Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (934) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1102 příspěvků 24.7.20 12:29

@giuliettka
Asi neskončili, dnes je to standard. Občas mi to připadá, že spousta lidí ani není schopná žít život kolem sebe napřímo, že jsou svět schopni vnímat, jen skrze mobil. Místo kochání se fotí, místo dívání se na koncert dělají mizerná videa.

giuliettka
7309 příspěvků 24.7.20 12:34

@bao-baba Ja chcem byť ako táto pani. :-D

Oldyn
6400 příspěvků 28.7.20 07:01

Silnice II třídy 421 mezi Horní a Dolní. Rovný úsek, ale plná čára, před vámi pomalu jedoucí John Deere s vysokou vlečkou, za vámi kolona, řidič traktoru dává pravej blinkr, že můžete předjíždět, jeli/y byste?

ertz
493 příspěvků 28.7.20 08:52

@Oldyn Nejela bych. Ta plná čára má asi nějaký důvod. I kdyby tam byla přerušovaná, hodně bych si to rozmýšlela. Kdyby došlo k nehodě, traktorista by to patrně přežil, ale já a ti, co pojedou v protisměru, bychom dopadli jistě hůř.

MarryJu
466 příspěvků 28.7.20 09:44

@Oldyn Já se přiznám. Jela bych

MP Janka
618 příspěvků 28.7.20 16:30

@Oldyn
Kdyby mi uhnul ke krajnici, tak bych asi jela, jinak nevím, možná podle situace a znalosti místních poměrů.
Já většinou taková vozidla potkávám na silnicích bez čar. ( Ve východním cípu Libereckého kraje to jsou asi všechny silnice kromě těch 1. třídy, tam se nějaká plná, přerušovaná neřeší. Tam i nakreslená krajnice je pomalu div světa.)

Oldyn
6400 příspěvků 28.7.20 17:12

Tak já jsem taky nejela, ale jen proto, že jsem byla jako druhé osobní vozidlo a popravdě jsem čekala, že ten první vyrazí, jenže rozmýšlel moc dlouho a potom už to nešlo. Jinak se mi už stalo, že jsem v kopci dojela plnou Tatru naloženou z lomu, řidič Tatry dal pravý blinkr, já vyrazila a v protisměru auto a ne, neodbočoval, prostě se přehlédl.

Vinca_minor
1826 příspěvků 28.7.20 17:56

My jsme jednou na Vysočině chytli nadměrný náklad a za ním dva nakláďáky se dřevem. I když jsme s mužem byli na motorce, tak jsme se vzorně zařadili do kolony, protože by nám stejně trvalo půl hodiny, než bysme všechny popředjížděli, a za to riziko nám to nestálo.

KajčaLiška
150 příspěvků 29.7.20 07:30

@Oldyn Nejela bych. Zásadně jako řidič spoléhám jen na sebe (případně na mnou určeného ukazujícího). Nějaké „u mě dobrý“ od spolujezdce fakt neřeším. Nevadila by mi plná čára při předjíždění traktoru, ale muselo by být vidět do protisměru. Osobně se mi stalo, že traktorista blikal, že můžu jet. Neviděla jsem tam (horizont) a nejela jsem, udělala jsem dobře, protože tam vyjelo auto. Ale já jsem všeobecně strašně opatrná na předjíždění.

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 08:39
@Paris1789 píše:
Tak pokud vím, v 70. letech jsme byli svým přístupem k ženským právům ženským hnutím na Západě vzorem, teď pomíjím tu okolnost, že Režim k tomu přistoupil vlastně z nutnosti zajistit ekonomice, orientované na těžký průmysl, dostatek pracovních sil. A dneska?

Myslím, že přístup k ženským právům byl u nás i předtím relativně pokrokový. Volební právo po 1. sv. v. a v Evropě tak poměrně brzo. Ono je to taky masáží Starých pověstí českých, alespoň na mě jako na dítě velmi působila kněžna Libuše i Dívčí válka. Já vím, že je to pověst, a ať už na ní je něco pravdy nebo ne, přece jen pověsti pomáhají utvářet vnímání vlastí identity. Takže já jsem vlastně feministka už od školky :-) (je fakt, že doma se nedělaly rozdíly holka x kluk)

Příspěvek upraven 29.07.20 v 08:48

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 08:47
@Paris1789 píše:
@Judy24 no přesně, u nás musí být žena milá a hodná, nedělat potíže, kdyby se dělo kdovíco. Jinak je prostě kráva a dělá vlny. A je to taky tím, že mnoho žen prostě mlčí, takže bv takovém prostředí „potížistka“ ještě víc vynikne. No a k tomu je metoo, aby bylo zřejmé, že se to neděje jen někomu a občas, ale že je to opravdu problém.

To jo, já jsem potížistka rozená a ještě to mám vlastně i z domova, takovou určitou drzost. Zeptám se na to, co chci vědět - často to ostatní úplně vykolejí nebo pohorší… Kašlu na to, nejsem taktní, ale zase jsem poctivá.
Ale setkávám se s takovým mužským povýšeným přístupem ne doma, ale ve vnějším světě. Normálně jsem si to neuměla představit - v práci víceméně ženský kolektiv a chlapi v pohodě. Ale jsem taky v zastupitelstvu, a to je vám někdy testosteronová přehlídka. Něco řeknu, ti mě v podstatě nevnímají nebo se tváří nesouhlasně, ale jen se přihlásí milionář - chlap z řad občanů, řekne prakticky to samé, i podobnými slovy a to všichni chlapi uznale pokyvují…

květušína
517 příspěvků 29.7.20 09:15

@VeronikK já mám dva bratry a z rodiny jsem taky nikdy nepociťovala, že bych jako žena měla mít automaticky názor kvokající slepice. Nicméně jako introvert moc nebývám centrem dění a v ne úplně známé společnosti nezřídka ze začátku spíše mlčím. Ovšem když jsem ještě v rámci podnikání občas dělala na stavbách autorský dozor, tak jsem si vždy musela hned na začátku získat určitý respekt v mužském kolektivu stavby, protože jinak by mě vůbec neposlouchali a dělali by si podle sebe a vůbec by se mě na nic neptali a podle toho by to potom dopadlo.

benyka
8495 příspěvků 29.7.20 09:39

Mě vždycky naštve, když se smíšená společnost okamžitě rozdělí na mužské a ženské křídlo. Babince mě nebaví a chlapi mě mezi sebe nepoberou. :-)

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 09:52

@květušína já spíš jsem právě zděšená, jak v dnešní době inteligentní a vzdělaní muži pohlížejí na inteligentní a vzdělané ženy. Nebo spíš jak se k nim chovají buď přímo s despektem nebo s blahosklonnou shovívavostí, to mě dokáže vytočit. Nenechávám se teda strhnout k emotivním projevům, dokážu si vytvořit určitou bariéru a tvářit se nad věcí, ale vadí mi to. Vadí mi, že bych snad měla dokazovat, že jsem stejně tak chytrá, dobrá, schopná, nevím co, jako kdejakej náfuka. Jediné, jak s tím pro sebe účinně bojuju, že svoje kluky snad naučím chovat se ke všem lidem s respektem.

květušína
517 příspěvků 29.7.20 10:08

@VeronikK souhlasím s Vámi. Tím svým příspěvkem výše jsem chtěla taky říct, že přijít na stavbu muž, měl by to už jenom ze své pozice muže jednodušší. Já, jako žena, se musím hned na začátku projevit tak, aby bylo zřejmé, že mám technické znalosti/představivost, prostě vlastnosti, které se pořád jaksi u žen neočekávají.

Ale taky si myslím si, že despekt a určitá blahosklonnost u mužů je často jejich osobní problém, že to má co dělat s vlastním nízkým sebevědomím těch konkrétních mužů.

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 10:20

@květušína já myslela, že na stavbě bych to asi očekávala spíš, než třeba právě v tom zastupitelstvu - ne že by to bylo ok tam či onde. A i když určitě osobní problémy se mohou skrývat za takovými projevy, pocit moci a nadřazenosti a určitá stmelenost mužské části dokáže neuvěřitelné věci. Nevěřila bych tomu, že je tak moc!

květušína
517 příspěvků 29.7.20 11:04

@VeronikK mně to právě v tom zastupitelstvu ani nepřekvapuje. Tam často jde u některých osob totiž především o ten pocit moci, než o řešení problémů. Snad to píšu srozumitelně, mám migrénu a mozek úplně odmítá spolupracovat a zabývat se nějakými hlubšími myšlenkami.

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 11:25

@květušína asi máte pravdu
A jestli můžete, jděte si lehnout, ať je vám lépe :-)

květušína
517 příspěvků 29.7.20 11:30

@VeronikK bohužel, nemohu, ale snad mi za chvíli zaberou léky. Vy máte můj velký obdiv, že jste v zastupitelstvu. Já bych nic takového zastávat nemohla.

VeronikK
1235 příspěvků 29.7.20 11:59

@květušína je to tak trochu omylem :-) Ale teda občas dobrý, občas síla. A to jsme obec, kde to celkem funguje, přesto to není všechno úplně průzračné… Jsme teda v „opozici“ 4/15, jak nás koalice umístila. 3 ženy, jeden muž. S ním se donedávna (a možná i do budoucna) bavili jako se sobě rovným, minule je namíchnul, takže už má asi taky smůlu. Na nás ženy se rovnou dívají jako na obtížný hmyz.

MP Janka
618 příspěvků 30.7.20 07:24

@VeronikK
Koukám, že u nás pod horama jsou pokrokový. V naší obci 4 muži, 3 ženy a sousedi dokonce 5 žen a 2 muži, ti mají starostku a místostarostku. On to nikdo nechce dělat, u nás je starosta ten, komu to povolí zaměstnavatel.

Já se přiznám, že jako žena jsem to měla v dost ohledech na škole lehčí (někde tedy i těžší, pár profesorů, kteří ženy na fakultě nemuseli, jsem potkala), ale u zbytku mi přišlo, že jako pro holku, pro mě bylo lehčí se na něco zeptat, aspoň teda spolužáci, to nechávali na mně, nebo si domluvit konzultaci apod. A v práci už vidím asi samé výhody. Jsem v našem nejužším kolektivu jediná žena a zatím jsem na žádný problém z tohoto pramenící nepřišla.
Ale o té stavbě jsem slyšela od pár žen, že než dokázaly, že umí, tak nic moc…

VeronikK
1235 příspěvků 30.7.20 09:49

@MP Janka já se právě v průběhu života setkala s takovým přístupem nebo chováním k ženám jen sem tam. Myslela jsem, že to už je historický přežitek z generace našich dědů možná…
V téhle koncentraci v tom zast. je to asi taky proto, že jsme takové předměstí, kam se stahují různí milionáři, zbohatlíci a podobní lidé. Takže jde i dost o prachy na té obci, a proto je i o to zast. zájem. Naše sdružení by právě chtělo průhlednější a otevřenější přístup ke správě obce. A ačkoliv je nemůžem nikdy přehlasovat a máme minimální vliv, měla byste zažít, když jim někdy šlápnem na prsty nebo spíš se jen dotknem něčeho palčivějšího, to je potom hustý, jaká zloba a neuvěřitelná demamgogie se řine z úst těchto druhdy slušných lidí… No a to, že jsme ženský to je jedním z důvodů, proč nemáme pravdu a naše argumenty ani nestojí za to si poslechnout :-(

Vinca_minor
1826 příspěvků 30.7.20 13:11

Já jsem na stavbě jako autorský dozor nikdy problém neměla. Dokonce mi jeden stavbyvedoucí řekl, že je dobře, že se na stavbách objevuje čím dál tím víc žen.
Já jsem narazila jen po škole, vypadala jsem hodně mladě a asi spíš jako na praxi, takže na začátku jednání si mě nikdo nevšímal. V okamžiku, kdy šéf řekl, že předá slovo projektantce, tak dotyčným překvapeně vyjelo obočí, ale pak už to bylo v pohodě a jednali se mnou normálně.

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 31.7.20 10:25

Mně se nikdy nestalo, že by mě někdo nějak očividně nebral vážně, protože jsem ženská (ale možná jsem si toho jenom nevšimla). Ale ono to bude asi tím, že v mém oboru převažují ženy, a i když se teď pohybuju ve výrazně mužském prostředí, nesetkala jsem se s žádným opovržením a podobně - jenže ono to bude tím, že jim do jejich práce „nefušuju“, můj obor je prostě něco jiného, takže se doplňujeme, ale nekonkurujeme. Musí to být hrozný pocit.
Rozhodně nejsem žádná nepřítelkyně mužů, naopak (radši jsem v mužském kolektivu a vyhovuje mi víc, když mám nadřízeného muže než ženu, jakkoli víc žen v politice vítám, pokud to nejsou nějaké železné lady), ale co mě vždycky potěší, když nad nějakým takovým neandrtálcem získá převahu schopná a chytrá (a samozřejmě slušná) ženská. Například když ve filmu V síti ty sprosťáky v podstatě doběhly na pohled křehké, ale statečné holky.

tajinka
96 příspěvků 31.7.20 11:31

Mne sa stalo, ze na pohovor na mojho sefa prisiel chlap, ktory tvrdil, ze zeny nevedia robit dobre moju pracu. Ja som na pohovore nebola, povedali mi to kolegovia, ktorym to prislo vtipne.

Stránka:  « Předchozí 1 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek