Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
2149 příspěvků 30.8.20 22:36

@Paris1789 naproti polikliniky, pry tam driv byla kasarna ( to nepamatuju ).Kdyzjdete smerem od Stareho namesti vlevo, jako na Kfely( ne po hlavni smerem na Jachymov ), je to nekde na protejsi strane za poliklinikou.
Novinari stali nad tim nahore na prutahu.

DanielaS
5169 příspěvků 31.8.20 11:57

Dovedu si predstavit, ze decku zapalovac v kapse „zbyde“ z nejake akce, kde ho potrebovalo, mne taky kolikrat v tasce zbyde kde co, nez to po nekolika mesicich vyklidim.

Moir
2442 příspěvků 31.8.20 12:06

Že si děcka hrají s ohněm na blbých místech přece není žádná novinka, dneska je to molitanové doskočiště v uzavřeném areálu, před sto lety to byl stoh na poli…což neomlouvá hloupost takového jednání

EmilyG.
2149 příspěvků 31.8.20 13:32

@Moir normalni clovek to neudela, ale ze stohu se dalo utect. Podpalit uzavreny prostor?
Holka musela byt divna, kdyz ji kamaradi okrikli a ona neprestala.
Nevim jak to je u vetsich deti, do kolika let rodice, v tomto pripade babicka za dite zodpovida.
Protoze nekdo to bude muset zaplatit? V pripade ze pojistovna, z ci pojistky to pujde?
Je tam vic otazek, jak to, ze v doskocisti byl horlavy material? Kdo to schvalil atd…

Příspěvek upraven 31.08.20 v 13:49

EmilyG.
2149 příspěvků 31.8.20 13:33

@DanielaS ja zapalovac u dvanactileteho ditete za normalni vec nepovazuji, aby s nim slo neco nicit to uz vubec ne.

Eleanor Rigby
662 příspěvků 31.8.20 13:58
Pripada vam normalni aby dvanactileta holka mela u sebe zapalovac?

Mě by nad tímhle rozhovorem zajímaly dvě věci:
Jestli by vám připadalo stejně divné, že dvanáctiletá holka má sirky.
A jestli by vám připadalo stejně divné, že má sirky dvanáctiletý kluk.

Paris1789
5043 příspěvků 31.8.20 14:05

Zapalovač se v kuřácké domácnosti vyskytuje často a ve větším počtu kusů, ani ti rodiče nebo prarodiče o nich nemají přehled. A dítě je snadno stopí, jak už jsem psala, kvůli kuřáckým pokusům nebo jen tak. To je hned.
Já sama jsem nic nezapálila, ale mí kamarádi ano, byli jsme ve 4. třídě a klasicky jsme se poflakovali venku. Začalo to zapalováním suché trávy, v počátku jsme to stihli hasit, ale pak shořela kůlna s haraburdím a celý přilehlý pozemek. Naštěstí jsme byli venku a stihli včas utéct. Když jsem seznali, že už to neuhasíme.
Neiniciovala jsem to, klukům jsem říkala, ať s tím přestanou, hasila jsem pak a stejně to shořelo. Ani ty sirky jsem nepřinesla já, kluci je měli kdovíodkud, a měli je právě kvůli kouření. Já nekouřila a nikdy jsem ani nezačala, i když oba mí rodiče kouřili jak tovární komíny 24/7. Snad i ze spánku :-)

Příspěvek upraven 31.08.20 v 14:07

Paris1789
5043 příspěvků 31.8.20 14:06

Dítě není trestně odpovědné, spíš se bude zkoumat, jestli byl ten prostor dostatečně zabezpečený.

EmilyG.
2149 příspěvků 31.8.20 14:27

@Eleanor Rigby prislo. Mam jedenactileteho vnuka.

Příspěvek upraven 31.08.20 v 14:33

EmilyG.
2149 příspěvků 31.8.20 14:31

@Paris1789 bylo to zamknute, ale z horlaveho materialu. V kuzi toho kdo to schvalil bych nechtela byt.
Myslela jsem ze rodice popripade jiny zakonny zastupce ma zodpovednost za dite aspon do jeho patnacti let? Nezkoumala jsem to, jen se domnivam.

Puffin
323 příspěvků 31.8.20 14:38

@EmilyG. V principu jde o to, zda už je dítě zralé předjímat následky konkrétních činů.
Mezi dívkou a hochem a zapalovačem a sirkami žádné rozdíly nevnímám.

ertz
618 příspěvků 31.8.20 15:02

@EmilyG. To byste musela děti hlídat pořád, vždyť i doma máte nože, léky, chemikálie, i pánev může zabít. A kdo to schválil, je v tom nevinně. Architekt nebo stavbyvedoucí nemůže za to, že lidé třeba skočí z okna. Prostě je život někdy nebezpečný a někteří lidé (nejen děti) vůbec nedomýšlí důsledky - jako píše @Puffin.
Když se děti s ohněm a jinými věcmi seznámí doma postupně, s pomocí rodičů, poznají co se může stát, že to není virtuální, ale reálně nebezpečné, bolestivé, když se spálí…

EmilyG.
2149 příspěvků 31.8.20 15:22

@ertz no nevim, my mame u nekterych pobocek detsky koutek a platily tam hodne prisne predpisy, vse muselo byt z nehorlavych materialu.
Detske hriste to neni jen tak, i molitan lze mit s nehorlavou upravou. Tohle jeste nekdo odnese.

ertz
618 příspěvků 31.8.20 15:34

@EmilyG. Já vím, že ty předpisy jsou přísné a na vše, ale u venkovních sportovišť by mě nenapadlo, že to bude někdo zapalovat. Hlavní funkcí by mělo být ztlumit pád nebo náraz. U vnitřních prostor je ten požadavek na nehořlavost pochopitelný.

MP Janka
681 příspěvků 31.8.20 17:47

@EmilyG.
Bylo nás pět od Karla Poláčka. V jednom díle kluci podpalují seno na louce, na seno dají papírové krabice ukradené z obchodu Petrova strýce a hrají si na to, že podpalují město včetně obchodu onoho strýce. a ani zapalovač neměli, stačila jim lupa. Takže to asi nebude až tak neobvyklé, jen dnes si děti asi hrají víc vevnitř než na loukách.

MP blanka
2740 příspěvků 31.8.20 18:44

Je to hrozný prípad, a ja myslím hlavne na tú babičku, ktorá je v tom nevinne / pochybujem, že vedela, kam a s čím dievča ide, / ale sama sebe to nebude môcť nikdy odpustiť.

andano
845 příspěvků 31.8.20 18:58

Můj spolužák (s kamarády) ve čtvrté třídě podpálil stoh slámy - udělali si tam bunkr a pak v něm zkoušeli tajně kouřit.
Naštěstí stihli všichni utéct.
Stoh lehnul popelem rychle a komplet.
Rok 1974.
Ano, i dříve se některé děti chovaly nezodpovědně, zapalovaly, padaly - jen nebyl internet a neměly zapalovač, ale zápalky.

Mimochodem - další jeho akce byl pokus o vykolejení vlaku, snažil se odjet bagrem ze stavby, projel se traktorem a do něčeho naboural, pak skákal z nějakého elektrického (!) stožáru a zlomil si ruku… všechno mezi 10 a 12 lety.
Už tehdy mě z něj mrazilo.
(I moje děti se potkaly s podobnými spolužáky.)

Nedávno jsem se dívala, jestli ještě žije a co dělá… zůstal u svého dětského zájmu - má firmu na demolice.

Lizbeth
1420 příspěvků 31.8.20 19:19

Já se trochu divím ostatním pohledům na věc..jsem ze slušné rodiny a kamarádky jsem také měla z naprosto normálních rodin, které fungovaly. A přesto jsme v určitých letech dělaly úplně telecí věci..Když rodiče nebyli doma, chodily jsem do baru na rum ( taková ta skříňka v obývací sestavě, kde rodiče měli alkohol, peníze a čokoládu Barilu), ochutnávaly cigarety, škrtaly sirky, protože mi strašně voněla ta síra..toulaly se venku a všichni prd věděly kde jsme, s kým se bavíme a co děláme. Sirky, zapalovače a jiné příčiny katastrof nebyly nikde v trezoru a pod dohledem, prostě naprosto běžná věc..
Mi neříkejte, že jste nikdy nikdo z vás neudělal bejkárnu, která tedy neměla tragické následky, ale při špatné konstelaci klidně průser být mohl..

giuliettka
7694 příspěvků 31.8.20 19:34

@Lizbeth No urobili, ale keď jej to zahasili a kamaráti vraveli nezapaľuj, tak zapaľovať nemala. A teraz je z nej vrah. Bez ihľadu na vek. Škoda, že nemá vek na to, aby zhnila v base. Ked to podpálila, tak mala uhorieť sama a tej kámoške z toho ohňa pomocť.

bao-baba
1271 příspěvků 31.8.20 19:44
@Eleanor Rigby píše:
Mě by nad tímhle rozhovorem zajímaly dvě věci:
Jestli by vám připadalo stejně divné, že dvanáctiletá holka má sirky.
A jestli by vám připadalo stejně divné, že má sirky dvanáctiletý kluk.

Když to zapálila dvanáctiletá holka, tak je holt někomu divné, že dvanáctiletá holka měla sirky/zapalovač. Gender problematiku do toho tahat není potřeba.

bao-baba
1271 příspěvků 31.8.20 19:50

@Lizbeth
I když jsem byla poměrně hodné dítě, dělala jsem také věci, které mohly s trochou smůly dopadnout tragicky. Je zázrak, že se většina dětí ve zdraví dožije dospělosti.

EmilyG.
2149 příspěvků 31.8.20 23:31

@MP blanka skoncila v nemocnici, radeji ji odvezli aby si neco neudelala.

Uživatel je onlinebenyka
8790 příspěvků 31.8.20 23:43

@EmilyG. Fuj, to jsem se teda lekla, co se stalo MP blance.

MP blanka
2740 příspěvků 1.9.20 08:55

@EmilyG. - ďakujem, ja som žiadny článok o tom nešťastí nečítala, iba informácie tu, a na tú pani myslím moc. Všetci prarodičia, ktorí opatrujú vnúčatá, sú vlastne tak trochu hazardéri./ Pardon, nezľahčujem tento smutný prípad /

MP blanka
2740 příspěvků 1.9.20 08:56
Stránka:  « Předchozí 1 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2053 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek