Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (934) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
eriam
426 příspěvků 31.7.20 13:45

Já jsem kdysi pracovala v budově, která přes léto procházela rekonstrukcí. Začínalo se výměnou oken. Do mé provozovny přišel jeden z řemeslníků a povídá - paní, nejprve vyměníme všechna velká okna a pak až všechna malá okna v budově. Tak jsem do něj začala hučet, aby mi to vyměnili najednou, ať tam nemám týden nepořádek a hlavně mohu začít pracovat. Tak se šel poradit s dalšími řemeslníky a tak že jo, že udělají výměnu všech najednou a pak půjdou dál ( u mě začínali ). Takže druhý den postupně vyměnili všech pět oken. Když bylo skoro hotovo, přilítla pro mě neznámá ženská a začal cirkus. Řvala na všechny ty chlapy co jsou za blbce, že měli jasné instrukce jak mají postupovat, jeden se odvážil pípnout že paní ( já ) jsem je poprosila aby to vše udělali najednou. Paní řvala, že žádná ženská nebude kecat co chce a nechce,,no bylo to veselé. Paní byla děsná kočka ( můj mužskej by řekl samice ),,cca 40 let, fantastická figura, obepnuté džíny a bílá košile. Nadupanej výstřih jako Kozderková ve filmu Křtiny, perfektní make-up. Já stála s hubou dokořán a bylo mi trapně, jakou ti chlapi dostávají díky mně nakládačku. Když odešla, tak jsem se zeptala kdo to byl. Prý manželka majitele ( hodně velké ) stavební firmy. Chodí po stavbách a dělá dozor. Tak mi to nedalo a zeptala jsem se, jestli vždycky chodí takhle oblečená po stavbách. Prý ano,,dnes prý byla ještě hodně zahalená :-) Tak jsem si tak potom říkala, že by mi zajímalo jestli tak chodí schválně a baví jí ty chlapi provokovat, nebo to má jako normál. No,,naštěstí okna mi tam zůstala a chlapi to seřvání taky přežili :-D

VeronikK
1235 příspěvků 31.7.20 13:51

@Oveeec já se s tím občas setkám, ono to není vždy úplně očividné. A navíc mě to často překvapí, a pokud je to jen jemná manipulace, tak mi třeba dojde až později. Ale protože vzhledem k výchově i povaze přistupuju k ostatním lidem jako k sobě rovným a předpokládám to i naopak, tak proto si myslím, že občas narazím. Kdybych byla ťuťu a milá, asi bych si toho neměla šanci ani všimnout… V práci to je ok - škola - tam máme chlapů pár a jsou v pohodě, i když nejsme třeba kamarádi, tak nemáme problém se vzájemným respektem.
Vždycky jsem z takových situací a přístupu měla špatný pocit, po 40 jsem získala nějaký nový pocit svobody, takže mi každý může…

bao-baba
1102 příspěvků 1.8.20 18:34

Když chlap zvedne hlas, tak je energický, když žena, tak je hysterka :-(.

Čírina
329 příspěvků 3.8.20 11:37

Nevíte, jak přeložit do angličtiny „metodu ŽáVeS“? Hlavně odpovídající ekvivalent posledního slova mi dělá potíže, aby se nezměnilo vyznění fráze.

Lizbeth
1381 příspěvků 3.8.20 12:52

Jdu se sem znemožnit dotazem..zda-li jde Netflix zaplatit i jiným způsobme než kartou? Pořád se toho nemůžu dopátrat a tím, že vím, že na tohle zařizování nejsem z nejbystřejších, se vás tu raději optám.

vlm
5322 příspěvků 3.8.20 12:58

@Lizbeth Jak za Net­flix za­pla­tit?
Služ­ba při­jí­má de­bet­ní a kre­dit­ní kar­ty Vi­sa a Mas­ter­Ca­rd. Vo­li­tel­ně lze po­u­žít i Pa­y­Pal, kte­rý zpro­střed­ko­vá­vá pla­teb­ní kar­tu, pří­pad­ně na něj lze pro­střed­ky do­bí­jet pře­vo­dem.
Já se na vše ptám,,strýčka Gugla,,

xSx
874 příspěvků 3.8.20 12:59

@Lizbeth podle mě to snad ani jinak nejde, vzhledem k tomu, že je to mezinárodní společnost. Debit, credit card nebo PayPal.

giuliettka
7309 příspěvků 3.8.20 13:02
@vlm píše:
@Lizbeth Jak za Net­flix za­pla­tit?
Služ­ba při­jí­má de­bet­ní a kre­dit­ní kar­ty Vi­sa a Mas­ter­Ca­rd. Vo­li­tel­ně lze po­u­žít i Pa­y­Pal, kte­rý zpro­střed­ko­vá­vá pla­teb­ní kar­tu, pří­pad­ně na něj lze pro­střed­ky do­bí­jet pře­vo­dem.
Já se na vše ptám,,strýčka Gugla,,

Ktorý zo spôsobov ktoré ste vymenovala nie je platba kartou? Fakt rada jak noha.

vlm
5322 příspěvků 3.8.20 13:04

@giuliettka píšu někde, že to jde jinak než kartou?? Ten test jsem jenom zkopirovala.

giuliettka
7309 příspěvků 3.8.20 13:07
@vlm píše:
@giuliettka píšu někde, že to jde jinak než kartou?? Ten test jsem jenom zkopirovala.

Otázka bola ako ináč ako kartou.

vlm
5322 příspěvků 3.8.20 13:09

@giuliettka tak to nejspíš nerozumím napsanému textu.

Uživatel je onlineParis1789
4760 příspěvků 3.8.20 13:22

@Lizbeth
stála jsem před podobným dilematem, nechtěla jsem poskytovalteli streamovací služby poskytnout svou platební kartu. Takže jsem to vyřešila tak, že jsem si zřídila další konto u jiného ústavu, kde se za účet neplatí, a nechala si vydat kartu, měsíčně tam přesouvám sumu, která o něco přesahuje hodnotu plateb (platím toho víc).

Temperance
2699 příspěvků 3.8.20 13:26

@Paris1789 Já mám dobré zkušenosti s PayPalem. A není to placení kartou, krmím ho standardním bankovním převodem - akorát to pár dnů trvá, než se tam peníze připíšou.

Uživatel je onlineParis1789
4760 příspěvků 3.8.20 14:12

@Temperance PayPal pro mě není důvěryhodná transakční služba.

Lakerol
166 příspěvků 3.8.20 16:18

@Čírina Not a Big Fuss, tj. NoBiF, NoaBiF? Případně to druhé F* slovo, podle druhu textu? NoBiF snad něco znamená, NoaBiF snad ještě ne, dle Google.

Příspěvek upraven 03.08.20 v 18:03

VeronikK
1235 příspěvků 3.8.20 17:16

@Čírina děkuji vám za rozšíření slovníku. Musela jsem žáves vygůglit, ale zrovna i ten příklad, co jsem našla, na mě sedí :-D

Vinca_minor
1826 příspěvků 3.8.20 17:21

@VeronikK Já jsem to nedávno použila v zahradním vlákně a byla jsem poučena, že existuje ještě vůžas - vůbec žádné sr…

Čírina
329 příspěvků 3.8.20 17:34

@Lakerol Fuss, to je to slovo! Díky.

Lizbeth
1381 příspěvků 4.8.20 19:02

@Paris1789
díky

vvy
310 příspěvků včera v 09:01
@VeronikK píše:
@Čírina děkuji vám za rozšíření slovníku. Musela jsem žáves vygůglit, ale zrovna i ten příklad, co jsem našla, na mě sedí :-D

Já " žaves " znám. A už hodně dlouho. A touhle metodou, já hodně věcí zvládám rychleji. :-)

giuliettka
7309 příspěvků včera v 18:23

Jak sa môže človek s deťmi v aute, s kolami na strešnom nosiči, uprostred dediny, pri plnej čiare, rozhodnúť predísť smetiarske auto ktoré dáva smerovku, že bude odbočovať doľava. Malem ma trafil šĺak jak som sa zľakla.

Stránka:  « Předchozí 1 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek