Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Fotoalbum tématu (953) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
2828 příspěvků 14.9.20 17:02

@Atlacoya Možná by bylo nejjednodušší ji rozlámat a pak vyhodit (případně po částech, do něčeho bych ty kusy zabalila nebo hodila do sáčku s prachem z vysavače).

Vinca_minor
1965 příspěvků 14.9.20 18:16

@Atlacoya Zeptala bych se zubaře, jestli to lze recyklovat, získat z toho nějaký materiál. Anebo rozlámala a vyhodila.

VeronikK
1278 příspěvků 19.9.20 09:46

A

Judy24
1173 příspěvků 21.9.20 09:37

Potřebovala bych prosím radu z kategorie „práce“.

Už několik let pracuji na OSVČ, i když to na mé pozici nemá žádnou velkou logiku (švarc systém). V zimě jsem byla delší dobu nemocná a definitivně mě to dohnalo k tomu, že si požádám v práci o úvazek nebo ho zkusím sehnat jinde.
Celé se to táhlo (detaily nejsou podstatné), měla jsem ho slíbený od července, srpna, září (situaci mi zkomplikoval covid, kdy se výrazně zhoršily nabídky na trhu) a tehdy mi došla trpělivost a začala jsem se poohlížet po práci jinde.

Teď jsem po prvním nadějném pohovoru (dneska mají volat kvůli druhému kolu) a mezitím mi v práci řekli, že původně slíbený i dohodnutý úvazek nebude (protože vrchní velitel nechce víc utrácet), ale k současné dohodě na IČO mi přidají proplácení 20 dní „dovolené“ v roce a 10 dnů „nemocenské“, což byly některé z mých argumentů, proč vůbec úvazek chci.

Problém je, že na hodinu beru poměrně dost peněz. A teď řeším, jestli se mi to vyplatí a za jaké peníze. Pořád se kloním víc k úvazku (a snaze ho sehnat zatím jinde), ale zároveň přemýšlím, od jaké částky se mi skutečně vyplatí. Potenciální mateřskou jde snad řešit přes nemocenské pojištění, ale podobně potenciální hypotéku už nevím (ale zase bych asi víc ušetřila).

Řešili jste podobnou situaci někdo, prosím? Existuje jednoznačná odpověď i bez spočítání jednotlivých částek nebo to chce počítat? Jak případně počítat a jde to někde s pomocí snáz? (A co na to Jan Tleskač?)

giuliettka
7561 příspěvků 21.9.20 18:05

Prosím nepamätáte sa niekto na odkaz na posteľné prádlo, čo tu dával niekto zo „stálic“ MP, že zakúpil? Nejak sa mi nedarí nájsť a chcem si to kúpiť. Strašne sa mi vtedy páčilo. Bolo to jednofarebné.

nihil
34 příspěvků 21.9.20 20:05

@Judy24 Co se týká toho hypotetického těhotenství, tak vám taky 10 dní nemocenské nemusí stačit. A samozřejmě vám při OSVČ nemusí držet místo. Dále pokud rodíte koncem roku, tak vám v dalším roce vznikne nárok na 20 (nebo více, podle smlouvy) dní dovolené. Tak to byste měla také do případných propočtů zařadit…

s_sirena
71 příspěvků 21.9.20 21:01

@Judy24 s počítáním nepomůžu, já jsem zbabělá, držím se zaměstnavatele, prachy nic moc, ale dobrá práce. Když jsem si zlomila kotník byla jsem na neschopence tři měsíce. Jsem vděčná za jistotu. Ale musíte narazit na fér zaměstnavatele… Těžké rozhodnutí. Držím palce…

pavka_l
1227 příspěvků 22.9.20 09:55

@giuliettka nevím, možná veba? https://shop.veba.cz/?…

giuliettka
7561 příspěvků 25.9.20 13:23

@pavka_l Ďakujem je to ono. :-D
A chcela by som sa spýtať, že prečo je to sako čo mám ako reklamu na mp vpravo tak nekresťanský drahé? Sakra to sa mi ale páči. Asi ho chcem, škoda, že naňho nemám. :-D

Demode
2029 příspěvků 25.9.20 16:26

Já mám jako reklamu klobouky jak z Haryho Pottera

Jordaan
9119 příspěvků 25.9.20 16:42

@giuliettka

Mozna by se ti hodila „moje“ reklama :-D

giuliettka
7561 příspěvků 25.9.20 17:07

@Jordaan Ja mám na pozadí chlast, asi aby som lepšie znášala ten žiaľ, že sako nebude. :-D
edit, tak mi ten obrázok nevyšiel.

giuliettka
7561 příspěvků 25.9.20 17:12

@Demode Myslíš, že by sa hodil k tomu „mojmu“ saku?. :-D

https://www.mytheresa.com/…1544382.html?…

Porkpiehat
2482 příspěvků 25.9.20 17:52

@giuliettka Nic si z toho nedělej, já tam mám také Jagermeistera. A takový alkohol vůbec nepiju, typičtější pro mě by byla reklama na kefír :-)
Asi půjdu do vlákna o výkladu snů, abych si sama vyložila, proč internet nabízí téměř abstinentovi reklamu na tvrdý alkohol.

Demode
2029 příspěvků 25.9.20 19:01

@giuliettka
No tyjo, ta cena. Holt nefalšovaný velbloud korunovaný zlatou?? výšivkou(nebo dracounem??) made in Italy. Aspoň si člověk uvědomí, z čeho a odkud jsou ty hadříky z řetězců. Já teda najsem žádný arbiter elegantiarum, ale
tím páskem se zavěšenou tobolkou a krátkými nohavicemi to sako podle mě pohřbili.
Mnohem víc se mi líbí tenhle tříčtvrťák a je za polovic. Jsem nedouk, nejde mi sem vložit obrázek. -

https://www.matchesfashion.com/…ucts/1326606?…c

edit: Ale Gorilka pomohla

Příspěvek upraven 25.09.20 v 20:09

Gorilka
1327 příspěvků 25.9.20 19:22
Demode
2029 příspěvků 25.9.20 19:24

@Gorilka Díky, to je on, mého srdce žampijón.

chitrá alex
342 příspěvků 25.9.20 21:34
@Demode píše:
Já mám jako reklamu klobouky jak z Haryho Pottera

podle mě to spadá do okruhu Toničky Bolavé

Stránka:  « Předchozí 1 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek