Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2736 příspěvků 2.9.20 09:53

Nemôžem prestať myslieť na babičku tej dievčiny.
Ja som ako začínajúca babička mala pred každým pobytom s deťmi najväčší strach z toho, aby niečo nevyviedli, aby sa im niečo nestalo. Pocit zodpovednosti a strachu, ma, na rozdiel od môjho muža, sprevádzalel po celý čas. Muž to mal vyriešené - čo sa bojíš, každé dieťa musí spadnúť, aj sa udrieť, aby vedelo, čo nabudúce nemá robiť. No áno, to je pravda, lenže ako vieme, že sa dieťa iba udrie - je toľko spôsobov, ako sa môže aj vážne zraniť a ublížiť si, a my máme za nich zodpovednosť! No a keď sme boli v lete s našimi 4 ročnými vnukmi na chalupe, stalo sa.
Išla som na poschodie pre čosi do spálne, a chlapci chceli ísť so mnou. No, prečo nie, poďte. Kým som ja vybrala čo som chcela zo skrine, chlapci už veselo skákali po manželských posteliach. Keď som videla tú radost, akú z toho mali, nemohla som im to zakázať. Určila som ale pravidla. Dve deti - dve postele, každý bude skákať iba na tej svojej, žiadne kríženie ciest! Budete skákať iba od steny smerom ku mne, do nôh postelí, kam som naskládala periny a vankúše. A tam som stála ja, pripravená skokana zachytiť, keby niečo. S pocitom, že som urobila pre ich bezpečnosť všetko, som tam stála a smiala sa s chlapcami nad ich vystrájaním. Keď sa ale jeden vnuk pri skoku blbo odrazil a prepadol potom z postele bokom, kde bola iba úzka medzera medzi posteľou a stenou, a na tú narazil hlavou, bolo zle. Chvíľu vôbec nereagoval, oči otvorené… no, hrozné to bolo, ten pocit znova zažiť nechcem. Našťastie sa z toho rýchlo spamätal, nič si neurobil, dopadlo to dobre. Ale moja viera, že keď budem dávať na deti pozor, nemôže sa nič stať, bola silno oslabená. A čo všetko sa ešte môže stať, keď sú deti väčšie a hrajú sa bez dozoru…

benyka
8778 příspěvků 2.9.20 11:45

@MP blanka Tomu se dá těžko zabránit. Otřes mozku si člověk může uhnat i doma na parketách. Vzpomínám si, jak syn ve věku asi devět let na procházce v lese čímsi na zemi zaujat narazil za pomalé chůze hlavou do stromu a už jsme lítali po špitálech. To ani při nejúzkostnějším hlídání prostě nevymyslíte.

MP blanka
2736 příspěvků 2.9.20 11:55

@benyka : nemám na mysli nejaké prepjato úzkostlivé obavy, ktoré by bránili deťom i prarodičom v hre, ale ten pocit zodpovednosti, keď máte vnúčata pri sebe. Práve preto, že stať sa môže kedykoľvek čokoľvek. Ja som sa rokmi tiež naučila byť „ nad vecou “, nešaliem pre nejaké to odreté kolienko. Len v súvislosti s prípadom, ktorom sa píše vyššie som sa zamyslela nad postavením tej konkrétnej babičky a vybavila sa mi táto moja príhoda.

benyka
8778 příspěvků 2.9.20 12:11

@MP blanka Chápu, to muselo být hrozné. Naši nám taky občas hlídali děti, teprve po letech jsem se dozvěděla, že při jízdě na kole kluk spadl a byl čtvrt hodiny v limbu. Nám zase ten druhý omdlel v kině a probral se až za čtvrt hodiny v sanitce…Teď jsem teda pro příští hlídání vylekala sama sebe. :-)

Oveeec
2629 příspěvků 2.9.20 12:42

@MP blanka Vybavilo se mi, jak se s námi jednou byla babička v zimě projít, my jsme se někde klouzali a brácha upadnul a uštípnul si kousíček zubu. Nic to nebylo, a asi proto si z ní táta (její syn) potom dělal legraci a říkal jí „To je pěkný, tak tys nám zmrzačila dítě“, a ona chuděra z toho byla hrozně špatná. A to se vlastně nic nestalo.
Nedávno jsem ale četla hrozný příběh u nějakého dobročinného projektu. Babička s dědou měli na hlídání malou vnučku, a ona jednou ráno vstala dřív než oni, vyšla na zahradu a spadla do bazénu. Byla tam docela dlouho, než ji našli, takže teď je ve vigilním kómatu. Jak těm chudákům musí být, to si nechci ani domýšlet.

Femur
529 příspěvků 2.9.20 16:59

@MP blanka Když měl můj syn osm měsíců, náhle se v kočárku postavil a přepadl ven hlavou dolů. Spadl na ruce, ale trochu si narazil i hlavu. Stalo se nám to u pokladen v supermarketu. No večer jsme strávili v nemocnici, kde ho prohlídli, udělali rentgen, u kterého strašně řval. Na hlavě měl šílenou modřinu, později monokl okolo oka. Několik nocí jsem nespala a kontrolovala ho. A to všechno před Vánoci. Nakonec z toho nic nebylo, ale ten stres byl strašný.

MP blanka
2736 příspěvků 2.9.20 18:49

@Femur - ja som ako matka nejako zvlášť úzkostlivá nebola. Stalo sa mi niečo podobné, ako vám. Vracala som sa domov s kočíkom, kde ležal mladší syn, a 2 ročná dcérka cupkala vedľa. Ponáhľala som sa, s detmi je lepšie dodržiavať ich časový harmonogram a tak som nakoniec dcéru vysadila vpredu na kočík a jednou rukou som viedla vozidlo, druhou som ju pridržovala. A tušíte správne, ano spadla mi, hlavičkou na beton. Jasne, že som sa zľakla, ale nezmätkovala som. Prestala som riešiť časový harmonogram, obrátila som sa späť do mesta a do nemocnice. Boli z toho len dva stehy na čele, zvládli sme to. Keď som večer telefonovala s manželom, ktorý bol služobne mimo B. B., už som ho iba informovala, neboli žiadne slzy a sebaobviňovanie, nemala som žiadne výčitky svedomia. Ale keď ide nie o vaše deti, ale o vnukov, je človek v celkom inej pozícii.

Vinca_minor
2030 příspěvků 2.9.20 19:24

@MP blanka Přesně to jsem chtěla napsat. Stát se může kdykoli cokoli, ale ten pocit zodpovědnosti za děti, které nejsou moje, je obrovský. Taky nechávám synovce a neteře hrát si na zahradě a u potoka a nestojím jim za zadkem, ale bojím se.

MP blanka
2736 příspěvků 2.9.20 19:44

Tak ale aby sme nevystrašili všetkých, čo sa na to babičkovské obdobie ešte len tešia! On ten babičkovský pocit obáv je daný asi aj vekom, a s tým, že deťom vo vašej starostlivosti hrozí nebezpečie preto, že ich neustrážite, to nemá veľa spoločného. Rozumný „ dohľad “ je na mieste, ale nič netreba preháňat a bolo by škoda si pobyt a zážitky s vnukmi zredukovať iba na to stráženie.

Jordaan
9175 příspěvků 2.9.20 21:03

@MP blanka

Ja nerada hlidam cizi deti, presne z popisovanych duvodu. U vlastniho ditete vim, co muzu ocekavat, ale u cizich to tak neodhadnu. Kdyz napr. syn slavil narozeniny, tak jsem tech deti mela 6 najednou. Cele to probehlo ohromne, deticky byly zdvorile a prijemne a zdalo se, ze jim nic nechybi, ale stejne se mi ulevilo, kdyz si je rodice zase vyzvedli :-).

MP blanka
2736 příspěvků 2.9.20 21:40

@Jordaan - tomu úplne rozumiem, a nielen preto, že podobne opisovala narodeninovú oslavu chlapcov dcéra. Teda až na tie slová „ zdvořilé a příjemné “ tam to, u starších detí, bolo skôr „ veselé až hlučné “.

Jordaan
9175 příspěvků 2.9.20 22:21

@MP blanka

„Vesele a hlucne“ byla moje obava :-). Vzhledem ke korone se prvni cast oslavy konala v zahradni casti jedne kavarny, ktera ale neni v prvni linii zamerena na detske hosty. Bylo to moc hezke, ale nez to zacalo a kdyz mi naplno doslo, ze jdu do podniku pro dospele s sesti detma, tak mi bylo dost neveselo. Takze muj apel na rodice je, chodte s detma do restauraci a kavaren, budou se tam pak umet chovat a jini rodice to oceni :-).

Temperance
2877 příspěvků 3.9.20 13:13

Odhlédnu-li od toho, že bod 4 je naprosto nesmyslný, ptám se: jak se má při jeho dodržení splnit bod 6?

MP blanka
2736 příspěvků 3.9.20 18:16

Stretli sme dnes s mužom jeho dávneho kolegu, a obaja mali zo stretnutia radosť. Rozprávali sa oni, ja som iba počúvala, lebo pána nepoznám, ale zato som sa veľa dozvedela. Samozrejme najskôr otázky typu „ ako sa máš, čo robíš “ ale potom sa pán, ktorý mal potrebu podeliť sa o svoje nevšedné zážitky, rozhovoril o svojom spôsobe života. Cvičí jógu, každé ráno robí stojku na hlave, chodí pešo, praktizuje urinoterapiu. Prestal jesť a piť. Nie ako doktorka xy, čo iba pije vodu, on neje ani nepije, dva týždne sa to dá vydržať a potom sa cíti úžasne. Teraz má pred sebou dva mesiace v tme. To sa telo i duša očistí, telesne a hlavne psychicky. Najskôr sa človek cíti zvláštne, potom akoby umrie, to sa oddelí duša od tela. Potom duša celkom vystúpi z tela a neskôr z duše vystúpi duch. Potom sa dostaví stav, kedy duša vníma astrálne prostredie, cíti úplné splynutie s prírodou a s vesmírom, a začne rozumieť reči zvierať a rastlín. Tieto schopnosti si zachová aj po skončení tohto očistného procesu. Spýtala som sa, kde tá klinika, či aké zariadenie je, že som o tom ešte nepočula. Nie, žiadna klinika, on bude tie dva mesiace zatvorený u seba v pivnici, v absolútnej tme a izolácii, iba žena mu tam 1× denne donesie malé jedlo. Pán by o tom rád rozprával ešte viac, ale- našťastie pre nás - prišiel na parkovisko, kde sme sa stretli iný jeho priateľ, nuž sme sa rozlúčili.
Moja otázka - už ste sa niekto s niečím podobne výstredným stretli?

Jordaan
9175 příspěvků 3.9.20 19:00

@MP blanka

Ano. Znam nekoho, kdo podobne „terapie“ tez dela, ale v kontrolovanem prostredi. Takze treba jede do jakehosi chramu v Kanade, bydli nekde v osamele chatce nad utesem, s nikym 3 tydny nemluvi a pak jede zase domu. Take znam jednu, ktera se pravidelne ucastni ruznych seminaru o joze. Ty seminare jsou tez plne podobnych „seanci“, joga se tam v podstate necvici, je to spise filozofickeho charakteru. Ty seminare se konaji na ruznych exorickych mistech a stoji naprosto neuveritelne penize (za cenu jednoho bych skromne prezila cely rok). Tady pobliz znam jednu, ktera dela terapie zpevem a dotykem zvirat (zpivate a chodite po poli a snazite se pohladit nejake zvire, kdyz se Vam to podari, tak jste odhodila sve obavy). Podobne veci si rada vyposlechnu a pak koukam zmizet :-).

PS
Ty Vami popisovane vysledky tech „terapii“ se zhruba kryji s tim, co vykladaji ti moji znami.

giuliettka
7656 příspěvků 3.9.20 19:09

@Jordaan Mám kamošku čo učí syna na klavír a ta denne spieva v práci a ma ustajeneho jazdeckého koňa, na ktorom denne jazdí. Musím jej povedať, že je výnimočná. Spieva a hladi zviera. :-)

Demode
2046 příspěvků 3.9.20 19:12

V trestním právu se nevyznám. Osvobozující rozsudek nejsledovanější kauzy na Slovensku mě šokoval. Spravedlnost je prý slepá, ale byla vůbec přítomna? Je mi nesmírně líto rodičů.

MP blanka
2736 příspěvků 3.9.20 19:24

@Demode : nie ste jediná, koho tá správa šokovala. A to sme dúfali, že sa Slovensko predsalen trochu posunulo. Čakám na správy, či je to konečný rozsudok, alebo sa bude odvolávať.

Demode
2046 příspěvků 3.9.20 19:28

@MP blanka
Ano, prokurátor a státní zástupce se odvolali k Nejvyššímu soudu SR.

MP blanka
2736 příspěvků 3.9.20 19:32

@Demode : no dobre, ale aj tak je to hanba!

Demode
2046 příspěvků 3.9.20 19:33

@MP blanka Ano, je to hanba, hanba a ještě jednou hanba!!

Paris1789
5033 příspěvků 3.9.20 21:57

@MP blanka @Demode úplně jsem to nesledovala, tedy vím, že se to stalo, ale zřejmě to Kučner uhrál na důkazní nouzi.
Asi to bude podobné, jako s Nečasem a Nagyovou u nás, když Vrchní soud pravil, že odposlechy nelze považovat za důkaz, tak byla žaloba namydlená.
Pokud jsem to dobře pochopila, soud povolil odposlechy v jiném případě a to, co vyslechli detektivové nad rámec toho případu, asi nemělo být do důkazů zahrnuté.
Tady to nasere, ale zase to ztíží možnost odposlechy zneužívat, což může být pro výkon spravedlnosti u nás nakonec dobré.
Ale jak už jsem psala, případ s Kočnerem a tou jeho štětkou jsem nesledovala, jen se dohaduju, že se soud rozhodl, že pro to, že si dotyčný vraždu objednal, nebylo dost důkazů.
Což je teda důležité hlavně pro policii, aby byla při zajišťování důkazů důslednější.
Otázka spíš je, jaké důsledky to bude mít pro Smer a kolik má Kučner ještě v politice kámošů. Slovákům teda vůbec nezávidím, mně to dneska taky trochu vyrazilo dech, není to dobré pro celkovou politickou atmosféru, ale soud musí prostě rozhodovat na základě důkazů a tím není lidové pohoršení.

Oveeec
2629 příspěvků 3.9.20 23:05

@MP blanka Já jsem znala někoho, kdo praktikoval něco podobného, akorát tam ještě figuroval klystýr. Takový týdenní pobyt s klystýrem.

Mimochodem, jakmile někdo začne o napojení na vesmír…

Nkem
224 příspěvků 3.9.20 23:24

@MP blanka popis těch,, terapií,, a životosprávy pána zní dost děsivě a nezdravě a taky dost antisexy

MP blanka
2736 příspěvků 4.9.20 08:07

@Nkem @Oveeec @Jordaan - na tom stretnutí bolo pre mňa najzvláštnejšie, že pán vyzeral naprosto normálne. 70 +, ale zdravo vyzerajúci, štíhly, sršící dobrou náladou. K tomu, čo popisoval, by mi viac sedel niekto, na kom by bolo od prvého pohľadu patrné, že je nejaký ujetý - a ono nič, normálny chlap. Ale viac som rozmýšľala o jeho žene. Ak aj ona vyznáva tento zvláštny štýl, tak ešte dobre, ale čo ak nie? Núti ju do toho? A ak nie, ako to znáša, ako sa to prejaví na ich spoločnom živote? Trošku lstivo som si pomyslela, že by som ju rada poznala. Ja by som s takto sa správajúcim a rozmýšlajúcim partnerom žiť nedokázala.

Stránka:  « Předchozí 1 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2053 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek