Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (956) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
7720 příspěvků 6.9.20 20:51
@Paris1789 píše:
@bao-baba tohle jsem vysvětlovala své známé, která se rozčilovala, že u nich není školka. Tak jsem se jí optala, jak to u nich mají fotbalisti a pak jí doporučila, ať jde do politiky. Její výraz bych vám přála vidět. Dokud se nezačneme brát za své zájmy, nikdo nás brát vážně nebude. Tak to je.

Moja mamka nebola v žiadnom dedinskej onom, neviem či sa to politikou da nazvať.:-) A predsa vždy keď niečo chcela došla na obecný úrad a oni jej vyhoveli systémom nemožné na počkanie, zázraky do troch dní. Ja som jej raz vravela, že ma štve, že prídem domov posledným vlakom a svetlá verejného osvetlenia už nesvietia. Vystupovala som v tej dedinke z toho vlaku vždy len ja. Zhasinali o polnoci a vlak prišiel 5 minút po. A na druhý večer svietili! Som si tri dni myslela, že vlak dorazil skôr, kým mi došlo,, že nie. Tak som skonštatovala, že pánboh ma ma rád a mamka na to, že ona bola na obecnom úrade nech to posunú. :-) Vybavila mi zákaz voľného pohybu psov po dedine, pred 30! rokami, lebo mi o tej polnoci aj psy vadili. Nechala namontovať stĺp verejného osvetlenia navyše, na druhú stranu koľajnice, aby som videla do krovia, či tam na mňa nečíha vrah. :-) Ale ona vždy všetko požadovala s úsmevom a milo. Nikdy tam nedorazila, že prečo toto nemáme vy bastardi, ale tam je to k životu potrebné…

biine
22 příspěvků 6.9.20 22:56

@LorelaiH. Děkuji! Já jsem se nedávno chtěla podívat, jak pokračuje, a překvapilo mě, že „from Kaya with love“ neexistuje. A nepodařilo se mi dohledat jinou zmínku.

biine
22 příspěvků 6.9.20 23:05

@vlm Myslím, že od té doby, co Kayav představovala svoje výrobky a svou novou značku na Pekle, se nikam dál neposunula, aspoň teda podle toho, co má vystaveno na fb. Ale svoje kupce si evidentně našla. Mně se zdálo pozoruhodné, že by se z jejích věcí stal takový hit, jak tu tehdy bylo prezentováno, na druhou stranu mi bylo divné, že by zmizela úplně.

Moir
2445 příspěvků 7.9.20 08:38

@biine koukám hned na první fotku na jejích stránkách a buch, špatně ušitý či špatně rozžehlený záševek a navíc se to mezi záševky podivně vlní

Paris1789
5057 příspěvků 7.9.20 09:55

@Moir kdysi jsem jí za ty její výtvory tady dost nakládala, tedy jí ne, ale na adresu těch produktů. Tehdy se odsud odhlásila, což byla dost škoda. Ale evidentně jí ten feedback k ničemu nebyl.
Od té doby semtam přemýšlím, jestli dostatečně velká fanouškovská základna dokáže generovat přiměřený zisk, aby takové podnikání ospravedlnil. Podle mě se to časem vyčerpá, pokud teda za tím nestojí skutečná kvalita. Sama nevím, jak ten hype pořád přiživovat, není to snadné, móda jde ke dnu všude.
Tak třeba začne šít tepláky, ty se prý prodávají dost dobře a ještě budou, jak bude postupovat covid a v závěsu za ním home office.

porjk
3168 příspěvků 7.9.20 10:39

@Paris1789 No, nevím, teplákovina je drahá ;), aby z toho byl zisk, ty už by musely být!

Paris1789
5057 příspěvků 7.9.20 11:00

@porjk ale zase se tam na nějaké záševky moc nehraje.
Teplákovou a celkově sportovní kolekci má teď HUGO třeba, oproti minulým časům na tom není nápis HUGO tak dominantní.
Ta tepláková sukně s mikinou se mi docela líbí (nekoupím si to) a kdybych měla kam nosit leginy, jdu do těchhle okamžitě.

BeKaa
604 příspěvků 7.9.20 12:04

Tak jsem se na Kaya the tailor podívala… tady na pekle jsem jí jako amatérce fandila, ale na profi šití to tedy není. Podle fotek těm nevěstám šaty ani nesedí a mnohým ani nelichotí. Sama jsem si jednu dobu šaty nechávala šít u vesnické švadleny a bylo to mnohem lepší. Záševky seděly, vzor byl sesazený atd.
Proč to ty nevěsty kupují? Vždyť zase tak levné to nebude a že by to bylo tak moc originální se mi taky nezdá. Nechápu.

Judy24
1193 příspěvků 7.9.20 12:25

@BeKaa Já myslím, že přeceňujete laické oči. Já sama nešiju a všechno co vím o šití a správně ušitém oblečení, jsem se vlastně naučila během čtení pekla (dříve od Ady, posledních pár let hlavně od vás všech ostatních). A i tak to, co tady všechny zmiňujete, v těch šatech od Kayi musím vlastně docela hledat. Najdu. Ale nevidím to na první pohled. Navíc dnešní konfekce znamená, že málokdo a málokdy sebe vidí ve skutečně sedícím a dobře padnoucím oblečení.

Oveeec
2649 příspěvků 7.9.20 13:22

Lidi podle mě kvalitu spíš nepoznají, i já jsem před peklem netušila, že by vzor měl být sesazený a podobně. S těmi fanoušky - jakmile jsou fanoušci, jde všechno, viz různé flerovské výtvory. Na FB sleduju ze známosti jednu dívčinu, která dělá make-up artistku a taky šije. Je moc fajn, ale ty produkty…myslím, že zpracované to má hezky, ale jsou to podobné věci, jako když já jsem kdysi ustřihla kus z šatů nebo topu a přišila jsem na to kus nějaké organzy nebo sukni nastavila krajkou a tak. Ona to šije pro taneční a podobná vystoupení a focení, takže to nemusí být žádná vysoká a vkusná krejčovina, ale stejně mě vždycky překvapí, kam až se s tím dostala. Sociální sítě a reklama jsou mocné :)

biine
22 příspěvků 8.9.20 00:02

@Moir O kousek níž šaty se zavinovacím živůtkem jsou ještě pozoruhodnější, člověku se ani nechce věřit, že jsou šité na míru téhle nevěstě. Všechno mi to přijde takové (polo)amatérské - po tolika letech „v branži“. Docela by mě zajímaly ceny.

mikrob
252 příspěvků 8.9.20 10:30

Mě osobně teda vyděsilo i to tetování. Je to moje čistě osobní averze k tomuto druhu zdobení.

Mafaldav
7 příspěvků 8.9.20 12:52

@kobylkalucni Niektore veci dezinfikujeme, niektore umyvame jarovou vodou a trvanlive potraviny iba nechame v karantene 3 dni.
Postupujeme zhruba podla tohoto videa.
https://m.youtube.com/watch?…
Je to sice vopruz jak svina, ale zase chodime do obchodu 1×/2 tyzdne.

MP Janka
684 příspěvků 9.9.20 07:55

Mám jenom takovou anketní otázku. Jaké teď používáte roušky/ústenky? Jednorázové nebo pratelné?
Já vytáhla své po domácku šité. Mají střih, který mi lépe sedí. Jednorázové mi smrdí, mnohem víc se mi v nich paří obličej a připomínají mi nepěkné vzpomínky.

Puffin
325 příspěvků 9.9.20 08:00

@MP Janka Doma šité. Nemám ráda gumičky za ušima, taky se mi víc líbí a nedělají tolik odpadu.

benyka
8805 příspěvků 9.9.20 09:27

@MP Janka Nejradši mám šité se šňůrkou za uši a za krk se stavitelným utahováním, protože není problém, kam s nimi, když je několikrát sundávám a a zase nasazuji, a navíc přitom není nutné na ně sahat jinam než na šňůrky.

Paris1789
5057 příspěvků 9.9.20 09:56

Nakoupila jsem si během jara a léta roušky od Fusakle, jsou s gumičkami za uši a jsou s veselýnmi motivy. Protože jsem je kupovala průběžně, mám jich dost a peru po každém použití (což je asi normální). Ty zavazovací mám taky, ale nějak mi víc vyhovují ty s gumičkami. Protože gumičky ale praním degradují, koupila jsem si též náhradní gumu na repasi.

Paris1789
5057 příspěvků 9.9.20 09:57

Zásobu jednorázových mám taky, ale ty mám pro nouzové případy, taky je mám rozstrkané všude možně, v kabelkách, v práci, v autě, kdyby něco.

Vinca_minor
2064 příspěvků 9.9.20 10:39

@MP Janka Šité. Když je mám doma, proč bych utrácela za jednorázové?

Jordaan
9182 příspěvků 9.9.20 11:01

Mnou site, s gumickama za usi. V aute je baleni jednorazovych pro nouzove pripady.

MP Janka
684 příspěvků 9.9.20 11:30

@Vinca_minor
Uvažuji podobně, ale jak se dívám kolem sebe v MHD, tak je to jedna jednorázová vedle druhé. A většina z nich vypadá nově.
Tak mě to trošku překvapilo, že když už po jaru musí mít nějakou látkovou roušku doma skoro všichni, že stejně radši tahají ty jednorázové.

Jordaan
9182 příspěvků 9.9.20 11:45

@MP Janka

Krome toho jsou ty jednorazove docela drahe. Ta krabice, co mam v aute, stala ca. 15 euro/20 kusu. Urcite se daji sehnat i levneji, ja se nejak nepidila a koupila v dm, na prvni dobrou. Moje rodina (2 dosp. plus dite) spotrebuje denne min. 5 rousek, tj. ca 5 takovych krabic mesicne, tj. ca 75 euro, coz je docela hodne.

Lizbeth
1423 příspěvků 9.9.20 12:52

Šité, plátěné..v jednorázových mě šimrá nos a celý obličej..nějak mám pocit chloupků a úplně mě to vytáčí. Hůř se mi v nich dýchá a víc se potím. Od zítra je budu muset mít zase celý den v práci, tak určitě budu mít jen plátěné, abych nepošla..

Porkpiehat
2640 příspěvků 9.9.20 13:01

Také používáme doma šité pratelné, pro nás dva dospělé i zmenšenou verzi pro děti. Jednorázové máme z doby ještě před koronavirové, máme je asi jako většina tady pro případ nouze - v autě, doma. V kabelce nosím v zazipávacím sáčku jednu pratelnou pro případ, kdybych si jí zapomněla. Už se mi stalo, že jsem roušku zapomněla, u nás je povinnost mít roušky v okruhu 30 metrů od školy, takže i na tu minutu než doprovodím děti od auta ke škole a vrátím se zpět do auta, jí musím mít (a poctivě to dodržuji). Naštěstí jsem měla zrovna u sebe 10 pratelných roušek, které jsme dostali v práci místo jednorázových, tak jsem si hned jednu vzala.
Včera jsme měli rodičák, roušky povinné, poměr doma šitých a papírových byl tak 1:3.

Já nosím šňůrkové, manžel dává přednost gumičkovým, takže mu jeho roušky, které má do práce, postupně přešiji a doplním je o gumičky. Když viděl jeho kolega přešitou gumičkovou, tak ho poprosil, jestli bych mu nepřešila ty dvě, které jsme mu dali. Nové už budu manželovi šít rovnou gumičkové. Rovněž jsem přešila na gumičkové roušky, které jsem ušila pro děti (7 a 9 let). Sami si je nedokáží za hlavou zavázat a když jsme jeli k moři (kde byly roušky povinné všude), tak jsem je narychlo přešila, abychom netrávili celý čas jejich rozvazováním a zavazováním.

@Jordaan Tady stály ze začátku jednorázové roušky myslím 29,90 euro/krabice 50 ks. Byla stanovena maximální cena 60 centů na roušku. Před nedávnem jsem viděla, že už jsou za 25 euro/50 ks.

Ty papírovorouškovače chápu, ono je to trochu jako s papírovými a látkovými plenami. Takže si radši koupí papírové, které mohou vyhodit (na zem :-) ) a nestarat se, co s nimi dál po použití. Z látkových podle mě převažují doma šité a nebo šité od nějaké švadleny za minimální cenu (2 eura). Nemyslím si, že by se lidé vrhaly na nákupy pratelných roušek za pět a více euro za kus.

Jordaan
9182 příspěvků 9.9.20 13:26

@Porkpiehat

Tady stoji pratelne min. 5 euro, vetsinou ale 10 euro, to je obvykla cena v obchodech s latkama, kavarnach, knihkupectvich a pod. Musim se ale pochlubit, ze jsem vyrobila a prodala rousky za 15 euro/kus, bylo to teda spis nahodou, ale pani ani nemrkla a zaplatila. „Znackove“ rousky ruznych firem stoji klidne i 20-30 euro, ale myslim, ze zas takova rvacka o ne nebude.

Na fotce jsou ty mnou draze prodane, mela jsem z toho fakt radost :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2055 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek