Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8781 příspěvků 26.8.20 09:00

@porjk Což o to, my se s tím smíříme. Ale aby se s tím smířili i ti, které oslovíme. :-)

porjk
3165 příspěvků 26.8.20 09:33

@benyka Kdysi byl svět jednodušší, stačilo říct milostivá…a oslovená sama věděla, jestli paní nebo slečna :)

benyka
8781 příspěvků 26.8.20 12:07

@porjk No vidíte. :-) Já to říkám pořád, že dřív byli lidé důvtipnější.

Ophelie
937 příspěvků 26.8.20 13:19

Pokud mě někdo osloví paní, mladá paní, nebo slečno a vysloví to v rámci společenského styku nepejorativně, nemám s tím problém. Pokud to zasyčí s příměsí podrážděnosti, ba přímo nenávisti, oslovení samo o sobě už je mi lhostejné.

MP blanka
2736 příspěvků 26.8.20 13:23

@Ophelie - podľa mňa ste teraz rozdiel medzi „ paní “ a „ slečna “ vystihla celkom presne.

Vinca_minor
2037 příspěvků 26.8.20 13:56

Mně oslovení slečno v zásadě nevadí, ale nesnáším otázku „paní nebo slečna?“ Dotazovaného pak vždy zarazí odpověď, že slyším na obojí.

giuliettka
7656 příspěvků 26.8.20 15:03
@Femur píše:
@benyka Ještě protivnější bylo, když jedna moje kolegyně ve škole oslovovala rodiče žáků „maminko“ „tatínku“. a to s takovým despektem,

Ja som to prosím zažila v prvom ročníku mojho syna, keď som naňho čakala na chodbe pri šatni. Povedala to učiteľka čo mala „dozor“ jednému z otcov čo tam tiež čakali. A chlapík nádherným hlasným barytónom oznámil, no vy moja dcéra nie ste a ja určite nie som váš tatínek! Ten zborový hurónsky smiech čo nastal rozhodil nielen tu učiteľku, rudú až na prdeli, ale aj všetky detičky. :-D

MarryJu
501 příspěvků 26.8.20 19:06

Nedávno mne jeden klient oslovil „stará slečno“

bao-baba
1259 příspěvků 26.8.20 19:43

@zwedavka
S tou bych nikam nejela…nebaví mne koukat na nekonečné fotky roztomilých vnoučat a debatovat o artróze a žlučovém kamenu, o kterém pan doktor říkal, že tááákle veliký ještě neviděl :-)

MP blanka
2736 příspěvků 26.8.20 20:30

@bao-baba - trošku odbočím od paní slečen, lebo ste mi pripomenula, čo sme si museli pozrieť, keď sme sa po presťahovaní prišli zoznámiť s jednými susedmi. Dovtedy sme sa iba zdravili, ale boli sme milo privítaní. Chvíľu sme sedeli pri káve a viedli taký ten zdvorilý rozhovor, keďže sme vtedy ešte nemali nejaké spoločné záujmy, témy. Keď pani navrhla, že si musíme pozrieť jej jazvu po nedávnej operácii žlčníku, nebolo úniku. Bez zbytočných škrupulí si vysúkala tričko hore, sukňu popustila trochu dolu a s žiarivým úsmevvom, že nám odhaľuje „ niečo “ podišla ku mne a potom aj k mojmu manželovi. Nebolo ani tak podstatné, že sme sa museli pozrieť na trasúce sa brucho nám dovtedy nám prakticky cudzej ženy, ako môj pocit ostychu za ňu.

Vinca_minor
2037 příspěvků 26.8.20 20:55

@MP blanka Maminka mého ex mi ukazovala fotky z dovolené, kde se opalovala nahoře bez. Čuměla jsem jak péro z gauče.

MP blanka
2736 příspěvků 26.8.20 21:07

@Vinca_minor - a dočkala sa pochvalného ocenenia? :-)

Puffin
320 příspěvků 26.8.20 21:18

@bao-baba Já s cestovkou 55+ jela, protože jsem vybírala společný zájezd se svou maminkou. Myslela jsem si, že to bude děsná flákárna - houbeles. Sprintovali jsme jak střelené srny Paříží, vnoučata ani nemoci nikdo nevytáhl, z hotelu jsme vyráželi o půl osmé po snídani a dopotáceli se zpět až třeba o půl deváté večer. Všichni se o všechno zajímali, byli dost vzdělaní a v obraze. Nakonec jsem došla k názoru (abych si zachovala sebeúctu), že jde co se zdraví a vitality týká o seniorskou elitu a že na zájezd 55+ už nikdy nejedu.

andano
845 příspěvků 26.8.20 23:51

@Puffin
Mám stejnou zkušenost.
Skupina vytrvalých, odolných a otužilých důchodců s totálním všeobecným přehledem, zájmy a pozitivním pohledem na cokoli.
Nikdo neremcal, nemluvil ani o vnoučatech, ani o nemocech, minimálně ne bez vyzvání.

KajčaLiška
180 příspěvků 27.8.20 05:48
@porjk píše:
@benyka Kdysi byl svět jednodušší, stačilo říct milostivá…a oslovená sama věděla, jestli paní nebo slečna :)

K tomu mám zajímavost. Četla jsem starou kroniku jedné obce, psal ji místní učitel a začátek byl datován někdy těsně po vzniku republiky. Kromě mnoha zajímavostí, jako kolik tehdy stála košile nebo chleba a co se událo nejen v obci, ale i v republice, tam psal „že každé nízké fuchtli se dnes musí říkat milostivá paní“. S takovým despektem k lidem z nižší společenské třídy to napsal, až mě to překvapilo. Jinak byla kronika plná jeho osobních názorů, ale takových, které dávají smysl i dnes.

Puffin
320 příspěvků 27.8.20 07:45

@KajčaLiška Kdyby pan učitel používal výraz „fuchtle“ stejně jako manželova babička z okolí Litomyšle, psal by o ženách lehkých mravů, slabé morálky.

Jordaan
9176 příspěvků 27.8.20 09:05

@Puffin @andano

Pri jedne ceste jsem se nahodou seznamila s parem duchodcu. Vyslo najevo, ze jeli stejnou cestu, jako ja. Ja ji jela ctyri dny a byla jsem uplne hotova, zatimco ten stary pan to dal s jednim prenocovanim a jeste dodal, ze to jezdi docela casto :-).

KajčaLiška
180 příspěvků 27.8.20 14:39

@Puffin Škoda, že už si nejsem přesně jistá, jak ji nazval. Ale z textu bylo zjevné, že nemyslí přímo prostitutky, ale prostě ženy z chudých poměrů, že milostivá se prý hodí pro různé paní továrníkové a doktorové. Jeho myšlenka byla, že by se společenské třídy neměly takto slučovat.

Puffin
320 příspěvků 27.8.20 16:48

@KajčaLiška Ona tím babička nemyslela prostitutku, ale spíš rozvracečku manželství, ženu, co se točí kolem různých mužů (i zadaných) a přitom je marnivá a taky mizerná hospodyně. Ještě lepší byl výraz „frndička“, to zase byla spíš taková kočička, namyšlená mladá slečinka, co flirtuje s pány a „neupejpá se“.
A rozumím, že pan učitel to myslel jinak, jen jsem si hezky tu už nežijící babičku připomněla.

Oveeec
2634 příspěvků 27.8.20 19:52

@porjk Možná se pletu, ale nepoužívalo se to samotné „milostivá“ jenom pro paní? A když to byla slečna, tak vždycky „milostivá slečna“ nebo „milostslečna“? Možná je to náhoda, že jsem na to vždycky narazila jenom v téhle kombinaci, nevím…

Temperance
2879 příspěvků 28.8.20 00:24

@Oveeec Když milostslečna, tak milostpaní. Myslím, že „milostivá“ zastřešuje obě.
Ale pořád je to vůči dámám diskriminační, milostpán byl jak ženatý, tak svobodný. Řekla bych, že to je pozůstatek římského práva, který přežil až do dnešních dnů.

Oveeec
2634 příspěvků 28.8.20 13:39

@Temperance Já vím, že by to tak analogicky mělo fungovat, já jenom že když jsem někde viděla „milostivá“, se slečnou to asi nikdy nebylo.

giuliettka
7656 příspěvků 30.8.20 08:34

Vidím, že je tehotná a cvičí a viem, že dostala na instagrame za tu fotku a cvičenie za uši, ale to čo ma zaujíma je, to už sa činky nezdvíhajú normálne? Na kieho ďasa má tam tú konštrukciu a úchyty jak na tašku? Nejak mi pripadá, že ked cvičiť, tak normálne a nie s takýmto cirkusom, Je to jak bicykel s pomocnými kolieskami na tour de France.

Vinca_minor
2037 příspěvků 30.8.20 09:09

@giuliettka Evidentně to je činka upravená tak, aby závaží bylo v jedné linii s tělem a má úchop otočený o 90 stupňů. U normální činky je to závaží před tělem a zvedá se jinou technikou. Jestli to souvisí s těhotenstvím, na to nejsem dostatečně erudovaná.

giuliettka
7656 příspěvků 30.8.20 09:41

@Vinca_minor to že ste mi popisala čo je na fotke, nič nemení na tom, že tá činka vyzerá ako pre vozičkárov. Aj keby uchopila činku normálne a zdvihala normálnu, aj tak by ju nadrbala nad hlavu a do výšky brucha.

Stránka:  « Předchozí 1 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2053 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek