urobiť bichli fotoknihu. Fotky vyberal on. Na titulnej stránke som ja s malým, kde som mala vďaka MP odrast na šedivé vlasy. Mám na tej fotke vlasy do jednej tretiny šedivé a vzadu stiahnuté do modrej gumičky, ktorú som v lese ušmikla z ponožky, lebo strašne fúkalo a vlasy mi liezli do očí, do úst a na nervy. :-D
Takže niekedy je lepšia verzia notebook na kolenách, fotku preskočíte. :-)

Femur
295 příspěvků 24.5.20 09:30

@MP blanka No, jsou takoví lidé. Jedna moje kamarádka nedávno poslala fotky, které našla (asi měla konečně čas) z jednoho setkání s kamarády a náš tříletý syn je na nich jako dvouměsíční miminko.
Můj muž teda poctivě třídí a maže, já se snažím fotky vždy alespoň rychle roztřídit a poukládat do správných složek v počítači. Ale moje mamka fotí na mobil, ty fotky nejsou pěkné, fotí lidi zblízka, všichni tam máme divně velké hlavy. Jí to nepřijde. Bohužel pak má zasekaný mobil fotkama a po mě chce jednou za čas, abych jí to stáhla, včetně videí k nám do složky v počítači. Před koncem roku pak dělám pro celou rodinu kalendáře a je to znát, když třeba hledám nějakou hezkou fotku z dubna od nás, projedu složku duben, vyberu si rychle (je to ještě tříděné podle konkrétních akcí jako výlety, narozeniny apod.) Když tam chci dát fotku od mámy, musím projet celou složku za půl roku, prohrabat spoustu zbytečností a vybrat něco, kde dotyčný nevypadá až tak strašně. Hrozně to zdržuje.

Femur
295 příspěvků 24.5.20 09:36

@giuliettka No to jsou chlapi. Ale jak jsem psala výš, moje máma to samý. Vyfotí člověka z dvaceti centimetrů, vypadáme tam jak ve vypouklém skle, všichni zdeformovaní a ona se ještě rozplývá „To je tak krásná fotka“ A proč? Protože je na ní ten a ten. Jednou jsem se jí ptala, jestli by si takovou svoji fotku dala třeba jako profilovku. Tak se zamyslila… a pravila, že to by se nechala vyfotit ode mě. Takže já když vidím, že vytahuje mobil na focení, odstupuji aspoň o dva kroky dál.

giuliettka
6746 příspěvků 24.5.20 09:41
@Femur píše:
@giuliettka No to jsou chlapi. Ale jak jsem psala výš, moje máma to samý. Vyfotí člověka z dvaceti centimetrů, vypadáme tam jak ve vypouklém skle, všichni zdeformovaní

Tá fotka na ktorej som ja je, ak neberieme do úvahy moj účes, krásna. Manžel to odfotil tak, že som o tom nevedela, sedím na dajakom pníčku a malý sa pozerá nahor ku mne a obaja sa niečomu prirodzene smejeme. Ale ten účes, ten účes… ten je príšerný. :-D

Femur
295 příspěvků 24.5.20 09:41

@giuliettka A ještě mě napadá, že díky tomu, že fotíme hlavně na výletech a na dovolených, vypadá to, jako kdybych nenosila nic jiného než trekové oblečení. Fotku v civilním oblečení, které nosím normálně skoro nemám. Na většině fotek jsem rudá v obličeji, nenamalovaná, rozcuchaná. A můj muž se diví, že si na dovolenou beru aspoň jednu sukni nebo šaty, třeba na večer. No ale tam mě nevyfotí, protože to není zajímavé. :-)

Femur
295 příspěvků 24.5.20 09:46

@giuliettka Ano, fotky od mého muže jsou taky krásné, to ano. Takže jsem se začala trošku malovat i do lesa :-)

Vinca_minor
1663 příspěvků 24.5.20 10:12

To mi připomíná, jak nám kamarád ukazoval fotky z dovolené. Všechny třikrát, nechal tam i rozmazané, a celkově jich bylo milion. Já mám limit max. 100 fotek na celodenní výlet včetně rozcestníků a cedulí. Čím míň, tím líp.

Femur
295 příspěvků 24.5.20 10:53

@Vinca_minor Ano, to je rozumné, pak se v tom člověk ztrácí. My si děláme z dovolených deníčky a tam je nutné ty fotky protřídit. Z jednoho výletu máme nakonec tak 20 fotek, z dovolené asi stovku.

MP Janka
569 příspěvků 24.5.20 11:56

@Femur
Na fotkách je trekové oblečení ještě dobré, ale mě velká část kamarádů nevídá v „civilu“ ani na živo, protože jsme se poznali při nějaké sportovní aktivitě, při které se nejčastěji vídáme i po letech. Když se náhodou zjevím v normálním oblečení a nalíčená, tak se diví, co to přišlo za cizí osobu :-D

Fotky třídím i upravuji, ale přes 10 let se nemůžu dokopat k tomu, abych z každého roku udělala aspoň tištěnou fotoknihu. I když stejně jsem v rodině jediná, kdo si sem tam prohlédne i fotky z dětství…

Vinca_minor
1663 příspěvků 24.5.20 11:59

@Femur Já mám úchylku na focení cedulí, pak aspoň vím, kde to bylo. Ze čtrnáctidenní dovolené jsem měla asi dvě stě fotek + ve zvláštní složce nějaké kytky, ještěrky apod. pro sebe.

Vinca_minor
1663 příspěvků 24.5.20 12:23

@MP Janka Já jsem zas překvapila kolegyni sportovním oblečením. Znala mě jen v džínách a svetru nebo v šatech a když jsem přišla do práce v trekových botách, funkčních kalhotách a mikině, protože jsem rovnou jela na hory, tak mě málem nepozdravila na chodbě.

benyka
8331 příspěvků 24.5.20 14:38

@giuliettka My si ty sešity děláme sami, takže fotky jsou prověřené. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek