Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (951) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
zwedavka
1152 příspěvků 10.9.20 08:26

Jednorázové peru v ruce a nechávám tři i více dnů nejlépe na sluníčku.

DanielaS
5157 příspěvků 10.9.20 15:55
@Porkpiehat píše:
našila jsem do švu malou trikoloru

Ceskou, nebo francouzskou?

Porkpiehat
2458 příspěvků 10.9.20 17:02
@DanielaS píše:
Ceskou, nebo francouzskou?

Francouzskou, ta se lépe ve Francii shání :-) A samozřejmě je to také proto, že žijeme ve Francii, tak mi přijde normální, že jsou francouzské. Přivedla jste mě k zamyšlení, jestli by mě náhodou Francouzi neupozorňovali, že mám na (české) trikoloře špatně pořadí barev… :-D
Ty malé vlaječky se mi na rouškách líbí, šít je na mé roušky mě napadlo, když jsem je několikrát viděla na rouškách prezidenta.

Našíváte italskou?

Vinca_minor
1960 příspěvků 10.9.20 20:58

Neviděli jste někdo film Doktor Spánek, pokračování Kingova Osvícení? Zajímalo by mě, jak si filmaři poradili s tím, že knižní a filmové Osvícení končí trochu jinak a jestli navázali na knihu nebo na film. A bojím se podívat se sama, abych si nezničila dojem z knihy :D

Ghost B.C.
3953 příspěvků 11.9.20 10:51

@Vinca_minor Viděla a bylo to po dlooouhé době takové filmové zpracování Kinga, které na mne fakt udělalo dojem. Kupodivu se mi líbilo i ztvárnění těch abstraktních věcí - astrální cestování, vstupování do mysli a dokonce i pojídání výkřiků a duší nepůsobilo nijak pitomě. Nicméně Osvícení jsem četla i viděla, ale Doktora jsem jenom viděla a popravdě vůbec nevím, jestli navazoval na knihu nebo na film a jestli je tím pádem můj názor relevantní - jak vlastně můžu soudit film, když jsem knihu ještě nečetla, aha? Ale od Kinga jsem četla dost knih na to, abych věděla, že jejich zpracování se velmi často vůbec nepovede. (Jako například TO, kde byl druhý díl vyloženě hloupý a dle mého celé TO vůbec neměli natáčet, protože obří klaun a leprák už prostě dneska nikoho nevyděsí.)
Osobně bych ale jakékoliv navázání brala jako ústupek pro koukatelnost filmu i pro lidi, kteří Osvícení neviděli - on je dost možná celý film dělaný tak, aby dával smysl i nezasvěcenému, jelikož sama si z Osvícení pamatuju fakt jen minimum, ale v ději Doktora jsem neměla žádné zásadní problémy s orientací.

Vinca_minor
1960 příspěvků 11.9.20 11:04

@Ghost B.C. Ta knížka je taky vhodná i pro ty, co Osvícení neznají. Pokud si dobře pamatuju, tak ve filmu Osvícení Halloran zemřel a Overlook nevyhořel, zatímco v knížce je to naopak. Z Doktora Spánka jsem viděla jen trailer a McGregor se mi líbil moc, holčička už méně. Můžu se zeptat, jak to ve filmu s Dannym dopadlo?

Ghost B.C.
3953 příspěvků 11.9.20 13:27

@Vinca_minor Takže kdyžtak pro ostatní: Spoiler!!!

Ve filmu se Danny obětuje, aby zachránil Abru. Ta ho pak ale může vidět a komunikovat s ním i po smrti. Za sebe jsem pochopila, že je konec otevřený pro případné další pokračování s Abrou.
Jinak za mne je ve filmu skvělá ta herečka, která ztvárňuje vůdkyni těch nesmrtelných.
Asi si Doktora budu muset i přečíst. Pokud totiž v knižním Osvícení Overlook vyhořel, tak by mě teda docela zajímalo, jak je zakončen knižní Doktor. Sakra :-D

Vinca_minor
1960 příspěvků 11.9.20 14:09

@Ghost B.C.
SPOILER:
Na místě hotelu má Pravý rod kemp a srub Overlook. A Dan přežije. Od Abřiny prababičky zjistí, že jeho otec Jack je i otcem Lucy, takže na závěr má rodinu, abstinuje a pracuje v hospicu :D

Vinca_minor
1960 příspěvků 11.9.20 14:12

@Ghost B.C. Tak mám pocit, že jsme každá viděla/četla něco jiného :D Teda dějová linka bude asi stejná, ale kulisy a konec úplně jiné, asi se na to budu muset podívat :D

Ghost B.C.
3953 příspěvků 11.9.20 14:58
@Vinca_minor píše:
@Ghost B.C. Tak mám pocit, že jsme každá viděla/četla něco jiného :D

Evidentně :-D Dan sice v hospicu pracuje, ale na začátku filmu a celou dobu jsem měla pocit, že i tak nějak mimochodem, protože potřebuje peníze.
A prababičku si z toho nevybavuji už vůbec. Potřebuju tu knihu :-D
Nicméně i tak si myslím, že film vůbec není špatný. Většinou u zfilmovaného Kinga postrádám atmosféru. Doktor Spánek, byť asi úplně prekopany, tam tu kingovinu měl.

Vinca_minor
1960 příspěvků 11.9.20 15:51

Tak vy si přečtete knihu, já se podívám na film a pak uspořádáme odbornou debatu :D

Uživatel je onlineOveeec
2580 příspěvků 11.9.20 18:21

Nemáte náhodou někdo takové ty černé samolepky na kořenky, jak se popisujou křídou nebo křídovým perem? Drží ten nápis dobře? Nestírá se při používání? A dá se naopak smýt, kdybych potřebovala?

xSx
889 příspěvků 12.9.20 20:07

@Vinca_minor @Ghost B.C. Kinga mam velmi rada, film Doktor spanek jsem videla (necetla), ale prislo mi to jako strasna pitomost :D tak ted si vyberte :D
ALe mozna to je opravdu tim, ze jsem to necetla, Osviceni jsem cetla i videla a oboji je vlastne tak trochu kult (film hlavne kvuli bozskemu Jackovi), i kdyz teda film se dost lisil od knihy.

Ghost B.C.
3953 příspěvků 13.9.20 12:23

@xSx Jak se to vezme, já ten film zase možná chválím jenom díky tomu, že jsem knihu ještě nečetla :) Vždycky jsem pořadí měla spíš naopak a doteď jsem za zdařilé Kingovy adaptace považovala jenom Zelenou míli a Osvícení (a prý je ještě dobré Vykoupení z věznice Shawshank, ale to jsem ani nečetla a ani neviděla).
Já docela chápu, že ty filmy prostě musí být jiné, aby se na ně vůbec dalo koukat. Protože King se strašně vyžívá v myšlenkových pochodech svých postav a to se na plátno přenáší fakt těžko. Ale na druhou stranu je to tak velká součást celého děje, že to pak bez toho nefunguje. Proto jsem raději upozornila, že jsem knihu Doktor Spánek nečetla a možná jenom proto se mi ten film líbil :D

giuliettka
7535 příspěvků 13.9.20 12:34

@Ghost B.C. A čítala ste knihu Stephen King Čtyřicet let hrůzy?

Ghost B.C.
3953 příspěvků 13.9.20 13:09

@giuliettka Ještě ne, je dobrá? Četla jsem akorát životopis Mistr děsu, ale přiznávám, že jsem nedocetla, tak úplně mě to nechytlo.

giuliettka
7535 příspěvků 13.9.20 13:15

@Ghost B.C. Mňa celkom bavila, ale je písaná dosť jak wikipedia. :-)
Ja len, že tam popisuje, že 8 alebo koľko rokov písal vždy totálne zdrogovaný a takmer si nepamätá čo sa udialo, nie to ešte čo napísal. A Osvicení je jedna z tých kníh čo napísal v tomto období. Možno preto sa tak výživa v popisovaní myšlienkových pochodov postáv.

Atlacoya
2790 příspěvků 14.9.20 14:54

Kam s protézou?

Vyklízím byt, nepoužité léky jsem odevzdala do lékárny, brýle do charity, ale co s protézou? Hodit ji jen tak do komunálního odpadu se mi trochu příčí.

edit: jedná se o zubní protézu.

Příspěvek upraven 14.09.20 v 16:26

chitrá alex
341 příspěvků 14.9.20 15:11
@Atlacoya píše:
Kam s protézou?Vyklízím byt, nepoužité léky jsem odevzdala do lékárny, brýle do charity, ale co s protézou? Hodit ji jen tak do komunálního odpadu se mi trochu příčí.

mě napadá do rakve, ale na to už je asi pozdě, že

Vinca_minor
1960 příspěvků 14.9.20 15:45

@Atlacoya Jakou protézou? Zubní nebo třeba končetiny? Zeptala bych se příslušného lékaře.

Porkpiehat
2458 příspěvků 14.9.20 15:45

@Atlacoya Co se zeptat ve zdravotnicích pomůckách? Nevím, o jaký druh protézy se jedná, ale třeba je nějaké středisko, které dělá něco jako recyklaci.

Atlacoya
2790 příspěvků 14.9.20 16:29

@Vinca_minor @Porkpiehat Protéza je zubní, značně opotřebena. Myslím, že pro jinou osobu je nepoužitelná.
Je to přeci jen zdravotní pomůcka, tak jestli jsou pro likvidaci nějaká pravidla. Taky se obávám, aby ji z běžného kontejneru někdo nevyndal, ať už pobuda, nebo nudící se mládež, která by ji měla na hraní.

Demode
2021 příspěvků 14.9.20 16:31

Omyl

bao-baba
1183 příspěvků 14.9.20 16:34

@Atlacoy Že by věděli zubaře? Nevím, jak je to u vyndavacích protéz lidově zvaných klapačky, ale můstky byly vyztužené kdysi zlatem, slitinou Aurix, teď třeba titanem.

Porkpiehat
2458 příspěvků 14.9.20 16:39

@Atlacoya Já jsem automaticky myslela na protézu jako náhradu chybějící končetiny. Zubní protéze se u nás doma říká umělé zuby, tak jsem si to hned nespojila.
Zeptala bych se zubaře nebo v laboratoři, kde se protézy vyrábí. Také bych jí jen tak (bez poškození) do popelnice nevyhazovala.

Stránka:  « Předchozí 1 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek