Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (934) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
4760 příspěvků 8.7.20 12:58

@bao-baba vypadal velice udržovaně, na ty poměry, jaké obecně mezi nakupujícími v hypáči panují, byl oblečen velice formálně, formální kalhoty a ladící drahou košili, na boty jsem se nekoukala. Rozhodně nevypadal, že nemá kde bydlet.
popravdě vypadal jako manažer, který kontroluje prodejní plochu, takže jsem ho vyslechla, když mne oslovil.
A pak jsem zahájila okamžitý ústup i s mimoděk uchvácenou bagetou.

Paris1789
4760 příspěvků 8.7.20 13:04
@bao-baba píše:
@Paris1789
Asi neměl kde bydlet a řekl si, že by se mohl vetřít :-) Že nevypadáte jako chudá a jste v dobré kondici, abyste o něj mohla pečovat :-)

Myslím, že spíše vypadám chudá duchem :-) a žádný blahobyt teda ze mě nijak nesálá. Vypadám jako bezvýznamná nula, kterou taky jsem.
Proto mě asi oslovil „madam“, patrně zadoufal, že jsem to nikdy od nikoho neslyšela a tak tam hned na místě padnu naznak.

Oldyn
6400 příspěvků 10.7.20 11:49

ASI! V květnovém, nebo červnovém ELLE byla reklama na Massimo Dutti, nebo Moschino, na fotce byl kýbl s barvou, zaliskanej od více barev. Nemáte někdo prosím ten výtisk?

paniklara
2 příspěvky 14.7.20 17:29

Zdravím všechny přítomné dámy,
Módní peklo sleduju už dlouho (dokonce jsem sem kdysi i přispěla). A protože vím, že se zde pohybují samé světaznalé ženy, mám dotaz.
Plánuji výlet do Regensburgu, tak na dva dny, máte někdo přehled, jaká je tam v současnosti situace? Jak jsou otevřené památky/obchody atd? Co cestování veřejnou dopravou (pojedeme vlakem)?
Hledala jsem všude, ale informace se různí a nebo jsou v němčině, kterou nevládnu.
Děkuju a možná se teď, když mám víc volna, i zapojím do místních diskuzí. Protože o moje skvělé myšlenky se nemůžu nepodělit :-)

V3S
51 příspěvků 16.7.20 20:50

Mohl by mi prosím někdo blíže vysvětlit smysl a pomoc potravinové banky?

Měla jsem možnost trochu blíže nahlédnout v době koronaviru a byla jsem mírně řečeno konsternovaná. Koncovými klienty jsou děti, senioři, samoživitelky, postižení, lidé v nouzi a bez domova. Na webovkách potravinová banka přiznává, že je nutné darované potraviny rychle spotřebovat, protože jsou ze 75% po minimální době spotřeby.

Realita byla: vše, co se darovalo, bylo prošlé. Ještě více mne zarážely druhy potravin (v mých očích nepotřebné) - čokolády, bonbony, pochutiny = kečupy, hořčice, etc., sušenky, salámy, párky. Jednou přišla i drogerie, ovšem: oleje na vlasy, deodoranty, pěna do koupele. Balíčky se, v mém případě, rozdávali do početnějších rodin (6 členů domácnosti a více), kdy matka je většinou na mateřské (rodičovské), z majoritní české společnosti.

Vžila jsem se do jejich situace a říkala si, že bych byla raději jako rodič početné rodiny za základní potraviny (mouka, rýže, těstoviny, cukr, sůl, olej, čaj,…) a drogerii (toaleťák, mýdlo, ubrousky, pasta na zuby,..).

Bylo mi stydno. Stát asi o rodiny moc nestojí, nepodporuje tyto samostatné jednotky společnosti. Z tohoto přístupu vyplývá další problematika, ale byla by to na další, dlouhou esej.

Vinca_minor
1826 příspěvků 16.7.20 21:15

@V3S Mouka, sůl a jiné základní potraviny jdou na odbyt, takže se nestane, aby byly po datu min. trvanlivosti a dostaly se tak do potravinové banky.

vlm
5322 příspěvků 16.7.20 21:20
@Vinca_minor píše:
@V3S Mouka, sůl a jiné základní potraviny jdou na odbyt, takže se nestane, aby byly po datu min. trvanlivosti a dostaly se tak do potravinové banky.

Trvanlivé potraviny se vybírají na sbírkách, zúčastnila jsem se několikrát a vždy dostanete seznám doporučených potravin a drogerie, těstoviny, rýže, olej, konzervy, těstoviny, pleny, zubní pasty, kartáčky…

Puffin
287 příspěvků 16.7.20 22:32

@V3S Pracuji ve velké organizaci, která má pod sebou i jednu potravinovou banku. Když potřebuji pro někoho potravinovou pomoc (tak jednou za rok), požádám o ni. Vždy se mě ptají na počet dětí a věk, podle toho přidají např. nějaké sunary. Vždycky tam byly základní potraviny (těstoviny, rýže, mouka) a různé další, mimo jiné i sladkosti pro děti.

Vinca_minor
1826 příspěvků 17.7.20 06:33

@vlm Potravinové banky mají více zdrojů, jak od prodejen a řetězců, tak se sbírek anebo od dárců.

Oldyn
6400 příspěvků 17.7.20 07:00

@V3S Čokoláda JE potřebná potravina. :D

Femur
438 příspěvků 17.7.20 08:05

Když je u nás sbírka, vždycky aspoň trochu přispěju, i když jsem sama na rodičovské. Prostě si k nákupu přihodím nějaké těstoviny, rýži a mouku. Nic z toho není a v nejbližší době nebude prošlé. Pak to za pokladnou dám do vozíků pro sbírku. A tak to dělají i ostatní lidé. Co jsem viděla, dávají tam většinou podobné věci. Něco jiného je, pokud tam dávají třeba obchody nespotřebované zboží, tomu třeba projde lhůta trvanlivosti rychle.

Lizbeth
1381 příspěvků 17.7.20 15:09

Už jsem to tu kdysi psala..z obchodů plynou tyto prošlé věci s minimální spotřebou a proto je to takové „exotika“, která není zrovna priorita v domácnosti. Na banku to jde jen proto, že jinak by se to vyhodilo..obchod nedává nic sám od sebe, co je třeba..Na to jsou sbírky, kde zákazníci kupují většinou tyto potřebné potraviny ( luštěniny, rýži, mouku, olej..drogerii) a řetězec se připojí s fin. částkou nebo má v programu sbírky, že daruje stejné množství co vybral..atd.

Aroosak
630 příspěvků 18.7.20 10:58

Nevím teda jestli jsem to chtěla vědět vždycky, ale teď by mě zajímalo, jak vybrat matraci pro seniora (70+) se zdravotními potížemi (pohybový aparát, neuro, vysoký tlak, atd). Je například nějaký typ matrace lepší, než ostatní (latex, pružiny, studená pěna…)? Bohužel se v tom nevyznám, produktů na internetu je hodně, ale nevím, podle čeho se řídit.

květušína
517 příspěvků 18.7.20 11:14

@Aroosak já bych se dívala po nějaké antidekubitní matraci.

pabylka
1070 příspěvků 18.7.20 11:49

@květušína, @ Aroosak antidekubitarni matrace je pro někoho, kdo tráví většinu dne v posteli, s omezenou schopností samostatně měnit polohu, popřípadě rizikem vzniku proleženin ( kachexie a pod). Jinak pro normálně pohyblivého jedince pohodlná moc není. Pro seniora bych volila vyšší matrací - lepší vstávání. Jinak je to individuálni. treba ja mám rada tvrdé matrace a když ma bolí záda, nejlíp se vyspím na karimatce na parketách…

květušína
517 příspěvků 18.7.20 14:42

@pabylka myslela jsem nějakou takovouto

Ale máte pravdu, že z vyšší matrace se lépe vstává.

bao-baba
1103 příspěvků 18.7.20 16:00

Také říkám matrace vyšší, ale pokud je senior pohyblivý, vezměte ho do obchodu, ať si na nabízených matracích poleží a vybere si sám co je mu pohodlné.

V3S
51 příspěvků 18.7.20 21:25

Děkuji všem za odpovědi.

if5
320 příspěvků 19.7.20 15:39

@V3S Pokud možno matraci ne příliš měkkou - obracení ve spánku na měkké matraci dá větší práci a tělo tolik nezrelaxuje.

radmila.k
147 příspěvků 19.7.20 18:38

Prosím, jak se jmenovalo vlákno o knihách na MP? Potřebuji se tam na něco zeptat a nemohu to najít.

vlm
5322 příspěvků 19.7.20 18:45

@radmila.k tak se zeptejte tady, to je snad jedno

radmila.k
147 příspěvků 19.7.20 22:07

Dobrá tedy. Mám moc ráda knihy Liona Feuchtwangera a hledám knihy jiných autorů podobného stylu. Historické, se silným příběhem. Feuchtwangerovy knihy miluju, Židovka z Toleda nebo Josefus Flavius jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

Yaay
378 příspěvků 19.7.20 22:17

@radmila.k skuste literature-map.com: https://www.literature-map.com/feuchtwanger . Mozete si tam zadat akehokolvek autora samozrejme.

ertz
493 příspěvků 19.7.20 22:40

@radmila.k Jestli můžu doporučit - Cesta ctnosti /Lindsay Davis. O Vespasiánovi.

Oldyn
6400 příspěvků 20.7.20 07:56

Další dotaz, doufám, že se zasnažíte víc. :D
Koupila jsem si bikiny TICZ od vlogerky Terezista a ona mi strašně připomíná zdejší uživatelku, která přispívala pod nickem TeaTereza. Je to jedna a ta samá, nebo jen můj mylný dojem?

Stránka:  « Předchozí 1 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek