Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (951) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlineTemperance
2825 příspěvků 9.9.20 13:28

@Jordaan Ty se mi líbí!!! (V pořadí, jak leží na sobě, nejvíc ty nahoře.)

Jordaan
9111 příspěvků 9.9.20 13:45

@Temperance

Mne se taky nejvic libi ty tmave :-). Pritom jako latka se mi to moc nezdalo. Pani si prinesla sve latky, ja je nevybirala.

Vinca_minor
1960 příspěvků 9.9.20 14:03

Já mám i u roušek za uši napevno zavázané tkanice. Gumičky mě prostě tlačí. Roušky mám skládané, tvarované i jednoduché jednovrstvé, dobré jsou všechny.

2825 příspěvků 9.9.20 14:08

Můj šéf má zdravotnické vzdělání, tvrdí, že doma šité jsou nanic. Nechci se s ním přít ani ho provokovat, tak budu šité nosit jen tehdy, když budu vědět, že se s ním nepotkám.

benyka
8707 příspěvků 9.9.20 14:18

Od zítřka se povinně budou nosit roušky „uvnitř všech budov v Česku“. Hádám, že než se MZ podaří upřesnit výjimky, tak ve své ložnici s hadrem na hubě do rána zhebnu.

DanielaS
5157 příspěvků 9.9.20 14:29

Divala jsem se na ty vesele rousky od Fusakle, ale vnejsi vrstva je polyester, to bych nevyvarovala (a ani to na etikete nedovoluji).

KajčaLiška
178 příspěvků 9.9.20 15:00

Já mám radši jednorázové. Jsou tenčí a lépe se mi v nich dýchá.

Paris1789
4923 příspěvků 9.9.20 15:07
@DanielaS píše:
Divala jsem se na ty vesele rousky od Fusakle, ale vnejsi vrstva je polyester, to bych nevyvarovala (a ani to na etikete nedovoluji).

Roušky jsou dvouvrstvé, vně je ten polyester, zevnitř je bavlna. Nevyvařuju, ale žehlím tu vnitřní vrstvu.

porjk
3156 příspěvků 9.9.20 15:43

Mám jich našito spoustu s gumičkou i na tkalouny. Gumičkové mám raději, Ty jednorázové prý páchnou (?) A postupně jsem kloboukovou gumu vyměnila za takovou měkčí, příjemnější.

2825 příspěvků 9.9.20 15:49

@porjk Já mám radši než tkalouny nastříhaný tenký úplet (trika, elastické prostěradlo).

kobylkalucni
371 příspěvků 9.9.20 17:33

@Temperance
Kdysi byl na internetu pořad o plastických operacích, operoval tam pan doktor Kufa. Vždycky měl na operačním sále šitou bavlněnou roušku a šitou čepici, vždycky ze stejné látky a vždycky byly nějaké vesele barevné, vzorované. Cca půlka personálu u operace ty barevné měla taky a to bylo dávno před koronavirem, kdy bylo všeho dost. Myslím, že jako lékař ví, co dělá a neohrozil by pacienta jen proto, aby na sále vypadal cool. Zkuste šéfovi ukázat nějaké video :-)

2825 příspěvků 9.9.20 17:48

@kobylkalucni Díky za tip, ale radši to nebudu pokoušet, už ho za ta léta trochu znám ;-)

vlm
5391 příspěvků 9.9.20 17:50

@Temperance @kobylkalucni nerozumím tomu, ale taky předpokládám, že látkové jsou dobré, používaly se v dřívějších dobách když nebyly jednorázové, vyvářely se, sterilizovaly, teď je jednodušší vyhodit a vzít novou.jako s plenama, kapesnikama, papirovyma uterkama.Na jaře je spousta lidí šila pro domovy důchodců, do nemocnic, pro záchranku.

vlm
5391 příspěvků 9.9.20 17:54

Já jsem nosila šité zavazovaci, potom jsme v práci začali fasovat jednorázové a v těch se mi líp dýchalo, později přišly trošku jiné a ty byly docela nepříjemné. ted jsem měla jen jednou v MHD jednorazovku.od zítřka zase celý den…asi se vrátím k látkovým.

2825 příspěvků 9.9.20 17:54

@vlm Jasně, máte pravdu, ale jsou situace, ve kterých logika nefunguje :-P Ale jinak je to fajn chlap :-)

vlm
5391 příspěvků 9.9.20 17:55

@Temperance já bych se se šéfem taky nepřela..:-)

BeKaa
576 příspěvků 9.9.20 17:56

Osobně šité a jednorázové střídám. Z jednorázovek mám vyrážky, ale lépe se v nich mluví a dýchá.
Myslíte, že je možné ty jednorázové dezinfikovat? Dostala jsem UV sterilizátor, tak bych aspoň měla z těch jednorázových méně špatné ekosvědomí…

MP blanka
2693 příspěvků 9.9.20 18:23

@BeKaa " či sa jednorázové rúška dajú dezinfikovať neviem, ale ja som skúsila sterilizovať parou z parnej žehličky. Hádajte, čo sa stalo? Možno som to aj vydezinfikovala, ale scvrklo sa to na nepoužitie. Ale zasa nie je nad vlastnú skúsennosť! :-)

Porkpiehat
2458 příspěvků 9.9.20 18:23
@KajčaLiška píše:
Já mám radši jednorázové. Jsou tenčí a lépe se mi v nich dýchá.

Jen jestli vy nemáte fajnový francouzský nosánek :-)
https://www.francetvinfo.fr/…4099119.html#…-[newsletterquotidienne]-20200909-[lesimages/image0]

Francouzský prezident se při projevu před studenty rozkašl a ani napití vody nepomohlo, nakonec si vyžádal „lehčí roušku“. Původní byla pružná látková, druhá (ta lehčí) byla papírová. Látkové roušky nosí už dlouho, tak se domnívám, že zrovna tahle mohla nějak smrdět nebo byla vypraná v něčem, co ho dráždilo. Intenet se ovšem baví tím, že on nevydržel před studenty v roušce ani pár minut a učitelé musí mít roušky mnoho hodin. A pak že samozřejmě porušil snad vše možné, co se dá s rouškou blbě udělat - použitou roušku dal někomu do ruky, kašlal opakovaně do ruky (a ne do loktu).

2825 příspěvků 9.9.20 18:24

@BeKaa Ty z nanotextilií se dají (žehlením na 110 °C bez páry, v horkovzdušné troubě na 110 °C nebo dezinfekčním postřikem), ale jsou (nebo aspoň ty, co jsem potkala byly) mnohem nepříjemnější než ty modrobílé.

Porkpiehat
2458 příspěvků 9.9.20 18:27

@Jordaan Látkové roušky jsem nekupovala, ale ty za 5 euro jsou ty, které mají certifikovanou výdrž 10 praní. Čím víc praní, tím dražší.
Teda prodat roušku za 15 a ještě z doneseného materiálu, to je fakt terno!
Já jsem roušky rozdávala, ale pár lidí trvalo na tom, že mi je chce zaplatit. Tak jsem to přijala jako příspěvek na látky, nitě a destilovanou vodu do žehličky :-)

Jordaan
9111 příspěvků 9.9.20 18:35

@Porkpiehat

Syn ma kamaradku a ta ma starsiho bratra na soukromem gymnaziu. Ten bratr ma mnou sitou rousku, mamince nejakeho jeho spoluzaka se libila a zavolala mi, jestli bych nahodou… Mne se nechtelo, tak jsem rekla, ze rada, ze to ale stoji 15 za kus, v nadeji, ze rekne, ze si to jeste musi rozmyslet. No a ona rekla, ze ma dvojcata a potrebuje pro kazde tri kusy, latky priveze, protoze devcata si sama vybrala a kdy to bude hotove. Byla hrozne mila a bylo na ni videt, ze ji na korune moc nesejde. Takze jsem se nechala presvedcit :-).

Jordaan
9111 příspěvků 9.9.20 18:45

@Porkpiehat

Jinak jsem rousek usila dost pro blizke zname a pro jednoho starsiho souseda, o nic jsem si nerikala, ale vsichni automaticky dodali lahve sucheho bileho a cokoladu :-). Ta pani byla jedina, kterou jsem neznala vubec.

Yaay
386 příspěvků 9.9.20 20:26

@BeKaa minule sa mi jedna jenorazovka omylom dostala do pracky, zistila som to az ked som vyberala vyprane pradlo. Vyzerala dobre, uplne ako nova, takze ani s dezinfikovanim by to nemuselo dopadnut zle.

Porkpiehat
2458 příspěvků 9.9.20 20:42

@Jordaan To není špatný nápad, až se mi do něčeho fakt nebude chtít, tak si řeknu nějakou hodně vysokou cenu.

Právě jsem manželovi předělala dvě pracovní roušky na gumičkové a našila jsem do švu malou trikoloru, kterou jsem si koupila (6 metrů :-) ). Budu jí teď přidávat do všech nových roušek. A nejspíš si jí všiju dodatečně i do těch mých šňůrových jednobarevných.

Stránka:  « Předchozí 1 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek