Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2064 příspěvků 30.8.20 09:53

@giuliettka No a co chcete slyšet? Prostě je to činka upravená na jinou techniku zdvihu, zapojuje jiné svaly rukou i trupu. Řekla bych, že míň namáhá břicho, když je závaží v úrovni těla, zdvihá se jen nahoru, ne před tělem.

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 09:57

@Vinca_minor jo jasné s tým panděrom robí drepy kolmo nadol a vôbec sa nepredkláňa. A zapojuje u toho aj mozgový sval.

Pocit chladu
182 příspěvků 30.8.20 12:41

Nie je to cinka, je to Trap bar

A je tehotna, tak si to pandero niekam strc

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 12:43

@Pocit chladu A jaký je v tom rozdiel? Anciáša, nechcela som vedieť názov, ale na kieho ďasa tá konštrukcia slúži. :-D

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 12:44
@Pocit chladu píše:
A je tehotna, tak si to pandero niekam strc
Že si to ty, tak to editujem na tehotenské bruško. :-D
EmilyG.
2149 příspěvků 30.8.20 14:14

Mam dotaz v souvislosti s nestestim, ktere se stalo tady v regionu v patek odpoledne ( @Paris1789 to mesto zna).
Pripada vam normalni aby dvanactileta holka mela u sebe zapalovac?

Vinca_minor
2064 příspěvků 30.8.20 14:18

Já jsem jako dítě neměla pyromanské sklony, ale kde jsou doma svíčky, sirky a zapalovač, to jsem věděla. A nebyl problém se k nim dostat.

EmilyG.
2149 příspěvků 30.8.20 14:24

@Vinca_minor pro me je nepochopitelne, aby dvanactileta holka mela zapalovac a podpalila uzavreny prostor s ostatnimi detmi.
Vnuk ma jedenact…nerozumim tomu.

Vinca_minor
2064 příspěvků 30.8.20 14:27

@EmilyG. To podpálení skateparku je pro mě taky nepochopitelné. Je to hrozná tragédie. Ale vím, že kdybych chtěla, tak se jako dítě k ohni bez potíží dostanu.

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 14:28

@EmilyG. Tiež mám zapaľovač volne v kuchyni. Na vonne sviečky a tak. Asi ho niekam preložim.

ertz
627 příspěvků 30.8.20 14:49

Známí bydlí na sídlišti v Brně a tam jsou některé zateplené fasády domů poničené, nejen počmárané, ale taky tam někdo zkoušel, jestli to hoří nebo do toho zkouší vyrýt díru nebo tak. A určitě to dělají ti, co tam někde bydlí. Ve dvanácti a hlavně v partě už je napadne ledacos.

Puffin
325 příspěvků 30.8.20 14:49

@EmilyG. Mé děti v deseti letech běžně v přítomnosti dospělých zapalovaly ohně v kamnech či se setkávaly s ohněm venku (Skaut, opékání buřtů apod.). Proto mě velmi překvapilo, když v 15 synovi odmítli v trafice prodat zapalovač.
Mít možnost rozdělat ohně vnímám ve věku 10+ za normální, takže by mi sirky či zapalovač u dítěte, které s tím má praktickou zkušenost (kamna, ohniště na tábořišti) přišly v pořádku.

EmilyG.
2149 příspěvků 30.8.20 14:49

@giuliettka spatne jsem to naformulovala, dvanactileta holka a nicit zapalovacem, podpalit uzavreny prostor s kamarady, to mi prijde divne.

Puffin
325 příspěvků 30.8.20 14:50

@EmilyG. Použít oheň takhle je děsivé.

EmilyG.
2149 příspěvků 30.8.20 14:51

@Puffin dobre, ale umyslne niceni a podpalit prostor s ostatnimi detmi, dvanactilete deti uz maji trochu rozum.

Kryptozoo
350 příspěvků 30.8.20 14:51
@giuliettka píše:
@Pocit chladu A jaký je v tom rozdiel? Anciáša, nechcela som vedieť názov, ale na kieho ďasa tá konštrukcia slúži. :-D

Slouží ke snížení rizik souvisejících s provádéním mrtvého tahu, při současném zachování maximálních benefitů z toho cviku. Při mrtvém tahu „klasickým“ způsobem-s tyčí drženou před tělem, by tu činku stejně nezvedala výš než na vašem obrázku.

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 14:55
@Puffin píše:
@EmilyG.
Mít možnost rozdělat ohně vnímám ve věku 10+ za normální, takže by mi sirky či zapalovač u dítěte, které s tím má praktickou zkušenost (kamna, ohniště na tábořišti) přišly v pořádku.

Po prečítaní vášho postu mi to divné pripadá. To že decko vie používať zápalky a zapaľovač, predsa neznamená že ich bude bežne nosiť v kapse pri jazde na kolobezke. Ja oheň používať ako dospelá viem, aj napriek tomu sebou zapaľovač ani zápalky v kabelke nenosím. Nevidím na to dôvod.

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 14:57

@Kryptozoo ďakujem konečne normálna odpoveď. Idem použiť utfg aby som zistila čo je mŕtvy ťah. :-D

EmilyG.
2149 příspěvků 30.8.20 15:05

@giuliettka no prave, byla u babicky, nebyla doma a aby mela dvanactileta holka vlastni zapalovac mi prijde divne.

Paris1789
5057 příspěvků 30.8.20 15:56
@EmilyG. píše:
Mam dotaz v souvislosti s nestestim, ktere se stalo tady v regionu v patek odpoledne ( @Paris1789 to mesto zna).
Pripada vam normalni aby dvanactileta holka mela u sebe zapalovac?

No jasně, aby si mohla zapálit cigáro.
Fakt jsem celou dobu přemítala, kde tam ten skatepark je.

Vinca_minor
2064 příspěvků 30.8.20 19:18

@giuliettka Běžně oheň taky nenosím, ale mám zapalovač v lékárničce na výlety. Pro všechny případy.

benyka
8805 příspěvků 30.8.20 19:33

Vnuk našel kdesi ve skříňce u dveří do zahrady sirky a ptal se, co to je. Řekla jsem po pravdě, že se s tím zapaluje oheň. Tak nevím, jestli mu mám někdy ukázat, jak se to dělá, nebo raději tajit. Já jsem měla zkušenosti s ohněm od dětství (kamna, kotel, sporák na uhlí + táboření a vaření na ohništi), ale jak tu zkušenost v době elektrických spotřebičů a zákazů rozdělávání ohňů kvůli suchu dostat do dnešních dětí, to dost dobře nevím.

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 19:40

@benyka Čt dečko ma teraz o prázdninách akciu. Zachráň trosečníky. Deti hľadajú kódy a plnia úlohy. Jedna z nich bola rozložiť oheň. Tak sme na dovolenke v krbe nechali rozložiť oheň jeho. Trvalo to dlho, ale nakoniec to chytilo a horelo a grilovali sme. Na druhý deň sme zistili že oheň ma rozložiť lupou na slnku a nie zápalkami. :-) Tak sme si akciu zopakovali a grilovali namiesto večer na pravé poludnie. :-D

benyka
8805 příspěvků 30.8.20 20:03

@giuliettka Zapálit oheň lupou mě nikdy nenapadlo, protože vždycky byly po ruce nějaké ty sirky, ale podařilo se mi sluncem propálit čalounění na sedačce, když jsem tam zapomněla při úklidu kulaté skleněné těžítko. Naštěstí z toho byla jenom díra.

giuliettka
7720 příspěvků 30.8.20 20:16

@benyka my sme mali šťastie že manžel nosí sebou vždy maxi lupu, aby si preštudoval kvetinky z každej strany. Takže to netrvalo dlho, kým to chytilo. A ja som prepalila stôl od záhradného nábytku okuliarmi. Nechala som ich pri knihe. Našťastie nie na knihe, ale na stole. Doteraz tam máme prepalenu priehlbinku. Keby boli okuliare na knihe, tak to najskôr podpálim celé.

Stránka:  « Předchozí 1 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2055 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek